DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 32 z 53
  • 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 53
 #1106604  autor: Remington
 14 lis 2020, 12:17
habish pisze:
14 lis 2020, 12:03
Widzę że mimo wszystko, bez zgłoszenia wątek wpadł Ci w oko, i postanowiłeś się do niego odnieść.

Właśnie za sprawą zgłoszenia...
habish pisze:
14 lis 2020, 12:09
Skoro nie wiesz o czym piszesz, to po co zabierasz głos?

Może to jest źródło Waszych niesnasek? Forum nie jest dla ekspertów i nawet ktoś o zerowym pojęciu też może brać w dyskusjach.

Jeśli potrzebujecie forum eksperckiego nic nie stoi na przeszkodzie by takowe stworzyć tylko trzeba byłoby ustalić jasne kryteria członkostwa w nim.
 #1106606  autor: habish
 14 lis 2020, 12:31
Uuuu.... coraz lepiej widzę.
Czyli mogę sobie wskoczyć, np. do wątku o przedłużeniu umowy abonamentowej w T-Mobile, opisywać jakieś losowe oferty, z losowymi cenami sprzętu i abonamentu, i wszystko będzie ok, bo w sumie nie muszę się znać?
 #1106607  autor: Remington
 14 lis 2020, 12:40
Jeśli post będzie nie na temat, to ktoś go zgłosi i wyleci do kosza.

To jest forum dyskusyjne i ze względu na poziom wiedzy czy kompetencji nikogo nie można dyskryminować. Nie podobają się czyjeś posty, to go blokujesz i masz je z głowy. Prościej się nie da.
 #1106610  autor: 3G
 14 lis 2020, 12:44
W dziale technicznym najwięcej do powiedzenia ma gość, który - jak sam przyznaje - nie ma o tym pojęcia.
Pięknie.
Ostatnio zmieniony 14 lis 2020, 12:50 przez 3G, łącznie zmieniany 1 raz.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1106611  autor: kozien70
 14 lis 2020, 12:49
Abstrahując od faktu, czy piotr zet się zna czy nie (zazwyczaj się nie zna, a jego posty to albo kompilacja czyichś informacji albo hejt na sieci inne niż N!, głównie na Plusa) to jedno jest oczywiste: większość wpisów piotra zet ma ton wywołujący dużo negatywnych emocji u innych. Sporo starych bywalców forum, mających ciekawe, wartościowe i własne (a nie "podkradzione") informacje przestało tu pisać, bo mieli dość napastliwego i momentami wręcz hejterskiego tonu piotra zet. Człowieka, który często nie ma pojęcia o czym pisze, ale musi wypowiedzieć się koniecznie w każdym temacie.
Wiem o czym mówię: mam na priv kontakt z tymi osobami, które stąd uciekły. Mi też już nie chce się tu publikować na forum nowych zdjęć i własnych "smaczków sieciowych" odkrytych w terenie.
Moderacja zatem niech się zastanowi, czy tak broniąc jednego pana z Kielc, wprowadzającego we wpisach ciągły ferment i konflikty warto tracić sporo merytorycznej treści od innych forumowiczów.
Czy zależy wam na klikalności z awantur wywołanych wpisami piotra zet czy na wartościowej i merytorycznej treści od innych.
 #1106612  autor: Remington
 14 lis 2020, 12:59
kozien70 pisze:
14 lis 2020, 12:49
Moderacja zatem niech się zastanowi, czy tak broniąc jednego pana z Kielc, wprowadzającego we wpisach ciągły ferment i konflikty warto tracić sporo merytorycznej treści od innych forumowiczów.

Taka to "obrona", że wczoraj dostał ostrzeżenie. Jak widzę jako obronę postrzegacie stwierdzenie faktu, że nikt z Was nie wskazał dotąd żadnego konkretu, tylko wyrażacie swoje opinie, ogólniki, które nie są zrozumiałe dla innych osób poza biorącymi udział w tych dyskusjach.

Rozumiem, że macie zarzuty, więc proszę wyłóżcie je na konkretnych przykładach.

Zatem skoro macie jakiś problem ze zgłaszaniem postów, to w drodze wyjątku możecie zamieścić tutaj konkrety, nad którymi będziemy mogli się pochylić, tj. proszę o: link do posta + komentarz co z nim jest nie tak, czy np. prowokuje, obraża itp.
 #1106613  autor: f0ku5
 14 lis 2020, 13:03
Słuchajcie, ja mam na to trochę inne spojrzenie. Z "technikaliami" jestem związany praktycznie od samego początku i wiem, jak to wszystko wyglądało. Z Piotrem faktycznie były problemy w przeszłości przez co chyba na zawsze została mu przypięta taka, a nie inna łatka. Mam wrażenie, że obecnie większość postów Piotra jest hejtowana dla zasady, aby tylko hejtować.
Nie czytam wszystkich postów na forum, ale technikalia staram się ogarniać w 100% i jeżeli jest jakieś zgłoszenie, ewentualnie sam coś zobaczę, co nadaje się do wymoderowania to to robię. Staram się być przy tym maksymalnie bezstronny ponieważ wiem, jak drażliwy jest to temat.
Nie ukrywam, że jeden z postów Piotra w dniu wczorajszym absolutnie nie nadawał się do publikacji (co śmieszniejsze - wcale nie w technikaliach), otrzymał za to drugie ostrzeżenie i jeżeli problem się powtórzy to sam osobiście wyciągnę wobec niego konsekwencje.

Zastanawiałem się również parokrotnie o co chodzi z tym uciekaniem z forum, "bo piotrzet". Mieliście wszelkie możliwe narzędzia, aby nie czytać jego postów, wystarczyło dodać je do ignorowanych. Wtedy skończyłoby się to tak, że pisałby on sam do siebie. Woleliście zamiast tego wchodzić z nim dyskusje, tworzyć wojenki personalne i offtopy na parę stron, które potem trzeba było usuwać, moderować, itp. Kompletnie tego nie rozumiem.
W mojej opinii prawda leży gdzieś po środku, jak zresztą z większością rzeczy w życiu.

Nie obrażajcie się na moderacje i nie piszcie, że już nic nie zgłaszacie. Zgłaszajcie, ale nie uważajcie od razu, że zgłoszenie = jakakolwiek reakcja na post. Jeżeli w opinii moderatorów z takim zgłoszonym postem jest wszystko w porządku to nic z nim nie robimy.
Ja jestem na forum dość często, można do mnie uderzyć na PW, porozmawiać. Nie gryzę.

Podsumowując - dyskutujmy wszyscy na wszystkie tematy i ja osobiście z chęcią zobaczę powrót osób, które z Telepolis uciekły. Ale róbmy to z szacunkiem, bez dogryzania i bez przekonania, że któryś wątek (lub dział forum) jest zamknięty dla wąskiej grupy osób i inni nie mają prawa się tam wypowiadać. Każdy z nas był kiedyś "nowy" i się wszystkiego uczył.
 #1106615  autor: kozien70
 14 lis 2020, 13:16
Np. sytuacja typu: ktoś pisze o tym, że Plus zrobił to i to, na to od razu pojawia się nic nie wnoszący komentarz piotra zet, kompletnie niemerytoryczny, który można streścić: Plus i tak jest najgorszą siecią. Choć ten człowiek nawet nie ma karty w tej sieci. Naprawdę nie rozumiecie, że takie komentarze są denerwujące i zniechęcające do udzielania się? Czy on naprawdę musi zawsze się wypowiedzieć?
Ode mnie nowych przykładów nie dostaniecie. Odfiltrowałem gościa, bo miałem go dość. Nigdy nie może sobie odpuścić komentarza, zawsze musi coś napisać, nawet jeśli jego wpis nic nie wnosi. A skoro wy jako moderatorzy nie czujecie problemu który zgłaszają wam różne osoby, to albo się nie nadajecie do moderacji albo wybraliście właśnie taką a nie inną formułę forum i jest wg was wszystko OK. Więc spoko. Wasze forum, róbcie jak chcecie.
I @f0ku5 - proszę Cię, nie sugeruj że zrobiliśmy sobie z piotra zet kozła ofiarnego i się na niego uwzięliśmy. Ten człowiek pojawił się ostatnio na forum telko Wacława i parę dni wystarczyło, by wzbudził tam złość i niechęć. To chyba o czymś świadczy.
 #1106617  autor: f0ku5
 14 lis 2020, 13:28
@kozien70 - widzisz, tutaj ja widzę konkretny przykład na to, że prawda leży po środku. Mamy wolność słowa i apelowałem w swoim poprzednim poście o to, abyście nie uważali, że wątki techniczne są tylko dla wąskiej grupy osób, swoistych VIP'ów, którzy na technicznych aspektach pracy sieci zjedli żeby. Każdy ma prawo napisać, że Plus (czy jakakolwiek inna sieć!) jest najgorsza, jeżeli ma na to argumenty. Od tego są wątki techniczne i/lub wątek dotyczący tego, która sieć jest najlepsza. Najgorętsze dyskusje zawsze staram się przenosić do tego specjalnego wątku.

Skoro go odfiltrowałeś to co Ci przeszkadza jego obecność na forum i dlaczego już się na nim nie wypowiadasz? Przecież nie widzisz postów osoby, która tak bardzo Cię denerwuje.
Moderatorzy problem widzą, zapewniam Cię, ale musimy do tego podchodzić z chłodną głową. Pisałem już o tym w poprzednim poście. Nie każdy zgłoszony post będzie jednoznaczny z naszą reakcją. Była cała masa zgłoszeń na różne osoby (nie tylko Piotra) tylko i wyłącznie dlatego, że przy poście był taki nick, a nie inny.

Nie sugeruję również, że zrobiliście z Piotra kozła ofiarnego. Sugeruję jedynie tyle, że w mojej opinii patrzycie na niego przez pryzmat starszych czasów i obecnie już nawet nie chcecie prowadzić z nim normalnej dyskusji tylko od razu włączacie tryb agresora. Nie tędy droga.
Nie wiem natomiast o jakim innym "forum telko Wacława" mówimy, ja udzielam się praktycznie tylko tutaj. W przeciwieństwie do innych osób. To też może dać trochę do myślenia. Wcale bym się nie zdziwił, jakby na tym drugim forum były te same osoby, co tutaj... No i koło się zamyka.
 #1106618  autor: Remington
 14 lis 2020, 13:28
kozien70 pisze:
14 lis 2020, 13:16
Ode mnie nowych przykładów nie dostaniecie.

To przypomnij stare. Prosiłem o wskazanie konkretnych postów. Jesteśmy zwykłymi użytkownikami forum, nie mamy czasu ani fizycznych możliwości na to by usiąść i przewertować teraz posty piotrzeta i rozpoznać kontekst każdej z jego wypowiedzi.

Dlatego po raz trzeci i ostatni: proszę o konkretne przykłady budzących kontrowersje wypowiedzi.

Skoro jak twierdzicie jest to tak częste, to nie powinniście mieć najmniejszych problemów ze wskazaniem konkretnych postów. Oczekujecie naszej reakcji, to ją obiecuję, lecz nie bez Waszej pomocy.
 #1106620  autor: habish
 14 lis 2020, 13:45
Dajmy sobie spokój, Piotr Zet ma tutaj status męczennika, pozostaje tylko czekać na beatyfikację.

Zamknijmy wątek techniczny, aby google go nie indeksowało (po co indeksować głupoty), pozwólmy go czytać tylko zarejestrowanym użytkownikom, wcześniej niech się wyświetla okienko do zaakceptowania z informacją, że w tym dziale pojawiają się informacje z dziedziny science fiction, głównymi mentorami wątku są osoby które nie mają zielonego pojęcia o czym piszą, i bez przymusu się do tego przyznają, aby nikt na poważnie nie brał wpisów na tym forum, i broń boże na podstawie tych wątków nie dobierał operatora, sprzętu czy oferty.
 #1106621  autor: f0ku5
 14 lis 2020, 13:51
A przykładów nadal brak...
 #1106623  autor: piotrzet
 14 lis 2020, 14:23
Fakty są takie, że te osoby, które piszą tutaj jakimi to specjalistami nie są od kilku miesięcy postów konkretnych nie napisały ale oczywiście do mnie niejednokrotnie wyśmiewania czy hejtowania to owszem.
Jednym z nie licznych przykładów które można podać to @kozien70. Jego posty nigdy w żaden sposób nie były docinkiem w stronę mojej osoby. Jeśli coś pisze to faktycznie na temat i z wiedzą, którą posiada w danym temacie. Inni zamiast olewać moje posty jeśli im nie odpowiadają to zaraz mnie wyśmiewają lub hejtują. Konkretnej dyskusji oczywiście brak.
Widzę co się dzieje na innych forach gdy pewnych osobników tam nie ma. Jeśli ktoś wchodzi ze mną w dyskusję to na temat, a nie żeby mnie obrazić czy wyśmiać. Tutaj wygląda wszystko inaczej. Więc może jednak problemem nie jestem ja tylko osoby, które zamiast pisać na temat lub się w ogóle nie wypowiadać zaczynają atakować mnie.
Fakty są takie wystarczy spojrzeć na portal wiele postów to wyśmiewające mnie lub prowokujące chociaż się nawet nie wypowiadałem w temacie, a dyskusji na temat brak.
Ja w przeciwieństwie do niektórych postów nie zgłaszam jeśli ktoś ma inne zdanie niż moje ale na pewno nie będę stał biernie jak ktoś mnie obraża albo się ze mnie naśmiewa tym bardziej jak to piszecie, że to forum tylko dla profesjonalistów.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1106625  autor: habish
 14 lis 2020, 14:36
piotrzet pisze:
14 lis 2020, 14:23
Fakty są takie, że te osoby, które piszą tutaj jakimi to specjalistami nie są od kilku miesięcy postów konkretnych nie napisały ale oczywiście do mnie niejednokrotnie wyśmiewania czy hejtowania to owszem.
Więc Ty postanowiłeś wypełnić tą lukę tekstami wyssanymi z palca. OK.
piotrzet pisze:
14 lis 2020, 14:23
Inni zamiast olewać moje posty jeśli im nie odpowiadają to zaraz mnie wyśmiewają lub hejtują. Konkretnej dyskusji oczywiście brak.
Sam przyznałeś wcześniej że nie masz pojęcia o czym piszesz, więc jak można prowadzić z Tobą konkretną dyskusję?
piotrzet pisze:
14 lis 2020, 14:23
Więc może jednak problemem nie jestem ja tylko osoby, które zamiast pisać na temat lub się w ogóle nie wypowiadać zaczynają atakować mnie.
Zacznij zmiany od siebie, i nie wypowiadaj się w tematach o których nie masz zielonego pojęcia.
piotrzet pisze:
14 lis 2020, 14:23
Ja w przeciwieństwie do niektórych postów nie zgłaszam jeśli ktoś ma inne zdanie niż moje ale na pewno nie będę stał biernie jak ktoś mnie obraża albo się ze mnie naśmiewa
Hmmm, więc wychodzi na to, że tutaj: posting.php?mode=quote&f=6&p=1106623#pr1106604
zgłosiłem sam siebie, skoro to nie Ty.
piotrzet pisze:
14 lis 2020, 14:23
tym bardziej jak to piszecie, że to forum tylko dla profesjonalistów.
Już nieaktualne, jest przyzwolenie aby pisać bez ładu i składu w myśl zasady - nie znam się, ale się wypowiem,
 #1106628  autor: piotrzet
 14 lis 2020, 14:43
Więc Ty postanowiłeś wypełnić tą lukę tekstami wyssanymi z palca. OK.
Widać nie takimi wyssanymi z palca skoro niektórzy to potwierdzają. Przykład z dzisiaj w wątku o porównaniach prędkości 5G. @kozien70 napisał dokładnie to samo co ja odnośnie błędów w rozpoznawaniu 5G w aplikacji speedtest. Przykładów oczywiście jest więcej.
Sam przyznałeś wcześniej nie nie masz pojęcia o czym piszesz, więc jak można prowadzić z Tobą konkretną dyskusję?
No tak dlatego lepiej obrażać mnie lub wyśmiewać. Faktycznie super sposób. Naprawdę
Zacznij zmiany od siebie, i nie wypowiadaj się w tematach o których nie masz zielonego pojęcia.
Odezwał się ten co zawsze najbardziej prowokuje i mnie obrażał już wielokrotnie.
Już nieaktualne, jest przyzwolenie aby pisać bez ładu i składu w myśl zasady - nie znam się, ale się wypowiem,
Masz rację. Obrażanie, wyśmiewanie innych to zdecydowanie nie forum profesjonalne. Dobrze, że są jeszcze fora na których ciebie nie ma i tam jakoś dziwnym trafem dyskusja jest rzeczowa i na temat, a tu nie docinki personalne i obrażanie praktycznie w każdym poście. Szczególnie od ciebie.

Żeby nie było jeden z przykładów, który postanowiłem zatrzymać. Na disqus były jeszcze gorsze wyzwiska w moim kierunku. Swoją drogą dziwne, że w profilu masz ukryte komentarze i nie da się ich tam zobaczyć. Ciekawe czego się obawiasz? Ale według @habisha nic takiego się nie stało przecież można tak robić. Przecież tak się robi na profesjonalnych forach.
https://zapodaj.net/147afbbd26fa1.png.html

Niektóre osoby to przypominają mi tutaj polityków. Niby osoby na stanowiskach, a jednak okazuje się, że nie jeden się kompromituje swoim zachowaniem.
Wcale się nie dziwię, że jest tutaj mniej postów. Jak niektórzy czytają te docinki i wyśmiewania to się im nie dziwię, że boją się pisać. Wolą iść na konkurencyjne forum i tam pytać innych bez takich rzeczy.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1106633  autor: Remington
 14 lis 2020, 16:27
piotrzet pisze:
14 lis 2020, 14:23
że to forum tylko dla profesjonalistów.

Google jako główne źródło czytelników i nowych rejestracji samo przez się sprawia, że takowym to forum nie jest. Każdy może się wypowiedzieć, nie każdy musi mieć rację. Byle wypowiedź była na temat i z szacunkiem dla innych.

Jeśli ktoś ma inne potrzeby, nie ma problemu by je przedyskutować, jeden pomysł dzisiaj już rzuciłem, Wy również możecie.

P.S. Dziękuję jednej jedynej osobie, która zamiast o ogólnikach, przekazała nam konkrety. Zajmiemy się tym.
 #1106643  autor: piotrzet
 14 lis 2020, 17:00
Ja to wiem, ty to wiesz ale inni jak widać nie.
Fakty są takie, że od jakiegoś czasu czy coś napiszę czy nie jestem wyśmiewany lub obrażany. Jeśli piszę głupoty to moim zdaniem osoby, które mają większe pojęcie powinny to sprostować i wyjaśnić, a nie od razu mnie wyśmiewać i obrażać. Niestety ale mam konta na innych forach i tam takie rzeczy jak tutaj się nie dzieją. Mimo to, że nie zawsze mam rację. Ale podejście jest zupełnie inne i są użytkownicy, którzy wyprowadzają z błędu konkretnymi argumentami, a nie jest tak że ktoś obraża lub wyśmiewa.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1106653  autor: f0ku5
 14 lis 2020, 19:44
Dziękujemy za zgłoszenia dotyczące konkretnych postów. Nic z nimi nie robiliśmy, aby nie zaburzać toku odbytych już dyskusji, ale urządziliśmy sobie dyskusję i jednogłośnie podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu wymogu akceptacji każdego posta Piotrka przez nasz zespół. Na razie na czas nieokreślony. Zobaczymy jak to będzie wyglądało.

Piotrka zapraszam oczywiście do dalszej dyskusji. Żaden Twój post nie zostanie odrzucony, jeżeli nie będzie ku temu powodu.
Wszystkich, którym posty Piotrka przeszkadzały zapraszamy z powrotem do dyskusji. Będziemy starać się, aby forum Telepolis było przyjazne dla wszystkich ;)
 #1106654  autor: piotrzet
 14 lis 2020, 19:53
"Żaden Twój post nie zostanie odrzucony, jeżeli nie będzie ku temu powodu."
O to się nie muszę obawiać akurat moderacja tutaj jest jak należy.
Mam nadzieję, że jeśli inni użytkownicy dalej będą mnie obrażać lub wyśmiewać to również nie spotka się z pobłażaniem.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1106655  autor: Eragon
 14 lis 2020, 20:11
piotrzet pisze:
14 lis 2020, 19:53
O to się nie muszę obawiać akurat moderacja tutaj jest jak należy.
Oj, weź tak nie mów bo jeszcze uznają że my z Tobą w jakiejś zmowie jesteśmy czy coś...
Wszyscy jesteście traktowani równo.
Nope. Jednak nie.
Taki użytkownik jak @kozien70 to akurat wzór nad wzorami, podziwiam. Nigdy nawet nie myślałem by mieć jakiekolwiek zastrzeżenia co do jego wypowiedzi ponieważ są w pełni przemyślane.
Zaś reszta... Czy to Piotrek, czy habish... czy ktokolwiek inny... Takie same zasady.
(tu przyznam że @Rema albo @Luina bałbym się wymoderować :lol: )

A właśnie, Panie @habish. Przeanalizowałem ten wątek, i tak jak Pan dzielnie, namiętnie, aktywnie zwalcza Pana Piotrka - to pozostaje tylko pozazdrościć.
Czasem odnoszę wrażenie że te niesnaski przybyły do nas z innej części Internetu, a Telepolis to kolejne pole do odwiecznej walki między Waszą dwójką... ;)
piotrzet pisze:
14 lis 2020, 19:53
Mam nadzieję, że jeśli inni użytkownicy dalej będą mnie obrażać lub wyśmiewać to również nie spotka się z pobłażaniem.
Pamiętaj tylko że czas oczekiwania na akceptację może wynieść kilka-kilkanaście godzin, szczególnie w porach nocnych.
I, z racji że jesteś przez akceptację na tzw. "świeczniku" Twe posty będą podwójnie analizowane aby nikt, dosłownie nikt, nie miał zastrzeżeń co do osobistych wycieczek, szerzenia kłamstwa i tak dalej.... Wzbogacaj swe posty o źródła, to już w ogóle będzie wspaniale.

Powodzenia wszystkim, i miłego weekendu :!:

:smt006
  • Strona 32 z 53
  • 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 53
  • 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 53