DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1107696  autor: aster
 05 gru 2020, 02:38
Proszę o opinie na temat róznych operatorów i usługi wifi calling w ofertach typu prepaid, np. w których sieciach działa bardzo dobrze, w których są problemy, a może i w niektórych w ogóle jest to niedostępne dla prepaidowców?

Wszystkie uwagi i doświadczenia mile widziane, a sama usługa wydaje się mega-ciekawa dla osób podróżujących poza krajem (szczególnie poza strefę UE, gdzie roaming jest drogi).
 #1107708  autor: Robin560
 05 gru 2020, 11:16
z moich doświadczeń wynika że:
najlepiej wifi calling działa w play problemów nie doświadczyłem problemów z tą usługą czy na iphone jak i na xiaomi, za granicą nie testowałem.
Mobile vikings nie testowałem z wpisów na forum wynika że działa tak samo jak w play
orange na kartę uporczywe blokowanie xiaomi nawet jak się uda włączyć po kilku dniach zablokują na iphone jeszcze nie testowałem. nie działa też za granicą i nie obsługuje sms.
orange flex działa nieco inaczej nie blokują xiaomi jak w ofercie na kartę. podobno działa za granicą ale nadal brak sms.
plus i t-mobile nie udostępniają wifi calling w prepaid

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #1107713  autor: aster
 05 gru 2020, 12:26
Remington pisze:
05 gru 2020, 11:12
Ha ha tylko w Play to działa za granicą.

Oraz aplikacyjnie w a2m.
Dzięki, ale traf z tym Play. Zauważyłem tę funkcję w telefonie i dało mi to domyślenia czy nie skupić się na tym pod kątem roamingu poza UE. Do tej pory w ogóle nie używałem telefonu w takich krajach bo ceny były zaporowe - teraz zaś jest szansa na "normalne" używanie gdy będę w zasięgu wifi.
Robin560 pisze:
05 gru 2020, 11:16
orange flex działa nieco inaczej nie blokują xiaomi jak w ofercie na kartę. podobno działa za granicą ale nadal brak sms.
plus i t-mobile nie udostępniają wifi calling w prepaid
Ciekawe z tym Flex, tym bardziej że przychodzące SMS i tak są darmowe.

Co to Plus/T-M to szkoda takiego podejścia do prepaidowców, natomiast ciekawe czy da się to obejść poprzez sieć wifi z polskim vpn?
 #1107730  autor: rsig
 05 gru 2020, 16:54
aster pisze:
05 gru 2020, 12:26
Do tej pory w ogóle nie używałem telefonu w takich krajach bo ceny były zaporowe - teraz zaś jest szansa na "normalne" używanie gdy będę w zasięgu wifi.
W zasięgu to można być prawie zawsze. Wielu użytkowników wifi calling bierze za granicę drugi telefon tylko do przekazywania internetu (może być nawet z 3G, do wifi calling wystarczy prędkość 1 MB/s). Na miejscu kupują lokalną kartę SIM z dużym pakietem internetu i wsadzają ją do tego telefonu. A z niego rozprowadzany jest internet po wifi, a więc i można użyć wifi calling na głównym telefonie (najfaniej byłoby gdyby po dual sim można było tak przekazywać internet, wtedy nie trzeba by drugiego telefonu, ale na razie to niemozliwe).
 #1107767  autor: aster
 05 gru 2020, 23:58
Dobry pomysł, dzięki! W sumie i tak mam w podróżach drugi telefon z lokalną kartą i tu wystarczyłoby udostępnić net i po sprawie... telefon z polską kartą jest wtedy w pełni dostępny.

Ciekawi mnie natomiast jak działa wifi calling na iPhone'ie jeśli się ustawi tryb samolotowy lecz pozostawi włączone wifi. Czy wifi calling wtedy działa? To by było idealne bo nie byłoby możliwości, że w pośpiechu się odbierze telefon a w tym momencie coś było z wifi i płacimy za rozmowę po "normalnych" stawkach.
Ostatnio zmieniony 06 gru 2020, 13:22 przez f0ku5, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: nie cytuj całego posta, jeśli odpowiadasz tuż pod nim
 #1107769  autor: kozien70
 06 gru 2020, 00:05
aster pisze:
05 gru 2020, 12:26

Co to Plus/T-M to szkoda takiego podejścia do prepaidowców, natomiast ciekawe czy da się to obejść poprzez sieć wifi z polskim vpn?
Nie wiem, co byś chciał obejść, bo Plus i T-mobile nie mają w ogóle WiFi Calling w prepaid. Nie tylko za granicą. W ogóle.
 #1107773  autor: rsig
 06 gru 2020, 03:45
aster pisze:
05 gru 2020, 23:58
Ciekawi mnie natomiast jak działa wifi calling na iPhone'ie jeśli się ustawi tryb samolotowy lecz pozostawi włączone wifi. Czy wifi calling wtedy działa?
Jak najbardziej. To zresztą popularne rozwiązanie, właśnie po to żeby zabezpieczyć się przed przypadkowym przełączeniem na sieć komórkową.

To by było idealne bo nie byłoby możliwości, że w pośpiechu się odbierze telefon a w tym momencie coś było z wifi i płacimy za rozmowę po "normalnych" stawkach.
W części telefonów oprócz trybów "Wifi preferred" i "Cellular preferred" można wifi calling włączyć w trybie "Wifi only". Wtedy telefon też nie połączy się z siecią komórkową jeśli zniknie połączenie wifi.
 #1107817  autor: aster
 06 gru 2020, 22:00
Wielkie dzięki za cenne uwagi. Właśnie myślałem by telefon dać w tryb samolotowy, włączyć jedynie wifi... i w ten sposób bezpiecznie korzystać z telefonu.

Może w przyszłym roku uda się to solidnie przetestować w Singapurze. Szczególnie się zastanawiam czy telefon w stanie spoczynku będzie mimo wszystko czuwał nad tym wifi, np. jeśli wyjdę z hotelowego wifi, w międzyczasie będę miał udostępniony net z innego telefonu, bo czym wejdę do knajpy z wifi. Ciekawe czy nie ruszając telefonu z Polski sam będzie w stanie spoczynku zmieniał sieci w tle.
 #1107842  autor: Wulo
 07 gru 2020, 17:47
Potwierdzam działanie VoLTE oraz Wifi Calling w Mobile Vikings na iPhone.
Uprzednio wysłałem tylko SMS aktywacyjny tak jak w Play, czyli START pod 282.
Osobiście mogę powiedzieć, że obie usługi działają bezproblemowo, w momencie kiedy utracę zasięg Wifi, to bez problemu rozmowa trwa dalej poprzez VoLTE.
 #1107845  autor: Mattia Ferrari
 07 gru 2020, 19:01
Z ciekawości - co jest napisane jako nazwa sieci podczas używania LTE, a co podczas WiFi Calling, w Mobile Vikings? Można prosić o zrzut ekranu? :wink:
Ostatnio zmieniony 07 gru 2020, 19:14 przez f0ku5, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: nie cytuj całego posta, jeśli odpowiadasz tuż pod nim
 #1107849  autor: Duke
 07 gru 2020, 20:56
aster pisze:
06 gru 2020, 22:00
Szczególnie się zastanawiam czy telefon w stanie spoczynku będzie mimo wszystko czuwał nad tym wifi, np. jeśli wyjdę z hotelowego wifi, w międzyczasie będę miał udostępniony net z innego telefonu, bo czym wejdę do knajpy z wifi.
Tak, działo to tak jak napisałeś. Z kombinacji Tryb Samolotowy + VoWiFi korzystam za każdym razem kiedy jest poza UE. Telefon działa w oparciu tylko o WiFi hotelowe lub z przenośnego hotspota przez 2-3 tygodnie.
 #1107854  autor: rsig
 07 gru 2020, 23:05
aster pisze:
06 gru 2020, 22:00
Może w przyszłym roku uda się to solidnie przetestować w Singapurze.
Takie testy to można wstępnie wykonać i w Polsce. Kup starter Play z pakietem internetu (zwykle jest kilka GB działające tydzień lub dwa, np. Formuła na Kartę lub Play na kartę, koszt 5 zł) i wsadź do tego drugiego telefonu. Najpierw sprawdź czy nie ma problemów w działaniu Wifi Calling przy internecie pobieranym z tego telefonu, a potem gdzieś w lokalu czy się telefon przełącza na różne routery wifi.
Szczególnie się zastanawiam czy telefon w stanie spoczynku będzie mimo wszystko czuwał nad tym wifi, np. jeśli wyjdę z hotelowego wifi, w międzyczasie będę miał udostępniony net z innego telefonu, bo czym wejdę do knajpy z wifi. Ciekawe czy nie ruszając telefonu z Polski sam będzie w stanie spoczynku zmieniał sieci w tle.
Jak masz w telefonie listę zapisanych routerów wifi (drugi telefon, hotel, knajpa) to powinien się on przełączać między nimi, w zależności w zasięgu którego akurat jesteś. Ale takie przełączenie chwilę trwa, więc jak akurat rozmawiasz to zerwie połączenie.
Weź też pod uwagę że czasami niektóre routery (czy raczej ustawienia w nich) są niekompatybilne z wifi calling i internet po wifi na nich działa, ale wifi calling już nie. Druga sprawa że wifi calling co prawda nie wymaga dużej przepustowości (kilka MB/s), ale połączenie musi być dość stabilne. Więc jak oddalisz się od routera to internet dalej będzie (choć wolniejszy), ale wifi calling zniknie (jak się z powrotem zbliżysz to oczywiście pojawi się znowu).
 #1107857  autor: Przemix
 08 gru 2020, 08:29
W Orange prepaid i abo na iphonie ładnie działa wifi-calling, z tym że jak sieć wifi jest słaba lub zatkana to jakość połączenia spada i zaczyna przerywać, uporczywie trzymając się tego wifi. wyłączając wifi podczas takiej rozmowy ładnie przeskakuje na LTE bez zrywania i jakość wraca do normy, miałem kilka takich przypadków
 #1107947  autor: Wulo
 10 gru 2020, 11:44
Mattia Ferrari pisze:
07 gru 2020, 19:01
Z ciekawości - co jest napisane jako nazwa sieci podczas używania LTE, a co podczas WiFi Calling, w Mobile Vikings? Można prosić o zrzut ekranu? :wink:
VoLTE jest jako Play LTE, natomiast VoWIFI jako Play WiFi Calling :wink:
 #1107965  autor: marcin19883
 10 gru 2020, 14:39
Od kiedy to Vikingi mają Volte i wifi calling? Możesz screen pokazać?
Ostatnio zmieniony 10 gru 2020, 18:58 przez f0ku5, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: nie cytuj całego posta, jeśli odpowiadasz tuż pod nim
 #1107979  autor: Wulo
 10 gru 2020, 18:16
marcin19883 pisze:
10 gru 2020, 14:39
Wulo pisze:
10 gru 2020, 11:44
VoLTE jest jako Play LTE, natomiast VoWIFI jako Play WiFi Calling :wink:
Od kiedy to Vikingi mają Volte i wifi calling? Możesz screen pokazać?
Obrazek