DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1109984  autor: jack be
 13 sty 2021, 20:15
Witajcie.
Trochę operatorzy namieszali w kartach na rynku i by nie tracić na prepaidach,zrobili nas w pat i w gruncie rzeczy miesięcznie trzeba opłacać kartę jak abonament.Niestety płacimy teraz wszyscy za dobry start playa xlat temu na rynku.Pytanie takie: chcę przejść z play całą rodziną do prepaidów.Szukam dla dzieci,by był stan darmowy w sieci ALE nie trzeba było ładować za często im kont, bądź nie wysoką kwotą.Cwania wszędzie tak pokombinowały, że ciężko coś wygrzebać w ofertach.. Ktoś oblatany może polecić dobry wariant? Myślę nad plusem lub orange.Będę wdzięczny 👍
 #1109986  autor: babciagienia1p
 13 sty 2021, 20:29
Musiałbyś bardziej sprecyzować oczekiwania. Z tego co piszesz wyżej, według mnie, oferty najciekawsze dla siebie znalazłbyś w prepaidach ... Playa i jego markach własnych.
Np. stan darmowy w sieci, w T-Mobile, jest tylko w starych taryfach. Wymaga trochę kombinowania.
 #1109987  autor: 24bis24
 13 sty 2021, 20:42
w Orange, Plusie, RBM z kombinowaniem też jest stan darmowy na rok za 0 zł :) .

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1109988  autor: jack be
 13 sty 2021, 20:50
Wszystko prepaid i jedna sieć;
Ja i żona chcemy korzystać z usług bez limitu oraz internetu ok 10gb i godzimy się na comiesięczne opłaty te 30zł miesięcznie.Dla dzieci chcemy taką ofertę,by miały rok ważności konta, bądź nominalnie małe doładowania przedłużały ważność wychodzących na dłużej.I by one miały stan darmowy wewnątrz na kontakt z nami.Ew do tego możliwość dokupienia małej paczki internetu czy sms.Tyle.
Prześwietlałem teraz oferty playa,plusa czy orange i tak pokombinowali, że te min 25pln miesięcznie musisz im zapłacić jak chcesz coś zrobić na simce.Rok ważności konta wyklucza się ze stanem darmowym,a ceny pakietów i ich wysokość przy koncie ważnym rok jest tak absurdalna.. Wszystko skupia się do jednego - do stałych,jednolitych dochodów za prepaid.. Abonamentów nie biorę - tak jakby kupić spodnie wyjściowe, które mają podoszywane po kilka dodatkowych,niepotrzebnych kieszeń.I za te kieszenie muszę jeszcze obowiązkowo dopłacić.. Robią z nas głupców,a my to kupujemy 🙂
 #1109991  autor: iphoneski
 13 sty 2021, 21:22
Przecież w Play do tego co oczekujesz masz najlepsze oferty. Dla ciebie i żony normalny No limit, dla dzieciaków Odnowa ze stanem darmowym i np 1GB. Jak mało neta używają to ten gigabajt do osiemnastki starczy.
Coś słabo szukałeś, za to mocno się nakręciłeś bez sensu
 #1109997  autor: jack be
 13 sty 2021, 22:24
Patrzyłem na to.Jedno dziecko ma 11 lat i zastanawiam się czy te 2gb nawet nie zostanie zmielone wcześniej niż miesiąc.A 6gb to już jest równowartość taryfy bez limitu - to jest bez sensu.
Druga kwestia; P4 już mnie trochę zmęczyło.Chcę zmiany i tyle.Co tu filozofować
 #1110001  autor: babciagienia1p
 13 sty 2021, 22:34
Jak chcesz na szybko, to dla Ciebie i żony:
1) Play Solo M 10GB (bez MMS-ów) - 25,- zł za numer lub
2) nowy Fakt - jak w pkt.1 + MMS-y.
Dzieci:
1) odNowa (Play) ze stanem darmowym w P4 - konto ważne bezterminowo lub
2) Fakt - kilka tanich pakietów + wpisywanie kodów z gazety i puszczanie strzałek lub krótkie rozmowy do Was.

Jeśli chcesz dusić grosze, to dla Ciebie i żony Nju - 19,- zł za numer w parze.

Jeśli chcesz jeszcze bardziej dusić - zabawa z przenoszeniem numerów. Wówczas, w skali roku, możesz spokojnie zejść do 1,- zł miesięcznie, ale żona może znaleźć innego...
 #1110004  autor: jack be
 13 sty 2021, 23:01
Żadne podmioty mnie nie interesują.
Nie kręci mnie latanie po operatorach za jałmużną.
Chcę zwyczajnie korzystać z telefonu jak to było kiedyś.I tyle.
Co do pieniędzy,to trzeba umieć je wydawać.
 #1110008  autor: iphoneski
 13 sty 2021, 23:31
No to jeśli w Odnowie za mało neta a nie chcesz latać za jałmużną to pozostaje ci... kupić No limity dla rodziny i grzecznie za nie płacić. Ewentualnie Flex i 1 abonament za 30 zł a pozostali członkowie rodziny po 15 zł za No limit za rozmowy, SMS i mms i przelewanie gigabajtów z tego jednego głównego za 30, No ale łącznie wyjdzie 75 zł, więc pewnie za drogo.
Ogólnie nie rozumiem czego właściwie oczekujesz. Z tego co piszesz chciałbyś mieć wszystko, możliwie za grosze i przy okazji nie ruszać sie z kanapy by to osiągnąć. Jeśli tak to nie te czasy - czas prezentów u operatorów już się skończył.
 #1110010  autor: Karlos20
 14 sty 2021, 00:00
Jeszcze można rozważyć Formułę Rodzina na kartę w Play. 25 zł za osobę. Płaci tylko 1 numer/osoba, a korzysta tyle osób, ile będzie ich zaproszonych do grupy, np. 3 osoby = 75 zł/mies. Jeden numer płaci i uruchamia wytypowanym numerom na 30 dni nielimitowane minuty i SMSy do wszystkich sieci + 15GB na każdy numer w grupie (Nielimitowane GB - po przekroczeniu 15GB, prędkość spada do 1 mbps, bez potrzeby dokupowania dodatkowego pakietu). Numery, które należą do grupy, nie muszą doładowywać karty, aby konto było aktywne w ramach Formuły Rodzina na kartę.
Minusem oferty to samodzielna aktywacja usługi po upływie 30 dni ważności usługi, z drugiej strony pozostałe numery w grupie nie muszą zasilać konta, aby w ramach usługi mogli do siebie dzwonić.
Opcja dostępna w taryfach PNK Rok Ważności Konta, PNK 0gr w Play, PNK Lubię To i Formuła Play na Kartę.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1110041  autor: Gordek123
 14 sty 2021, 13:11
Pozwolę dołączyć się do tematu o ofertę prepaid. Z racji tego, że od sierpnia/września Plus wprowadza opłatę utrzymaniową 3 zł/miesiąc zastanawiam się, gdzie przenieść tzw. leżaki, z których właściwie nie korzystam, a których numerów nie chciałbym stracić.
Dotychczas były w Plusie z uruchomionym RWK, czyli roczne utrzymanie wynosiło mnie 5 zł i na rok miałem spokój. Czy jest obecnie jakaś bezobsługowa, dość tania oferta u jakiegokolwiek operatora?
 #1110042  autor: iphoneski
 14 sty 2021, 13:24
Przenieś do Play w taryfie RWK. Wbijasz darmowy kod i masz przedłużone konto o rok. Sam mam tak jeden numer w Play zrobiony. Kiedyś używałem go jako dodatkowa karta internetowa, gdy były darmowe pakiety na 3 miesiące. Obecnie bonusy są tylko dla nowych numerów, więc karta po prostu leży skoro już jest.
 #1110043  autor: TomLee
 14 sty 2021, 14:30
Jakc be: Przy określeniu ofert dla kilku członków rodziny, załóżmy dla 4 osób, nie skreślałbym możliwości, żeby poszczególne karty były u innych operatorów. Może nie u 4 operatorów, ale np u dwóch. Ofertę dobiera się na podstawie zapotrzebowania, żeby nie płacić za coś, czego się nie używa. U mnie 2 osoby są w heyah01 a 2 pozostałe są w Play na kartę, ale każda ma inną taryfę. Nie podałeś szczegółowego zapotrzebowania dla dzieci (min, sms, GB ), więc ciężko jest tutaj coś podać, jeżeli nie ma konkretów.
 #1110049  autor: Window
 14 sty 2021, 17:14
iphoneski pisze:
14 sty 2021, 13:24
Przenieś do Play w taryfie RWK. Wbijasz darmowy kod i masz przedłużone konto o rok. Sam mam tak jeden numer w Play zrobiony. Kiedyś używałem go jako dodatkowa karta internetowa, gdy były darmowe pakiety na 3 miesiące. Obecnie bonusy są tylko dla nowych numerów, więc karta po prostu leży skoro już jest.
A tak patrząc żeby mieć dłuższą ważność to trzeba zmieniać taryfę i przechodzić co kilka miesięcy do Play RWK i włączać sama usługę albo od razu co jakiś czas włączać tą usługę?
 #1110050  autor: muszyna2
 14 sty 2021, 17:27
W rodzinie jest dwa lata ważności konta po doładowaniu. Do tego za 30 zł są dwa miesiące no limit plus 10 giga netu. Można sobie na próbę zamówić darmowy starter.
 #1110054  autor: iphoneski
 14 sty 2021, 18:12
Window pisze:
14 sty 2021, 17:14
iphoneski pisze:
14 sty 2021, 13:24
Przenieś do Play w taryfie RWK. Wbijasz darmowy kod i masz przedłużone konto o rok. Sam mam tak jeden numer w Play zrobiony. Kiedyś używałem go jako dodatkowa karta internetowa, gdy były darmowe pakiety na 3 miesiące. Obecnie bonusy są tylko dla nowych numerów, więc karta po prostu leży skoro już jest.
A tak patrząc żeby mieć dłuższą ważność to trzeba zmieniać taryfę i przechodzić co kilka miesięcy do Play RWK i włączać sama usługę albo od razu co jakiś czas włączać tą usługę?
Nie da się chyba na zapas. Wpisanie kodu daje ci rok, ale rok od wpisania kodu. Czyli nawet jak codziennie byś tak robił to i tak masz tylko rok.
Po prostu on ustawia ważność konta na 365 dni. Gdybys miał np konto ważne 10 lat to tym kodem zabierzesz sobie 9 lat i zostanie ci tylko 1 rok
 #1110056  autor: 24bis24
 14 sty 2021, 18:33
iphoneski pisze:
14 sty 2021, 18:12
Nie da się chyba na zapas. Wpisanie kodu daje ci rok, ale rok od wpisania kodu. Czyli nawet jak codziennie byś tak robił to i tak masz tylko rok.
Po prostu on ustawia ważność konta na 365 dni.
nie masz roku ważności wpisując codziennie kod jeśli piszesz o taryfie PnkRWK.

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1110058  autor: iphoneski
 14 sty 2021, 18:42
Nie No, da się. Zmieniając taryfę i wracając do RWK.
 #1110097  autor: rsig
 15 sty 2021, 01:50
jack be pisze:
13 sty 2021, 20:15
Witajcie.
Trochę operatorzy namieszali w kartach na rynku i by nie tracić na prepaidach,zrobili nas w pat i w gruncie rzeczy miesięcznie trzeba opłacać kartę jak abonament.Niestety płacimy teraz wszyscy za dobry start playa xlat temu na rynku.Pytanie takie: chcę przejść z play całą rodziną do prepaidów.Szukam dla dzieci,by był stan darmowy w sieci ALE nie trzeba było ładować za często im kont, bądź nie wysoką kwotą.Cwania wszędzie tak pokombinowały, że ciężko coś wygrzebać w ofertach.. Ktoś oblatany może polecić dobry wariant? Myślę nad plusem lub orange.Będę wdzięczny 👍
Jak zmieniasz operatora to języczkiem u wagi przy wyborze nowego może się okazać kwestia zasięgu. Póki jeszcze jesteś w Play to przełącz kolejno roaming na pozostałych operatorów i sprawdź u którego jest najlepszy zasięg (tylko do Plusa musiałbyś dokupić testowy starter, bo już nie ma Play roamingu w Plusie). Np. u mnie Play ma mocny sygnał (mam 100 metrów do stacji) i telefon działa OK. Ale drugą kartą jest Orange i tam zasięg jest słaby (stacja jest kilometr ode mnie). W efekcie na Orange nie dość że internet jest znacznie wolniejszy to jeszcze znacznie bardziej drenuje baterię niż w Play.