DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 48 z 53
  • 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 53
 #1142656  autor: Remington
 28 sty 2023, 14:33
Gdzie zadać pytanie? Nigdzie. Wystarczy czytać.

Nie zachowujesz się jak spamer, lecz jak patentowany leń, który chce się wysługiwać życzliwością innych:

1. Pierw pytasz w temacie o FM. Odpowiedź masz stronę wcześniej podaną na tacy, ale jaśnie panu nie chce się czytać tylko woli zaśmiecać wątek kolejnym pytaniem o to samo.

2. Potem pytasz o zmianę taryfy w wątku poświęconym przenoszeniu numerów pomiędzy operatorami. Dokonywałeś już tej zmiany, więc nic nie tłumaczy takiego off-topa.

3. Najlepsze zostawiłem na koniec - nie chciało Ci się nawet przeczytać własnego posta sprzed miesiąca, w którym opisałeś jak zmieniłeś taryfę na Fakt. Brak mi słów.
 #1142657  autor: jamto02
 28 sty 2023, 14:38
Wiem że gdzieś taki mój opis był ale mimo prób znalezienia nie znalazłem stąd moje pytanie i wspomniałem o tym że zapomniałem. Wystarczyło o tym wspomnieć, grzecznie bym podziękował i przeprosił za swoje zapominalstwo..... Gdzie takowy post napisałem, przypomnisz, proszę
Czytam, problem w tym, że padają rożne odpowiedzi. Oczekiwałem na sprawdzoną i pewną metodę....
 #1142659  autor: Remington
 28 sty 2023, 14:44
Klikasz w swój profil, następnie w posty użytkownika i masz tam wszystko co pisałeś.

Gotową odpowiedź masz też na przedostatniej stronie wątku o FM.
 #1142660  autor: jamto02
 28 sty 2023, 14:50
Remington pisze:
28 sty 2023, 14:44
Klikasz w swój profil, następnie w posty użytkownika i masz tam wszystko co pisałeś.

I tym sposobem przekopałem co najmniej 5 tematów cofając się do grudnia i nie znalazłem....
 #1142662  autor: Remington
 28 sty 2023, 15:00
Tam jest lista postów, a nie tematów, więc nie musisz w nie wchodzić by poznać ich treść i datę, więc zbyt nowe możesz pominąć.
 #1142664  autor: jamto02
 28 sty 2023, 15:10
Remington pisze:
28 sty 2023, 15:00
Tam jest lista postów, a nie tematów, więc nie musisz w nie wchodzić by poznać ich treść i datę, więc zbyt nowe możesz pominąć.
Aaaa... takie buty. No nie wiedziałem. :oops: Zatem podkulam ogonek, posypuję głowę popiołem a nawet cały łeb w popiół wkładam. :mrgreen:

PS znalazłem! ale z 12,12 a Ty mi napisałeś że miesiąc temu a potem się pieklisz że nie umiem znaleźć :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 #1143542  autor: Remington
 11 lut 2023, 20:29
marcin19883 pisze:
11 lut 2023, 17:37
Ta wirtualna pani, wysyła wiadomosci na priv,

Nie masz opcji zgłoszenia w wiadomości? Nie wiem czy takowa jest, my mamy przegródkę na zgłoszone PW - zawsze pustą.
 #1143556  autor: koszalineo941268
 12 lut 2023, 09:45
Nie da się zgłosić PW, nie ma takiej opcji. Jest tylko możliwość oznaczenia jako ważne, bądź przeczytane.

Poniżej przedmiotowa wiadomość:
Obrazek
 #1143569  autor: marcin19883
 12 lut 2023, 14:09
Remington pisze:
11 lut 2023, 20:29
Nie masz opcji zgłoszenia w wiadomości?
Nie ma takiej opcji. O widzę, że więcej osób dostało wiadomość..
 #1143570  autor: Remington
 12 lut 2023, 14:27
Ten user jest już zbanowany od wczoraj.

Niewiele więcej mogłem zrobić, pobawiłem się ustawieniami i chyba udało mi się wyłączyć PW dla nowych kont.

Zobaczcie teraz czy da się zgłaszać wiadomości, jeśli tak to zgłoście zobaczymy wtedy jak to wygląda i na jakie interwencje pozwala.
 #1143573  autor: koszalineo941268
 12 lut 2023, 16:04
Teraz już można zgłaszać, w oknie wiadomości jest "wykrzyknik", dzięki :)
Obrazek

Po kliknięciu otwiera się standardowe ono, jak przy zgłaszaniu postów. Po wszystkim też zwykły komunikat:
Obrazek
 #1143575  autor: Remington
 12 lut 2023, 17:39
Tak, niestety zgłaszanie pomoże tylko zbanować takiego, ale nie mamy możliwości usunąć tego co nawysyłał.

Jeśli działa zmiana wprowadzona przeze mnie odnośnie ograniczenia wysyłki PW przez nowych, to takich sytuacji w przyszłości powinno niemal nie być.
 #1144291  autor: neotele
 26 lut 2023, 13:29
Domagam się przywrócenia treści mojego postu viewtopic.php?p=1144235&sid=cb77cb45f6b ... a#p1144235 ,
gdzie udzieliłem rzeczowej podpowiedzi innemu użytkownikowi, zadającemu akurat W TYM POŚCIE swoje pytanie.
Jednak Remington wyciął treść mojej odpowiedzi, z adnotacją "off-top".

Nie po tracę czas na udzielanie innym podpowiedzi, aby ktokolwiek kasował treść moich rzeczowych wypowiedzi!
I choć w tym przypadku pytający sformułował swoje pytanie w faktycznie niewłaściwym dziale, to moja odpowiedź na jego pytanie, była właściwa i nie kwalifikująca się do jej kasowania (można było np. ją przekreślić, ale zostawić widoczną).

Zresztą sam Remington też czasami prowadzi dyskusje nie na ścisły temat danego wątku, ale te jego wypowiedzi mu jakoś nie przeszkadzają. Np.:
viewtopic.php?p=1143856#p1143856

viewtopic.php?p=1143765#p1143765
 #1144296  autor: babciagienia1p
 26 lut 2023, 14:07
@neotele
I tak dostąpiłeś zaszczytu, że widać moderację Twojego posta. Bywają przypadki, że @Remington usuwa do imentu, bez żadnego śladu. Nie widać nawet usuniętego posta w koszu.
viewtopic.php?f=22&t=89680&start=2010
W powyższym wątku pytanie @biala1991, lekko nawiązujące do tematu, wymoderowano, natomiast odpowiedź, po prostu, zniknęła.
Podobno takie jest prawo moderatora, jednak mam wrażenie, że decyzje, co jest a co nie jest na temat, moderator podejmuje, ad hoc, pod wpływem chwilowych emocji.
 #1144299  autor: Remington
 26 lut 2023, 14:11
@neotele Wątek jest o prepaidzie Plusa, a Ty prowadzisz dyskusję o nachalnych windykatorach i robiąc to w złym wątku narażasz się na usunięcie wpisu. Zawinił oczywiście ten, który rozpoczął tę dyskusję w miejscu od czapy.

Mój komentarz o kodach MNC był uzupełnieniem do poprzedniego wpisu, nie rozwijał ani nie ciągnął pobocznej dyskusji. Drugi o inflacji jest ściśle związany z tematyką prowadzonych tam dywagacji o możliwych podwyżkach lub obniżkach cen.

Treść obu wymoderowanych wpisów o natrętnych windykatorach zachowałem i gdy będę miał taką możliwość to ją przywrócę, ale w Koszu, bo tam jest miejsce tych off-topów. Pozwoli to jednak użyć ich treści gdyby pojawił się wątek poświęcony tej tematyce.

@babciagienia1p,
nie raz już pisałem tu dlaczego i w jakich sytuacjach posty są usuwane zamiast przeniesienia ich do Kosza, więc nie będę się powtarzał. Dopowiem jedynie, że taka szybka akcja jest konieczna by uciąć w zarodku off-top, bo po kilku odpowiedziach zrobi się bałagan dużo trudniejszy do posprzątania.
 #1144358  autor: neotele
 27 lut 2023, 10:45
Remington pisze:Mój komentarz .. i o inflacji jest ściśle związany z tematyką prowadzonych tam dywagacji o możliwych podwyżkach lub obniżkach cen.
Kwestią dalece dyskusyjną jest, na ile twoje dywagacje na temat inflacji, prowadzone w wątku "T-Mobile Go! - dyskusja ogólna", posiadają jakąś wartość merytoryczną, związaną z tamtym wątkiem i kwalifikują twoją wypowiedź, aby nie była usunięta z tamtego wątku - szczególnie w zestawieniu z moim postem, wymoderowanym przez Ciebie, w wątku "[Plus i Plush] - Dyskusja ogólna o ofercie prepaid", gdzie udzieliłem rzeczowej podpowiedzi innemu użytkownikowi, zadającemu akurat W TYM POŚCIE swoje pytanie.
Ale.. mniejsza o to.

Teraz widzę, że sytuacja się dynamicznie zmienia:
1. Mój post został, został częściowo (w oderwaniu od zadanego pytania) przeniesiony do działu "Kosz".
Czy ktoś tu trafi? Małe szanse. A jeśli nawet, to w oderwaniu od zadanego pytania, mój post jest nie do końca zrozumiały.
2. A ile czasu pozostanie w tym "Koszu"? (nie widzę tam żadnego info, ale domyślam się, że za jakiś czas post zniknie z "Kosza").
3. Następnie mój wcześniej wymoderowany post został całkowicie usunięty z pierwotnego wątku.
4. Następnie post z pytaniem, zadanym przez pytającego, został wymoderowany i usunięto z niego zadane pytanie, umieszczając (anonimowo!) w to miejsce tekst "WYMODEROWANO OFF-TOP"

Moim zdaniem, tak być nie powinno.
We właściwym wątku (aby znowu ktoś nie zechciał bawić się w moderację)
tj w "Forum - Twoje propozycje zmian" wkrótce coś tam napiszę.
 #1144359  autor: Remington
 27 lut 2023, 11:17
Nie da się podzielić posta, dlatego oryginalny pozostał tam gdzie był z treścią na temat, a została usunięta z niego jedynie część będąca off-top’em, prowokująca do odpowiedzi takich jak Twoja.

Odpowiedzi nie na temat trafiły tam gdzie ich miejsce. Kosz jest opróżniany chyba po 30 dniach. Do Kosza nikt nie ma „trafiać” - zgodnie z tym co napisałem wczoraj, treść obu odpowiedzi można użyć jeśli w tym czasie ktoś założy wątek poświęcony temu zagadnieniu.

Możesz też zrobić to Ty. Załóż osobny wątek we właściwym dziale, opisz problem i wtedy można tam zacytować czy skopiować tamte odpowiedzi. Innej opcji nie widzę.

Swoje propozycje odnośnie sposobu moderowania możesz zawrzeć tutaj, pozwoli to zachować ciągłość tej rozmowy. Opisz jak Twoim zdaniem powinien zostać „obsłużony” ten konkretny przypadek wiedząc, że:
- nie ma technicznej możliwości podzielenia posta zawierającego treść na temat i offtopowe pytanie
- z poziomu telefonu nie da się zrobić nic niż edytować i usuwać posty (jedno i drugie bezpowrotnie) lub zablokować cały wątek dla wszystkich, a lwia część moderacji odbywa się z telefonu, np. w moim przypadku dostęp via PC jest bardzo rzadki
- trzeba zadziałać szybko, aby nie pojawiły się kolejne odpowiedzi nie na temat, bo zwlekanie wielokrotnie odbiło się czkawką - kilkunastoma (zamiast dwóch) wypowiedziami do posprzątania i to wymieszanymi z takimi na temat; wówczas sprzątanie jest trudniejsze - wymaga lektury każdego posta i przede wszystkim czasu, a nikt tu nie jest na etacie (nawiasem mówiąc aktywnych modów jest zaledwie dwóch - i to włącznie ze mną).

Szkoda, że do pouczania w zakresie moderacji pierwsze są osoby, które podczas naboru moderatorów milczały. Za to do przyznania, że jednak jako taki względny porządek tu panuje - nikt.

W kwestii inflacji natchnąłeś mnie do wydzielenia tego posta jako osobnego wątku. Sens mojego wywodu ginął bowiem w wątku poświęconym pewnej taryfie, a dotyczy wszystkich liczących na spadek cen.
 #1144369  autor: koszalineo941268
 27 lut 2023, 14:04
Niniejszym wnoszę, by @neotele przyznać status moderatora lub przez głosowanie poddać te kwestię głosowaniu społeczności forum.
  • Strona 48 z 53
  • 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 53
  • 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 53