DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1123010  autor: biala1991
 09 paź 2021, 09:29
Numery są u nich wiązane z kontem jakie się tworzy.
Tylko dlaczego działa to tylko w apce? Dlaczego po zalogowaniu kodem na konto www nie mam dostępu do wszystkich numerów podpiętych na tym koncie tylko na każdy numer muszę się logować osobnym smsem? (nawet na karty internetowe przypisane do umowy numeru głównego) :D


Ale po co ją zbierają skoro znają PESEL…
TM zbiera dane a Plus nie wiedzieć czemu wyświetla Pesel w aplikacji, jakby klient go nie znał.


biala1991 a może nie jesteś prawdziwą Polką i nie masz PESEL-u?
Mam Pesel i nie zawaham się go użyć, czekam tylko na kolejną aktualizację Mój T-Mobile :D
 #1123012  autor: Remington
 09 paź 2021, 10:34
biala1991 pisze:
09 paź 2021, 09:29
Tylko dlaczego działa to tylko w apce? Dlaczego po zalogowaniu kodem na konto www nie mam dostępu do wszystkich numerów podpiętych na tym koncie tylko na każdy numer muszę się logować osobnym smsem?

To akurat jest proste do wyjaśnienia: to są dwie niezależne aplikacje. Błędem jest zakładać, że to tylko dwa rodzaje dostępu do tego samego.
biala1991 pisze:
09 paź 2021, 09:29
TM zbiera dane a Plus nie wiedzieć czemu wyświetla Pesel w aplikacji, jakby klient go nie znał.

Tak, tam w prepaid to dopiero jest kompromitacja: by ujrzeć PESEL wystarczy podać ciąg 13 cyfr (nr telefonu i niemożliwe do zmiany 4 cyfry PUK).
 #1123014  autor: biala1991
 09 paź 2021, 11:16
I na tej zasadzie funkcjonują aplikacje u każdego operatora? Jeśli w apce Plusa podpięłam kilka numerów to ktoś kto zna PUK do głównego numeru (i ten numer oczywiście) będzie miał dostęp do pozostałych podpiętych numerów bez ich dodatkowej weryfikacji, podobnie jak w TM.
Inaczej to sobie wyobrażałam, myślałam że pierwsze logowanie na nowym urządzeniu wymaga autoryzacji każdego numeru osobno a tu wystarczy zdobyć kod do głównego numeru i droga otwarta do wszystkich pozostałych.


Pomijając ten nieszczęsny Pesel to apka Plusa najbardziej mi odpowiada, bo... działa, nie ma problemu z ciągłymi aktualizacjami, które nic nie wnoszą (Orange w tym przoduje) :D
 #1123016  autor: Remington
 09 paź 2021, 11:42
W Plusie są dwie opcje wiązania: numery pomiędzy sobą (wykonuje się to przez www, nazywają to zaprzyjaźnionymi kontami - miał ktoś pomysł, ale z wykonaniem wyszło średnio) albo wiele numerów lokalnie w apce na danym urządzeniu.

Rozjechały się bardzo funkcjonalnie te wszystkie apki W4. Jednak nie wątpię w prawdziwość twierdzeń, że względy bezpieczeństwa odegrały w tym znaczącą rolę.
 #1123018  autor: biala1991
 09 paź 2021, 12:15
Tzn. jeśli na urządzeniu A mam podpięte numery do numeru X i apkę Plusa zainstaluję na urządzeniu B to logując się na główny numer X na urządzeniu B będę miała dostęp tylko do numeru X czy do wszystkich pozostałych numerów (podpiętych do X na urządzeniu A)?

Remington pisze:
09 paź 2021, 11:42
Rozjechały się bardzo funkcjonalnie te wszystkie apki W4. Jednak nie wątpię w prawdziwość twierdzeń, że względy bezpieczeństwa odegrały w tym znaczącą rolę.
Ja jednak pozwolę sobie wątpić, operatorzy robią tak jak im wygodnie (czytaj po taniości) a teksty, że bezpieczeństwo jest priorytetem to przekaz marketingowy :D
 #1123027  autor: Remington
 09 paź 2021, 15:00
Jeśli numery podpięłaś w apce, to na innym urządzeniu tego powiązania nie będzie. Jeśli powiązałaś przez www to będą widoczne. Tak to tam działa.

Co do drugiego, to nie można bagatelizować problemów z bezpieczeństwem - przechwytywanie numerów, wyrabianie duplikatów, ustawianie przekierowań czy masowa rejestracja karty na różnych słupów to wierzchołek góry lodowej.
 #1123030  autor: biala1991
 09 paź 2021, 18:03
Jeśli numery podpięłaś w apce, to na innym urządzeniu tego powiązania nie będzie.

To apka Plusa jest bezpieczniejsza niż apka TM, która po zalogowaniu na innym urządzeniu głównego numeru podaje od razu na tacy cały zestaw podpiętych do niego numerów.

Jeśli powiązałaś przez www to będą widoczne.

To oznacza, że jeśli ktoś zaloguje się do apki numerem ustawionym jako główny przez www to jednak zyska dostęp do wszystkich pozostałych numerów? czyli apka Plusa jest niewiele bezpieczniejsza :D
Traf chciał, że na www ustawiłam inny numer główny i inny numer główny mam w apce Plusa dlatego nie zauważyłam tej zależności
 #1123048  autor: Pawel28
 10 paź 2021, 11:37
Korzystałem z różnych aplikacji i każda jest inna różni się najbardziej bezpieczna wydaję się ta od Orange Play jak poprawi zabezpieczenia też będzie dobra a mam zastrzeżenia do aplikacji Plusa i T-Mobile. Jeżeli chodzi o funkcjonalność to najlepiej się używa te od Orange i Play najgorsza jest ta od Plusa dziwię się im że nie mogą ją poprawić wygląda bardzo przestarzale nawet w sklepie Play ma najgorsze oceny ma za to jeden pozytyw zawsze działa nie miałem problemów z zalogowaniem się a w Orange są wiecznie problemy i przerwy techniczne w T-Mobile też są problemy z logowaniem.
 #1123162  autor: biala1991
 12 paź 2021, 07:54
W kwestii bezpieczeństwa to apka Plusa pozostawia do życzenia, weryfikacja końcówką kodu PUK, którego w przeciwieństwie do np. hasła nie można zmienić i nie wiadomo w jakim celu wywieszony Pesel. Jednak argumentu, że jest przestarzała nie kupuje, mało mnie to obchodzi, ważne że działa i nie muszę jej dwa razy dziennie aktualizować zastanawiając się czy po kolejnej modyfikacji odpali. :D

Play zaczął mnie irytować, bo udostępnia promocje pod warunkiem ściągnięcia najnowszej wersji, to brzmi jak szantaż :D nawet TM od tego odszedł i pozwala włączyć HF smsem.

Najgorszy gniot to apka Orange, która osiągnęła taki poziom "funkcjonalności", że narzuca klientowi jakimi numerami ma zarządzać. O czym jeszcze chce za niego decydować, który pakiet może włączyć?
Nie rozumiem jak dobrze może jej się używać skoro ten badziew jest w permanentnym serwisie, trafić na moment kiedy działa to jak wygrać szóstkę w totka :D
 #1123210  autor: biala1991
 13 paź 2021, 08:25
Znalazłam coś takiego:
"Cena zawiera rabaty (po 5 zł/mies. + VAT): za e-fakturę i zalogowanie się co miesiąc na konto Mój Orange oraz za zgody marketingowe"

Serio? obowiązek logowania do Mój Orange warunkiem uzyskania rabatu na abo? Ten desperacki pomysł mówi sam za siebie, MO, jest tak słabe, że korzystanie z niego trzeba wymuszać rabatami, bo dobrowolnie klienci nie chcą tego używać :D

A wracając do tematu, apka TM najczęściej łapie przerwy techniczne kiedy jest HF :)
 #1123877  autor: biala1991
 31 paź 2021, 14:38
Niespodzianka, na starym urządzeniu ze starą wersją Mój T-Mobile mogę się logować mailem, nie wiem jakim cudem, bo od jakiegoś czasu aktualizacja była wymuszana i na innym urządzeniu dopóki nie zaktualizowałam aplikacji to nie dało się z niej korzystać.

Logowanie mailem bardzo mi pasuje tylko jak to się dzieje, że na jednym urządzeniu brak aktualizacji całkowicie blokuje dostęp do apki a na innym pomimo niezaktualizowania Mój T-M działa bez przeszkód i to jeszcze z hasłem zamiast kodu sms? :)