DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 170 z 179
  • 1
  • 168
  • 169
  • 170
  • 171
  • 172
  • 179
 #1104982  autor: matek451
 17 paź 2020, 20:09
Ładne wyniki ale tylko potwierdzające to co napisałem. Plus powinien od dawna dołożyć LTE2600 na stacjach bazowych i zapewnić prawidłowy dosył do nich. Tak zrobił w aglomeracji warszawskiej i dzięki temu możesz sie pochwalić tymi speedtestami, pytanie dlaczego pomijał/pomija inne duże aglomeracje i czy oraz kiedy dorówna ilością L2600 na swoich stacjach konkurentom. Na dziś L2600+1800 jest na około 20% stacji Plusa , speedtesty na tych z LTE1800+900 z radioliniami z innej epoki to inna bajka, więc wiecej o tym operatorze mówią takie speedtesty które pokazałeś na końcu, większość użytkowników zmaga się z takimi problemami na co dzień, oni nie maja tyle szczęścia co mieszkańcy stolicy i okolic. a co do samych L900 to wiem że takie są ale ile to pytanie nie do mnie tylko operatora lub kolegi Jarka, może pochwali się też ile nowych lokalizacji odpalił Plus w tym roku i czy od razu na nich PLUS daje full wypas z 3 CC CA. Pokazałem Plusa więc dla kontrastu Play https://www.speedtest.pl/test/262077730 , Jarek nie ma się czym pochwalić na Plusie w ŁODZI to jara się tymi twoimi testami.
 #1104983  autor: piotrzet
 17 paź 2020, 20:12
JFK2016
Ale czego to ma być speedtest? Dyskusja jest o wyłączaniu pasma L2600 w nocy, a ty wstawiasz wynik z godziny 5:25 PM GMT czyli 19:25 w Polsce. L2600 wyłączanie jest zależnie od lokalizacji między 1 a 6 rano.

3G
Ale czy ktoś mówi, że T-Mobile czy Orange czy Play wszędzie działa idealnie i wszędzie jest ponad 300 Mb/s? Nie ma takiej sieci i nigdy nie będzie.
Ktoś wstawiał ostatnio lokalizację z N! nie pamiętam którego operatora blisko stacji 4CA z MIMO 4x4. Prędkości 1,68 pobierania, 41 Mb/s wysyłania. Tylko my nie o tym tutaj tylko o tym kto ile ma uruchomionych jakich stacji i z czym. Bo przykładowo w Kielcach w N! na większości znacznej większości jest komplet. W dzień czy po południu prędkości ponad 150 Mb/s.

P.S Co do "takich rzeczy tylko w Erze" no słabiutko bo mnie na 4CA udało się wyciągnąć ponad 400 Mb/s ;)

matek451
Dokładnie wyniki ładne, bo uruchomione L2600.
Dlatego czekamy na konkretne informacje ile stacji ma odpalone L2600. Wtedy wszystko będzie jasne kto i jak rozbudowuje sieć. Jestem ciekaw czy Plus przeskoczył ponad 3500 stacji N! 4CA czyli sieci, która transferuje o wiele mniejsze ilości danych.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1104988  autor: 3G
 17 paź 2020, 20:27
@matek, w całym łódzkim chyba byś na palcach jednej ręki zliczył gołe L900, dodatkowo często stoi taka stacja w lesie, gdzie ma zapewnić zasięg po prostu, a nie pojemność; inna opcja to "normalna" stacja w pobliżu. I nie - nie bronię tego, niechby dali +1800, ale też jakoś bym tego nie hejtował strasznie, no trudno. Nowe stacje full wypas też się zdarzają, ale faktycznie częściej na nowych na start dają L1800+GUL900 + w miastach U2100 (nie zawsze).
piotrzet pisze:
17 paź 2020, 20:12
Ale czy ktoś mówi, że T-Mobile (...) wszędzie działa idealnie i wszędzie jest ponad 300 Mb/s?
Wprost nie, ale jest taki jeden, który non stop kreuje taki przekaz :mrgreen:
piotrzet pisze:
17 paź 2020, 20:12
P.S Co do "takich rzeczy tylko w Erze" no słabiutko bo mnie na 4CA udało się wyciągnąć ponad 400 Mb/s ;)
Łomatko, skansen jak nic, bo 338, a nie 400 :smt005 W dodatku 3CA, a nie 4CA jak w T-mobile.
To wstaw speedtest 400 z godz. 20, ponoć LTE T-mobile lepsze niż 5G Plusa to nie będzie żadnego problemu :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 17 paź 2020, 20:40 przez 3G, łącznie zmieniany 1 raz.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1104990  autor: matek451
 17 paź 2020, 20:40
Festiwal jak widać trwa, najpierw Warszawa i okolice gdzie Plus przyłożył się do modernizacji a teraz Poznań kolejna wyspa szczęśliwości gdzie LTE2600 jest na wielu stacjach tego operatora, teraz jeszcze Białystok i możecie odtrąbić sukces Plusa, nie ma jak krzywe zwierciadło. Pytanie ile z tych modernizacji to efekt wcześniejszych planów a ile jest wymuszonych zgonem stacji zapchanych na maksa? No i moze ktoś wie co z TDD2600 i ofertą bez limitu na tym paśmie, była taka z rok temu na krótko przed decyzja o przeznaczeniu tego pasma na 5G, pewnie zniknęła szybko. W Plusie to norma, plany i pomysły zmieniają się często.
 #1104991  autor: 3G
 17 paź 2020, 20:43
@matek
A wiesz, że w Warszawie na stacjach bez 2600 wcale nie jest aż tak źle jak to wypisujecie?
A druga sprawa - jeśli stacja była zdechnięta na maxa to myślisz, że dodanie 2600 by ją aż tak podniosło?

I jeszcze jedno - chyba nikt nie neguje, że są naprawdę słabe miejsca w Plusie. Tyle, że w innych sieciach również...

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1104993  autor: piotrzet
 17 paź 2020, 20:50
@3G
"Wprost nie, ale jest taki jeden, który non stop kreuje taki przekaz :mrgreen:"
Skoro wprost nie to nie wymyślaj czegoś czego nie ma ;)
"Łomatko, skansen jak nic, bo 338, a nie 400 :smt005"
Przypominam ci, że to Plus ma więcej pasma, a nie T-M. Licząc czego brakuje z maksymalnej prędkości w T-M brakło mi 25 Mb/s w Plusie gdyby odpalić max bez wyłączania 2G czy 3G i znaleźć taką stację pustą byłoby bagatela 200 Mb/s więcej czyli patrz nawet więcej niż na 5G które mają obecnie.

"To wstaw speedtest 400 z godz. 20, ponoć LTE T-mobile lepsze niż 5G Plusa to nie będzie żadnego problemu :mrgreen:"
Jeśli znajdę pustą stację jak 5G w Plusie to na pewno takim wynikiem się pochwalę o to się nie martw ;)

"I jeszcze jedno - chyba nikt nie neguje, że są naprawdę słabe miejsca w Plusie. Tyle, że w innych sieciach również..."
Ale nikt tego nie neguje. Dyskusja jest ciągle wokół tego LTE2600, którego nie wiadomo ile jest odpalone. Sprawdziłem bazę btssearch i "odkrytych" lokalizacji L2600 nie ma nawet 2000.
Dopóki ta rzecz się nie wyjaśni i Plus nie poda ile takich stacji jest do tej pory będą takie spory jak w tym wątku.
Ale skoro do tej pory nie podaje, a innymi liczbami się chwali to chyba wiadomo jaki jest wynik.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1104994  autor: 3G
 17 paź 2020, 20:57
Świetnie, tylko czy naprawdę chodzi o to komu więcej brakuje kiedy tak naprawdę jedno i drugie działa dobrze?

No nic, nie chcę za bardzo poświęcać czasu na takie gadki, miłej zabawy :)

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1104995  autor: piotrzet
 17 paź 2020, 21:02
No jak widać tak skoro są osoby, które twierdzą, że to Plus jest lepszą siecią, a są takie co twierdzą, że inne są lepsze. 226 stron i taka ilość postów znikąd się nie wzięła.
Czy jedno i drugie działa podobnie też tego nie wiemy gdyż nikt nie robi konkretnych testów. Przykład to Jelenia Góra i widać, że Plus tam odstaje mocno od N!.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1104997  autor: habish
 17 paź 2020, 21:12
matek451 pisze:
17 paź 2020, 20:40
Festiwal jak widać trwa, najpierw Warszawa i okolice gdzie Plus przyłożył się do modernizacji a teraz Poznań kolejna wyspa szczęśliwości gdzie LTE2600 jest na wielu stacjach tego operatora, teraz jeszcze Białystok i możecie odtrąbić sukces Plusa, nie ma jak krzywe zwierciadło.
W Łodzi jest znacznie więcej stacji LTE2600 Plusa niż w Poznaniu, jest też znacznie więcej stacji LTE2100, głównie na 10MHz. Wiem że Twoja wiedza zaczyna się i kończy na mapie BTSearch, całe szczęście że ktoś postanowił zaktualizować Łódź.
Szkoda że BTSearch jest lata świetlne za GSM.Poznań i nie ogarnia sieci 5G...
 #1104998  autor: JFK2016
 17 paź 2020, 21:17
matek451 pisze:
17 paź 2020, 20:09
Jarek nie ma się czym pochwalić na Plusie w ŁODZI to jara się tymi twoimi testami.
Ma się czym pochwalić na Plusie nawet bez 5G w którym konkurencję masakruje. U ciebie tj. okolica typowo wiejska w granicach administracyjnych miasta Łodzi i taki full wypas na BTS daje ww efekt (tylko takie stacje w dzisiejszych czasach powinno się budować, poza lasami, terenami przygranicznymi, jakimś pustkowiem...). U mnie Play w tej chwili zajmuje ostatnie miejsce (co nie oznacza że jest źle), matematyki nie da się oszukać (nie ma klientów) i 1-będzie miał T-Mobile, 2-Orange/Plus-zależnie od użytego sprzętu, agregacji na stacji, Play jest w tej chwili najbardziej obciążonym operatorem ("cebula" leci już prawie 0,5 roku).
piotrzet pisze:
17 paź 2020, 20:12
Dyskusja jest o wyłączaniu pasma L2600 w nocy, a ty wstawiasz wynik z godziny 5:25 PM GMT czyli 19:25 w Polsce. L2600 wyłączanie jest zależnie od lokalizacji między 1 a 6 rano.
Nie no nie wiedziałem :lol: , coraz gorzej z Tobą.
 #1105000  autor: 3G
 17 paź 2020, 21:31
A i jeszcze jedno - awaryjność. Żebym nie wykrakał, ale Plus po prostu działa, nie kojarzę żadnej awarii od bodajże 2006 kiedy to był problem z platformą prepaid. A np. w czerwcu w tym roku byliśmy na wakacjach w grupie kilku osób, okazało się, że są 3 czy 4 numery w T-mobile, a 1 w Plusie i zero kontaktu gdy się rozdzieliliśmy. To ma być "Best in test", serio? Ja naprawdę nie znam czegoś takiego w Plusie. A może Best in test to data center w magazynie z dykty?

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1105001  autor: matek451
 17 paź 2020, 21:45
Łódź ma około 30 stacji z LTE2600 z czego 2/3 z nich to wysyp w ostatnim półroczu, pytanie czemu tak późno i co dalej,Poznań ma porównywalną ilość ale stacje z tym pasmem powstawały wcześniej.
Ale w porównaniu z konkurencją to i tak ułamek co ona posiada. Pytanie czy operator posiadający mniejszą ilość stacji , na dodatek większość z nich posiada dużo mniejsza pojemność niz konkurenci może działać lepiej ?, tym bardziej ze chwali się ze przewala najwiecej transferów na niej. Na innych forach to klienci Plusa/CP zgłaszają najwięcej problemów z prędkościami, z reguły zmiana operatora rozwiązuje ich problemy.
Chciałbym tez poznać wasze zdanie na temat oferty data Plusa, niskich limitów i FUP bo to tez rzutuje na ocenę operatora, oferta co by nie pisać jest słaba i odstaje od innych. Szczególnie słabo rażąco wypada oferta dla firm, widać wyraźnie że ten segment rynku Plusa praktycznie nie interesuje. No i co z tą ofertą, czy jest aktualna znacie kogoś kto z niej korzysta https://www.plus.pl/documents/16/159560 ... 48_rat.pdf
 #1105008  autor: piotrzet
 18 paź 2020, 08:55
3G
Jeśli już to best in test odnosi się do prędkości, a nie awaryjności.
Oczywiście DC w Annopolu to kpina. Jednak jestem ciekaw jednej rzeczy tylko użytkowników znajduje nowości na stacjach, a tego DC nikt tyle lat nie widział? Nie było ukryte jasno opisane. Przed pożarem nawet nikt na to uwagi nie zwrócił.

matek451
Oferta Plusa jeśli chodzi o sam internet jest najgorsza. Ja jestem ciekaw jednak innej rzeczy. Czemu UOKiK nie bierze się za ten ich FUP. W regulaminie brak jasno opisanej prędkości po której prędkość maleje, a po drugie w tej samej cenie użytkownicy mają różne pakiety danych, bo jednemu prędkość spadnie po 200 GB, a innemu po 300 GB.
Co do oferty, którą linkujesz. Na stronie jej brak. Reklam w tv brak w przeciwieństwie do innych ofert. Są tylko regulaminy, więc po co ona jest? W ogóle da się ją zamówić przez infolinię? No i co z FUPem w tej taryfie?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1105010  autor: matek451
 18 paź 2020, 09:35
300GB to sobie wykorzysta w Plusie ktoś kto ma dodatkowo włączone noce 1-7 z dodatkowymi 200GB. Ja mam abonament 100GB i po tym limicie zwalnia do 20Mb/s, potem wchodzą w ramach FUP kolejne lejki i przy około 200GB koczy się na 0,5Mb/s, oczywiście brak gwarancji i na to bo FUP nie ma żadnego regulaminu i nic nie precyzuje a teorii na temat jego działania powstało co nie miara. Oferta Plusa to taka rosyjska ruletka, masz płacić ale gwarantowany limit podstawowy a potem operator robi co chce i jak mu wygodnie. W ofertach dla firm jest inaczej , tu jest 100GB na maksa potem kolejne 100GB ale na LTE a po kolejnych 100GB od razu 0,5Mb/s a to wszystko w cenie 70 zł netto, oczywiście bez sprzętu. Oferta nijak nie przystaje do konkurencji i dzisiejszej rzeczywistości, jest wręcz żenujaca. A o tą ofertę na TDD zapytałem bo w Plusie pojawiają się pozwolenia na to pasmo , nie rozumiem polityki operatora przeznaczył je na 5G ale chce budować i TDD LTE2600 na nim? Sama oferta pojawiła się krótko przed ogłoszeniem komunikatu o przeznaczeniu pasma i budowie na nim 5G , dla mnie jest to wszystko niespójne stad zapytania do tych którzy Plusa sa bliżej operatora, no i co z 5G w okolicach Warszawy, zaraz listopad więc czasu na uruchomienie tych 600 stacji coraz mniej.
 #1105051  autor: iphoneski
 18 paź 2020, 14:37
3G pisze:
17 paź 2020, 21:31
A i jeszcze jedno - awaryjność. Żebym nie wykrakał, ale Plus po prostu działa, nie kojarzę żadnej awarii od bodajże 2006 kiedy to był problem z platformą prepaid. A np. w czerwcu w tym roku byliśmy na wakacjach w grupie kilku osób, okazało się, że są 3 czy 4 numery w T-mobile, a 1 w Plusie i zero kontaktu gdy się rozdzieliliśmy. To ma być "Best in test", serio? Ja naprawdę nie znam czegoś takiego w Plusie. A może Best in test to data center w magazynie z dykty?
Do tego systemy, po których można się spodziewać praktycznie wszystkiego. Już odpuszczając platformie na kartę o której na forum zostało dosyć napisane - z systemami abo wcale lepiej nie jest - w letnich miesiącach miałem konkretne przeboje z numerami biznesowymi u nich - na jednym numerze aktywne kilka planów, więc na fakturze kilka abonamentów za ten sam numer. Kilka zgłoszeń i nikt nic zrobić nie może, bo system. Chyba za 8 razem ktoś to wreszcie ogarnął i ustawił jak trzeba. O zabawach z Heyah 01 pisał nie będę, w każdym razie kasy pobranej miesiąc temu nie mam do dziś. Nawet nową ofertę na kartę reklamują jako taką, w której wszystko będzie się szybko uruchamiać. No gratulacje, wprowadzić coś, co konkurencja ma już z 10 lat albo dłużej. O ile w ogóle wprowadzili, bo może jeszcze błędy wyjdą za kilka dni.
No ale wiadomo - w Kielcach na Xperii leci 400 Mb/s, więc konkurencja powinna zwijać biznes bo i tak nie ma startu do takiej superanckiej sieci ;)
 #1105053  autor: piotrzet
 18 paź 2020, 14:45
iphoneski
W T-Mobile jest tak jeśli działa coś komuś dobrze to tak działa cały czas jak się sypie to się sypie cały czas i nikt nie potrafi tego naprawić.

"No ale wiadomo - w Kielcach na Xperii leci 400 Mb/s, więc konkurencja powinna zwijać biznes bo i tak nie ma startu do takiej superanckiej sieci"
I kolejny raz wypisujesz farmazony i dopisujesz to czego ktoś nie napisał. Taki standard. :lol:

Po za tym idąc twoim tokiem rozumowania to raczej Play powinien kazać pakować się konkurencji tam na LTE było i ponad 600 Mb/s ;)

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1105054  autor: iphoneski
 18 paź 2020, 15:04
piotrzet pisze:
18 paź 2020, 14:45
I kolejny raz wypisujesz farmazony i dopisujesz to czego ktoś nie napisał. Taki standard. :lol:
Całe szczęście, że są tu ludzie tacy jak ty - w pełni obiektywni, którzy nie spamują całe dnie wszystkich portali i for telko w Polsce broniąc jednego z operatorów jak niepodległości. I jeszcze muszą męczyć się z takimi jak ja i inni tutaj, którzy mają karty W4, ogarniają mnóstwo numerów biznesowych i prywatnych, a do tego jeżdżą po kraju, więc mają dokładny obraz działania naszych operatorów. Lekko nie masz ;)
Ostatnio zmieniony 18 paź 2020, 15:31 przez iphoneski, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1105057  autor: piotrzet
 18 paź 2020, 15:24
O i już się zaczyna. Jak była normalna dyskusja przez kilka postów, bo ciebie nie było to ani docinek personalnych, ani nic tylko rzeczowa dyskusja. Pojawiłeś się ty i od razu zaczyna się robienie burd*** docinkami w moją stronę, a więc na tym zakończę odnoszenie się do twoich prowokujących postów, które nie wnoszą nic do tematu.
Gdybyś miał te faktyczne doświadczenia to pisałbyś konkretnymi argumentami, a nie właśnie czymś takim. Widać inni faktycznie mają jakieś pojęcie w przeciwieństwie do ciebie.

BTW pisze się mnóstwo, a nie "mnustwo"

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
  • Strona 170 z 179
  • 1
  • 168
  • 169
  • 170
  • 171
  • 172
  • 179
  • 1
  • 168
  • 169
  • 170
  • 171
  • 172
  • 179