DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy modeli z serii E oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy modeli z serii E oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #322351  autor: lozo111
 11 mar 2009, 16:37
hej
1. czy samsung E250 obsługuje karty pamieci 2GB?

2. jeśli obsługuje to dlaczego nie odczyta mi zdjęć zrobionych aparatem samsung kompaktowym nv9 po przełożeniu karty pamieci?

 #322361  autor: Worczynski
 11 mar 2009, 16:56
Ponieważ ma bezmyślne ograniczenie dla zdjęć do 70kb. Miałem go kiedyś i nie czytał zdjęc robionych lepszymi telefonami. Kartę dwa giga może przyjmuje, ale przy zapełnieniu nie działa on jak należy. Poza tym po co dwa giga pamięci, skoro możesz mieć tylko 120 utworów w odtwarzaczu? Miałem 512 mb i w zupełności wystarczało:)

Jazz do łez:)

 #322364  autor: lozo111
 11 mar 2009, 17:01
no tak. bo ten aparat miał aż 8 mpix

Nokia 5130, Philips Ozeo, Manta MOB-60, SE T630i, SE K310i, Samsung SGH-L760, Samsung SGH-i600, SE K800i, SE Z520i, HTC Artemis, Motorola V3r, Nokia E51, Sagem myX5-2v, Nokia N80, Nokia C5-00, Dell Venue Pro i inne :)

 #322374  autor: elrond
 11 mar 2009, 17:35
Jak powiedział Worczynski - E250 ma ograniczenie wielkości pliku. Ale tez trzeba zwrócić uwagę że to jest low end, wiec cieżko wymagać od jego procesora i pamięci żeby poradził sobie z takimi ogromnymi zdjęciami. Jesli się chce przegladac 8-megapixelowe zdjecia, to trzeba zainwestować w dobre PDA.

 #322393  autor: kowcio
 11 mar 2009, 18:43
elrond pisze:wiec cieżko wymagać od jego procesora
Procesor ma świetny, w D900i taki sam jest ;)
Worczynski pisze:Ponieważ ma bezmyślne ograniczenie dla zdjęć do 70kb. Miałem go kiedyś i nie czytał zdjęc robionych lepszymi telefonami. Kartę dwa giga może przyjmuje, ale przy zapełnieniu nie działa on jak należy. Poza tym po co dwa giga pamięci, skoro możesz mieć tylko 120 utworów w odtwarzaczu? Miałem 512 mb i w zupełności wystarczało:)
A nie przypadkiem do rozdzielczości pliku? :P Mnie się tak wydaje ;)

No ale dobra, zdjęcie o rozdziałce 8MPx nawet gdyby się otwierało, to trwałoby to kilka dobrych minut :D

co do karty pamięci- 2GB weźmie, ale będzie wolno działał gdy będzie dużo zdjęć, to w szczególności ;) Ale jak będzie porządek, to nie będzie tak źle.

 #322475  autor: orson_dzi
 11 mar 2009, 23:16
Procesor ma świetny, w D900i taki sam jest ;)
W D900i na odpalenie filmu też trzeba czekać koło minuty? :shock: Bo akurat tej funkcji nie sprawdzałem...

A co do tematu, to taką kartę może i pociągnie ale jak przy pełnej 1gb łapie zadyszkę, to ja wolę nie wiedzieć jak wygląda 2gb.
A co do tych zdjęć, to jest to z tego co pamiętam ograniczenie rozdzielczości do pewnego limitu. Przypadłość znana mi też np. z SE W810i, który zdjęcia większe niż 2mpx, czyli te 1600x1200 wyświetlał w postaci pięknej mozaiki, tudzież wręcz nawet maz.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #322567  autor: kowcio
 12 mar 2009, 14:18
orson_dzi pisze:Cytat:
Procesor ma świetny, w D900i taki sam jest ;)

W D900i na odpalenie filmu też trzeba czekać koło minuty? :shock: Bo akurat tej funkcji nie sprawdzałem...
A tego to nie wiem, na pewno nie tyle... Ale z tego co czytałem, to procesor został z E250 do D900i. Ale przecież nie tylko procesor świadczy o tym, jak szybko działa telefon bądź zdjęcia/filmy się ładują...
orson_dzi pisze:A co do tych zdjęć, to jest to z tego co pamiętam ograniczenie rozdzielczości do pewnego limitu.
Tak, i więc nie da się otworzyć w starszych Samsungach obrazów, które są wyższej rozdzielczości niż aparat wbudowany w telefonie ;) To z moich obserwacji.