DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #217572  autor: Pb
 31 sie 2007, 14:05
RATUNKU!!! 2 dni temu zauważyłem że podczas odtwarzania dźwięków czy dzwonieniu na głośnomówiącym głośnik w telefonie trzeszczy (takie syczenie słychać,dość głośne),co nigdy się nie zdarzało.Z początku pomyślałem że to głośnik brudny,tak więc ściągam panel i chusteczką czyszczę.Nie pomogło to zbyt dużo.Poszedłem do komisu pytam sie co to może być że czyszczę a tu nadal trzeszczy oni mówią że membrana pada i najlepiej wymienic głośniczek :(.Ale to oczywiście kosztuje:/.Trzeszczenie pojawia się niezależnie czy przyjdzie połączenie czy sms i niezaleznie od formatu odtwarzanego dźwięku.Myślałem ostatnio żeby rozkręcić tel. i wyczyścić od środka ale niemam odpow. śrubokręta :(.Jak myślicie, czy ten głośnik jest tylko brudny,czy rzeczywiście się już psuje?A może w komisie tak powiedzieli,bo chcą żeby im kabzę nabić?No i czy takie coś można samemu wymienić?No i czy wogóle opłaca się płacić za nowy głośnik w telu wartym 130 zł? RATUNKU!!!

Tak pozatym to bardzo niechciałbym się ztym telkiem rozstawać:(

 #217574  autor: MARIO rlz
 31 sie 2007, 14:09
Bez przesady żeby nowy głośnik kosztował 130zł :P Kiedyś widziałem na allegro głośnik od myX-5-2 za 5 zeta...Zresztą poszukaj a może znajdziesz jeszcze inne aukcje z głośnikami do myX-7/myX-5-2 :)

 #217575  autor: Pb
 31 sie 2007, 14:14
MARIO rlz pisze:Bez przesady żeby nowy głośnik kosztował 130zł :P Kiedyś widziałem na allegro głośnik od myX-5-2 za 5 zeta...Zresztą poszukaj a może znajdziesz jeszcze inne aukcje z głośnikami do myX-7/myX-5-2 :)
Nie to cały telefon wart jest 130 zeta:).Za naprawe chcieli 30.Właśnie swoją drogą czy pasuje głośnik od innego sagema?np.od myX5-2V to może polifonia byłaby lepsza?

[ Dodano: 2007-08-31, 14:19 ]
A może wystarczy tylko cały tel.rozkrecic i wyczyścić porządnie głośniczek?

 #217617  autor: MARIO rlz
 31 sie 2007, 17:23
iaro pisze:
MARIO rlz pisze:Bez przesady żeby nowy głośnik kosztował 130zł :P Kiedyś widziałem na allegro głośnik od myX-5-2 za 5 zeta...Zresztą poszukaj a może znajdziesz jeszcze inne aukcje z głośnikami do myX-7/myX-5-2 :)
Nie to cały telefon wart jest 130 zeta:).Za naprawe chcieli 30.Właśnie swoją drogą czy pasuje głośnik od innego sagema?np.od myX5-2V to może polifonia byłaby lepsza?

[ Dodano: 2007-08-31, 14:19 ]
A może wystarczy tylko cały tel.rozkrecic i wyczyścić porządnie głośniczek?
Aaaa fakt, źle przeczytałem z tymi 130zł sorki ;) Najlepiej porządnie przeczyść głośniczek jak to nic nie da to trzeba kupić nowy. Myślę, że głośnik od myX-5-2 będzie pasował ale głowy nie daję.

 #217721  autor: kamil1221
 31 sie 2007, 23:40
To nie wina brudu - membrana mogła się wgnieść lub pękła i będzie raczej koniczna wymiana głośnika.

 #219005  autor: Pb
 05 wrz 2007, 14:36
kamil1221 pisze:To nie wina brudu - membrana mogła się wgnieść lub pękła i będzie raczej koniczna wymiana głośnika.
Thx:).godzinkę temu go rozkręciłem całkiem i obczaiłem co ztym głośnikiem jednak sprawdziło się najgorsze przypuszczenie-głośnik się psuje bo czyściłem go od wewnątrz i jest to samo co było:(.W komisach będą takiecoś jak głośnik mieli i zaile?Aha jeszcze coś.Wyciągnięcie głośnika też niebędzie proste bo tam jest taka uszczelka i chyba trzeba ją wyjąć żeby wymontować głośnik.Tylko że co dalej jak już włożę nowy trajkotek?Na superglu tę uszczelkę przykleić?