DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1110706  autor: SomalijskiWluczega
 27 sty 2021, 14:43
Witam

Nie wiem czy ktoś o tym pisał tutaj czy też nie ale postanowiłem założyć nowy temat.
Jakie są najtańsze oferty prepaid w dobie coronowirusa.
Wiemy, że ceny mno poszybowały w górę. No bo to aukcja 5G, bo to ciężkie czasy coronowirusa.
I tak np cena minuty w play na kartę to 39gr/35gr w zależności od taryfy.
A jak wygląda cena minuty w mvno w Polsce?
10gr/min brutto a2mobile.pl
15gr/min brutto fakt mobile
19gr/min brutto do wszystkich sieci w pl i 0gr wewnątrz sieci klucz mobile
20gr/min brutto wrodzinie.com.pl
27gr/min brutto na komórki, 17gr/min brutto na stacjonarne pl, 9 gr/min brutto wewnątrz własnej sieci wnaszej rodzinie pl
29gr/min brutto do innych sieci komórkowych w pl, 19 gr/min brutto stacjonarne pl, 0gr/min wewnątrz sieci lycamobile.pl (pierwsze 2 tygodnie od doładowania konta) UWAGA lycamobile ma naliczanie MINUTOWE.
reszta operatorów ceny 29 gr/min brutto w górę.

Po samych cenach minut wewnątrz naszego kraju LYCAMOBILE.PL wychodzi blado, ale...
Sprawdźmy ceny międzynarodowe (głównie UE);
1) Klucz mobile - 15 gr/min brutto w pakietach Klucz.net (do 1000 minut na miesiąc) i 25gr/min brutto za połączenia bez pakietów (minuty, smsy i internet w pl)
2)lycamobile.pl - 39 gr/min brutto do UE z wNaszejRodzinie - 39 gr/min brutto do UE

A co z pakietami:
1) Lycamobile.pl od 10zł (przez pierwsze 6 miesięcy dla nowych klientów - potem za 20zł) - no limit rozmowy, smsy i 35 GB internetu (doładowanie tylko przez internet)
2) fakt mobile za pakiety: za 3zł i 9zł (300 min, 300smsów, 300MB na 31 dni i można tych pakietów w miesiącu aktywować wielokrotnie (to jest plus - minus to internet - mało...)), virgin mobile pl za pakiety za 3zł i 9zł (300min, 300 smsów, 1GB internetu (plusem jest to że mają dodatkowo pakiety internetu (wielokrotnie można korzystać w miesiącu 1GB = 1zł), minusem jest to że pakiet za 9 zł można użyć tylko raz na 30 dni),
3) fakt mobile za opcje do 15zł pobiera kasę tyle ile zużyjesz na rozmowy i smsy pl a po dojściu do 15zł rozmowy i smsy w pl są nielimitowane do końca 31 dni
4) wNaszejRodzinie - dziwne prawda? ale okazało się że ta MVNO ma za 19zł na 30 dni nielimitowane rozmowy, smsy i mmsy po pl
5) wRodzinie.com.pl - za pakiet 30zł no limit rozmowy, smsy i 10GB internetu na 60dni (wychodzi 15zł na 30 dni) Minus to brak no limit mmsów w ofercie. Obecny plus oferty to do czerwca 2021 roku darmowy roaming jak w domu w UE i ograniczony darmowy net (trochę ponad 3GB na 2 miesiące) + to lejek po wyczerpaniu neta w PL do 512 kb/s
6) a2mobile.pl - za 19,90 zł no limit rozmowy, smsy i mmsy po pl. i 10GB netu na 31 dni (po wyczerpaniu lejek do 512 kb/s) minus oferty - brak darmowego roamingu UE
7) heyah na kartę - za 25zł w sumie dostaje się no limit rozmowy, smsy i mmsy oraz darmowe aplikacje wybrane społecznościowe na 30 dni i 10 GB internetu na 30 dni i z doładowania przez internet bonus + 25GB na 25dni...

A Wy co polecacie w dobie pandemii?
 #1110707  autor: Remington
 27 sty 2021, 15:27
W drugiej grupie wymieszane są oferty bezpakietowe z pakietowymi, więc i w pierwszej przydałaby się Odnowa z minutą po 15 gr pod warunkiem wykupienia pakietu (paczki 100 min.) i SD.

Co polecamy? Przeczytaj regulamin działu „Jaką ofertę wybrać?” zebrałem tam tylko część indywidualnie dobieranych czynników mających wpływ na wybór oferty. Dlatego nic nie polecam, Ty skupiasz się głównie na cenie, kto inny na czym innym itd. itp. każdemu wedle jego potrzeb 😀.
 #1110726  autor: Karlos20
 28 sty 2021, 06:09
SomalijskiWluczega: ciekawa jest też oferta tuBiedronka - submarki Biedronki i T-Mobile (to nie jest MVNO).
18gr/min (takt co 15 sekund), 12gr/SMS, 18gr/MMS, 1gr/100kB, stan darmowy (no limit minuty i SMSy do sieci T-Mobile/Heyah/tuBiedronka). Za 5 zł tygodniowo oferują nielimitowane rozmowy i SMSy do wszystkich sieci, a za doładowanie konta oferują darmowe paczki GB z bezpiecznym lejkiem po ich wyczerpaniu. No i ważność konta dość korzystna, a każde doładowanie kumuluje wychodzące do 1 roku (jak kiedyś w prepaidach Heyah czy TakTaka). Szkoda, że zasilenia kupisz wyłącznie w dyskontach Biedronki...

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1110744  autor: SomalijskiWluczega
 28 sty 2021, 11:41
a - zgadza się :)
Zapomniałem o telefonii tuBiedronka.
No i to naliczanie co 15 sekund...
Tak wiem - lepsze to niż naliczanie minutowe w lycamobile...
Ale...
Moim zdaniem powinien być nakaz jakiś w Polsce o naliczaniu sekundowym...
To takie moje małe ale co do telefonii komórkowej w Polsce.
 #1110763  autor: fwitkowski17
 28 sty 2021, 18:55
7xx654465 pisze:
28 sty 2021, 14:27
Nielimitowane rozmowy za 5zł na tydzień, nie widzę takiego pakietu na stronie tu biedronka...🤔
Jest to pakiet "Tydzień bez limitu": http://static.biedronka.pl/pdf/tubiedro ... 8_0001.pdf

Aktywuje się go kodem: *140*276#.
 #1110779  autor: Karlos20
 28 sty 2021, 22:04
Jak Wy szukacie?... U mnie link do promocji działa i jej czas trwa do odwołania. O to chodzi, że oferta nie była promowana.
>> http://static.biedronka.pl/pdf/tubiedro ... 8_0001.pdf

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1110798  autor: SomalijskiWluczega
 29 sty 2021, 09:53
Do Remington - chyba Karlos20 ma rację jednak - oferta jest i działa.
Co do ofert na kartę to ja mam lycamobile i heyah na kartę. Wyrzuciłbym kartę heyah do kosza bo to 25zł za no limit i 35GB netu a lycamobile prawie to samo mam (bez mmsów) za 10zł miesięcznie.
Ale...
Jezdzę czasem trochę po kraju i nieraz zdarza się że jak nie działa plus to sieć t-mobile.pl jak nie t-mobile to plus. Dlatego używam tych 2 sieci jednocześnie...

Co do tubiedronka i 20 zł za same no limit rozmowy i smsy z 2017 roku wolę mieć np fakt mobile gdzie do 15 zł bierze sobie operator kasę 15gr/min brutto a od 15zł rozmowy i smsy są bezlimitu.
 #1110825  autor: SomalijskiWluczega
 29 sty 2021, 19:58
24bis24 - no właśnie nawet mnie zacytowałeś...
A więc czytaj ze zrozumieniem.

Ale ja nie o tym
Zapomniałem że heyah to przede wszystkim oferta dla Ukraińców. 9gr/min brutto na Ukrainę? Tanizna. Do tego aplikacje - komunikatory gratis.
Ale zapomniałem też o takim czymś jak izzi na kartę gdzie minuta kosztuje 19gr a jest rok ważności konta i StanDarmowy (same minuty) do izzi i do playa :)