DAJ CYNK
  • Dział poświęcony wyłącznie wyżej wymienionym urządzeniom oraz akcesoria tj. anteny wzmacniacze itd.
Dział poświęcony wyłącznie wyżej wymienionym urządzeniom oraz akcesoria tj. anteny wzmacniacze itd.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Wątek stworzony do rozmów na temat urządzeń do przesyłania transmisji danych każdej kategorii. Można tu również pisać o dodatkowych komponentach poprawiających pracę modemów i routerów.
 #1131500  autor: aster
 23 maja 2022, 12:25
Ostatnio otrzymałem taki sprzęt od rodziny powracającej z innego kraju i zastanawiam się czy warto go zatrzymać czy oddać do utylizacji?

Czy jest on nadal w miarę nowoczesny czy to już złom? Czy obsługuje on najważniejsze częstotliwości naszych sieci?
 #1131506  autor: iphoneski
 23 maja 2022, 14:24
Nowoczesny nie jest, ale złomem też bym tego nie nazwał. Nie obsługuje agregacji LTE, więc prędkości nie będą oszałamiające, ale te kilkanaście megabitów w dobrych warunkach powinien wyciągnąć. Sam mam coś podobnego z włożoną dodatkową kartą i używam w podróżach, w domu podczas awarii kabla albo do komputera gdy prowadzę jakieś szkolenie. Do takich zastosowań jestem zadowolony, bo wszystko działa płynnie, ale jako główne źródło internetu w domu nie chciałbym tego używać.
 #1131513  autor: aster
 23 maja 2022, 16:38
Wielkie dzięki, zależy mi na okazyjnym korzystaniu głównie dla zwykłego przeglądania stron internetowych, ale stabilny streaming choćby dla jednej osoby by się przydał w razie czego.

Jak wygląda kwestia częstotliwości LTE w tym urządzeniu? Czy te urządzenie obsłużyłoby niektóre z naszych sieci lepiej od innych?
 #1131514  autor: iphoneski
 23 maja 2022, 17:55
Według specyfikacji obsługuje wszystkie pasma LTE wykorzystywane w Polsce, więc nie będzie działał ani lepiej ani gorzej od podobnych mu urządzeń.