DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy modeli z serii Z oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy modeli z serii Z oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #254261  autor: raminziom
 02 mar 2008, 14:39
Dalem sie nabrac i wzialem telefon sgh-Z400 na abonament niestety nie podbilem gwarancji i teraz po nie calym roku posiadania telefon nie chce sie wlaczyc i jedyne co widze jak wyciagne baterie i wlaze spowrotem to napis "sgh-Z400 Download" telefon roi sie cieply troche po pewnym czasie i nie wiem c z tym robic pomozcie

[ Komentarz dodany przez: aga: 2008-03-02, 14:57 ]
Nie ma potrzeby używania tak dużej, pogrubionej czcionki.

Dodam ze jak bylem w servisie to koles wsadzil kabel serwisowy i mu nie znajdowalo szprzetu wsadzil pare razy kabel i zaczelo dzialac farttownie i znow sie takie cos stalo teraz jak go podlaczam do kompa a nie mam zainstalowanych sterownikow to mi znajduje sprzet ale musze podac sterowniki
ajak zainstalowalem oprogromowanie to juz nie moze sie polaczyc


Poprawiłem nazwę tematu na właściwą.
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2009, 17:29 przez raminziom, łącznie zmieniany 2 razy.

ramin

 #254321  autor: kamil1221
 02 mar 2008, 21:57
Jeżeli sterowniki się zainstalowały nie jest źle - musisz wgrać Softa SAM.

na samsung-mobile.pl jest przepis, co i jak robić - postępując według niego bez problemu powinno ci się udać.

Tutaj możesz pobrać, softy http://samsung-mobile.pl/index.php?showtopic=9503
Kod: Zaznacz cały
FLASHOWANIE Z400:

1. Podepnij kabel do PC (do telefonu nie podpinaj). Jeśli nie instalowałeś jeszcze sterowników to system poprosi o ich wskazanie, zrób to i daj OK. Jeśli instalowałeś wcześniej sterowniki system tylko wykryje kabel i nie będziesz musiał drugi raz ich instalować. Jeśli kabla nie wykryło to spróbuj podpiąć go również do telefonu. Jak już wykryje i ew. zainstalujesz sterowniki (jeśli nie były zainstalowane) to teraz odepnij kabel od kompa.

Wyłącz telefon. Wciśnij i przytrzymaj klawisz 9 (na telefonie oczywiście). Nie puszczając go wciśnij power. Ekran powinien się zrobić biały i powinien się wyświetlić napis Download.

2. Ściągnij Fast MultiLoader dla Z400 z tej stronki : http://www.badongo.com/file/4982406
3. Uruchom.
4. Wybierz port, a na samej gorze programu zaznacz SMP6275
5. Zaznacz Boot Change i wybierz plik o nazwie boot.bin lub podobnej (ten pkt. niektórzy nie wykonując i flashując im poprawnie, wiec to zależy od Ciebie czy zrobisz czy nie, jeśli tego nie chcesz robić przeskocz od razu do pkt. 7).
6. Kliknij Download i czekaj aż się skończy flashować 
7. Po skończeniu flashowania wyjmij i włóż baterię, a następnie włącz tryb Downloadera.
8. Powybieraj w poszczególnych polach pliki softów(nazwy mogą być nieco inne w zależności od softu):

MODEM CODE: amss.bin
RSRC1: Rsrc_Z400.rc1
RSRC2: Rsrc2_Z400. rc2 (Low)
FACTORYFS: FactoryFs_Z400.ffs 

9. Wciśnij Download i czekaj aż skończy flashować.
10. Włącz telefon i jeśli będą występowały jakieś problemy wpisz kod (na głównym ekranie przy odblokowanej klawiaturze) * 2767*3855 # i powinny zniknąć problemy.


Życzę miłego flashowania i zadowolenia z nowych softów 
Powodzenia.

 #254357  autor: raminziom
 03 mar 2008, 08:47
telefon na nic nie reagowa jedynie jak sie ladowarke podepnie lub kabelek z kompa to sie wyswietlalo taki cos http://img143.imageshack.us/my.php?imag ... nemfi6.jpg ale dziwnym trafem jak probowalem robic klawisz 9 plus power tez nic i jak podlaczylem ladowarke chwile pozniej zaczelo dzialac ale i tak mysle ze musial bym zmienic softa tylko nie moge sie na tamtej stronie zarejestrowac (jakies bledy strony) i boje sie ze jka bede zmienial softa telefon mi padnie i zupelnie nie znam sie na tym i czy przez zwykly kabel taki co dodaja do zestawy da sie to zrobic bo kiedys ktos mi mowil ze trzeba miec spejalne kable serwisowe

ramin

 #254383  autor: kamil1221
 03 mar 2008, 14:30
Czyli ktoś cię zrobił w trąbę... ja np. zmieniałem softa w swoim Z400 z Play przez kabelek dołączony w zestawie.
Zmieniłem softa na branda z Vodafone.

 #254436  autor: raminziom
 03 mar 2008, 23:06
juz mniej wiecej wiem o co chodiz znajomy mi powiedizla jak tylk ze musze dalej kozystac z sieci play a pisze tam ze na te softy sa problemy z SMS'ami w play'u
i chcial bym jakis fajny sofcik z dobrym odtwarzaczem ktory nie przestaje grac jak sie skonczy pisenka dzieki za pomoc

ramin

 #254439  autor: kamil1221
 03 mar 2008, 23:12
Ja mam Softa Vodafone i używam Play... jak wgrasz już Softa idź do punktu Play i poproś o wyrobienie nowej karty sim (za darmo).
Musisz to zrobić tak by karta od początku była w telefonie z softem Vodafone, bo jeżeli włożysz do telefonu z softem Play a potem do Vodafone na 85 % smsy nie będą dochodzić - był o tym temat na samsung-mobile.pl

 #254468  autor: raminziom
 04 mar 2008, 10:50
dzieki bardzo wsumie moza zamknac ten temat

ramin