DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #182644  autor: ram01
 12 maja 2007, 18:01
mam parę problemów związanych z tym telefonem. Otóż mam ten telefonik od miesiąca, dokupiłem do niego kartę pamięci, wszystko fajnie pięknie gdyby nie parę, denerwujących problemów. Po pierwsze chodzi o filmy. Część filmików po wgraniu na telefon nie ma dźwięku. Po prostu leci film, a nie ma w ogóle dźwięku, choć po wgraniu na inne telefony z dżwiękiem jest wszystko w porządku. Drugi problem to gry java. Ściągam z internetu gry, daje na telefon, instaluje je w telefonie. I niektóre gry mi w ogóle nie działają. Pisze mi, że "Aplet nie jest kompatybilny", choć wiem, że jest ona dostępona na ten model telefonu. Inne gry natomiast maja tak powiększony ekran, że nie widać opcji w menu, nie mówiąc już o samej grze. Proszę o radę!!
Ostatnio zmieniony 13 maja 2007, 09:55 przez ram01, łącznie zmieniany 1 raz.
 #182678  autor: kamil1221
 12 maja 2007, 19:53
Po pierwsze chodzi o filmy. Część filmików po wgraniu na telefon nie ma dźwięku. Po prostu leci film, a nie ma w ogóle dźwięku, choć po wgraniu na inne telefony z dźwiękiem jest wszystko w porządku.
Wszytko zależy jak film jest skonwertowany (przede wszystkim chodzi o kodek dźwięku w Sagemie na 100% działa AMR i AAC)
Drugi problem to gry java. Ściągam z internetu gry, daje na telefon, instaluje je w telefonie. I niektóre gry mi w ogóle nie działają. Pisze mi, że "Aplet nie jest kompatybilny", choć wiem, że jest ona dostępna na ten model telefonu.


To że serwisy typu wapster piszą że działają często mija się z prawdą – teoretycznie Java jest językiem uniwersalnym ale… no właśnie ale nie zawsze co działa na innym telefonie będzie działać na myX6-2. Dochodzi do tego sprawa rodzaju JAVY (1.0; 2.0 i 3D) – Sagem myX6-2 ma 2.0 z okrojonymi pewnymi elementami obsługi np. brak łączenia się aplikacji JAVA przez Bluetooth.
Inne gry natomiast maja tak powiększony ekran, że nie widać opcji w menu, nie mówiąc już o samej grze. Proszę o radę!!
Jeżeli ściągasz grę nie przystosowaną na rozdzielczość wyświetlacza Sagema takie coś będzie rzeczą normalną (myX6-2 dysponuje wyświetlaczem o wymiarach 176 na 220 pixeli z tego trzeba odjąć parę pikseli bo kiedy się ma uruchomioną aplikację widać pasek stanu baterii i sygnału sieci)

 #182687  autor: ram01
 12 maja 2007, 20:15
ok. to jeżeli tak, to dojdą jeszcze od mojej strony 2 pytania:

1. jak w takim razie sprawdzic i ewentualnie zmienic format dźwięku w filmiku 3gp?

2. jak zmienić rozdzielczość gier?

Z góry dziękuje za pomoc.

ram01

 #182698  autor: kamil1221
 12 maja 2007, 20:38
1. jak w takim razie sprawdzic i ewentualnie zmienic format dźwięku w filmiku 3gp?
Najlepiej samemu konwertować filmy na 3GP bądź MPEG4 - np. programem Xilisoft 3GP Video Converter 3, PVauthor i inne.
2. jak zmienić rozdzielczość gier?
Tego nie zmienisz - gra musi mieć już właściwą rozdzielczość.

 #182940  autor: ram01
 13 maja 2007, 18:14
hmm... wszystkie te programy, ktore zostaly tu zaproponowane do obrobki filmow 3gp, sa samymi wersjami shareware... :/ i mogę tylko nagrywać w tej wersji tylko dwie minuty filmu... :/ Czy ktos zna taki program, ale w wersji freeware, ze wszystkimi opcjami??

 #182945  autor: kamil1221
 13 maja 2007, 18:35
http://www.forum.nokia.com/info/sw.noki ... r_2.0.html
Tu możesz ściągnoć program Nokia Multimedia Converter - ale aby go zainstalować musisz się zarejestrować na tej stronie.

 #182990  autor: ram01
 13 maja 2007, 21:19
wytlumacz mi jak mam sie tam zarejestrowac bo mam ciagle problemy z zarejestrowaniem sie :/

 #183014  autor: kamil1221
 13 maja 2007, 21:50
Tu się rejestrujesz - reszta to chyba jest oczywista co i jak :roll:

Obrazek
 #183060  autor: stanax
 14 maja 2007, 02:32
Możesz także spróbować SUPER(c)v2007.bulid22. To darmowy program z intuicyjną obsługą. Konwertuje prawie(?) wszystkie formaty (wsadowe) na większość formatów występujących w telefonach. To prawdziwy kombajn. Bardzo ułatwia obsługę funkcja 'przeciągnij - upuść'. używam go i polecam też Tobie.

Pozdrowionka

 #183229  autor: ram01
 14 maja 2007, 17:49
mi chodziło o coś innego. miałem problemy z zalogowaniem sie, bo pozno dostałem tego glupeigo maila z potwierdzeniem aktywacji :/ po zalogowaniu sie nie moglem dostać sie do konta. Ale juz wszystko w porzadku, dzieki.

 #183233  autor: tomaszek468
 14 maja 2007, 18:32
do komwersji na 3gp polecam ci ten program Acala 3GP Movies Free darmowy i fajny bo mozesz se wybierac jaki format dzwieku ma byc rozdzielczosc itp. ale jak sciagniesz to sam zobaczysz:):) :D
 #196372  autor: Stawka-91
 26 cze 2007, 12:41
siema ma mały problem bo jak przeżucam film w formacie 3gp to jest jakiś błąd nie wiem dlaczego. miałem nokie z symbianem to wiem ze tam musiał być prograł np: divix i odtwarzało a nie wiem jak to jest w sagemie
gg: 6701870 zagadajcie był bym wdzięczny ;)