DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1110715  autor: Someone23
 27 sty 2021, 21:43
Witam, dla osoby starszej szukam nolimitu rozmów i to w zasadzie tyle. Potrzebuje abonamentu lub pakietu którego nie będzie trzeba pilnować. Najlepsze byłoby chyba gdyby działało to na sieci play ale póki co, to się nie ograniczam siecią i dam sobie miesiąc na test.
Ktoś ma jakiś pomysł ??
 #1110722  autor: Someone23
 28 sty 2021, 00:11
Remington pisze:
27 sty 2021, 22:56
Fakt za 15 gr/min., a powyżej 15 zł miesięcznie opłaty przestają naliczać. Play.
Chodzi o fakt mobile ?? Na ich stronie czegoś takiego nie widzę https://www.faktmobile.pl/oferta/atrakcyjne-pakiety/
Chociaz pakietu z nolimitem i 10GB za 25zl tez nie, a jest w regulaminach https://www.faktmobile.pl/download/regu ... 2021-r.pdf
Edit: już znalazłem https://www.faktmobile.pl/download/regu ... 2021_2.pdf Ciekawe
 #1110752  autor: R.Mandano
 28 sty 2021, 15:06
Najtaniej to będzie w Virgin - abo 14 pln na czas nieokreślony, NoLim na stacjonarne i komórki - w bonusie płatne tylko MMS po 25 groszy i GB płatne po 1 pln/1 GB.
:mrgreen:
Na dodatek od 2020 Virgin to sieć PLAY ...
:D
 #1110759  autor: TomLee
 28 sty 2021, 18:13
R.Mandano pisze:
28 sty 2021, 15:06
Na dodatek od 2020 Virgin to sieć PLAY ...
:D
Korzystałem ze 100GB internetu w Play. Promocja się skończyła, zacząłem więc korzystać ze 100 GB internetu w Virgin i póki co wolę wykorzystać 10GB internetu od Orange. O ile internet z Play chodził bardzo dobrze, to internet z Virgin już nie. Jest po prostu znacznie gorzej.
A wracając do tematu wątku, skoro z zasięgiem Play jest ok, to można włączyć no limit rozmów i sms-ów w Fakt Mobile za 15 zł. Wprawdzie na stronie www chyba brak informacji o tym pakiecie, ale po przejściu do Faktu, wystarczy w play24 włączyć ten pakiet. Pakiet jest cykliczny.
 #1110788  autor: Someone23
 28 sty 2021, 22:43
Skłaniam się ku temu faktowi, ale po zastanowieniu się dłużej, dlaczego w fakcie, w którym jest pakiet no limitu rozmów za 19zl, a nawet rozmów + sms 1GB za 19,95zl, powstała "oferta" (nie mylić z pakietem), która oferuje nolimit rozmów (czyli pakiet który już jest), dodaje do tego nolimit sms a to wszystko taniej...
Otóż widzę tutaj jedna pułapkę która -wydaje mi się , kryje się w słowie oferta.
Otóż tutaj nie wystarczy doładować przed włączeniem pakietu, pakiet się uaktywnia i mamy z głowy. Tutaj musimy mieć dużą pewność ze osoba której to włączymy, nie wykona jakiejś płatnej aktywności (net, oddzwonienie na numer zagraniczny, sms charytatywny itd.). Musze przemyśleć i oszacować jak to wygląda w przypadku osoby u której chce to włączyć. Bo jeśli wykorzysta ona cześć środków na cos, nie z tego pakietu, to inaczej niż w przypadku gdyby miała pakiet za 19,95zl, zwyczajnie pozbędzie się wolnych środków, tylko w przypadku tej usługi, zwyczajnie może jej zabraknąć na dobicie do tego limitu, a tym samy na kilka tygodni przed końcem miesiąca może stracić całkowicie możliwość wykonywania polaczeń i wysyłania smsow... a przecież ma być nolimit. No i później trzeba interweniować, doładować i uspokajać.
Nie mowie ze to duży haczyk, tylko ze każdy musi sobie rozważyć czy dana osoba nie jest w stanie nieświadomie za sabotować tej usługi.
PS. czy czasem już telefon na infolinie faktu nie jest liczony poza ta usługą...

rsig pisze:
28 sty 2021, 22:21
Niedawno był tu taki temat:
viewtopic.php?f=81&t=131179
Niby tak, ale tam było ograniczenie do abonamentu.
Druga sprawa to to, ze świeża dyskusja może pobudzić nowe pomysły, bo pomimo ze tamten watek mocno zahaczył o prepaid to propozycja która na razie wydaje się najbardziej odpowiadać wymaganiom (czyli faktmobile) tam nie padła ;)
Ostatnio zmieniony 28 sty 2021, 23:05 przez forum_tg, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1110807  autor: TomLee
 29 sty 2021, 12:08
Według mnie, ten pakiet za 15 zł pojawił się właśnie w Fakcie, ponieważ jest to mało znana oferta. Niewiele osób korzysta z taryf Fakt Mobile. Gdyby ten pakiet pojawił się w Play a nawet w RBM to sporo osób przeszłoby na niego i operator straciłby kasę. Osobiście używam jednej karty sim gdzie potrzebuję tylko rozmów i sms-ów, więc skorzystałem z tej oferty. Jednak to tyko dlatego, że śledzę to forum i wiem o takiej możliwości.
 #1110817  autor: R.Mandano
 29 sty 2021, 18:23
Remington pisze:
28 sty 2021, 18:52
TomLee pisze:
28 sty 2021, 18:13
R.Mandano pisze:
28 sty 2021, 15:06
Na dodatek od 2020 Virgin to sieć PLAY ...
:D
O ile internet z Play chodził bardzo dobrze, to internet z Virgin już nie.
Bo to nie jest „sieć Play”, a jedynie własność Play. Net idzie przez łącza Virgina.
Virgin korzysta z nadajników Play, T-Mobile i Orange. Nigdy nie miał własnych, więc "łącza Virgina" mogłeś widzieć jedynie w filmach fantasy ....
:D

Najtaniej będzie w A2 - VM, więc nie wiem po co Autor zaczyna szukać tzw. "dziury w całym" i zaczyna szukać spisków w ofertach innych, wirtualnych operatorów ....
:D :D :D
TomLee pisze:
28 sty 2021, 18:13
R.Mandano pisze:
28 sty 2021, 15:06
Na dodatek od 2020 Virgin to sieć PLAY ...
:D
Korzystałem ze 100GB internetu w Play. Promocja się skończyła, zacząłem więc korzystać ze 100 GB internetu w Virgin i póki co wolę wykorzystać 10GB internetu od Orange. O ile internet z Play chodził bardzo dobrze, to internet z Virgin już nie. Jest po prostu znacznie gorzej.
Ja też korzystałem, i w obu przypadkach prędkość była i jest słaba z oczywistego powodu, czyli nadmiaru korzystających z darmochy ...
:D :mrgreen: :D

Poza tym, najtaniej dla rozmów No Lim będzie w A2 - VM. Cała reszta dyskusji to marketingowy bełkot i bicie piany.
:lol:
 #1110833  autor: Remington
 29 sty 2021, 21:04
R.Mandano pisze:
29 sty 2021, 18:23
Remington pisze:
28 sty 2021, 18:52
Bo to nie jest „sieć Play”, a jedynie własność Play. Net idzie przez łącza Virgina.
Virgin korzysta z nadajników Play, T-Mobile i Orange. Nigdy nie miał własnych, więc "łącza Virgina" mogłeś widzieć jedynie w filmach fantasy ....
:D

Czytanie ze zrozumieniem nie boli, spróbuj. Nie wiem jak w ogóle mogłeś wymyślić taki nonsens, jakobym twierdził, że do netu mają własne nadajniki 🤣😂. Chodzi o wyjście w świat, od jakichś 2 lat (może od zmiany platformy) ruch idzie łączem Virgina, a nie Playa: https://bgp.tools/as/203435

P.S. W razie potrzeby dopisania - edytuj post zamiast odpowiadać sam sobie.
 #1110994  autor: Someone23
 01 lut 2021, 18:58
Remington pisze:
28 sty 2021, 23:21
Someone23 pisze:
28 sty 2021, 22:43
(net, oddzwonienie na numer zagraniczny, sms charytatywny itd.).
Wszystko to można bez problemu i dodatkowych kosztów zablokować.
Dzięki za info. W takim razie przetestuje ta usługę w Fakcie :)
R.Mandano pisze:
29 sty 2021, 18:23
Najtaniej będzie w A2 - VM, więc nie wiem po co Autor zaczyna szukać tzw. "dziury w całym" i zaczyna szukać spisków w ofertach innych, wirtualnych operatorów ....
:D :D :D
Właśnie dlatego, aby dostać takie informacje jak napisał remington.
A dziury nie szukam ale nie bez powodu zrobili z tego usługę a nie pakiet jakich maja już parę w ofercie np.: za 19zl albo za 19,95zl... Wiec gdzieś różnica musi być. Nie chce zostawić osoby która będzie z tego korzystać bez możliwości dzwonienia bo usługa się nie włączyła...
 #1111040  autor: R.Mandano
 02 lut 2021, 17:37
Someone23 pisze:
01 lut 2021, 18:58
Remington pisze:
28 sty 2021, 23:21
Someone23 pisze:
28 sty 2021, 22:43
(net, oddzwonienie na numer zagraniczny, sms charytatywny itd.).
Wszystko to można bez problemu i dodatkowych kosztów zablokować.
Dzięki za info. W takim razie przetestuje ta usługę w Fakcie :)
R.Mandano pisze:
29 sty 2021, 18:23
.... więc nie wiem po co Autor zaczyna szukać tzw. "dziury w całym" i zaczyna szukać spisków w ofertach innych, wirtualnych operatorów ....
:D :D :D
Właśnie dlatego, aby dostać takie informacje jak napisał remington.
W kluczowej informacji Remingtona zabrakło drobnej wzmianki, że takie blokady można postawić - za darmo - u prawie u każdego operatora na kartę. Fakt nie jest jakimś szczególnym wyjątkiem.
:D
Ale skoro masz z góry założoną tezę, że w Fakcie jest najtaniej to już nie będę polemizował.
:D
 #1111042  autor: Remington
 02 lut 2021, 17:48
No to szczegółowo:
- internet - powinno dać się u każdego, ale nie każdy konsultant potrafi (lub może), da się za to zmienić samodzielnie APN w telefonie
- oddzwonienie na nr zagraniczny - chyba tylko Play i działający na nim MVNO
- sms charytatywny (premium) - obowiązkowo u każdego operatora, jest to wymóg ustawowy