DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #245387  autor: Varssaux
 12 sty 2008, 17:00
Od jakiegos czasu przymierzam sie do kupna nowego telefonu i bardzo podoba mi sie sagem my600x zwlaszcza za jego zajefajna sylwetkę oraz wyswietlacz o dobrych parametrach (aparat VGA mi nie przeszkadza a i do 3G tel mi nie potrzebny) Martwi mnie jednak jedna rzecz na wielu forach ludzie pisza ze tel. wariuje, zawiesza sie, wolno działa. Chcaiłbym się dowiedziec ile jest w tym prawdy wiec zwracam sie z tym pytaniem do osbob posiadajacych go lub do tych ktorzy mieli z nim kontakt : Czy naprawde jest tak źle ?

 #245491  autor: Vieslav
 13 sty 2008, 12:46
Klik <-- test napisany przeze mnie. Szczerze to jeśli zwracasz uwagę tylko na wygląd telefonu i niepowtarzalność to będzie dobry wybór. Telefon moim zdaniem to porażka; zero funkcjonalności. Jest straszny kłopot z zakupem akcesoriów (choć podobno pasują od my411x), klawiatura się zacina, a raczej ciężko chodzi, telefon często się zawiesza i "świruje". Do plusów należy natomiast dodać: duży wyświetlacz, dzieki któremu można komfortowo oglądać filmy, świetna jakość mp3 z głośnika (telefon aż podskakuje, czuć to tak jakby wibrował), bardzo długi czas czuwania (mi bateria trzyma przy średnim katowaniu 3-4 dni). Tyle ode mnie, reszta w teście.
BTW chcę swojego Sagema my600x sprzedać więc gdybyś był zainteresowany to zapraszam na PW.

 #245570  autor: adrian:)
 13 sty 2008, 21:12
Może pomyśl o Sagemie my850C ( właśnie przymierzam się do jego kupna ).
Ma dość dobre parametry a i zdjęcia nieźle wychodzą :D

 #245636  autor: MARIO rlz
 14 sty 2008, 12:07
Zamiast my600X lepiej wybrać my700X. Posiada lepsze mp3, aparat, wygląd (wg. mnie), dużo szybszy soft.

 #245688  autor: Varssaux
 14 sty 2008, 16:12
My850C jest za drogi, (przynajmniej 2x drozszy od my600x) wiec propozycja odpada. Zastanawialem sie nad my700x i chyba to bedzie najlepszy wybór o ile uda mi sie go znaleźć w miarę przyzwoitej cenie. A jak u niego z wyswietlaczem ? Mniejszy ? Większy ?

 #245692  autor: kamil1221
 14 sty 2008, 16:25
Fizycznie jest to nadal 176na220 pixeli, ale w calach to 1,9
Jest dobrze.

 #245887  autor: Vieslav
 15 sty 2008, 14:58
Zastanów się nad czymś innym. Jako użytkownik w/w telefonu szczerze i serdecznie odradzam. No chyba, że masz stalowe nerwy i zależy ci na niepowtarzalności (mi każdy mówi patrząc na tego Sagema: "ale super! co to jest? jeszcze takiego nie widziałem!").
Najgorsze jest to, że nawet Opera-mini na nim nie działa (wszystko skonfigurowane prawidłowo, po prostu podczas łączenia opera się wyłącza), a przeglądarka wbudowana w telefon teoretycznie obsługuje html ale ściąga całą stronę bez żadnej kompresji, co dosyć sporo zajmuje i kosztuje i do tego wyświetla wszystko jedno pod drugim, co jest strasznie niewygodne. Wgrywanie aplikacji Java to samobójstwo: telefon ściąga najpierw cały plik jad/jar i potem wyświetla komunikat: "nieobsługiwane" (dzieje się tak nawet na dedykowanych aplikacjach). Mam też niemiłe doświadczenia z 3G. W okolicach Wawy telefon za nic nie chciał się zalogować do sieci UMTS Orange pomimo, że ją wykrywał a zasięg był 1-2 kreski. Na wyświetlaczu pisało "Rejestrowanie" przez jakieś 5 minut a potem przełączał się na 2G. Nie wiem, czy to spowodowane jest telefonem czy może szybką jazdą samochodem.

EDIT:
Czy ktoś wie jak to jest z akcesoriami do tego modelu? Padły mi słuchawki a na zdjęciach z allegro widziałem, że słuchawki od my411x mają podobną końcówkę. Będą pasować? Bo nie chce kupować w ciemno a nie mam możliwości sprawdzenia.

 #246341  autor: Varssaux
 17 sty 2008, 22:28
Problem został rozwiązany, Wybór padł na Sagema myx-8 telefon moim zdaniem idealny bo przede wszystkim ładny z duzym wyswietlaczem a ponad to dosc funkcjonalny. No i mimo ze ma juz pare lat rozkłada stylem i oryginalnościa wszystkie inne marki ;-)

 #251896  autor: Vieslav
 18 lut 2008, 11:06
Trochę newsów: udało mi się uruchomić opere-mini (wersja 3.xx). Po ręcznym skonfigurowaniu połączenia wszystko działa. Telefon ma duży wyświetlacz z liczbą kolorów 262 tys. więc wygodnie przegląda się strony. Wbrew opiniom, że Orange Menu blokuje wgrywanie aplikacji java wszelkimi innymi drogami niż WAP mi udało się wrzucić trochę aplikacji przez bluetooth. Akcesoria z innych modeli nie pasują; mam słuchawki od my411x, po podłączeniu telefon je wykrywa ale słuchawki nie działają a podczas rozmowy zachowuje się tak, jakby słuchawki nie były podłączone (na fabrycznych które nie działają tak się nie dzieje). Opera mini na 3G działa całkiem nieźle, natomiast przeglądarka w telefonie działa tak samo na 3G jak i na GPRSie. Video streaming też nieco kiepskiej jakości (taka sama jakość jak na GPRSie).