DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 63 z 207
  • 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 207
 #1107643  autor: ST
 04 gru 2020, 09:11
Wygląda na to, że cała północna i zachodnia Wielkopolska (byłe poznańskie, pilskie, gorzowskie, częściowo bydgoskie) pozbyła się U2100 zarówno w T! jak i O! Nowe nośne L2100 to odpowiednio 79 i 227. Nie mam jedynie danych, jak jest w samej Pile - bo większe miasta bywają traktowane oddzielnie...
 #1107665  autor: Mixiorek
 04 gru 2020, 16:56
Orange planuje włączenie L2600 (wygląda na MIMO4x4) na stacji Konstancin-Jeziorna
ul. Warszawska, słup SN przed przejazdem kolejowym.

Tutaj stało się coś dziwnego dla pasma 1800. Jedno RRU "z innej parafii" (inny model):
Obrazek

Po lewej L800, po prawej świeżo dodane L2600 ( jeszcze nie jest online):
Obrazek

L2600:
Obrazek

Zabrakło termokurczy w czarnym kolorze?
Obrazek

I od góry:
Obrazek

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1107671  autor: Anthrax
 04 gru 2020, 18:11
bed pisze:
03 gru 2020, 11:22
Pokupują sobie nowe telefony na święta z VoLTE i nie będzie problemu hah :D
Na początku się uśmiałem, ale teraz po ponownej lekturze wcale do śmiechu mi nie jest. Ten cały NetWorkS!, który z założenia miał być wielkim krokiem dla pomarańczy i magenty, tak naprawdę jest jak Yeti, każdy słyszał, nikt nie widział. W mojej okolicy osiągnąć 10 Mbps w downloadzie jest wydarzeniem na miarę wyprzedzaży Ferrari, Bentley'a, itd. Obie te sieci to jedna wielka pomyłka, na szczęście nie muszę kląć, ponieważ celowo wziąłem pre-paidy, żeby w razie czego kompletnie nie popłynąć.
Zasięg i obciążenie obu sieci to prostu TRAGEDIA. Infrastruktura kompletnie nieprzygotowana, po prostu pod każdym względem dramat.
Czy jest tu ktoś z Rzeszowa, kto miał podobne doświadczenia z różowymi i or(an)żniętymi?

Btw. w mojej opinii to tak naprawdę każdy operator leci w kulki z infrastrukturą (jakość zasięgu, obciążenie nadajników, lokalizacje masztów, itd.) i pozostaje wybór najmniejszego zła. Na razie w mojej lokalizacji względnie trzyma poziom zielony operator... zobaczymy jak długo...
 #1107686  autor: Anthrax
 04 gru 2020, 22:13
Najlepszy wynik jaki uzyskałem w swojej okolicy to 15 Mbps w T-Mobile i 8 Mbps u pomarańczowych. Żeby było śmieszniej, Network Signal Info wskazywał mi łączenie się ze stacją... NetWorkS!, czyli z tym rzekomym cudem techniki.
Generalnie sytuacja wygląda tak, że T-Mobile ma momentami wyrzuty prędkości jak wyżej, ale są to chwilowe momenty i okupione wielokrotnymi gwałtownymi spadkami prędkości. Mówiąc krótko do d..y, korzystanie z ich usług to utrapienie.
Orange ma 5/8 Mbps, ale przynajmniej jest to stabilna prędkość, nie ma takich przygód jak w T-Mobile.
Na Orange'a narzeka już coraz więcej osób z rodziny i wśród znajomych. Jeden z nich musiał aż mesh'a kupić (sic!).
Trochę off-topic'owo - wielu narzeka na Plusa, a ku mojemu zdumieniu na podkarpaciu to wypada... najlepiej. Przykładowo w stabilności sygnału kładzie wszystkich na łopatki, prędkości też ma (choć nieznacznie), ale jednak wyższe od wszystkich rywali...
Czyżby po prostu NetWorkS! pakowano w centralnej Polsce, a w innych regionach traktowano po macoszemu?

Edit by forum_tg
W kolejnych postach proszę trzymać się głównego tematu
Ostatnio zmieniony 06 gru 2020, 13:29 przez f0ku5, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: nie cytuj całego posta, jeśli odpowiadasz tuż pod nim
 #1107691  autor: doktor
 04 gru 2020, 23:33
Ja korzystam z Orange w Rzeszowie, Jak dla mnie jest lepiej niż Play (mam telefon firmowy). Wynik ze stacji w Tyczynie oddalonej od mojego domu w linii prostej około 5km. Widoczność optyczna, test na balkonie. Dziś po godzinie 20
https://www.speedtest.net/result/a/6791783675

https://www.speedtest.net/result/a/9980004371
LTE2600+LTE2100+LTE1800+LTE800+5G 3600

https://www.speedtest.net/result/15854998413.png
GPON w domu
 #1107692  autor: piotrzet
 04 gru 2020, 23:48
Anthrax
" Ten cały NetWorkS!, który z założenia miał być wielkim krokiem dla pomarańczy i magenty, tak naprawdę jest jak Yeti, każdy słyszał, nikt nie widział."
Wiesz w ogóle co to ten Networks? Czytając twoje komentarze widzę, że nie bardzo. To nie jest osobna sieć. Na telefonie nie uświadczysz znaczka ani N! ani Networks. Tylko T-Mobile bądź Orange. Nie wiem więc jak ci aplikacja mogła pokazywać bzdury że jest to nadajnik N!
Co do samego N! w obecnej chwili nie są dzielone żadne częstotliwości a tylko lokalizacje. Więc ani T-M ani Orange nie muszą mieć na nadajnikach tych samych pasm ani technologii.

P.S Jest to wątek o konfiguracji sieci, a nie porównań. Jeśli porównujesz jakieś sieci do tego masz osobny wątek "Która sieć najlepsza?"

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1107694  autor: ST
 05 gru 2020, 01:15
Kolejne doniesienie z gatunku ciekawostki przyrodniczej :-)

O ile T! buduje czasem stacje tylko dla swoich klientów (jak np. w Tatrach), O! robi to samo na pograniczu lubuskiego i Wielkopolski. Po obiekcie w Trzebiczu na istniejącej wieży kratowej (2 sektory G/U900/L2100, początkowo także z U2100) uruchomiony został podobny na kościele w Niegosławiu z 3 sektorami G/U900/L2100, tak samo z krótkimi antenkami Kathreina. Jeden i drugi dostępny tylko dla klientów O! :-)
 #1107700  autor: Martino
 05 gru 2020, 07:24
Tak samo miejscowość Boboszów przy granicy z Czechami (gm. Międzylesie) również krótkie Katherinki na wieży kościoła i sygnał tylko dla O. Leci LTE 2100/1800/800 (3CA) wraz z G/U900 stacja uruchomina na przełomie sierpnia i września. Apropos tych małych anten to są one powszechnie stosowane przez N! na obiektach gdzie nie powinny rzucać się oczy i tu przykładem zabytkowe kościółki, również ten w miejscowości Międzygórze pod Śnieżnikiem.
Przy okazji warto wspomnieć o kolejnej stacji T only, która powstaje w miejscowości Wołosate w Bieszczadach i będzie oddana do użytku na przełomie stycznia i lutego 2021 (planowane uruchomienie i udostępnienie dla klientów do 31 stycznia 2021) pasma jakie się na niej wg planu mają znaleźć to LTE 2100 oraz G/U900 dosył ma być satelitarny z informacji jakie posiadam.
 #1107718  autor: maniek357
 05 gru 2020, 14:13
Anthrax pisze:
04 gru 2020, 22:13
Najlepszy wynik jaki uzyskałem w swojej okolicy to 15 Mbps w T-Mobile i 8 Mbps u pomarańczowych. Żeby było śmieszniej, Network Signal Info wskazywał mi łączenie się ze stacją... NetWorkS!, czyli z tym rzekomym cudem techniki.
Generalnie sytuacja wygląda tak, że T-Mobile ma momentami wyrzuty prędkości jak wyżej, ale są to chwilowe momenty i okupione wielokrotnymi gwałtownymi spadkami prędkości. Mówiąc krótko do d..y, korzystanie z ich usług to utrapienie.
Orange ma 5/8 Mbps, ale przynajmniej jest to stabilna prędkość, nie ma takich przygód jak w T-Mobile.
Na Orange'a narzeka już coraz więcej osób z rodziny i wśród znajomych. Jeden z nich musiał aż mesh'a kupić (sic!).
Trochę off-topic'owo - wielu narzeka na Plusa, a ku mojemu zdumieniu na podkarpaciu to wypada... najlepiej. Przykładowo w stabilności sygnału kładzie wszystkich na łopatki, prędkości też ma (choć nieznacznie), ale jednak wyższe od wszystkich rywali...
Czyżby po prostu NetWorkS! pakowano w centralnej Polsce, a w innych regionach traktowano po macoszemu?
Masz Xiaomi Redmi 3S ? Bo wiesz ... to model bez agregacji pasm LTE i pewnie przez to masz takie prędkości ...
 #1107743  autor: Anthrax
 05 gru 2020, 18:04
maniek357 pisze:
05 gru 2020, 14:13
Anthrax pisze:
04 gru 2020, 22:13
Najlepszy wynik jaki uzyskałem w swojej okolicy to 15 Mbps w T-Mobile i 8 Mbps u pomarańczowych. Żeby było śmieszniej, Network Signal Info wskazywał mi łączenie się ze stacją... NetWorkS!, czyli z tym rzekomym cudem techniki.
Generalnie sytuacja wygląda tak, że T-Mobile ma momentami wyrzuty prędkości jak wyżej, ale są to chwilowe momenty i okupione wielokrotnymi gwałtownymi spadkami prędkości. Mówiąc krótko do d..y, korzystanie z ich usług to utrapienie.
Orange ma 5/8 Mbps, ale przynajmniej jest to stabilna prędkość, nie ma takich przygód jak w T-Mobile.
Na Orange'a narzeka już coraz więcej osób z rodziny i wśród znajomych. Jeden z nich musiał aż mesh'a kupić (sic!).
Trochę off-topic'owo - wielu narzeka na Plusa, a ku mojemu zdumieniu na podkarpaciu to wypada... najlepiej. Przykładowo w stabilności sygnału kładzie wszystkich na łopatki, prędkości też ma (choć nieznacznie), ale jednak wyższe od wszystkich rywali...
Czyżby po prostu NetWorkS! pakowano w centralnej Polsce, a w innych regionach traktowano po macoszemu?
Masz Xiaomi Redmi 3S ? Bo wiesz ... to model bez agregacji pasm LTE i pewnie przez to masz takie prędkości ...
Nie mam tego urządzenia od 1,5 roku już... orangutana mam w tablecie...
 #1107746  autor: Anthrax
 05 gru 2020, 18:43
Galaxy Tab T585 10,1 LTE.
Btw. byłem dzisiaj na wycieczce po mieście i okolicach i zrobiłem trochę testów prędkości. Mogę powiedzieć, że wygląda to rzeczywiście inaczej, niż w okolicy, w której zwykle urzęduje. Zwykle prędkości oscylowały w przedziale 15-25 Mbps, w dwóch przypadkach osiągnęły 35 Mbps. Wydaje się, że w o takiej porze (południe), mnóstwo ludzi w okolicy taki wynik można uznać za przyzwoity.
Mam natomiast pewną hipotezę, że kiepskie wyniki w mojej okolicy to efekt ukształtowania terenu (sporo górek i obniżenia). Oczywiście im wyżej jestem, tym sygnał zdecydowanie wzrasta, a im niżej - leci na łeb na szyję. Wystarczy nawet ok. 100 metrów różnicy, a siła sygnału istotnie się zmienia.
Ostatnio zmieniony 06 gru 2020, 13:31 przez f0ku5, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: nie cytuj całego posta, jeśli odpowiadasz tuż pod nim
  • Strona 63 z 207
  • 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 207
  • 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 207