DAJ CYNK
  • Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
    [Tylko promocje i bonusy ograniczone czasowo]
Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
[Tylko promocje i bonusy ograniczone czasowo]

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: W tym dziale, można dowolnie rozwijać tematy związane z różnymi promocjami bonusami i innymi podobnymi.

Pamiętaj!
Przy zakładaniu tematu proszę dopisywać prefix!
[ABO]-ABONAMENT
[KARTA]-KARTA
[@]-internet
[INNE]-NIE DOTYCZY/INNE
  • Strona 7 z 21
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 21
 #1142936  autor: Karlos20
 01 lut 2023, 20:10
kazik20: pleciesz.
Kredyt jest do wykorzystania w ciągu 1 dnia od jego przyznania, więc na ten 1 dzień jesteś wprowadzony w Okres Aktywny - 2, 3 lub 5 zł kredytu otrzymasz zależnie od stażu i tyle będziesz mieć na saldzie, niezależnie czy zużyjesz całą kwotę czy nie.

Zamiast suchych złotówek możesz kupić usługę kredytując jej zakup do 5 zł, a to wprowadza Cię do Okresu Aktywnego na określony czas i bardziej się to opłaci.
Przykładowo: za 5 zł możesz się wprowadzić w 31-dniowy OA przy Elastycznym Pakiecie Internetowym 1 GB w wersji na 30 dni.
Jeśli już miałeś przyznany debet na saldzie, a jesteś w Okresie Pasywnym, jedyny ratunek to spłata minusa doładowaniem konta.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1143060  autor: Karlos20
 03 lut 2023, 19:27
kazik20: wyjaśniam jeszcze raz:
> zwykły kredyt to suche złotówki - dają tylko 1 dzień OA i możesz je zużyć tylko na cennikowe minuty, SMSy, MMSy i net (jeśli jest wyłączony lejek lub nie ma pakietu) - z tych złotówek pakietów nie kupisz
> kredyt na usługi - robisz debet do 5 zł aby skredytować zakup usługi. Ten ruch może Tobie przedłużyć OA do max 31 dni (przy zakupie 1 GB za 5 zł na 30 dni).

Kredyt na suche złotówki aktywujesz krótkim kodem lub SMSem.
Z kolei skredytowanie usługi robisz w dwóch etapach:
1) wybierasz daną usługę np. z Mój Orange lub krótkim kodem, bądź darmowym SMSem (szczegóły w regulaminach pakietów)
2) odczytujesz SMSa z numeru 8051. Jeśli zgadzasz się na skredytowanie usługu/pakietu, odpisujesz na tą wiadomość wpisując komendę TAK i odsyłając na 8051. Usługa się uruchomi, stan konta zmniejszy się o 5 zł (najniższe możliwe saldo wyniesie -5 zł), wskoczysz do OA gdy byłeś w OP.
---
Dla wyjaśnienia: OA to Okres Aktywny, w którym realizujesz płatne i darmowe aktywności, a OP to Okres Pasywny - realizujesz w tym czasie wyłącznie darmowe aktywności.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1143067  autor: Karlos20
 03 lut 2023, 20:10
Remington: wielokrotnie tłumaczyłem jak wygląda schodzenie środków w Orange na kartę, szczególnie w OFNK.
Przypomnę: 10 GB na 10 dni z promocji mają swoje saldo ("internet bez limitu") i schodzą na samym końcu. Te środki można kumulować i przedłużać ich ważność (wraz z pozytywnym efektem ubocznym wpływającym na Okres Aktywny) Elastycznymi Pakietami Internetowymi.
Przed aktywacją bonusu radzę pomyśleć dobrze o tym, jeśli mamy dużo bonusowych GB z doładowań lub z usługi no-limit, które niekiedy są dłużej ważne niż te 10 GB z promki - to lepiej jej nie odpalać.
Jeszcze coś - promka nie wpływa na GB ze starych i nowych no-limitów - z prostej przyczyny - mają swoją przegrodę (jak wyżej).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1143074  autor: Karlos20
 03 lut 2023, 23:50
Dokładnie tak działają pakiety w Orange na kartę. A wiele osób psioczy na tego operatora...

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1143090  autor: kazik20
 04 lut 2023, 15:15
Robiłem test z kredytem i nic nie przychodzi sms z propozycją skredytowania usługi w MO tez nie ma żadnej usługi aktywacji kredytu.
Chyba trzeba wcześniej w OA najpierw aktywować usługe automatycznego kredytu inaczej lipa będzie.

Remington po to sie ma karty zapasowe na te okoliczność żeby z pakietu 10GB skorzystać.
 #1143092  autor: Karlos20
 04 lut 2023, 15:23
kazik20: jeśli włączysz automatyczny kredyt, popełnisz błąd.
Usługa przy osiągnięciu stanu konta 0,00 lub gdy wejdziesz do Okresu Pasywnego (który przenosi kasę z OA do zablokowanej puli zerując saldo) z automatu odpala Tobie złotówkowy kredyt na 2, 3 lub 5 zł, który zużyjesz wyłącznie na cennikowe minuty, SMS/MMS przez 1 dzień - a to pozbawi Cię kredytu na usługę (doładowanie konta resetuje ustawienia).
Aby dostać SMSa z propozycją kredytu 5 zł na zakup pakietu, ponów próbę włączenia usługi. Jaką opcje chcesz skredytować?

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1143454  autor: ign123
 10 lut 2023, 12:14
@Karlos20
Mam "leżaka" w OP (ważność przychodzących to jeszcze 544 dni - swoją drogą chyba dziwnie długa), saldo 0 zł, chciałem przejść do OA kupując pakiet elastyczny na kredyt i... klapa.
Próbowałem aktywować pakiety (za 1/3/5 zł) przez aplikację i www (info, że nie można w tej chwili aktywować usługi), SMSa AKTx nie można wysłać na nr 360 (brak środków na koncie). Wysłałem SMS START na 8051 (zgoda na propozycje kredytu usług) - odpowiedź: zgoda już jest aktywna.
Co robię źle?
 #1143464  autor: neotele
 10 lut 2023, 14:51
@ ign123
Komunikat mówi Ci prawdę.
W Regulaminie Usługi „Elastyczny Pakiet Internetowy” nie ma opcji kupna na kredyt w OP.
Tylko środki z konta.
Włączenie usługi w okresie pasywnym
24. Opłata za włączenie Usługi pobierana jest ze środków (złotówek) zablokowanych w ramach usługi „Nowa Gwarancja Zwrotu”.
25. Warunkiem skutecznego pobrania opłaty za Usługę jest posiadanie przez Abonenta wystarczającej liczby środków pochodzących z doładowań (złotówek) zablokowanych w ramach usługi „Nowa Gwarancja Zwrotu”.
 #1143472  autor: Karlos20
 10 lut 2023, 16:21
neotele: źle zrozumiałeś regulamin. W OP możesz kupić pakiet. Albo z zablokowanych złotówek, a gdy mamy stan zerowy, to z usługi "Kredyt na usługi". W innym wypadku dopiero doładowanie odblokuje ponowny kredyt.

ign123: czy masz już wzięty kredyt? Jeśli tak, to dopiero doładowanie konta to odblokuje.
Źle robisz, bo najpierw w regulaminie szukasz komendy z darmowym numerem SMS aby to włączyć. Poprawny numer do darmowego smsa to 80630 o treści, np. NET1 dla 1 GB na 1 dzień za 1 zł, czy NET5 z 5 GB za 5 zł na 5 dni. Następnie otrzymujesz SMSa z numeru 8051, jeśli go nie dostaniesz, to możesz nie spełniać warunków na skredytowanie usługi.
Regulamin (patrz punkt 23) > https://dokumenty.orange.pl/bw/dokument ... 1647102849

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1143600  autor: ign123
 13 lut 2023, 14:03
@Karlos20: chyba jednak @neotele dobrze zrozumiał regulamin.
Nigdy nie brałem kredytu, po wysłaniu START na 8051 otrzymuję odpowiedź: "Możliwość otrzymywania propozycji kredytu na zakup usług jest już aktywna dla Twojego numeru.". Mimo to przy próbie aktywacji pakietu elastycznego NETx na 80630 dostaję zwrotkę: "Przepraszamy, nie możemy przyjąć zlecenia włączenia usługi. Spróbuj ponownie później.". Na www i w aplikacji to samo.
 #1143603  autor: Karlos20
 13 lut 2023, 15:32
ign123: masz aktywne zgody marketingowe? Może to one blokują dostęp?
Ja mając 0 na koncie bez problemu mogę brać kredyt na daną usługę/pakiet za 5 zł lub przy brakujących 5 zł do pełnej kwoty pakietu.
Wystarczy czekać na SMSa z numeru 8051, dopiero po jego otrzymaniu możesz skorzystać z kredytu na usługę.
Przy próbie aktywacji pakietu drogą SMS / w Mój Orange musi pojawić się komunikat o możliwości skredytowania kosztu usługi.
Jeśli już masz minus na saldzie - nie skorzystasz.
Jeśli jesteś w okresie pasywnym, a wziąłeś już kredyt na odwieszenie OA na 1 dzień czyli suche złotówki na rozmowę czy SMSa - nie skorzystasz.
Jeśli masz środki zablokowane z Nowej Gwarancji Zwrotu, ale jest ich za mało na opłacenie pakietu, a w KG był debet lub zero, możesz nie skorzystać z tej funkcjonalności. Zalecam wtedy doładować tą piątkę.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1143804  autor: neotele
 16 lut 2023, 13:45
2GB bonusowe za przeniesienie, to ta sama pula co bonus za doładowanie, czy z promocji 300GB i schodzi jako pierwszy.

10 GB to pula z promocji „Darmowa usługa Elastyczny Pakiet Internetowy 10GB”, która schodzi na końcu.
I jest to ujęte w Regulaminie:
12. Jeśli Klient posiada bonusowe gigabajty z usługi „Internet za darmo” lub z bonusu na start po aktywacji startera, to będą one wykorzystywane przed pakietem gigabajtów z Promocji.
  • Strona 7 z 21
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 21
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 21