DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #128066  autor: koueq
 28 lis 2006, 11:34
Witam mam problem otoż kupiłem na allegro sagema w8 za niezbyt wygórowana cene ze wzgeledu na simlocka włoskiej sieci 3. Zdjąłem (przynajmniej mi sie tak wydaje bo troche pojmuje english) z niego simlocka przy pomocy pewnego serwisu. Okazało się że wyświetla się komunikat "sim not allowed" (wkladalem karte z popa i heyah) przejrzałem parę stronek i wydaję mi się ze chodzi o to że telefon 3g nie bezie działal ze stara karta sim tylko z nowa usim. mozecie mi powiedziec gdzie i za ile mozna ja zdobyc? podobno mozna gdzies wymienic stara sim na nowa usim. z gory dziekuje zo pomoc
Ostatnio zmieniony 28 lis 2006, 18:17 przez koueq, łącznie zmieniany 1 raz.

 #128079  autor: Kaczy
 28 lis 2006, 12:37
Oj, chyba nie ściągnęli Ci simlocka.
Karta USIM pozwala tylko na korzystanie z usług takich jak wideokonferencja (np. w Orange). W Plusie wideokonferencje da się zrobić na standardowej karcie, więc nagle okazałoby się, że telefonu nie da sie w ogóle używać w Plusie.

Podsumowując: masz dalej simlocka.
A kartę USIM można zdobyć w salonie Orange. Ale je tylko dają do abo, a nie do prepaid`a (POP).

...::: Made for loneliness :::...

 #128086  autor: Klusek
 28 lis 2006, 13:04
Niestety Kaczy ma chyba rację, nie ściągnęli Ci simlocka :(
Kaczy pisze:Karta USIM pozwala tylko na korzystanie z usług takich jak wideokonferencja (np. w Orange).
Od jakiegoś czasu karta USIM nie jest już potrzebna do korzystania z 3G, teraz już można korzystać z 3G na zwykłych kartach w postpaidzie jak i w prepaidzie.

Obrazek
Obrazek

 #128101  autor: Kaczy
 28 lis 2006, 14:17
Klusek pisze:Od jakiegoś czasu karta USIM nie jest już potrzebna do korzystania z 3G, teraz już można korzystać z 3G na zwykłych kartach w postpaidzie jak i w prepaidzie.
No ale na początku Orange wprowadziło karty USIM, które były dedykowane do takich usług jak wideokonferencja.
Dopiero niedawno wprowadzono takie możliwości na "zwykłych kartach SIM".

...::: Made for loneliness :::...

 #128104  autor: koueq
 28 lis 2006, 14:22
hmm jeśli nie zdjąłem simlocka to dlaczego po wpisaniu kodu wyświetla sie komunikat "unlocked"?

 #128106  autor: Kaczy
 28 lis 2006, 14:29
Czy to ważne co się wyświetla? Ważne, żeby działało :)

Ps.Jeśli masz możliwość to wsadź kartę Plus`a. Ona standardowo pozwala na logowanie się do 3G.

Poza tym to i tak będę się upierał, że simlock nie jest ściągnięty.
Np. w 6233, który de facto też obsługuje 3G, da się używać kart SIM. I działa normalnie.
Przynajmniej loguje się do sieci.

No i jeszcze 1 sprawa.
Jak napisze Ci 'unlocked' to co się dzieje? Pojawia się menu, czy dalej jest w trybie wprowadzania jakiegoś kodu?
Bo może simlocka sćiągnęli, ale na tyle nieumiejętnie, ze telefon nie chce się zalogować do sieci :)

...::: Made for loneliness :::...

 #128107  autor: koueq
 28 lis 2006, 14:33
"sim not allowed" gdy jest wlozona karta
"sim not present" gdy karty w srodku nie ma...

 #128390  autor: abc_rlz.
 28 lis 2006, 23:38
koueq pisze:hmm jeśli nie zdjąłem simlocka to dlaczego po wpisaniu kodu wyświetla sie komunikat "unlocked"?
nie sadze zeby sciagali simlocka z tego fonu kodem .
 #156927  autor: Bartek77
 25 lut 2007, 17:50
Witam mam telefon sagem myw8 i mam do niego karte sim sieci 3g ale nie znam numeru tej karty moze ktos wie jak to mozna sprawdzic w tym telefonie z gory dziekuje jak cos to podaje gg4604575