DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów marki Oppo, Realme, OnePlus i Vivo - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów marki Oppo, Realme, OnePlus i Vivo - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #1136500  autor: dusienka95
 26 wrz 2022, 13:46
Przeszukałam już cały internet i niestety nigdzie nie udało mi się uzyskać pomocy/odpowiedzi.

Ostatnio zauważyłam, że na moim telefonie realme 8 128gb nie ma pamięci.

Zdjęcia, filmy, aplikacje łącznie do jakieś 20gb.

Całą pamięć zabiera mi "INNE" gdzie mam aż ponad 90gb …

Odpowiadając na pojawiające się pytania, wyczyściłam pamięć podręczną każdej z aplikacji i nic, może zmniejszyło się o jakieś 2gb.

Wyczytałam, że można zrobić coś takiego jak wipe cache partition, jednak po wciśnięciu volume down i power i po wejściu w recovery menu nie ma takiej opcji tak jak widziałam na zdjęciach w innych telefonach jest jedynie hard reset, którego wolałabym uniknąć jeśli jest taka możliwość.

Może w jakiś inny sposób da się wyczyścić te 90gb pamięci i jakiś sposób żeby znów się nie zapełniło?

Nadmienię, że telefon mam raptem 8 miesięcy …

Bardzo proszę o pomoc, już nie wiem co zrobić a nie mogę korzystać z telefonu, przy próbie wejścia w aplikacje od razu je wyłącza z powodu braku pamięci (nie wszystkie) po zwolnieniu o chociaż kilka MB aplikację normalnie działają.
 #1136511  autor: marcin19883
 26 wrz 2022, 18:27
To zapewne pamięć cache aplikacji. Mi tam ok 2GB na miesiąc się zbiera z różnych appek a tylko muzyki i youtube słucham. Napewno masz jeszcze FB i inne komunikatory a to przechowuje dużo danych tymczasowych. Napewno masz sprzątacza systemowego jak kolega wyżej piszę i tym wyczyść.