DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows
Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows
 #223189  autor: Blackcall
 25 wrz 2007, 08:48
Co sadzicie o tym telefonie i o jego funkcjach. Moim zdaniem jest to bardzo dobry telefon.

 #223190  autor: marco508
 25 wrz 2007, 08:51
"SPV M650 to multimedialny telefon zaliczany do kategorii PDA (Personal Digital Assistant) wyposażony w kompletny system nawigacji satelitarnej GPS. W jednym mieszczącym się w kieszeni urządzeniu zainstalowano wielozakresowy telefon multimedialny, komputer osobisty oraz odbiornik GPS wraz z systemem nawigacji satelitarnej, dzięki któremu szybko i bezpiecznie można dotrzeć w dowolne miejsce w kraju i za granicą. Prócz możliwości navigacyjnych SPV M650 zapewnia łatwy dostęp do funkcji biurowych niezbędnych do pracy, czy korzystania z internetu i poczty elektronicznej w czasie podróży służbowych oraz prywatnych. W telefonie zastosowano szereg aplikacji Windows Mobile 5.0, między innymi klienta poczty e-mail - Outlook Mobile, przeglądarkę dokumentów - Office Mobile oraz nowy Windows LiveTM. Korzystając z zainstalowanego oprogramowania użytkownik może bezpiecznie i w każdej chwili korzystać m.in. z dostępu do firmowej poczty elektronicznej, odbierania wiadomości bezpośrednio dzięki technologii Microsoft Direct Push i zarządzania wieloma kontami e-mail jednoczesnie. Telefon jest wyposażony w łącza Bluetooth, IrDA oraz USB pozwalające na synchronizację z komputerem PC i innymi urządzeniami bezprzewodowymi co pozwala na wymianę plików i współpracę z bezprzewodowym zestawem słuchawkowym. Dopełnieniem wszechstronnych zastosowań urządzenia jest aparat fotograficzny o rozdzielczości 2 Mpix z możliwością nagrywania i odtwarzania sekwencji wideo, odtwarzacz plików muzycznych mp3, radio oraz czytelny ekran dotykowy zastępujący klasyczną klawiaturę alfanumeryczną. " Napewno sie przyjmie jak wiekszosc spv, ale nie w orangutanie,, bo zjebia ten fonik. Ogólnie jest spoko. Tylko GPS w orange szwankuje.

 #223197  autor: Blackcall
 25 wrz 2007, 09:21
Dlaczego, ja tak nie sadze mam go od kulku tygodzi i z GPS nie mam żadnych problemów szybko łapie sygnał, a jak już go ma to trzyma cały czas. :D

 #223325  autor: JayCee
 25 wrz 2007, 19:17
marco508 pisze:Tylko GPS w orange szwankuje.
Ale o co chodzi?

Nie jest zły poza tym, że trzeba go trzymać prawie cały czas podłączonego do jakiegoś źródła zasilania (przynajmniej przy moim używaniu).

 #223354  autor: Blackcall
 25 wrz 2007, 20:19
U mnie tak zabardzo to nie tzreba trzymac a naprawde duzo go uzywam. Widac go po zdjeciu ekranu jak mozna go zrobic go przy pomocy dobrej aplikacji i wylaczenia orange menu.
Tu macie kilka fotek mojego SPV po przeróbce:
Tylko to roche złej jakosci bo nokia 6680 robione przyzlym swietle



Obrazek Obrazek

 #225932  autor: promyk5
 07 paź 2007, 23:53
Witam

Mam go od kilku dni.
Jako telefon dla mnie porażka. Znaleźć kogoś w książce bez rysika to padaczka.
Ale jako GPS nadaje się bardzo dobrze. Mam go w Orange z AutoMapą 4.

Pytanie do innych - chcę go wykorzystać jako modem EDGE do neta na laptopie. Jak to zrobić??
HELP ME :|

 #231064  autor: andi4444
 02 lis 2007, 20:53
SPV M650 używam od ponad miesiąca, urządzenie udane jestem zadowolony:
+
nawigacja,wbudowany gps, szybko łapie sygnał (super Automapa 4, zaktualizowałem do wersji 4.1.2)
duży,czytelny ekran
możliwość rozbudowy o wiele przydatnych aplikacji

-
kiepskie zdjęcia pomimo 2mpix
niewygodne pisanie smsów (trzeba używać rysika co nie zawszejest możliwe, np. w tramwaju)
niewyrażny głos w słuchawce

dla osób chcących jednocześnie mieć telefon wraz z doskonałą nawigacją POLECAM !!!!

 #258969  autor: Bananetti
 29 mar 2008, 09:08
Witam wszystkich,
od wczoraj mam ten telefon i jest ok. Trzeba było deko przestawić swoje przyzwyczajenia ale już się rozumiemy.
Przeczytałem o zaktualizowaniu AutoMapy dodanej do telefonu i mam pytanie jak to zrobić?
Czy jest jakaś możliwość przegrania auto mapy z karty otrzymanej (512) na jakąś większą?

Pozdrawiam

 #259075  autor: vonski
 29 mar 2008, 17:36
Całą kartę pamięci możesz sobie skopiować np. na dysk komputera, kupić nową, i nagrać z powrotem całą zawartość na nową kartę. Wszystko będzie działać, sam tak robiłem.
Automapę aktualizujesz ściągając instalkę ze strony Automapy (wcześniej się rejestrując) i po prostu instalujesz z peceta.

 #259088  autor: Bananetti
 29 mar 2008, 18:08
No właśnie tak przegrać nie da rady, ale już mniej więcej wiem co zrobić ("uwolnić licencję" trzeba). Z aktualizacją mam mały problemik. Instalkę ściągnąłem ale coś się krzaczy w poniedziałek pójdę po pomoc techniczną.
Niby automapa podaje że można bez udziału urządzenia mobilnego aktualizować ale komp. się czepia o brak podłączonego urządzenia. Karta SD oczywiście w napędzie.

 #259111  autor: vonski
 29 mar 2008, 19:55
Da się tak przegrać, ale jeśli
- nie aktywowałeś jeszcze AM,
- aktywowałeś AM i przypisałeś licencję do urządzenia,a nie do karty.
Wtedy po przekopiowaniu zawartości karty, wszystko będzie działać.
Inna sprawa, że mi np. nie udało się przypisać licencji do urządzenia, więc musiałem do karty, a w dzwonienie do supportu mi się nie chciało bawić.

 #259114  autor: Bananetti
 29 mar 2008, 20:11
Właśnie zainstalowałem, ale jest możliwość.
Udało mi się zaktualizować do 4.5.3 (rewelka).
Jeszcze muszę sobie poradzić w przypadku aktualizacji na Nokii 330 (tam mam jeszcze 4.0 ale w wersji europejskiej).

Mój SPV zaczyna mi się jeszcze bardziej podobać.

 #259517  autor: Blackcall
 01 kwie 2008, 15:41
Z tego co wyczytałem to w zestwaie z SPV m650 nii ma numeru licencyjnego, a co za ty idzie nie można jej aktulizować. CZy dobrze myślę :?: :?:

 #259569  autor: Bananetti
 01 kwie 2008, 19:47
Każda AutoMapa ma numer licencyjny. Tylko znajduje się on na karcie SD, jeśli na karcie nie ma to jest plik do odczytania. Podobnie myślałem w przypadku AutoMapy którą dostałem razem z Nokią 330 (dzięki swojej niewiedzy i braku rejestracji teraz załapałem się na wersję 4.5).
Już mam uwolnioną licencję, wystarczył e-mail. Generalnie jestem pozytywnie zaskoczony szybką pomocą techniczną i dużą chęcią pomocy w rozwiązaniu problemu mimo wielu informacji zamieszczonych na stronie. Często się zdarza że zapracowani konsultanci spychają do internetu a tu niespodzianka.

Już kilka dni zabawy mam za sobą i powiem szczerze że gdyby telefon działał w 3G to żadna nokia czy SE by mu do pięt nie doskakiwał.

 #259799  autor: Blackcall
 02 kwie 2008, 21:00
A jak to moge zdobyc na karcie pamieci w jakim pliku jest on schowany(kod licencyjny)

 #259836  autor: Bananetti
 03 kwie 2008, 07:45
Wejdź w pomoc techniczną na stronie www.automapa.pl tam w pytaniu dotyczącym aktualizacji mapy dla Nokii 330 jest podana nazwa pliku.

 #259839  autor: Blackcall
 03 kwie 2008, 10:23
Już znalazłem kod licencyjny do Automapy, ale pojawił się problem. Mam dwie karty pamięci. Na jednej zainstalowałem auto mapę(na tej orginalnej) i ją podpisałem ale teraz chciał bym zainstalować ja na inne karcie. co zrobić ????

 #259840  autor: Bananetti
 03 kwie 2008, 10:40
Jest coś takiego jak uwolnienie licencji. Mailem podajesz to konsultantowi a on ci uwalnia. Podobno moja jest już uwolniona ale nic dalej z tym nie robiłem więc nie wiem co dalej.

 #259869  autor: Blackcall
 03 kwie 2008, 14:59
Do jakiego konsula, bo nie bardzo wiem.
Jak ja skopuje wszystki pliki nadstapie wersje 4.12 na 4.5 to mi się wyświetla, że muszę przed pierwszym uruchomieniem zarejestrować się. Wypełniam wszystki pola i jak chce kliknać na rejestracja to nie reaguje, tak jak by przycisk był zablokowany.

 #259879  autor: Sirmark
 03 kwie 2008, 16:23
JayCee pisze:Nie jest zły poza tym, że trzeba go trzymać prawie cały czas podłączonego do jakiegoś źródła zasilania (przynajmniej przy moim używaniu).
zalezy jak uzywasz, jak leci po wifi , czy tez z GPS - to faktycznie schodzi szybko, ale jak uzywa sie jako telefonu, plus cos tam, to 3-4 dni
promyk5 pisze:ako telefon dla mnie porażka. Znaleźć kogoś w książce bez rysika to padaczka.
Bo pewnie lecisz na standardowym WM5.. w ogole to na stronie ery jest link do aktualizacji softu do WM6, ale trzeba podac serial sprzetu z ery.. jak cos to moge gdzies wystawic. Aktualziacja poszla bez problemu.

Ale poniewaz to co daja operatorzy to praktycznei goly system, to sciagnalem zobie inna paczke. ARTEMIS touch 4.01 WM6. Wrzucilem do telefonu paczke w wersji full.
i teram mam sporo programow juz w ROM-ie, przez co nie trzeba tego instalowac i nie zajmuje pamieci uzytkownika. To tego jest tam w pakiecie TouchFlo, ktore sprawia
ze mozna spokojnie obslugiwac telefon palcami (no moze poza SMS-ami). w ponym linku sa screeny.
andi4444 pisze:kiepskie zdjęcia pomimo 2mpix
podwierdzam.

ja tam jestem zadowolony ze sprzetu, mozna w dobrej cenie nowke kupic.. A licencja automapy w pakiecie sprawia, ze cenowo jest to rewelacyjna pozycja za taki sprzet.

Ale musze powiedziec, ze ogolnie sprzet z WM nie jest to sprzet dla kazdego.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew