DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #266309  autor: MARIO rlz
 15 maja 2008, 21:03
Strona Sagema my721X ;) Na razie tylko po francusku.

www.so-ice.sagem.com

Zestaw w jakim jest sprzedawany my721X:

- ładowarka
- karta pamięci 512 MB
- pokrowiec
- kabel USB (nareszcie...;))
- słuchawki stereo

 #266313  autor: kowcio
 15 maja 2008, 21:21
No brawo dla Sagema, telefon podoba mi się :-)
Tylko jaka cena będzie sugerowana?
W ogóle będzie w Polsce?

 #266428  autor: MARIO rlz
 16 maja 2008, 17:05
W internecie pojawiła się pierwsza :?: recenzja my721X na stuff.tv

Plusy:

- smukły i elegancki wygląd
- efektowna metalowa obudowa
- świetne głośniki / (kolejny Sagem z bdb głośnikiem/głośnikami :D) [przyp. Mario rlz] /

Minusy:

- brak 3G i EDGE
- podstawowy aparat
- skomplikowany odtwarzacz muzyki

Więcej (po angielsku): http://stuff.tv/Review/Sagem-my721x/

 #266441  autor: Varssaux
 16 maja 2008, 17:44
Ja tam biore w ciemno którys z telefonów Sagem'a z nowej linii. (Tylko nie z Orange ;p ) Wiekszosc ludzi mysli ze Sagem i Alcatel to beznadziejne telefony mimo że znają je tylko z opowiadań, tak naprawde to co dociera do Polski to ułamek oferty Alcatel'a a i Sagem ma wiecej modeli niz się moze wydawać.

Kiedys miałem Myx5m i mocnych na niego nie było. Tańszy był od Nokii 3410 a miał kolorowy b. ładny wyswietlacz, dzwonki wav (czy jakos tak, w kazdym razie brzmialo jak sredniej jakosci mp3 :) ) GPRS że moglem z niego jako modem korzystac. Był 100x ładniejszy od Nokii. Od tamtej pory używam przeważnie Sagemów i w życiu bym go nie zamienił na SE czy Nokię

 #266447  autor: Pb
 16 maja 2008, 18:07
Varssaux,100% racji :)

 #266544  autor: MARIO rlz
 17 maja 2008, 09:35
I ja zgadzam się z Wami :D Sagemy mnie nigdy nie zawiodły, byłem z nich zadowolony w 100% czego nie mogę niestety powiedziec do końca o SE (m.in irytujące, skrzypiące obudowy w niemal każdym modelu :evil: ) ;/

 #266690  autor: Alumix
 18 maja 2008, 12:01
Pierwsza rzeczą jakom zwróciła moja uwagę na sagemy było ich soczyste brzmienie i niespotykane wibracje telefonu poprzez wbudowany głośnik (nieco zwiększony/podbity bass) Niespotykany dotąd u innych producentów :lol: pierwsze modele które wg mnie posiadały to brzmienie i zwróciły moja uwagę to: MY400X mimo ze obsługiwał Wav-y to naprawdę zal było dzwonek wyłączać czy odbierać telefon ;) / MY401X miał mp3 i ten sam głośniczek wiec na plus ale pamięć maleńka ograniczała miodność z głośniczka... My411x trochę głośniejszy od poprzedników i z jeszcze mocniejszym basem wraz z karta pamięci naprawdę powali by jakością dźwięku nie jedną muzyczną nokie czy SE :lol: Mój aktualny my700x bez sim locka wersja z Niemczech z "JAMBY" (mający: dodatkowe motywy radio RDS-em i możliwość słuchania radia na głośniku) jest moim zdaniem najefektowniej, najsoczyściej i najgłośniej grającym telefonem na rynku bardzo dopracowany odtwarzacz z wyważonym basem/sopranem plus inne efekty typu dźwięk 3D stawiają go na pierwszym miejscu muzycznych telefonów. Mam nadzieje ze sagem dalej będzie montował takie basowe głośniczki- moim marzeniem są dwa takie "basowe" w jednym zgrabnym telefonie 8) Bardzo mnie zaciekawił ten my721x ma dwa głośniki(!) z niecierpliwością go wyczekuje wydaje mi sie ze tylko na ten model mógł bym wymienić mojego my700x pozdrawiam fanów sagema i jego dźwięków sorki ze tak sie rozpisałem chciałem wyrazić moje hmmm spostrzeżenia, zadowolenie, i oczekiwania co do tej firmy;)

[ Dodano: 2008-05-18, 12:51 ]
poszperalem w necie i znalazlem zdjecie klapkowca my 855c z otwarta klapka :lol: wyglada calkiem nie zle na stronce mozna tez zobaczyc wiele innych nowosci (realfoto)Link: http://images.google.pl/imgres?imgurl=h ... D%26sa%3DN

Alumix

 #269536  autor: MARIO rlz
 04 cze 2008, 13:15
Sagem Mobiles Poland rozpoczyna współpracę z siecią wypożyczalni Beverly Hills Video. W ramach partnerstwa strategicznego firmy zorganizują miesięczny konkurs, w którym do wygrania będzie 80 telefonów Sagem.

To kolejna- po aliansach z Telepizzą i Bakallandem- promocja krzyżowa zainicjowana przez francuskiego producenta. Zgodnie ze strategią Sagema wspólna akcja ma wpłynąć na postrzeganie marki jako otwartej na wspólpracę z parterami z różnych segmentów biznesu oraz podkreślić jej wiarygodność w świadomości klientów.

- Partnerstwo strategiczne z siecią Beverly Hills Video to dla nas szansa na efektywne wykorzystanie nowego kanału komunikacji z grupą docelową oraz pozyskanie nowych klientów - komentuje Anna Sanocka, odpowiedzialna za PR w firmie Sagem Mobiles Poland. Liczymy na to, że cross-promocja z BHV korzystnie wpłynie na identyfikację marki Sagem i w sposób bardziej zapadający w pamięć niż tradycyjna promocja zostanie zauważona przez klientów - dodaje Sanocka.

- Dzięki współpracy z Sagem możemy zrealizować dla naszych Klientów konkurs z atrakcyjną nagrodą - po trochu z filmową - gdyż aparat Sagem my511X "grał" w filmie Lejdis, który to właśnie od 5 czerwca – w dniu startu konkursu - będzie można wypożyczyć w salonach Beverly Hills -wyjaśnia Marta Giblewska z Beverly Hills Video.

Konkurs potrwa do końca czerwca i obejmie wizualizacje na plakatach B1 w salonach BHV na terenie całego kraju, inserty promujące nowy model telefonu Sagem my721X na opakowaniach wypożyczanych płyt oraz internetową stronę konkursową.

Akcja przygotowana została samodzielnie przez firmy Sagem oraz Beverly Hills Video.

(ź)Sagem Mobiles Poland



Wszystko wskazuje na to, że my721X będzie dostepny w Polsce :)

 #269546  autor: kamil1221
 04 cze 2008, 13:44
Nie tylko my511X grał - my850C również.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

 #269572  autor: adventure_
 04 cze 2008, 15:37
Najbardziej podoba mi się ten my750X, ale żebym wrócił do Sagema, musiałby posiadać:

- super dopracowane oprogramowanie, jak w Nokii czy Samsungu.
- odtwarzacz z możliwościami jak walkman 3.0, bądz 2.0
- motywy
- obsługa wszystkich gier 3d
- dostęp do BT z Javy


i najważniesze: możliwość moddingu


Inaczej niestety klientem Sagema nie będę

Oł.

 #271185  autor: MARIO rlz
 13 cze 2008, 10:19
partisan pisze:A czy my 721x albo jakikolwiek z tych modeli są już na rynku? Albo nawet na rynku Polskim?
my721X jest już między innymi na rynku francuskim. Do Polski ma wejśc podobno pod koniec czerwca.

 #271267  autor: MARIO rlz
 13 cze 2008, 17:46
partisan pisze:Może ktoś widział jakieś strony gdzie/za ile można kupić? Albo jakiś test, opinie użytkowników itd.?
189 euro na www.planetsagem.com i u m.in francuskich, holenderskich operatorów.

 #271269  autor: pff
 13 cze 2008, 17:56
MARIO rlz pisze:my721X jest już między innymi na rynku francuskim. Do Polski ma wejśc podobno pod koniec czerwca.
mmm... koniec czerwca już tuż tuż :) a ja właśnie planuję nowy telefon kupic... to poczekam jeszcze troszkę bo cos czuje że warto....

plasticzkom stop :D

Motorola V2288 -> Alcatel OT511 -> SE K700i + nokia 3110 :D -> Alcatel E801/SE K700/Samsung E900 ;)

 #272228  autor: Pb
 18 cze 2008, 15:04
Sagem pnie się w górę,i może u nas tego nie widać,ale te telefony bajerami zaczynają doganiać powoli wszystkie SE,Samsungi i Nokie.Do tego na + dla Sagema trzeba zaliczyć niski wskaźnik awaryjności (najniższy) i opisane wcześniej GŁOSNIKI.Nawet w starym myX7 podbicie basów przebija znacznie nowsze modele SE (chociaż gra tylko na wav 8) ).
W Polsce opinia nt.sagemów jest jaka jest,ale myślę,że to się zmieni,bo zazwyczaj na ich temat źle wypowiadają się osoby,które kupe o nich wiedzą (bo np.nigdy sagema nie miały).
Aktualnie używam starego myX7,pomimo,że posiadam również znacznie nowocześniejszą motorolę c975.Po prostu sagem lepszy xD.

 #272957  autor: MARIO rlz
 22 cze 2008, 12:06
Wideorecenzja my721X (z softem T-mobile)

http://pl.youtube.com/watch?v=uNnmGtfYq ... re=related

Już na filmiku słychac, że ten Sagem ma ŚWIETNE głośniki :D


Opublikowana została również recenzja my721X na telefonino.net. Sagem zdobył 72/100 punktów :) Dla porównania:

Nokia 5310 - 72/100
SE K530i - 71/100
Samsung J700- 60/100
LG KU990 Viewty - 78/100
Samsung U700 - 60/100

Z tego widac, że my721X to naprawdę bardzo porządny telefon :D

Więcej:
http://www.telefonino.net/Sagem/prove/n ... -721X.html

 #272962  autor: kowcio
 22 cze 2008, 12:32
Ja chcę tego Sagema... Będzie on w Polsce dostępny?
Jak dla mnie super.. niech tylko Sagem zacznie robić dobre Softy, a będzie ok.
Tylko kolejne pytanie: ile on będzie kosztować?

Ktoś wie coś na ten temat? :(

 #272975  autor: MARIO rlz
 22 cze 2008, 13:38
kowcio pisze:Ja chcę tego Sagema... Będzie on w Polsce dostępny?
Jak dla mnie super.. niech tylko Sagem zacznie robić dobre Softy, a będzie ok.
Tylko kolejne pytanie: ile on będzie kosztować?

Ktoś wie coś na ten temat? :(
Tak będzie dostepny w Polsce, data premiery to PODOBNO koniec czerwca/początek lipca, czyli wtedy kiedy zacznie się promocja my721X między innymi przez bhv.pl . Wysłałem maila z zapytaniem do Sagema kiedy dokładnie wyjdzie w Polsce.