DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #182598  autor: Stoolo
 12 maja 2007, 14:56
Witam
Dzis zakupilem sobie telefon Sagem my600X. Mam wielki problem z "grami java" wgrywam je bezposrednio na karte pamieci z komputera i przy prubie instalacji wyskakuje mi komunikat "Nie mozna otworzycz pliku" Co do BT nawet nie mam pojecia gdzie mi sie zapisuja i czy wogole bo na stanie pamieci nawet nie widac 1 kb mnij ;/ pomozcie mi co musze zrobic by wgrac gry java.......... Widzialem ze wiele osob na tym forum mialo podobny problem wiec jesli go rozwiazaliscie napiszcie bede bardzo wdzieczny... Mam telefonik w Orange jesli to cos ma do znaczenia...


Proszę stosować poprawne zasady zakładania tematów!
Ostatnio zmieniony 13 maja 2007, 18:52 przez Stoolo, łącznie zmieniany 2 razy.

 #182622  autor: kamil1221
 12 maja 2007, 16:32
Ja czytałem że w my600X już orange coś grzebało palcami i nie da się standardowo przez kartę pamięci.
http://www.sagemeryk.fora.pl > sprawdź tutaj co piszą o tym

 #182651  autor: Stoolo
 12 maja 2007, 18:28
No tak zerknolem juz tam przed tym forum lecz tylko doczytalem sie tego ze nie tylko ja mam taki problem nic nie napisali o tym co z tym zrobic itd a co do softa pisza ze tez moze to tego wina czy jakos go przeinstalowac mozna czy cos w tym stylu nie jestem zbyt obeznanych w takich sprawach ;).... bo widze ze nawet nie da sie zmienic kompozycji i tego szarego tla co oni mi dali DEMO oprowgramowiania [LOL] jesli ma ktos jeszcze jakies pomysly lub wi o co chodzi prosil bym o napisanie.
Thx Kamil za informacje ale niestety zaduzo mi to niedaje. Pozdro

 #182675  autor: kamil1221
 12 maja 2007, 19:34
Jeżeli chodzi o zmianę softa zapraszam tutaj http://telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=10240

Jest wysoko prawdopodobne, że Orange zablokował instalacje Javy w ten sposób gdyż nie trzeba za to płacić. Opłaca mi się, kiedy trzeba ściągać gry czy aplikacje przez WAP.

 #182689  autor: Stoolo
 12 maja 2007, 20:19
Dzieki wielkie za pomoc ale czy Soft (to opragramowanie)? Pozatym jak to jest poprostu go kopiuje na karte i do telefonu instaluje? Jesli mozna napisz mi kilka slow o sofcie i na czym to poleg. Pozdrawiam. I czy przinstalowujac softa strace gwarancje na ktorej i tak mi zabardzo nie zalezy bo tzw. gwaracnja gowno daje mialem 3 fony i ani razu mi nie uznali... ale mniejsza z tym... I czy soft pozwoli mi na wgrywanie kontretnych szablonow by nie bylo to szaro nie bieskie gowniane tlo Oragne wielkie dzieki za pomoc... Pozdrawiam.

 #182701  autor: kamil1221
 12 maja 2007, 20:41
Raczej wątpi że zmieni wygląd softa ale poprawi jego szybkość i stabilność - o ile oczywiście istnieje soft pod twoje numery softowe telefonu. Jeżeli nie to nie wgrasz aktualiazcji.
Softa wgrywasz przez kabel.

 #182703  autor: Stoolo
 12 maja 2007, 20:47
To raczej lipa bo po 1 nie wiem jak sprawdzic moj nr softu ;/ a po 2 nie mam zadnego kabla do tego telefoniku... a niemoglby np zgrac na karte a pozniej odpalic nowy soft do instalacji? Pozdro

 #182710  autor: kamil1221
 12 maja 2007, 20:54
A jak sobie to wyobrażasz ?
Nowy soft to plik EXE, który instalujesz na kompie - w sumie to jest program przeprowadzający aktualizacje plików na telefonie za pomocą kompa.

Nie ma możliwości aby dało się to inaczej zrobić.

W temacie [Sagem] Softy, aktualizacje, wgrywanie aplikacji JAVA http://telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=10240 masz przecież wyjaśnione gdzie znajduje się twój numer softu itd. - przeczytałeś to dokładnie bo chyba nie.

 #182854  autor: Stoolo
 13 maja 2007, 12:20
Witam wybacz za nie doczytanie... Rozumim juz o co dokladnie chodzi.
Mam inne pytanie czy zmiania opragromowania da mi jakies znaczace zmienay? Czy by to cos pomoglo. Pozdrawiam

 #182862  autor: kamil1221
 13 maja 2007, 12:56
Tego nawet ja nie wiem.
Napewno poprawi błędy w sofcie - jakie nie wiem.

 #182901  autor: Stoolo
 13 maja 2007, 14:46
Jesli chodzi o opragramowanie rowniez musze przez kabel je wgrac? Czy moge poprostu z karty zaisntalowac? Sorry ze tak marudze ale posiadasz wiedze ktora teraz potrzebuje ;) I jesli znasz jakies strony z kotrych moza takie cos sciagnac bylbym bardzo wdzieczny.
Dzieki Kamil za wszystki odpowiedzi...

 #182925  autor: kamil1221
 13 maja 2007, 17:00
Piszę juz po raz kolejny - niezbędny jest kabel i aktualizacja, która zgadza się numerem twojego softa w telefonie.
Jeżeli nie ma aktualizacji z tymi numerami nie dokonasz aktualizacji telefonu.

 #182936  autor: Stoolo
 13 maja 2007, 17:58
Wiem juz dokladnie Wielkie Dzieki za caly czas poswiecony na odpisywanie na moje Banalne pytania ;) ale gdyby nie bylo takich jak ja nie bylo by tego forum ;) wiec Pozdrawiam I WIELKIE DZIEKI DLA KAMILA1221 ZA POMOC POZDRO p.s wszystko dziala wgralem soft tak jak mi opisales przez kabel itd. Dzieki

 #182947  autor: kamil1221
 13 maja 2007, 18:37
Nie ma za co.
Czy są jakieś zmiany w sofcie i w działaniu telefonu.
Jak masz możliwość prosiłbym o fotografie menu zrobione aparatem cyfrowym.