DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

 #28810  autor: Saracen
 04 lis 2005, 20:07
Jako to że Administracja powierzyła mi zaszczytną funkcje działu telekomunikacja tak i ja Jako administrator Forum Elektrotech mianuje Jesito REDAKTOR Elektrotech

[email protected]
Obrazek

 #28811  autor: Irek
 04 lis 2005, 20:32
Podziękowania! ;-)

 #28869  autor: WitekT
 05 lis 2005, 14:42
Ludzie tu kariery robią widzę... ;)

 #28874  autor: Irek
 05 lis 2005, 16:00
WitekT pisze:Ludzie tu kariery robią widzę... ;)
Jasne :wink:

"And one more thing..."

 #28885  autor: kalin
 05 lis 2005, 16:40
Stolek za stolek..I wez tu walcz z korupcja :-D

re

 #28889  autor: Saracen
 05 lis 2005, 17:27
kalin pisze:Stolek za stolek..I wez tu walcz z korupcja :-D
kolega jest w dużym błędzie- podjete kroki maja na celu rozszerzyć współprace i nominacja w takim wypadku jest jak najbardziej słuszna z strony administratora czyli mnie.Notabene jest to decyzja z której tutaj nie musze sie tlumaczyć

[email protected]
Obrazek
 #28890  autor: kalin
 05 lis 2005, 18:06
PICIA pisze:
kalin pisze:Stolek za stolek..I wez tu walcz z korupcja :-D
kolega jest w dużym błędzie- podjete kroki maja na celu rozszerzyć współprace i nominacja w takim wypadku jest jak najbardziej słuszna z strony administratora czyli mnie.Notabene jest to decyzja z której tutaj nie musze sie tlumaczyć
Picia,ale ja tylko zartowalem :wink: Nie chcialem juz pisac ze to dobry pomysl i moze wyjsc tylko na + serwisowi!

P.S. W moim poscie byla jeszcze minka,ktora niestety zniknela i to zmienia sens mojej wiadomosci :o

re

 #29135  autor: BioHazard
 07 lis 2005, 17:37
kalin pisze:Stolek za stolek..I wez tu walcz z korupcja :-D
DEFINICJE KORUPCJI

Korupcją mogą być zarówno różnorodne działania, jak również sytuacje społeczne i stosunki interpersonalne. W zachowaniach korupcyjnych zawsze mamy do czynienia z dwiema stronami: "dawcą" i "biorcą". Często przy mówieniu o łapówkach mówi się "dać coś komuś", "dać coś w zamian". Jest to więc wzajemna wymiana, oddziaływanie między osobą "otrzymującą' i "dającą". W tej relacji zawsze występuje kilka elementów: partnerzy działania, porozumienie dotyczące łapówki, przedmiot i wartość łapówki, wymiana korzyści, naruszenie normy czy też jakiegoś dobra ( naruszenie normy prywatnej, dobrego imienia, własności publicznej, czy naruszenie wartości, np. uczciwości, rzetelności).

Korupcja - w ujęciu słownikowym, przede wszystkim zwraca się uwagę na demoralizujący, czyli niezgodnym z przyjętym w społeczeństwie systemem wartości. "Słownik Języka Polskiego" za korupcję uznaje "przyjmowanie lub żądanie przez pracownika instytucji państwowej lub społecznej korzyści majątkowej lub osobistej w zamian za wykonanie czynności urzędowej lub za naruszenie prawa".

Korupcja jest patologią społeczną, czyli takim zachowaniem instytucji, czy też jakiegoś elementu systemu społecznego, który stoi w sprzeczności ze światopoglądem i systemem wartości akceptowanymi w danej społeczności.

Prawnicy za korupcję uważają:

:: łapówkarstwo: przyjęcie łapówki (sprzedajność) - łapownictwo bierne danie łapówki (przekupstwo) -łapownictwo czynne pośredniczenie w łapówkarstwie sprowokowanie łapówki
:: opłacany protekcjonizm
:: nepotyzm
:: defraudację pieniędzy publicznych.

Korupcja może występować w różnych formach:

:: przekupstwo - łapownictwo;
:: wykorzystywanie środków budżetowych i majątku publicznego do celów prywatnych lub osobistych korzyści;
:: płatna protekcja w obsadzaniu stanowisk;
:: handel wpływami, np. poparcie w wyborach lub finansowanie partii politycznej w zamian za zdobycie wpływów;
::zakup zamówień, kontraktów i innych korzyści rządowych, koncesji czy decyzji sądu;
:: uchylanie się przed obowiązkiem celnym, podatkowym czy wynikającym z innych przepisów;
:: świadome, niezgodne z prawem dysponowanie środkami z budżetu państwa i majątkiem, który jest dobrem publicznym;
:: faworyzowanie, protekcja;
:: nepotyzm, kumoterstwo;
:: kupczenie wpływami.

:arrow: Źródło:
http://www.ceo.org.pl/dokument.php?dzial=1532&id=18282

Dodam tylko od siebie ,że dla mnie jest to jak najbardziej zjawisko
o znamionach korupcji. :cry: > Stanowisko otrzymane nie skutek
zasłużonej pracy , lecz w wyniku wzajemnych układów !

________________________
.
:smt077 Nie walcz z życiem - Śmierć zawsze wygrywa...!

 #29142  autor: kalin
 07 lis 2005, 18:18
O maj gasz widze ze wam trzeba napisac listownie ze to zart :o Napisze wiec jeszcze raz do tych co sa mniej kumaci.To byl ZART,DOWCIP,IRONIA. Czy mam to napisac gdzies na waszym forum? A moze podac definicje kazdego pojecia bo jakies jest niezrozumiale?

P.S. Nie uwazam zeby to stanowisko bylo zasluga za dobra prace ale to w sam raz malo wazne.Jak dla mnie EOT,w razie pytan o trudne wyrazy odsylam na PW albo tutaj.

re

 #29192  autor: BioHazard
 07 lis 2005, 20:48
:arrow: kalin

Your fasting evidences that not You understand the beings
of problem.Is not essential Your opinion, but general feeling on
they came into being situation the "promotion of persons"
Now one can already comply EOT (End of Topic)

Nie walcz z życiem - Śmierć zawsze wygrywa...!