DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 65 z 191
  • 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 191
 #1110624  autor: kwistas
 25 sty 2021, 15:05
U mnie wyskakuję tylko ikonka Vowifi, znaczek Volte jest ukryte niezależnie od operatora choć działa, telefony Xiaomi działające na dialer od Google tak mają, telefony działające na dialer od Xiaomi to ikonka się wyświetla. Jestem ciekaw czy u innych jest to samo, testowane na Play i Orange w niemieckim Telekom i o2 jest tak samo.
 #1110634  autor: Huboo
 25 sty 2021, 17:44
kwistas pisze:
25 sty 2021, 15:05
U mnie wyskakuję tylko ikonka Vowifi, znaczek Volte jest ukryte niezależnie od operatora choć działa, telefony Xiaomi działające na dialer od Google tak mają, telefony działające na dialer od Xiaomi to ikonka się wyświetla. Jestem ciekaw czy u innych jest to samo, testowane na Play i Orange w niemieckim Telekom i o2 jest tak samo.
U mnie dla Orange i Play wygląda to tak
VoWIFI
Obrazek

VoLTE
Obrazek
 #1110635  autor: ssjdamian
 25 sty 2021, 18:24
Chciałem zapytać czy banowanie telefonów Xiaomi w Orange dalej ma miejsce? Przeszedłem do Play ale jakość usług Wifi Calling, voLTE oraz samej sieci komórkowej pozostawia wiele do życzenia. I chyba pora wrócić do Orange/Nju.
 #1110637  autor: f0ku5
 25 sty 2021, 18:54
rsig pisze:
25 sty 2021, 01:14
Wystarczy stanąć w miejscu gdzie jest silny sygnał zarówno wifi jak i sieci komórkowej. I zadzwonić. Jak rozmowa będzie przez wifi to znaczy że ustawiło się "Preferowane wifi". A jeśli telefon wybierze połączenie przez sieć komórkową to znaczy że preferowana jest ta sieć. Podejrzewam że w dużej większości przypadków okaże się że preferowane jest wifi.
W Orange jak tylko masz włączone VoWiFi i telefon "zaskoczy" (nazwa sieci "WiFi Calling" zamiast "Orange") to zawsze idzie przez WiFi, czy jest ono preferowane. Po prostu nigdzie się nie da tego zmienić.
 #1110645  autor: 3G
 25 sty 2021, 20:34
Hm, z tym preferowanym WiFi calling ja mam inaczej niż pisali przedmówcy, tzn. w zależności od telefonu różnie z kartą tego samego opa (Plus): na Galaxy S9+ brak opcji preferowanego połączenia, a na ZTE Axon 11 5G można sobie wybrać.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1110650  autor: kwistas
 25 sty 2021, 22:04
Jak będę w Polsce to sprawdzę czy zmienia się nazywa operatora Vowifi, nie wpadłem na pomysł żeby zmienić region w telefonie na polska, może dlatego u mnie to jakoś inaczej działa.
 #1110651  autor: rsig
 25 sty 2021, 22:09
f0ku5 pisze:
25 sty 2021, 18:54
rsig pisze:
25 sty 2021, 01:14
Wystarczy stanąć w miejscu gdzie jest silny sygnał zarówno wifi jak i sieci komórkowej. I zadzwonić. Jak rozmowa będzie przez wifi to znaczy że ustawiło się "Preferowane wifi". A jeśli telefon wybierze połączenie przez sieć komórkową to znaczy że preferowana jest ta sieć. Podejrzewam że w dużej większości przypadków okaże się że preferowane jest wifi.
W Orange jak tylko masz włączone VoWiFi i telefon "zaskoczy" (nazwa sieci "WiFi Calling" zamiast "Orange") to zawsze idzie przez WiFi, czy jest ono preferowane. Po prostu nigdzie się nie da tego zmienić.
Odróżnijmy dwie kwestie - czy napis "Wifi Calling" jest zamiast nazwy operatora czy obok niej. Jeśli jest zamiast to znaczy że z siecią komórkową nie mamy łączności i połączenia będą wykonywane przez wifi niezależnie od wybranego trybu wifi calling. A jeśli jest obok niej to znaczy że mamy dostęp do obu sieci i wtedy o priorytecie wyboru sieci decyduje ustawienie trybu (nieważne czy ten tryb sami możemy sobie wybrać czy telefon wybierze go za nas).
Doskonale widać to kilka postów wyżej na pierwszym zdjęciu. Na pierwszej karcie SIM dostępna jest łączność tylko przez wifi calling. Ale na drugiej karcie jest i wifi calling i sieć Play.
 #1110660  autor: Huboo
 26 sty 2021, 09:01
Doskonale widać to kilka postów wyżej na pierwszym zdjęciu. Na pierwszej karcie SIM dostępna jest łączność tylko przez wifi calling. Ale na drugiej karcie jest i wifi calling i sieć Play.
na tym zdjęciu o którym kolega mówi jest włączony tryb samolotowy więc obie karty działają wyłącznie na WifiCalling tylko Play dodał opis żeby się odróżnić że to WiffiCalling po Play ( dawniej tez Orange miał podobny opis)
poniżej to zdjęcie
Obrazek

ikonki słuchawki i sieci bezprzewodowej, które umieszczone sana górnym pasku przy trybie samolotowym również informują nas że jesteśmy zalogowani do usługi WifiCalling

poniżej zdjęcie przy włączonej sieci GSM widać ikonki WifiCalling oraz ikonki jakości sieci (u mnie akurat jest brak wszystkich sieci więc aby nie drenować baterii zawsze mam włączony tryb samolotowy)

Obrazek
 #1110681  autor: rsig
 26 sty 2021, 20:45
No to jest inaczej niż u mnie. Na moim telefonie jak nie mam zasięgu sieci komórkowej, a tylko wifi, to pisze samo wifi calling. Natomiast jak znajdę się w zasięgu sieci komórkowej to dochodzi nazwa operatora. I po tym właśnie poznaję czy mam dostęp tylko do wifi calling czy również do sieci komórkowej. Jutro sprawdzę z wyłączonym dual sim czy tak samo jest na jednej karcie (u siebie w na osiedlu gdzie nie zajdę to zawsze mam zasięg, więc nie mam jak "zasymulować" braku zasięgu), ale napewno również tak.

Tak to wygląda gdy nie mam zasięgu sieci komórkowej (w Play mój telefon nie obsługuje wifi calling stąd "Brak usługi" na pierwszej karcie, tylko na karcie Orange jest dostępny):

Obrazek

A tak gdy mam zasięg:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 26 sty 2021, 21:09 przez rsig, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1110683  autor: belmon_doo
 26 sty 2021, 20:55
Czy komuś działają te usługi na Realme x50 pro? obojętnie w jakiej sieci. Mam kartę orange i plus, usługi na kartach są aktywne bo działają na samsungu a na Realme nie chce odpalić.
 #1110696  autor: ghostowl
 27 sty 2021, 07:46
Czy działają na oneplus 8t w T abo vowifi i volte ? Może ktoś to potwierdzić? Jak będą działąć w abo to na kartę po uruchomieniu w lutym też. Ale chodzi mi o 1+8T.
 #1110701  autor: WellDone
 27 sty 2021, 12:04
Ktoś próbował uruchomić Volte na Pixelach? W jakiej kolwiek sieci.

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1110714  autor: rsig
 27 sty 2021, 21:15
rsig pisze:
26 sty 2021, 20:45
Jutro sprawdzę z wyłączonym dual sim czy tak samo jest na jednej karcie
Na jednej karcie jest to samo. Póki mam tylko wifi to pisze samo wifi calling. A jak odzyskam zasięg sieci komórkowej to obok nazwy wifi calling pojawia się i nazwa operatora:

Obrazek Obrazek
 #1110922  autor: marcin19883
 31 sty 2021, 13:22
A jakie to ma znaczenie, czy są ikonki? Połączenie przez wifi czy Volte od razu da się rozpoznać. Nawet w historii połączeń, piszę o wykonanym połączeniu przez wifi lub Volte. I w trakcie nawiązywania połączenia piszę o łączeniu przez wifi. :-)
  • Strona 65 z 191
  • 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 191
  • 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 191