DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1105222  autor: linmajster
 20 paź 2020, 08:35
Cześć,
Szukam telefonu nowy lub używany.
Sprzedałem Poco F2 pro i Poco X3 NFC były dla mnie za duże i ciężkie , nieporęczne. Mam dużą dłoń.
Szukam:
    Do 1400 zł
    dobry aparat
    dobra bateria
    głośniki stereo
    do 6,5"
    NFC
    opcjonalnie ładowanie indukcyjne
 #1105349  autor: Eragon
 22 paź 2020, 00:17
kathumax pisze:
21 paź 2020, 19:02
F2 Pro i 7 pro to raczej nie są "te same" pieniądze.
Ano nieco są ;)
Realme w PL 1300zł.
Poco bywa w promkach od chińczyka ale z wysyłką eu poniżej 1500zł.

Także różnicę "do 200zł" - traktuję jako akceptowalną dla określenia "te same".

:smt006
 #1105390  autor: kathumax
 22 paź 2020, 16:20
Porównywanie cen polskich z chińskimi nie ma większego sensu, jak już mamy mieć jakiś punkt odniesienia to patrzmy na rzeczywiste ceny w dużych sklepach.
Bo inaczej to każdy telefon od czasu do czasu jest w jakiejś promocji w którymś z chińskich sklepów.
 #1105420  autor: Eragon
 22 paź 2020, 22:40
kathumax pisze:
22 paź 2020, 16:20
Porównywanie cen polskich z chińskimi nie ma większego sensu, jak już mamy mieć jakiś punkt odniesienia to patrzmy na rzeczywiste ceny w dużych sklepach.
Bo inaczej to każdy telefon od czasu do czasu jest w jakiejś promocji w którymś z chińskich sklepów.
Jasne, teoretycznie masz rację. Rozumiem Twój punkt widzenia.
Ale... to forum. Telepolis, forumowicze szukają sprzętu.
Są tu by im doradzić w danej chwili. Większość z nich chce dokonać jak najlepszego wyboru - więc chcąc nie chcąc, ktoś musi wspominać o opcjach spoza establishmentu.

Takie Alieexpress już nie jest nieznaną stronką - połowa polaków słyszała przynajmniej raz. Poza tym, wydaje mi się nawet że ostatnio chyba słyszałem reklamę Ali w polskiej Tv... :lol:

:smt006
 #1105430  autor: linmajster
 23 paź 2020, 09:10
Kupiłem Mi 9t PRO używany. Wydał mi się najlepszą opcją.
Jak dla mnie znacznie lepszy od Poco F2 Pro, X3, były nieporęczne i ciężkie. I proporcje ekranu inne, dłuższy telefon jakby.
Muszę zrobić roota i wgrać mod na głośniki stereo. Jest też odświeżanie 82 MHz. Ale nie gram to nie potrzeba. Na XDA forum jest info.