DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #1144878  autor: onifer2
 06 mar 2023, 13:00
Po zaktualizowaniu Androida do wersji 12, dramatycznie szybko schodzi bateria. Na Androidzie 11 tego nie było. Telefon Motorola Moto g31.
Ktoś wie może jakie procesy tak drenują baterię?
 #1144899  autor: onifer2
 06 mar 2023, 16:37
Sprawdzałem. Na najwyższej pozycji zużycie daje ekran, a nie zwiększałem jasności, żadnych parametrów nie zmieniałem.
Później google chrome i reszta symbolicznie. Więc nic mi to nie mówi, bo podobne statystyki były na androidzie 11, a bateria tak nie schodziła.
 #1145127  autor: koshenk1
 09 mar 2023, 08:51
mam ten sam telefon i problem , z tym że u mnie tryb gotowości w sieci komórkowej pożera baterię przez noc jakieś 30 % baterii , wie ktoś jak z powrotem wrócić na androida 11 ?
 #1145848  autor: Tomix2023
 16 mar 2023, 22:45
Witam.
Też mam ten problem. Po aktualizacji do A12 bateria podczas czuwania "schodzi" w oczach. Napisałem do Motoroli i z grubsza... należałoby ściągnąć program ze strony:
https://pl-pl.support.motorola.com/app/ ... _id/158726
podłączyć Motkę i zrobić "rescue" (zróbcie kopię wszystkiego).
Mi to pomogło na chwilę, ale "zżeranie " baterii wróciło. Póki co posiliłem się filmikiem z YT: https://www.youtube.com/watch?v=FrpsKDo7Yqc ponieważ włączając Motkę pierwszy raz wszystko powyłączałem, ale po aktualizacji prawdopodobnie program włącza wszystko od nowa. Teraz jakby wolniej rozładowuje się bateria, ale i tak jest nieporównywalnie jak było przy Andku11. Teraz schodzi tylko 1% baterii na 1-2h. Obserwuję dalej co się dzieje i będę szukał rozwiązania.
pozdrawiam
 #1146150  autor: sasinka
 22 mar 2023, 12:47
Też mam ten problem z baterią po aktualizacji do Androida 12.
Bateria nie wytrzymuje tak jak przed . Najbardziej zżera ją gotowość w sieci komórkowej szczególnie w nocy potrafi stracić 20-30% .Najdziwniejsze jest to ze jednej nocy traci 1-3% a kolejnej już ponad 20% .
Serwis motoroli zalecił wgranie nowego oprogramowania ( przesłali mi linka do programu naprawczego ) - co niestety nie dało żadnego skutku . Nawet nie wiem czy się powidło bo żadne dane nie zostały usunięte a proces wg komunikatów przebiegł pomyślnie. Motorola nie wiec o co chodzi nie umie poradzić sobie z tym problemem choć niby jest im znany. Zalecają wysłanie do serwisu....
Jeśli ktoś by znalazł rozwiązanie to wrzucie tu info poproszę,
 #1150282  autor: April
 24 maja 2023, 13:38
Również mam ten problem z Motorolą G31 po instalacji Android 12. Czy problem został rozwiązany?
Były w między czasie małe aktualizacje, ale dotyczyły chyba zabezpieczeń i nie wpłynęły na poprawę żywotności baterii...

Obecnie muszę ładować telefon codziennie, bateria przez noc traci ponad 20% lub więcej. Zmiana była odczuwalna właściwie zaraz po aktualizacji do 12. Na Android 11 bateria trzymała 2-3 dni. Telefonu używam w ten sam sposób, gdzie jest taka możliwość włączam ciemny motyw, oszczędność baterii jest włączona, mimo to bateria bardzo szybko się rozładowuje.. Właściwie 12 zamiast byc lepszą, jest znacznie gorszą wersją od 11 - począwszy od samej belki z wielkimi przyciskami i większą ilość klinkięć by włączyć / wyłączyć interent. Mimo, że internet jest włączony ikona jest podświetlana, to samo z wyłączonymi aktualizacjami. Nie wiem czy to tylko u mnie, czy "ten typ tak ma"....
 #1157701  autor: lucas-pl
 22 wrz 2023, 00:12
Cześć,
miałem szczęście nabyć G31 w kwietniu tego roku więc ominęła mnie trefna aktualizacja do Androida 12. Jak na razie wszystko dobrze działało na A11, aktualizacji już dawno nie miałem ale ku mojemu zdziwieniu kilka dni temu pokazała się opcja aktualizacji do A12 (S3RWD32.123-29-8-2).
Czy ktoś już odważył się ją zainstalować i może wypowiedzieć się czy do czegoś się ona nadaje? Osobiście nie mam presji na wyższą wersję Androida więc na razie wstrzymuję się z aktualizacją bo wolę mieć działający telefon;).