DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 90 z 226
  • 1
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 226
 #1121318  autor: Spacedust
 03 wrz 2021, 18:33
Stacja bazowa PLAY po wymianie dualbandów Huawei obok tribandów Huawei (anteny z demontażu), teraz po dwa tribandy Huawei na sektor oraz stacja Plusa nadal bez 5G z tribandami Kathrein i singlebandami Kathrein na ul. Głogowskiej 261 / Rawickiej w Poznaniu (komin Hurtowni Materiałów i Tkanin IZPOL):

Obrazek

https://photos.google.com/share/AF1QipM ... FhbkZsT0lR

https://photos.google.com/share/AF1QipM ... FhbkZsT0lR

https://photos.google.com/share/AF1QipM ... FhbkZsT0lR

https://photos.google.com/share/AF1QipM ... FhbkZsT0lR

https://photos.google.com/share/AF1QipM ... FhbkZsT0lR
 #1121448  autor: wiertolot
 06 wrz 2021, 07:17
Athantor pisze:
01 wrz 2021, 21:00
Ciekawostka: stacja wg ponad półtorarocznego projektu/zgłoszenia :shock:
Obrazek

Zgłoszenie się pojawiło w BIP-ie 16.VI.2021, a maszt stanął pod koniec sierpnia. Podobnie maszt przestawny w Białowieży: choć jest zgłoszenie od lipca, to po stacji wciąż ani śladu w terenie (stan na 29.VIII).

:arrow: Stary Kornin 4 – teren rolniczej spółdzielni produkcyjnej im. „Zielonego Sztandaru”, dz. nr 412, gm. Dubicze Cerkiewne, podlaskie, HAJ4490, {poprzednio}, nie działa

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


W miejscowości Holonki, gmina Brańsk, powiat bielski, woj.podlaskie stoi już ten maszt Play sporo chyba czasu, a nie działa również nic z niego, byłem kilka dni temu tam patrzyłem to zero zasięgu ani niczego............................a południe woj.podlaskiego, powiat Siemiatycze, na wschód od Siemiatycze trasa DW-640, całkiem nie ma zasięgu ani nic też tam sprawdzałem, bo byłem na grzyby, teraz tam dalej stan wyjątkowy przy granicy, to całkiem lipa, ani nie do dzwonisz ani nic. Nawet podstawowego zasięgu nie ma ani nic , a romaning też nie wszędzie tam dociera.
 #1121467  autor: Ubinoob
 06 wrz 2021, 15:19
Ostatnio nasiliło się raportów o zanikach internetu po 0,5-1h co skutkuje koniecznością restartu sesji. Downdetector wypchany podobnymi zgłoszeniami. Podobno sam Play potwierdził w/w problem. Ktoś zaobserwował podobny problem? Ja osobiście w Warszawie nie zauważyłem.
 #1121482  autor: Athantor
 06 wrz 2021, 18:26
wiertolot pisze:
06 wrz 2021, 07:17
W miejscowości Holonki, gmina Brańsk, powiat bielski, woj.podlaskie stoi już ten maszt Play sporo chyba czasu, a nie działa również nic z niego, byłem kilka dni temu tam patrzyłem to zero zasięgu ani niczego............................
Tak, maszt jeszcze sprzed akcji 7K. Stoi co najmniej od października 2018 roku nieczynny. Pytałem jeszcze na forum play OCB, to powiedzieli, że mają problem z zasilaniem, co jest wierutną bzdurą, bo stoi u kogoś praktycznie za stodołą. Nie wiem czemu jest taki problem z tym BIS4470.

Całe szczęście nieopodal, w Czajach i Aleksandrowie, mają powstać stacje, więc może coś skapnie. Póki co szczątkowe L800 najczęściej z Niemyi Nowych (BIS4440).


:arrow: Lipsk dz. nr 764, gm. Lipsk, podlaskie, AUG4435, {poprzednio: foto1, foto2, foto3, foto4 } – nie działa
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

:arrow: Dudki dz. nr 134, gm. Mońki, podlaskie, MON4493, {poprzednio: foto1, foto2} – nowość

Wioskowa stacja bez 2100MHz. Nie pamiętam kiedy ostatnio taka była.
Mimo to prędkość zacna.

▸ L1800+800
Obrazek ObrazekObrazek

▸ U2100
Brak.

▸ U900
ObrazekObrazek

▸ G1800
Brak.

▸ G900
Obrazek ObrazekObrazek

Jak zawsze, wielka prośba o uzupełnienie bazy. Dziękuję! :smt006

:-)
 #1121484  autor: p2225
 06 wrz 2021, 19:10
Athantor pisze:
06 wrz 2021, 18:26
Tak, maszt jeszcze sprzed akcji 7K. Stoi co najmniej od października 2018 roku nieczynny. Pytałem jeszcze na forum play OCB, to powiedzieli, że mają problem z zasilaniem, co jest wierutną bzdurą, bo stoi u kogoś praktycznie za stodołą. Nie wiem czemu jest taki problem z tym BIS4470.
Może nie sam kabel jest problemem, a moc jaka jest potrzebna. Może czekają na modernizację sieci niskiego napięcia.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #1121487  autor: Athantor
 06 wrz 2021, 19:31
Temu twierdzę, że wierutna bzdura z tym zasilaniem, bo wg geoportalu, elektryczny zygzak jest:

Obrazek

Co więcej jest to nowa instalacja, bo jako jedna z nielicznych w okolicy jest wprowadzona na mapę, a i PGE na pewno by nie pozwoliło położyć nowej instalacji, nie spełniającej wymogów poboru mocy.

Od trzech lat prawie, stoi ten niezmodernizowany patyk z pojedynczą anteną na sektor, jak jeszcze pierwsze, a pierwsze stacje w podlaskim... Ile coś takiego może pobierać mocy? Na pewno mniej stodoła z dojarkami, których tam mnogo.

Szczerze, to można by odnieść wrażenie, że ta stacja wypadła im z systemu i wszyscy zapomnieli że istnieje. :?

:-)
 #1121504  autor: lordbyd
 06 wrz 2021, 22:27
Z dokumentacji technicznej którą dawniej przeglądałem oraz zdjęć publikowanych przez jednego z Kolegów na tym Forum wynikało, że w BTS-ie zabezpieczenie 16[A] dla prądu zmiennego jest stosowane dla systemu klimatyzacji/ogrzewania a zabezpieczenie 32 [A] na każdą z faz (R, S, T a obecnie L1, L2, L3) stosuje się dla przetwornic AC/DC.
Zgodnie z selektywnością zabezpieczeń w złączu kablowym powinno być wtedy zabezpieczenie 50 [A] (lub minimum 40 [A] dla każdej fazy).
 #1121506  autor: Moonoon
 06 wrz 2021, 22:51
Niedawno napotkałem wniosek o budowę linii zasilającej do wiejskiej stacji i chyba było to tylko 0,4kV.

Sprawdziłem lokalizacje:
Leszczyniec :arrow: KMG3105
W/g oficjalnego stanowiska Play są problemy z zasilaniem i chyba by się zgadzało z mapą, bo linia oznaczona jest jako "proj e"

Obrazek

Gniechowice :arrow: WRO3025
W/g mapy linia jest a stacja nadal nie działa (2 pomiary PEM) obawiam się, że ktoś ją oprotestowuje :evil:

Obrazek

Wrocław ul. Wiaduktowa 19 :arrow: WRO1269 :arrow: Foto
Też wychodzi, że podłączona stoi prawie rok, 2 pomiary PEM

Obrazek

Play "ala" 5G
https://www.speedtest.net/result/a/8325716393
 #1121512  autor: lordbyd
 07 wrz 2021, 07:25
Moonoon pisze:
06 wrz 2021, 22:51
Niedawno napotkałem wniosek o budowę linii zasilającej do wiejskiej stacji i chyba było to tylko 0,4kV.
0,4 [kV] to 400 [V] - czyli niskie napięcie (tzw. "siła") - a nie natężenie wyrażone w [A].

Oznaczenie na mapie "proj. e" - to uzgodnienie ZUD-owskie - czyli zaprojektowano daną sieć (w tym przypadku elektroenergetyczną) ale jeszcze jej nie wykonano/zainwentaryzowano w terenie. (na mapach cyfrowych uzgodnienia ZUDP są zawsze wrysowane na zielono)

I jeszcze jedna ważna rzecz - zgodnie z obecnymi przepisami sieć uzbrojenia terenu na własnej działce dla istniejących obiektów - nie będąca przyłączem - traktowana jest jako instalacja zewnętrzna.
W takim przypadku, gdy operator korzysta z tzw. "podlicznika" i nie buduje własnego przyłącza a korzysta z przyłącza wynajmującego - taka instalacja elektryczna nie musi być naniesiona na mapę.
 #1121513  autor: wiertolot
 07 wrz 2021, 07:34
p2225 pisze:
06 wrz 2021, 19:10
Athantor pisze:
06 wrz 2021, 18:26
Tak, maszt jeszcze sprzed akcji 7K. Stoi co najmniej od października 2018 roku nieczynny. Pytałem jeszcze na forum play OCB, to powiedzieli, że mają problem z zasilaniem, co jest wierutną bzdurą, bo stoi u kogoś praktycznie za stodołą. Nie wiem czemu jest taki problem z tym BIS4470.
Może nie sam kabel jest problemem, a moc jaka jest potrzebna. Może czekają na modernizację sieci niskiego napięcia.
to powinni ta stacja w Holonki, gmina Brańsk, podlaskie, jak już 3 lata stoi nieczynna, rozebrać, tam pobocznymi nadajnikami pokryć teren, bo tam terenów mocno zalesionych nie ma, sygnały dobrze rozchodzą i przenieść ją gdzieś indziej bardziej na Wschód pod obecną Strefę Stanu Wyjątkowego, gdzie tereny mocniej zalesione, sygnały gorzej rozchodzą, brak tego zasięgu i nie ma wcale praktycznie nadajników Play, np. na wschód od Siemiatycze do granicy droga woj. DW-640, MAĆKOWICZE, maszt Plus bez zasięg Play, ADAMOWO-ZASTAWA, maszt Orange bez zasięg Play WILANOWO, TOKARY lub na południe za rzeka Bug przecież SARNAKI, SERPELICE, gmina Sarnaki, powiat Łosice to już woj. mazowieckie tam nic przecież nie pokryty teren........... :wink:
 #1121550  autor: Moonoon
 07 wrz 2021, 20:44
Wrocław ul. Wiaduktowa 19 :arrow: WRO1269 :arrow: Foto :arrow: PEM

Już zaczynałem wątpić czy ta stacja kiedykolwiek ruszy ale stał się cud i wreszcie została odpalona :D
3 sektory po 3 anteny, komplet pasm 4CA, MIMO x 4 ale 256QAM nie złapałem
Osiągi jak na razie dość przeciętne i mało stabilne nie wiem z czego to wynika.
Tylko przez moment poleciało ponad 200Mb. W wolnej chwili podjadę sprawdzić jeszcze raz, bo dzisiaj nie było zbytnio czasu.

Więcej zdjęć :arrow: Foto
W tle maszt N! na którym działała dotychczas stacja WRO1267
Obrazek

2g

Obrazek

3g

Obrazek
Obrazek

LTE800

Obrazek
Obrazek

LTE1800

Obrazek
Obrazek

LTE2100

Obrazek
Obrazek

LTE2600

Obrazek
Obrazek

LTE 4CA

Obrazek Obrazek
Obrazek

Z innego sektora i większej odległości

Obrazek

Play "ala" 5G
https://www.speedtest.net/result/a/8325716393
 #1121581  autor: Moonoon
 08 wrz 2021, 19:08
Wrocław, ul. Karpacka 30 :arrow: WRO1176

Wbrew moim obawom ruszyła budowa stacji.
Ma być wieża strunobetonowa 40m, mimo bliskości od innych zabudowań, tablicy informacyjnej i wygrodzenia części jezdni budowa trwa. Na miejscu pracowała ekipa i układała zbrojenia. Należy mieć nadzieję, że protestów nie będzie :roll:

Obrazek Obrazek

Play "ala" 5G
https://www.speedtest.net/result/a/8325716393
  • Strona 90 z 226
  • 1
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 226
  • 1
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 226