DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1110250  autor: green90000
 18 sty 2021, 05:47
kondziu pisze:
11 sty 2021, 22:53
Nokia 5.3. Ma diodę po prawej stronie w przycisku blokady ekranu.
Dzięki za odpowiedź :) Domyślam się, że masz ten telefon. Jak sprawuje się bateria? 4000 mAh przy tej wielkości ekranu raczej nie powala...
Jak dźwięk? Czy rozmówcy nie mają nawzajem problemu ze zrozumieniem siebie?
Czy ekran i obudowa łatwo się rysują?
Podoba mi się, że Nokia daje czystego Androida.
 #1110303  autor: kondziu
 18 sty 2021, 20:57
Bateria w 5.3 to pozytywne zaskoczenie. Potrafi przeżyć cały dzień z włączonym bluetooth wraz z 8 godzinami screen-on-time. Myślę że wyłączenie bluetooth i 4 godziny s-o-t pozwoli już przetrwać 2 dni.

Dźwięk podczas rozmów bez zarzutu o ile zasięg dobry. Ja mam w jednym pokoju miejsce gdzie jest słaby zasięg i źle słychać- ale tak jak mówię - np Siaomi z T-mobile albo Samsung z Orange też miał problemy w tym samym miejscu...

Dźwięk z mini jacka na słuchawkach tragiczny, musiałem dokupić iBasso DC03 żeby normalnie słuchać muzyki. Po bluetooth za to jest aptX i wszystko jest ok. Za to dźwięk z dolnego głośnika bardzo głośny ale na najniższych poziomach głośności jakość beznadziejna - zdecydowanie nie nadaje się do cichego słuchania, szumy i przerywa dźwięk. Do głośnego jest ok. Szkoda że żaden pro youtuber nie raczy tego powiedzieć tylko każdy to opowiada superlatywy co by kolejny dostać za darmo do testów... :) Xiaomi Redmi 4X był lepszy muzycznie.

Nie używałem nigdy na telefonach folii i na tym też nie. Mam malutkie ryski na dole ekranu widoczne tylko pod światło które zrobiły się od upadku na ziemię. To jest Gorilla Glass 3 na pewnio nie więcej. 5 byłoby znacznie lepsze.

W tym telefonie płacisz za aktualizacje. Siaomi które na pewno nie dostanie Androida 12 będzie lepsze sprzętowo pod każdym względem w tej samej cenie. No ale wcześniej zakończy się wsparcie. Z kolei Nokia 5.3 miała być na Androidzie 11 już w tamtym roku a tu jakiś poślizg się szykuje ;) Więc zobaczymy co z tego będzie. Generalnie ludzie przeważnie narzekają na jakość aktualizacji, które wprowadzają różne błędy. Póki co nie mam na co narzekać, ale to się może zmienić za miesiąc na Andku 11.
 #1110384  autor: green90000
 20 sty 2021, 07:49
rsig pisze:
18 sty 2021, 17:22
green90000 pisze:
05 sty 2021, 10:30
nie mają diody jest dla mnie niezrozumiały.
Z użyciem wbudowanych lub zewnętrznych aplikacji można migotanie diody powiadomień zastąpić migotaniem na Always on Display lub migotaniem ekranu/flasha.
Always on Display działa tylko na AMOLEDach - czyli nie ta półka cenowa, a smartfony z niej mają już zazwyczaj swoją diodę powiadomień :)
Aplikacja wzbudzająca co chwilę ekran (drenaż baterii!) lub diodę flasha (na której zazwyczaj telefon leży) mijają się z sensem.
 #1110421  autor: kondziu
 20 sty 2021, 21:24
No też tak myślę. Dla mnie istnieją tylko 2 telefony na rynku, Nokia 5.3 i Google Pixel 4a. Z tym że cena Pixela w Polsce to żart, można w tej cenie kupić cztery Nokie więc musiałbym mieć jakiś konkretny powód aby to zrobić.

Jakby co to nie polecam customowych launcherów instalować bo mi lagowały fona.

Polecam zainstalować sobie gcam
https://www.cyanogenmods.org/google-camera-nokia-5-3/
W dzień jest mała, ale jest różnica w jakości zdjęć na korzyść gcam. Za to w nocy -szok. Gcam robi nawet w kompletnie ciemnym pokoju zdjęcie jakbym latarkę włączył. Kawał dobrej aplikacji.