DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy modeli z serii D oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy modeli z serii D oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #112178  autor: enzo
 07 paź 2006, 21:56
Skaziu pisze:A i jeszcze jedno czy ten możliwe jest wyłączenie dźwięku aparatu
jezeli zmienisz profil na wyciszony (czyli na same wibracje) to mozesz go wylacz, natomiast na glosnym profilu pozostaje dzwiek auto focusa.... i tak samo bylo w k750i

 #112808  autor: Skaziu
 09 paź 2006, 23:50
enzo pisze:
Skaziu pisze:A i jeszcze jedno czy ten możliwe jest wyłączenie dźwięku aparatu
jezeli zmienisz profil na wyciszony (czyli na same wibracje) to mozesz go wylacz, natomiast na glosnym profilu pozostaje dzwiek auto focusa.... i tak samo bylo w k750i
Słyszałem o tym ale u mnie np.to NIE działało :| i nie można było w żadne sposób wyłączyć tego dźwięku(oprócz kabla serwisowego)
Pozdro

 #112811  autor: Neutrine Ray
 10 paź 2006, 00:12
Czekaj, Ty mowisz o D900 czy K800i? Jezeli o D900 to jak wylaczyles to kablem serwisowym? ;) Wgrales patcha?

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga

 #115654  autor: Skaziu
 21 paź 2006, 15:33
Witam
Jestem w końcu szczęśliwym(przynajmniej mam taką nadzieję :mrgreen: )posiadaczem telefonu i rzeczywiście jest on bardzo dobry szczególnie pod względem wyglądy prezentuje się świetnie i odrazu rzuca się w oczy.Niestety ma on denerwujące błędy softu które są już opisane w temacie(ale miejmy nadzieje że się to zmieni).
Co innego z aparatem-przyznam się że trochę się na nim zawiodłem-zdjęcia jak na taki telefon przystało powinny być jednak lepsze,chociażby w porównaniu do K800(wiem wiem że on ma stabilizacje obrazu ale chyba jednak ogólnie optyka w nim zastosowana jest lepsza),co do filmów to naprawde są one świetnej jakości jak na telefon.
Dzisiaj,jeżeli ktoś jest zainteresowany,POSTARAM się wrzucić kilka fotek porównawczych z D900 i K800.
Pozdrawiam

 #115741  autor: Neutrine Ray
 21 paź 2006, 19:47
Jedno jest pewne, jakosciowych zmian w sofcie nie bedzie. Zmiany o jakich mowimy moze przyniesc dopiero przesiadka na nowa platforme sprzetowa, SWIFT pod tym wzgledem nie bedzie juz rozwijany. WSzelkie innowacje sa teraz implementowane w 3G (QUALCOOM).
Co do fotek to mysle ze trzeba utworzyc room D900vsK800i's Foto.

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga

 #115766  autor: enzo
 21 paź 2006, 20:54
ja wlasnie skonczylem testowac k800i i tez mam dobry obraz porownania tych modeli, wiec moze sworzyc jakies porownanie obu telefonow....

 #115773  autor: Neutrine Ray
 21 paź 2006, 21:20
Zakladaj temat D900 vs K800i, zrobi sie tez porownanie fotek o jakie postulowal jeden z userow.

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga

 #116295  autor: Skaziu
 23 paź 2006, 16:12
Niestety teraz mi się nie udało ale postaram się raczej napewno wrzucić te fotki w ten weekend.
Pozdrawiam

 #116301  autor: Neutrine Ray
 23 paź 2006, 16:32
Skaziu pisze:Niestety teraz mi się nie udało ale postaram się raczej napewno wrzucić te fotki w ten weekend.
Pozdrawiam
Zaloz do tego osobny temat.

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga

 #116389  autor: Skaziu
 23 paź 2006, 22:22
Ale nie ma sensu żebym zakładał pusty temat skoro teraz nie mam fotek ani telefonu(K800)a więc niech to lepiej zrobi enzo który je ma :)
Pozdrawiam

 #116439  autor: Neutrine Ray
 23 paź 2006, 23:54
Skaziu pisze:Ale nie ma sensu żebym zakładał pusty temat skoro teraz nie mam fotek ani telefonu(K800)a więc niech to lepiej zrobi enzo który je ma :)
Pozdrawiam
Decyzja czy taki temat zostanie utworzony, nalezy do mnie. Jezeli masz zamiar poruszac to zagsadnienie, utworz nowy temat,: : "D900 vs K800i Foto".
Utworz je w dziale "D" Bo to forum ma wsparcie dla wszelkich urzadzen telekomunikacyjnych Samsung tej serii.

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga

 #116768  autor: Skaziu
 24 paź 2006, 23:12
Neutrine Ray pisze:
Skaziu pisze:Ale nie ma sensu żebym zakładał pusty temat skoro teraz nie mam fotek ani telefonu(K800)a więc niech to lepiej zrobi enzo który je ma :)
Pozdrawiam
Decyzja czy taki temat zostanie utworzony, nalezy do mnie. Jezeli masz zamiar poruszac to zagsadnienie, utworz nowy temat,: : "D900 vs K800i Foto".
Utworz je w dziale "D" Bo to forum ma wsparcie dla wszelkich urzadzen telekomunikacyjnych Samsung tej serii.
Piszesz jak bym Cie do tego zmusił-ja jak już napisałem temat otworzę w stosownym czasie kiedy będę miał do niego cokolwiek wrzucić,a to co napisałem to była tylko propozycja żebyś Ty jako posiadacz tych zdjęć je tutaj wrzucił,ale skro nie chcesz to już Twoja sprawa...
Pozdrawiam

 #116805  autor: Neutrine Ray
 25 paź 2006, 00:29
Wrzucaj foty jak bedziesz mial, porownanie sie przyda :]

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga

 #142520  autor: [email protected]
 17 sty 2007, 20:13
czesc
czy mozna zmienic dzwieki alarmow kalendarza ? ewentualnie czy mozna wydluzycz czas tego alarmu czyzasze bedzie sie tak szybko konczyl ??

czy mozna ustawic tylko sposrod czterach nienajlepszych.


pozdrawiam

 #142975  autor: piekut
 18 sty 2007, 23:20
A ja tak chciałem wtrącić, że jak włączysz aparat i naciśniesz 3 razy * [ tak żeby na tym piorunku jak robisz zdjęcia pojawiła się literka P ] to w sumie tel. może służyć jako latarka bo dioda cały czas będzie się świecić... I jeszcze zapytać jak można ustawić hasla na poszczególne kategorie (wiadomości, obrazki, video, spis polaczen, kontakty, muzyka, dzwieki i karta pamieci) bo mam tel 3 miesiąc i nawet nie wiedziałem o tej funkcji :P

 #143185  autor: Skaziu
 19 sty 2007, 15:21
Witam
Jak wcześniej pisałem wstawiam fotki porównawcze z K800 i D900.Sory że robię to dopiero teraz a fotek jest tak mało i są one tak "profesjonalne" :wink: ale lepsze to niż nic.
Te dwie pary zdjęć nie były robione z myślą o teście a więc zrobiłem je byle jak,ale starałem się w przypadku D900 utrzymać jak najlepiej aparat ponieważ foty z niego wychodzą bardzo często poruszone.Zdjęcia robione były przy oświetleniu lampy którą widać na 1 zdjęciu,TV na 2 zdjęciu :-D i oczywiście flesza.
Wydaje mi się że widać wyraźne różnice
D900
Obrazek
K800
Obrazek
Foty z K800 wydają mi się niezłe(jak na telefon),oczywiście kiedy je zbliżymy na obu fotach widać mocne szumy ale i tak w K800 widać o wiele bardziej szczególy a zdjęcie jest mniej rozmazane.

D900
Obrazek
K800
Obrazek
Tutaj szumienie jest większe ale w końcu użyte jest tutaj ISO 400 z którym nie radzą sobie nawet zwykłe aparaty, niekoniecznie z najniższej półki(ale od czego są lustrzanki ;)).

Oczywiście test jest w pełni nieprofesjonalny ale wydaje mi się że widać dość wyraźnie różnice a co chyba najważniejsze pary zdjęć robiony były przy tych samych warunkach oświetleniowych.
Jeżeli będę miał pod ręką jeszcze raz K800 to może wrzucę ponownie więcej fotek porównawczych i utworzę nowy temat.Aha i niech mnie nikt nie oskarża o to że jest fan boyem SE bo sam mam teraz D900 ;)
Pozdro

 #145002  autor: AL80
 23 sty 2007, 19:56
Witam
Mam konkretne pytanko do posiadaczy D900, chce go kupić (mam teraz D600E) i chciałbym wiedzieć taką rzecz, jak sie sprawuje AUTOFOCUS w tym telefonie a mianowicie czy robiąc fotki TEKSTU zwykłego drukowanego są one ostre tzn da sie je potem przyblizyc zoomem i rozczytać na tym samym telefonie lub tez wrzucić na kompa przybliżyć i żeby były czytelne??? Bardzo mi na tym zależy (szkoła :) ) był to jedyny probklem z D600E w którym srednio to wychodziło ale on chyba nie ma funckji Autofocusa wiec licze na to ze D900 radzi sobie z tym nienajgorzej, może ktoś z posiadaczy mógłby zrobić i dac na forum fotki robione z tekstu (tekst pisany raczej niedużą czcianką) przy normalnym oświetleniu dziennym, byłbym wdzięczny! Druga sprawa to jaka jest najlepsza dostepna bateria do tego D900, podobno jest jakas polimerówka 1400, czy mozna ją w erze dostać???
pozdrawiam

[ Dodano: 2007-01-23, 20:32 ]
Znalazłem tą baterie http://www.allegro.pl/item156897856_sam ... lymer.html i sie zastanawiam czy bedzie lepsza od oryg. samsunga która jest w komplecie, parametrami jest lepsza ale czy rzeczywiście za taką cene można kupić dobra baterie?

 #145206  autor: piekut
 24 sty 2007, 09:42
AL80 pisze:jak sie sprawuje AUTOFOCUS w tym telefonie a mianowicie czy robiąc fotki TEKSTU zwykłego drukowanego są one ostre tzn da sie je potem przyblizyc zoomem i rozczytać na tym samym telefonie lub tez wrzucić na kompa przybliżyć i żeby były czytelne??? Bardzo mi na tym zależy
Witam tu masz przykładową fotkę zgraną już na kompa. A jeżeli chcesz powiększyć zoomem na telefonie też będzie czytelnie. Kliknij sobie aby powiększyć. W rzeczywistości zdjęcie wychodzi troszkę lepiej bo tutaj musiałem zmniejszyć rozdzielczość.
Co do baterii to nic nie wiem .
Obrazek

 #145292  autor: AL80
 24 sty 2007, 14:08
Super, fotka idealna dla mnie hehe
wielkie dzięki piekut!

[ Dodano: 2007-02-05, 23:21 ]
Mam D900, mam takie pytanie:
- wnerwiający dzwiek uzywania zooma podczas filmikow, czy da sie to jakos wyłaczyć tak zeby głos normalny w filmikach byl ale tego odglosu zooma nie bylo po to mnie wnerwia???
- Czy jak ustawie sobie hasło np. na wejscie do zdjęć i bym je zapomniał to jakos da sie je usunac czy cos, pytam z ciekawości, na przyszlość :)
- Czy musze formatowac baterie jezeli tak to ile dokładnie godzin ja ładowac, ile razy, i w jaki dokładnie sposób zeby potem trzymała jak najdlużej???
-- Ostatnia sprawa to simlock, czy zwykłym kablem który dostałem moge go zdjąc, jezeli nie to czy jak kupie taki do flashowania kabel to z samsungów nie ma problemu ze sciaganiem simlockow i czy koncówki do takich kabelków są w komplecie rózne czy cos w tym stylu bo w d600e mam inne wejscie niz juz np. w d900 i sie tak zastanawiam czy kabel pasuje tylko do jednego phona czy cos???
ps-gdzie go dostac i za ile?
pozdrawiam

 #159084  autor: mol
 04 mar 2007, 13:09
Ja mam jeszcze takie pytanko odnośnie tego telefonu. Czy podczas robienia zdjęć da sie tak jak np: w K750 wcisnąć do połowy guzik aby telefon ustawił ostrość ??