DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy modeli z serii Z oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy modeli z serii Z oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #175533  autor: kali
 19 kwie 2007, 19:49
Witam zakupilem ten telefonik w ofercie playa, i wogóle nie chce współpracowac z karta kingston 512 zgranie cos na niego graniczy sie z cudem.Nawet jak juz cos wrzucimy na niego System telefonu to rozwala i nic sie nie da zrobic nie da sie zapisac zdjecia dosłownie nic.Wiece co mozna zrobic zeby to zmienic??
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2007, 20:50 przez kali, łącznie zmieniany 1 raz.

 #175537  autor: kamil1221
 19 kwie 2007, 20:08
Jeżeli masz możliwość to sformatuj kartę w czytniku kart pamięci w systemie plików FAT, FAT32.

A na przyszłość najpierw poszukaj tej odpowiedź w innych tematach, bo nie raz już było poruszane.

 #175538  autor: PingNoMore
 19 kwie 2007, 20:08
Standardowo: format karty, sprawdzenie w innym telefonie/udządzeniu i zobacz czy z kartą SanDisk też są problemy.

 #175567  autor: kali
 19 kwie 2007, 22:11
WItam witam.Wziolem wsadzilem tą karte do laptopa i sformatowalem ja w systemie FAT-32 i teraz smiga wszytko mistrzowsko . Dzięki z góry. I mam inne pytanie czytalem tutaj ze zmienienie softu moze odblokowac kilka funkcji telefonu.W przeeypadku Z400 co moze sie zmienic ?? czy warto zmieniac soft??

 #175572  autor: kamil1221
 19 kwie 2007, 22:23
Na pulpicie głównym zniknie ci skrót do playneta a w zamian niego będzie książka telefoniczna.
Najlepiej spytaj się Neutrine Ray'a, bądź wejdź na forum http://samsung-mobile.pl

 #175598  autor: Neutrine Ray
 19 kwie 2007, 22:52
Odpowiem w nurcie bardziej ogolnym: zawsze warto zmieniac soft na niebrendowany = wieksza stabilnosc, szybkosc i czesto zmiana wygladu niektorych elementow graficznych takich jak ikony (na lepsze). Poza tym sam fakt zmiany oprogramowania na nowy release jest korzystny bo poprawia drobne bledy i zwieksza stabilnosc. (czasmi,a le bardzo zadko moze sie trafic wada w najnowszym sofcie, ale nie w przypadku Samsungow ;), patrz SE)

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga

 #175622  autor: kamil1221
 19 kwie 2007, 23:11
A czy w serwisie wgrywają nie brandowego softa czy trzeba to samemu robić.
Zapewne traci się gwarancje jak samemu się wgra to czy istnieje taka opcja, aby powrócić tak do softa brandowego, aby w serwisie nie skapli się, że było coś modyfikowane ?

 #175648  autor: Neutrine Ray
 19 kwie 2007, 23:36
W serwisie (nieautoryzowanym) wgraja Ci wszystko czego sobie zazyczysz, brand, non-brand, mod... ich to zupelnie nie interesuje :D Zmiana softu wiaze sie z koniecznoscia zdjecia sim-locka. Ale bez obaw mozna zalozyc spowrotem i wgrac oryginalny soft, to nie problem a Ci z serwisu gwarancyjnego i tak sie nie zorientuja ;)

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga

 #175656  autor: kamil1221
 19 kwie 2007, 23:46
Tyle, że ja jestem zupełnie zielony w modyfikacji softa w Samsungach, więc nie będę kombinować samemu :)
Jak rozpoznać nie autoryzowany serwis ? U mnie w Tychach według strony samsunga jest jeden serwis i to w sumie niedaleko mnie (jeżeli jeszcze istnieje).

Ściąganie simlocka – to łatwizna tak przynajmniej było w X200 brata za pomocą jakiegoś tam menu.
Jeżeli wgrają mi w nieautoryzowanym serwisie softa to to zalicza się jako naprawa gwarancyjna czy trzeba cos płacić (nie znam się na tym, bo mój sagem od nowości nie był serwisowany i nigdy mnie to nie obchodziło).

 #175667  autor: Neutrine Ray
 20 kwie 2007, 02:29
Autoryzowany serwis powienien miec napisane ze jest autoryzowany, zreszta jak masz watpliwosci mozesz sie zapytac.
Mozesz nagrac na plyte dowolny soft i poprosic o wgranie. Jednakze taka operacja nie zostanie wykonana w autoryzowanym serwisie bo zwyczajnie im nie mozna.
W Z400 nie sciagniesz simlocka po kodzie- to zupelnie inna platforma i rozwiazania niz w X200.
Wszytsko co zostanie wykonane w nieautoryzowanym serwsiei bedzie paltne i teoretycznie oznacza koniec gwarancji.

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga

 #175676  autor: kali
 20 kwie 2007, 07:11
A zmienial juz ktos z was softa???Jakiego mozecie mi polecic??

 #175755  autor: mol
 20 kwie 2007, 14:58
A soft brandowy to znaczy jaki?? :P

 #175756  autor: kamil1221
 20 kwie 2007, 15:06
Masz orange menu w telefonie?
Jak tak to to jest przykład brandowego softa.

 #175759  autor: mol
 20 kwie 2007, 15:14
kamil1221 pisze:Masz orange menu w telefonie?
Jak tak to to jest przykład brandowego softa.
Ahaaaa, czyli od dziś wiem, że brandowy soft jest moim wrogiem ;]

 #175801  autor: xysiek
 20 kwie 2007, 16:44
Ok, ja mam soft z Play ale juz bez simlocka. Po sformatowaniu karty moge przenosic pliki z pamieci tel na karte sim i wszystko kula. Jedno mnie denerwuje. Mozna transfer po blue zrobic bezposrednio na karte pamieci? A moze ja cos zle robie? Korzystam z jakichs narzedzi toshiby w laptopie i pliki moge przeniesc TYLKO na pamiec tel.
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2007, 19:56 przez xysiek, łącznie zmieniany 1 raz.

 #175817  autor: kamil1221
 20 kwie 2007, 17:02
Możliwe, że coś trzeba w ustawieniach telefonu przestawić.
W sagema tak jest, aby przesłane obiekty umieszczał na karcie trzeba wcześniej w opcjach karty pamięci dać jako miejsce docelowe.

 #201207  autor: biedron16
 11 lip 2007, 00:22
Siemka mam kilka pytań odnośnie karty pamięci 1GB Kingston w sieci play do samsunga z400.

1. Czy to, że pliki zaraz po wrzuceniu na kartę pamięci sie same usuwają jest normalne?

2. Jeżeli nie jest normalne to czy formatowanie karty coś pomoże?

3 Jeżeli formatowanie karty jest konieczne a nie mam możliwości zrobienia tego sam, to gdzie najlepiej to uczynić.

4. I czy formatowanie karty pamięci = utrata gwarancji.

Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ chcę zabrać telefon na wakacje a wyjeżdżam po jutrze. Z góry dziękuję.

 #201298  autor: yagi
 11 lip 2007, 11:50
Formatowanie nie powoduje utraty gwarancji. Formatowanie zrobisz w telefonie wiec mozesz to zrobic samemu...

Jak dla mnie to masz jakis problem z softem - ale jeszcze dopytam: pliki po wrzuceniu na telefon chwile pozniej sa z niego usuwane???

Obrazek

:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010)

 #201305  autor: biedron16
 11 lip 2007, 12:07
Teraz sformatowalem karte w telefonie i mi sie udalo wrzucic film, nie usunal sie, ale wczesniej sie same usuwaly zaraz po wrzuceniu. Moze teraz bedzie dzialac.

Niestety znowu wystepuje ten sam blad, moge zaraz po sformatowaniu karty do pewnego czasu wrzucac pliki a te ktore wrzuce pozniej juz sie uswaja :/ co mam zrobic?

 #201394  autor: yagi
 11 lip 2007, 17:22
biedron16 pisze:Niestety znowu wystepuje ten sam blad, moge zaraz po sformatowaniu karty do pewnego czasu wrzucac pliki a te ktore wrzuce pozniej juz sie uswaja :/ co mam zrobic?
Oddac telefon do serwisu bo to juz normalne nie jest...

Obrazek

:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010)