DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy modeli z serii Z oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy modeli z serii Z oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #210994  autor: kolunia
 09 sie 2007, 23:42
Śpieszę powitać wszystkich...
To moja pierwsza wizyta na tym forum i na pewno nie ostatnia.
Jestem na etapie zmiany aparatu w sieci orange. Istnieję tam od wielu lat i zazwyczaj dobrze trafiałem z telefonami. Teraz wybór jest ogromny i ciężko się zdecydować. Czy ma ktoś z Was jakie kolwiek informacje na temat tego samsunga? A może pierwsze doświadczenia? Obawiam się późniejszych kłopotów z np. oprogramowaniem. Poza tym w innych komórkach zdażają się kłopoty ze słyszalnością, głośnością dzwonków itp. Pociąga mnie to, że jest cienki i bateria zdaje się trzymać (w/g producenta) dość długo. Czekam (nie)cierpliwie na jakie kolwiek głosy, porady i opinie odnośnie modelu Samsung SGH-Z720. Pozdrówka ode mnie.
kolunia

 #211298  autor: Adasko
 11 sie 2007, 11:09
Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś o tym fonie informacje masz przecież pod nosem: Telepolis->Telefony->Samsung Z720. Tam oprócz danych technicznych w komentarzach poniżej poczytasz o użytkownikach tego telefonu i dowiesz się kilku ciekawostek 8)

www.ADASKO.BYTOM.pl - Krajowe Usługi Transportowe - Zapraszam

 #229055  autor: sue
 23 paź 2007, 20:49
Mam ten telefon od dwoch dni i mam pare pytan, na ktore odpowiedzi nie ma w instrukcji obslugi ani w opiniach pod opisem parametrow telefonu ;]

1. Czy to normalne ze podczas ladowania telefonu nie gasnie ekran? WYlaczylam telefon, podlaczylam ladowarke - to i tak cala noc wyswietlala sie animowana bateria :|

2. Nie dziala bluetooth ani nie wykrywa usb. Zainstalowalam samsung pc studio ale to i tak nic nie dalo. Udalo mi sie tylko raz polaczyc usb... :/


Bede baaardzo wdzieczna za pomoc :)
Przez wiele lat korzystalam tylko z nokii, wiec samsung to dla mnie jak dżungla :)

 #229198  autor: PingNoMore
 24 paź 2007, 07:27
1) Ekran świeci się cały czas podczas ładowania i nie można tego wyłączyć
2) Czy podczas instalacji najpierw zainstalowałaś oprogramowanie czy podlączyłaś kabel?

 #229214  autor: sue
 24 paź 2007, 11:13
1. Aha :| (Dziękuję)
2. Yyy... najpierw podłączyłam bez instalacji, ale że nie działało nic, to odłączyłam kabel, zainstalowałam program i podłączyłam kabel. No i wtedy transfer zadziałał. Teraz włączam program, wybieram connection - usb, podłączam kabel - i nic :(

Pomijając już też fakt, że bluetooth'em połączenie także kończy się niepowodzeniem, wytępuje "Bład podczas połączenia" :/

 #229216  autor: PingNoMore
 24 paź 2007, 11:37
A co jest napisane na kablu służącym do podłączenia telefonu do komputera? Najpierw zainstalować program a potem podłączyć kabel... Proponuję odinstalowac wszystkie sterowniki i programy, a następnie zainstalować oprogramowanie z płyty i dopiero podlączyć telefon.

 #229224  autor: sue
 24 paź 2007, 12:09
przeczytałam karteczke po odlaczeniu kabla :] (a to dziwne, bo nie jestem blondynką :P)

No wiec zgodnie z Twoja radą, odnstalowałam wszystko i zainstalowałam jeszcze raz, wybieram polaczenie: USB Connection, kaza podlaczyc kabel, to podlaczam, ekranik wtedy sie rozjasnia (wiec chyba kabel dziala), ale czekam juz pol godzny i nic :(

[ Dodano: 2007-10-24, 12:14 ]
a może update'ować?;>
czy iść do salonu orange :)

 #229228  autor: PingNoMore
 24 paź 2007, 12:20
Dziwna sprawa :? Czy po odinstalowaniu oprogramowania i ponownej instalacji i podłączeniu telefonu komputer go wykrył? czy odinstalowałaś sprzęt w menadżerze urządzeń? W ostateczności, mieszkam niedaleko Łodzi to mogę podjechać i pomóc podłączyć telefon :P

 #229290  autor: sue
 24 paź 2007, 18:23
PingNoMore pisze:Dziwna sprawa :? Czy po odinstalowaniu oprogramowania i ponownej instalacji i podłączeniu telefonu komputer go wykrył? czy odinstalowałaś sprzęt w menadżerze urządzeń? W ostateczności, mieszkam niedaleko Łodzi to mogę podjechać i pomóc podłączyć telefon :P
No wiec odinstalowalam i zainstalowalam przy uzyciu "Dodaj/usun programy", dwukrotnie, bez skutku.
Jak podlaczam kabel, to ekran sie rozjasnia i komputer wydaje dzwiek i na tym koniec. Ale nie ma komunikatu, ze komputer wykryl urzadzenie. Bluetooth wykrywa, ale nie moze sie polaczyc. Zwariuje !!!
Ale zanim zwariuje, to zrobie wszystko jeszcze raz na Pececie.

Nie dziwie sie wcale, bo ze wszystkimi telefonami, ktore dawalo mi do tej pory Orange mialam jakies mniejsze lub wieksze problemy. Jaka siec, takie telefony daja :/

 #229338  autor: PingNoMore
 24 paź 2007, 21:13
Usuń oprogramowanie telefonu z Dodaj/Usuń programy, następnie kliknij prawym przyciskiem myszy na Mój komputer i wybierz właściwości, potem zakładka sprzęt i menadżer urządzeń. Wejdź w modemy i sprawdź czy pojawia się Samsung Modem lub coś podobnego.

 #229347  autor: sue
 24 paź 2007, 21:23
Moze to cos z komputerem...
Na PC wszystko dziala :)
Na razie mnie to zadowala.

Dziekuje za pomoc i poswiecenie czasu, jakby nie bylo :) !!!