DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #278464  autor: rangiz
 20 lip 2008, 12:34
Witam, martwi mnie pewna sprawa. Otóż, telefon do pewnego czasu ładował się normalnie, pokazując na końcu "bateria naładowana". Teraz ma wszystkie kreski na wskaźniku, jakby był naładowany, ale podłączając go ponownie, cały czas się ładuje np.przez 15 godzin, co więcej, nie pokazuje, że bateria jest w pełni naładowana swoim komunikatem(jedynie na wyświetlaczu jest max kresek).

 #279128  autor: Marta
 24 lip 2008, 06:59
Wygląda to na usterkę baterii. Jeśli masz możliwość to sprawdź baterię w innym samsungu g600.

 #279150  autor: kowcio
 24 lip 2008, 10:31
Masz gwarancję? Oddaj go, naprawią Ci szybko i bezproblemowo ;)

 #279166  autor: rangiz
 24 lip 2008, 12:31
Mi to nie przeszkadza, tym bardziej, że nie uśmiecha mi się odsyłanie paczki na mój koszt(telefon z innego miasta, gwarancja, używany) i czekanie nie wiadomo ile. Tylko jakie mogą być tego konsekwencje?

 #279171  autor: kowcio
 24 lip 2008, 13:08
Jeśli masz gwarancje producenta, możesz oddać telefon do serwisu. Widzę, że jesteś z Poznania. Serwis Samsunga znajduje się na ul. Przemysłowej 45 (przynajmniej kiedyś tam był), jak chcesz to napisz mi na PW- podam Ci dokładne dane tego serwisu.

Konsekwencje? To zależy, czy bateria rzeczywiście się ładuje, czy tylko ten wskaźnik zaczął fiksować.

 #279174  autor: rangiz
 24 lip 2008, 13:26
Raczej się ładuje bo nie trzymałaby ok.3-4dni. Gwarancja nie jest producenta, ale sprzedawcy, bo telefon sprowadzony

 #279185  autor: Marta
 24 lip 2008, 14:26
rangiz pisze:Raczej się ładuje bo nie trzymałaby ok.3-4dni.
Czyli problem leży po stronie software telefonu, myślę że reset epromu, lub ewentualnie wgranie od nowa software telefonu rozwiązałoby problem.

 #279240  autor: przemek910
 24 lip 2008, 20:17
przywróć ustawienia fabryczne, czasem pomaga, a nie zaszkodzi i nic nie kosztuje

 #279254  autor: szczeka
 24 lip 2008, 20:55
mialem to samo w D500 i teraz mam to w E900 .. to raczej nie jest zadna usterka, zreszta w niczym nie przeszkadza, przynajmniej mi :)

 #280949  autor: davidoff9
 03 sie 2008, 17:53
Witam.

Podepnę się pod temat ponieważ również chodzi o ładowanie g600...

Po podpięciu ładowarki telefon cyklicznie pokazuje ze ładuje (włącza sie wyświetlacz z logiem, następnie pokazuje sie bateria i napis charging, następnie się wyłącza). Cykl to jakieś 3s. Próbowałem tak podładować tel i spaliłem jedną ładoware :?
Mierzyłem baterię miernikiem i ma całkowite zero. Bateria była kupiona do telefonu który został znaleziony zatem nie wiem w czym problem ponieważ nigdy jeszcze nie udało mi sie podładować. Bateria jak przyszła to podziałała aż się wyładowała. Niestety nie mam możliwości sprawdzenia na innej baterii ponieważ nikt nie ma ze znajomych tej samej. Ładowarka odpada ponieważ sprawdzałem na 2 i to na pewno nie przyczyna. W serwisie powiedzieli że gniazdo ładowania lecz biorę to jako ostatnią ewentualność ponieważ nie wydaje mi sie to prawdopodobne.
Zastanawiałem sie podładować baterię bezpośrednio z ładowarki , przeciąłem nawet kabelki lecz miernik pokazuje mi ponad 5V i nie chce skopać (bateria na 3,7V), prądu nie mierzyłem ale słyszałem ze trzeba by jakąś żarówę wlutować w szereg aby obniżyć jego wartość bo ponoć jest za wysoka na bezpośrednie ładowanie.

Za jakieś sugestie będę wdzięczny. Głównie chodzi mi o to czy rąbnięta bateria może być tego powodem, może soft?

Pozdrawiam

 #280956  autor: jacguszi
 03 sie 2008, 18:42
Witam !
davidoff9 napięcie jest prawidłowe i nic nie powinno się stać baterii. Jeżeli będziesz ładował ją max. 3 godziny(w normalnej eksploatacji do 1,5godz.)W pełni naładowana bateria powinna mieć ok. 4,2-4,4 V. Jak ma 3,7V to juz jest rozładowana.Wygląda to na często spotykaną w samsungach usterke ale tylko serwis może to naprawić.
Jeżeli chcesz ładować baterie na zewnątrz telefonu i ci to nie przeszkadza to możesz tak robić.Lub oddać do serwisu ale to nie gniazdo ładowania i koszt naprawy będzie większy.
Mam 2 samsungi z takim uszkodzeniem i jak dla mnie naprawa jest nieopłacalna.
Powodzenia !

 #280966  autor: kowcio
 03 sie 2008, 19:03
Także kiedyś mierzyłem napięcie w ładowarce od Samsunga, było wyższe od 5v (ile dokładnie to nie wiem), w baterii po naładowaniu mam 4,2v (spr. kodem *#0228#).
Więc tutaj jest ok.
Uszkodzenie będzie ze strony telefonu, o ile bateria jest sprawna.
Masz gwarancję? Oddaj telefon do serwisu. Sam raczej chyba nic nie zrobisz..

 #280973  autor: davidoff9
 03 sie 2008, 19:53
Dzięki za odpowiedzi.

Podłączyłem baterię bezpośrednio pod ładowarkę, zobaczymy co z tego będzie :) Ciężko zobaczyć czy kabelki sie stykają, mam nadzieje że ładuję. Na dodatek starszy wywiózł gdzieś miernik ale bieguny były opisane na płytce ładowarki :P
Mam 2 samsungi z takim uszkodzeniem i jak dla mnie naprawa jest nieopłacalna.
jacguszi masz telefon z takimi samymi wadami. Pewnie się orientowałeś jaki koszt?

Dzieki :wink:

 #280976  autor: przemek910
 03 sie 2008, 20:08
kowcio pisze:Masz gwarancję? Oddaj telefon do serwisu. Sam raczej chyba nic nie zrobisz..
przeciez on znalazl ten telefon...
davidoff9, nie zastanawialo cie, ze znalazles telefon akurat bez baterii?

takie naprawy sa nie oplacalne. rowniez w motorolach sie to zdarza. z tego co wiem usterka pojawia sie na plycie glownej.

 #280985  autor: davidoff9
 03 sie 2008, 20:47
przemek910, nic sie nie zastanawiałem tylko ucieszyłem :)

Godzina bezpośredniego ładowania, bateria zimniutka i totalne 0V (miernik już mam). Teraz już sam nie wiem czy telefon zniszczył baterię czy kupiłem jakiegoś bubla (baterię). Chyba uszczęśliwię kogoś i zostawię go na ulicy :P

 #280990  autor: Marta
 03 sie 2008, 21:13
Albo sprzedaj na części np. na allegro

 #280993  autor: jacguszi
 03 sie 2008, 21:19
Jak podpinasz kable do baterii ?Najlepiej robić to tzw. "krokodylkami" w innym przypadku nie masz pewności czy prąd dochodzi do baterii. Możesz sprawdzić miernikiem na stykach baterii czy jest napięcie.Pewnie przyklejasz przewody do baterii izolacją nie jest to dobry sposób.Bateria podczas ładowania musi się nagrzewać i ładowarka też.Może spaliłeś kolejną ładowarke ?Te nieoryginalne nie wytrzymują długo.Najlepiej sprawdzają się transformatorowe nieważne od jakiego telefonu byle napięcie było podobne ale też dłużej trzeba ładować.

 #281180  autor: davidoff9
 04 sie 2008, 18:53
Krokodylkami nie podepnę ponieważ te złącza w baterii są bardzo malutkie. Ładowarka jest ok ponieważ daje napięcie. A bateria - całkowite 0V. Pójdę do jakiegoś komisu może wsadzą mi jakąś baterię i spróbują podładować i zobaczę czy nadal sie będzie dziać tak samo. Wydaje mi sie że to nic nie da skoro jacguszi spotkał sie już z takim uszkodzeniem i to dwukrotnie...