DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #183495  autor: dyziex
 15 maja 2007, 14:15
Witam.

To mój pierwszy post na tym forum wiec jeśli popełnię jakąś gafę to proszę o wyrozumiałość ;)

Użyłem "szukarki" wbudowanej w forum i nie znalazłem rozwiązania mojego problemu dlatego zakładam ten topic.

Sprawa dotyczy komunikacji telefonu Sagem my401X z kompem poprzez kabelek USB.

:arrow: Zainstalowałem sterowniki
:arrow: Zainstalowałem MPAS 7.15
:arrow: Podłączyłem telefon z kompem poprzez kabelek USB

:!: MPAS wyrzucił błąd:

"Podłączone urządzenie nie jest kompatybilnym telefonem komórkowym"

Zmieniałem cos tam z prędkością transferu ale nie pomogło... dokładnie nie wiem co i jak trzeba zmienić wiec może dokładna instrukcja wystarczy i rozwiąże mój problem.

Z góry dziękuje za pomoc :)

 #183615  autor: kamil1221
 15 maja 2007, 18:37
W łącznościach masz takie coś jak tryb USB - przestaw go na modem i sprawdź.
Z kablami w Sagemami tak bywa - pewnie masz jakiś kabel z komisu a on na pewno nie jest oryginalny.
Jeżeli dalej nie będzie działać albo jakoś nie wykombinujesz jak połączyć go z kompem to zastanów się nad zakupem IrDY lub Bluetootha.

Aha oficjalne sterowniki znajdują się na stronie http://www.planetsagem.com/

Tutaj możesz pobrać sterowniki po windowsa http://usb.sagem.windows.patrz.pl/
Natomiast tutaj pod windowsa Viste http://usb.sagem.win.vista.patrz.pl/

 #183619  autor: dyziex
 15 maja 2007, 18:49
yyyyy :shock:

mozesz dokladniej (baaaaardzo dokladnie) powiedziec o co chodzi z tym trybem USB... nie moge tego znalezc :(

 #183621  autor: kamil1221
 15 maja 2007, 18:57
Nie wiem jak dokładnie to jest w menu my401X.
Poszukaj gdzie masz menu z opcjami Bluetooth, IrDA itp.
Tam powinna być opcja ustawienia USB (lub coś w tym stylu) i tam powinno być parę profili i wybierz modem.

 #183626  autor: dyziex
 15 maja 2007, 19:10
Nic takiego nie widze :(

dodam ze jak lacze sie przez WellPhone to widzi moj telefon moge popatrzec jakie mam numery zapisane i jakie dostalem smsy (wow super! 8) ), wiec wydaje mi sie ze i sterowniki i kabelek sa O.K.

Prosze podac jakas alternatywe (program) dzieki ktorej bede mogl przesylac pliki z koma na telefon i na odwrot.

Jesli WellPhone to potrafi to prosze o info jaka nalezy miec wersje i jak go mnie wiecej skonfigurowac.

Pozdro i dzieki za wszystko.

 #183635  autor: kamil1221
 15 maja 2007, 19:17
MPaS i Wellphone to jedyne programy do synchronizacji danych jakie znam.
Na twoim miejscu już bym kupił IrDE.

 #183643  autor: dyziex
 15 maja 2007, 19:42
eh eh.... szkoda mi teraz kasy za ten kabelek... kupiony oczywiscie na allegro... :/ i w dodatku nie dla mnie :/


jeszcze sprobuje sie nim pobawic...

mozna w WellPhone kopiowac cos innego niz smsy i kontakty?

 #183724  autor: kamil1221
 15 maja 2007, 22:36
Tak można - ja normalnie z niego korzystam - smsy, kontakty, dzwonki, obrazy itp.