DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #310281  autor: rogmaniek
 13 sty 2009, 19:23
Heyah! Dzięki wiedzy jednego z użytkowników Telepolis w moim L700 kodem: *#0011# udało mi się uruchomić netmonitor. "Widać", że jest dość "ubogi". Jednak chciałbym się dowiedzieć co oznaczają poszczególne cyferki i skróty. Jak na razie potrafię "zobaczyć" CID Node B czy jego moc. Jednak to i tak inne cyfry, niż te rzeczywiste podane, np. w wykazach stron o tematyce stacji bazowych :? O co chodzi?! Gdzieś czytałem, że chyba tak jest w niektórych Samsungach, że trzeba coś dodawać, ujmować, a może jeszcze dzielić czy mnożyć, aby te liczby odpowiadały "faktom"- czy to prawda?! Za każde info będę wdzięczny! Pozdro! Niech to będzie Era Idealnych Plusów :-D
Ostatnio zmieniony 13 sty 2009, 20:05 przez rogmaniek, łącznie zmieniany 1 raz.

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #310285  autor: kowcio
 13 sty 2009, 19:34
rogmaniek, zła nazwa tematu, popraw ją na właściwą ;)

Ja niestety pisałem w tej sprawie PW do naszych specjalistów z Telepolis w tej sprawie, nawet Oni nie mogli sobie z tym poradzić :-D
Które to jest CID? :-D
Ja dodam tylko tyle- ten parametr koło mocy wyrażanej w dBm to współczynnik jakości połączenia, im większa liczba, tym gorsza jakość połączenia. Zapomniałem jak się to nazywa, ale jak mariusz9a będzie tak miły, to przypomni mi ;)

Co do netmonitora samego w sobie- jest on bardzo rozbudowany, sam zobacz naciskając klawisze góra/dół :-D Tylko jeszcze gdyby to jakoś po ludzku było wyjaśnione... :P Naprawdę jak ktoś znałby co znaczą dane liczby otrzymałby bardzo wyczerpującą wiedzę :-D Ten kod znasz chyba ode mnie :P A ja go znam od innej osoby z tego Forum :-D

 #310450  autor: rogmaniek
 14 sty 2009, 17:58
kowcio: jaka zła nazwa tematu- co Ci się w niej nie podoba?! Miałem nie pisać, ale "widzę", że muszę: kod na ten netmonitor mam dzięki Szalonemu. Sprawdziłem więc w swoim telu i działa. Jest jeszcze inny kod, ale już nie pokazuje ikonki zasięgu. Wiem oczywiście, że jest tego netmonitora- nazwie to- kilka "stron". Wiem również, że im większa liczba tych dBm, tym po prostu gorszy sygnał czy jak kto woli zasięg stacji, do której tel jest obecnie zalogowany.

I tak ciut z innej strony. Odnośnie czułości tego tela na zasięg, to katastrofa!!! :smt010 Prawda, że za tą cenę ten fon ma dużo fajnych "dodatków", ale jednak- moim zdaniem- jedna z podstawowych funkcji telefonu jak zasięg- nie powinna być tak "popsuta"!

Cóż to chyba się za szybko nie dowiem co oznaczają poszczególne parametry, ale spytać nigdy nie zaszkodzi :-D

[ Dodano: 2009-01-14, 18:04 ]
A jeszcze odnośnie tego, gdzie jest CID? Wg mnie to te 4 "cyfry" przed dBm, a LAC to jeszcze wcześniej. Wnioskuję to po sprawdzaniu sektorów stacji bazowej. Tylko te cyfry i tak się nie zgadzają. Co ciekawe, wg tego tela, CID różnią się, w obrębie jednego Node B, o 6 watrości, np. 0078, 0086, 0094- przykład stacji na dachu akademika Zbyszko, ul. Piątkowska. A LAC to chyba jeszcze te wcześniejsze 5 cyfr. Pozdro!

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #310459  autor: kowcio
 14 sty 2009, 18:29
rogmaniek pisze:kowcio: jaka zła nazwa tematu- co Ci się w niej nie podoba?!
Została poprawiona, jakbyś nie zauważył.
rogmaniek pisze:I tak ciut z innej strony. Odnośnie czułości tego tela na zasięg, to katastrofa!!! :smt010 Prawda, że za tą cenę ten fon ma dużo fajnych "dodatków", ale jednak- moim zdaniem- jedna z podstawowych funkcji telefonu jak zasięg- nie powinna być tak "popsuta"!
Pisałeś już o tym. Ja nie odczuwam tego, dwie pozostałe osoby (Play i Plus) też nie, chyba musiałeś trafić na jakiś feralny egzemplarz... Poza tym ten wskaźnik za grosz nie jest proporcjonalny... Proponuję przetestować jak wygląda jakość rozmowy przy słabym zasięgu, chyba w ten czas najlepiej jest ocenić czy telefon ma naprawdę dużo gorszy zasięg. Jak sprawa naprawdę kiepsko wygląda w Twoim telefonie, to może oddaj go na gwarancję?
rogmaniek pisze:A jeszcze odnośnie tego, gdzie jest CID? Wg mnie to te 4 "cyfry" przed dBm, a LAC to jeszcze wcześniej. Wnioskuję to po sprawdzaniu sektorów stacji bazowej. Tylko te cyfry i tak się nie zgadzają. Co ciekawe, wg tego tela, CID różnią się, w obrębie jednego Node B, o 6 watrości, np. 0078, 0086, 0094- przykład stacji na dachu akademika Zbyszko, ul. Piątkowska. A LAC to chyba jeszcze te wcześniejsze 5 cyfr. Pozdro!
No właśnie, u mnie też się nic nie zgadza ;-/ Żadne CID, żadne LAC nie zgadzają się z tymi, które emituje nadajnik... Chyba, że Orange non stop coś zmienia w tek kwestii, i w bazach danych jest napisane zupełnie coś innego.

Szczerze- odechciało mi się już odczytywać tego netmonitora :P Ważne, że pokazuje dBm, z tego najczęściej korzystam :P

 #310460  autor: elrond
 14 sty 2009, 18:33
A może któryś z was wrzucić tu zdjęcie jak to wygląda? Jeśli to jest podobnie jak u mnie, to możliwe że będe wiedział gdzie są jakie informacje. Przynajmniej kilka.

 #310463  autor: rogmaniek
 14 sty 2009, 18:41
kowcio: ja tego netmonitor'a używam, bo już wiem jakie te niby "numery sektorów" ma kilka Node B w Poznaniu i okolicach :P Aczkolwiek ciekawe jak to trzeba przeliczyć, aby się zgadzało?! :?

Tak pisałem, ale ten tel naprawdę z tymi kreskami zasięgu mnie wkurza! Niestety inne Samsungi też są nie lepsze. Porównywałem z L760 czy nawet z "typowym" 2G- E250. Samsungi tak mają. A na gwarancję oddałem już w październiku. I oczywiście uznali, że wszystko jest ok. I co jeszcze mi napisali, a raczej dali do zronumienia: abym korzystał z trybu GSM, czyli ogólnie 2G. Oj potraktowali mnie jak jakiegoś ciemnego klienta, jakbym nie wiedział czym się różnie 2G od 3G ech... :smt009 Już też ktoś pisał na portalu Media 2, że on i jego znajomi pozbyli się dawno Samusng'ów ze względu właśnie na to co napisałem. :twisted: Aczkolwiek zgadzam się, że nawet gdy nie ma kresek tel potrafi być przeż jakiś czas w zasięgu- przetestowałem na Simplusie, Era TT i Play Karcie. Coż nie można mieć wszystkiego. Szkoda jednak, bo były by to naprawdę świetne telefony :-D Narka!

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #310484  autor: elrond
 14 sty 2009, 19:52
No to rzeczywiście macie zubożały Netmonitor :roll:

Nie wiem czy to coś da, ale popatrzcie jak to jest w innych modelach. Na własnym przykładzie:

Strona "główna" netmonitora z opisem

Obrazek


Strona druga - Sąsiednie nadajniki.

Obrazek

A reszty już kompletnie nie rozumie i nie chce mi sie robić zdjęć :wink: