DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1103096  autor: Xy
 15 wrz 2020, 10:07
Naciąłem się na Nokię 7.2 i stwierdziłem, że to g... jest nieużywalne. W tym telefonie jest skumulowane tyle wad, że głowa mała. Telefon jest skrajnie niedopracowany. Do tego kilka dni temu telefon spadł mi z wysokości mniejszej niż metr (z wysokości tablicy rejestracyjnej Megane III jak ma być dokładnie) i... stłukł mi się cały, szklany tył. Dodatkowo ta mocna, aluminiowa ramka wokół aparatów także zniszczona. Ot, jakość... Poprzednie telefony latały, ślizgały się po chodniku i jakoś nic im nie było.

Do rzeczy: Szukam czegoś w rozsądnych pieniądzach*. Wymagania:
- dobry (bardzo dobry) aparat (zwykły, szeroki, makro - obowiązkowo)
- czas działania jakieś dwa dni
- im większa masa tym lepiej (nie chcę wydmuszki)
- dobry ekran
- czysty Android zdecydowanie odpada
- nie chcę egzotyki typu Nokia, gdyż...
- ...nie chcę kłopotów z zakupem nawet głupiego etui (do 7.2 nie znalazłem w zwykłym sklepie).
- w zestawie jakiekolwiek etui lub łatwość dokupienia
- nie jestem power userem ale niech ma w miarę nowoczesny środek (bez zabytku jak w Nokii)
- z uwagi na brak Googla odpada Huawei (a szkoda...)


Galaxy M31 lub M31 warto? Na papierze fajny... A jak nie ten to jaki? Te 6000 mAh daje radę czy to dla fanów cyferek?
Xiaomi Mi Note 10 Lite? Wizualnie bardzo mi się podoba. A jak reszta? Warto za taki pieniążek?
Redmi Note 9? Wersja z "S" nie ma NFC, a chciałbym to mieć...
A jak nie to, to co?

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #1103131  autor: kondziu
 15 wrz 2020, 22:44
No patrz, też się naciąłem ale ja lubię eksperymenty :D

POCO X3 NFC podobno robi identyczne zdjecia jak Mi Note 10 Lite więc ten drugi nie ma racji bytu moim zdaniem. Wygrywa POCO. Masa jak znalazł, to jeden z najcięższych telefonów. Specyfikacją zaorał rynek. Z tym że on już się wyprzedał w 1 dzień? Może jeszcze zrobią drugi rzut.
Samsungi nie brylują w czasie pracy na baterii więc to taka próba ujarzmienia prądożernego Exynosa.
Redmi Note 9 to podobno kupa, ale 9S/Pro są ok.
 #1103325  autor: Xy
 18 wrz 2020, 17:55
Zastanawiam się czy nie lepiej poczekać na Galaxy A52. Kupować teraz to w zasadzie to samo co mam w ręku (może trochę lepsze). A taki A52 to na dłużej... Gdyby miał Snapdragona, a nie Exynosa to w ogóle by było fajnie. Bo to, że będzie pod każdym względem lepszy od mojej Nokii to bardziej niż pewne.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #1103401  autor: kondziu
 19 wrz 2020, 19:11
Samsung na dłużej? Pewnie może liczyć tylko na rok aktualizacji jak to zwykle bywa. Jedyny telefon który ostatnio widziałem w którym zabugował się ekran i nie dało się nic kliknąć ani wyłączyć telefonu to właśnie Samsung :) No ale ma dostać ładowanie bezprzewodowe - za co szacunek się należy. Nie wiem jaką on ma mieć cenę.

Ja bym na dłużej wybierał coś co dłużej ma aktualizacje np OnePlus Nord, Google Pixel 4a (Gcam bez kombinowania), Nokia z serii z trójeczką (X.3).
W sumie Nokii 5.3 nie mam zbyt wiele do zarzucenia, poza koszmarnym po prostu głośniku dolnym - taka jakość nie przystoi nawet najtańszym telefonom, myślę że to jakiś odpad produkcyjny :) Czytnik linii papilarnych jak się dobrze skalibruje to łapie za każdym razem ale jego szybkość jest słaba.

Każdy telefon ma swoje plusy i minusy. OnePlus Nord to dobry balans wszystkiego.
 #1103412  autor: kathumax
 19 wrz 2020, 21:56
Przecież Nord to zupełnie inna półka cenowa, więc porównanie go do telefonów 2x tańszych nie ma większego sensu.

Zanim ktoś kupi POCO X3, niech się nim trochę pobawi - jest bardzo duży i cięzki, co nie każdemu będzie odpowiadać. Ekran IMHO też mocno przeciętny, dla kogoś przyzwyczajonego do amoleda będzie to minus. Mi Note 10 Lite to chyba lepszy wybór, chociaż trochę droższy.

A52 ma szanse być bardzo przyzwoitym telefonem, ale znając Samsunga - na start przegnie z ceną.
 #1103440  autor: Eragon
 20 wrz 2020, 18:03
@Xy
Przejrzałem poprzedni Twój temat gdzie rozważałeś pomiędzy Motkami, a wtem ni z gruchy, ni z pietruchy, wziąłeś Nokię. I cytując:
Póki co jestem bardzo zadowolony. Rozmiar, czysty Android, wygląd, aparat... same zalety. Zobaczymy jak dalej :-)
Teraz zaś:
Naciąłem się na Nokię 7.2 i stwierdziłem, że to g... jest nieużywalne. W tym telefonie jest skumulowane tyle wad, że głowa mała. Telefon jest skrajnie niedopracowany.
Więc no... baaaardzooo skrajna opinia jak na tak poważnego usera jak TY :lol:
Albo pierwsza była spowodowana oczarowaniem (wygląd?) i klapkami na oczy... albo druga jest przesadzona.
Jednak, z tego co mi wiadomo, Nokie leżą softem, więc chyba decyzja o zakupie Nokii była bardzo pochopna. Prawda?
Czuję że już na tym One Vision byś lepiej wyszedł...

Wracając do tematu...
Życiowa ( :twisted: ) partnerka od przedwczoraj użytkuje Mi Note 10 Lite więc robiłem macanko wzdłuż i wszerz. Na szybko:
- Google ma życiowe problemy przy konfiguracji pierwszy raz telefonu, freeze. Reset pomógł. A wiem że to Google app bo na customie miałem to samo, na całkiem innym tel.
- Piękny, i naprawdę całkiem poręczny. Jednak z racji baterii 5k czuć że to nie plastikowa zabawka.
- Wygodny, ale jak dla Ciebie może być mniej wytrzymały na upadki z racji lekkiego zaokrąglenia boków. Widać na nich delikatnie zakłamania promieni słonecznych.
- Z reszty jak na razie jesteśmy bardzo zadowoleni. Ewidentnie czuć "premium build". I właściwie opisuję głównie podejście do jego budowy, bo w środku to ciągle MIUI-Xiaomi więc wielkiego zaskoczenia nie ma.
- Aparaty całkiem spoko, focus łapie w 1s (więc średnia rynkowa).

Jakbyś miał jakieś pytania, pisz a postaram się sprawdzić.

:smt006
 #1103792  autor: Xy
 25 wrz 2020, 18:48
Tak, decyzja o Nokii była spontaniczna, zła, pochopna, nieprzemyślana i podjęta pod wpływem (nie wiem jakiego) impulsu. Ale nie wszystkie decyzje w życiu muszą być dobre. Ta była zdecydowanie bardzo zła. Moja wina, przyznaję się... Ten telefon nie ma żadnych zalet. Absolutnie żadnych. To, co miało być zaletą jest najwyżej poprawne.

Motka One Vision jest fajna ale w ręku jednak za wąska. Mimo wszystko lekko za wąska. Macałem kilka razy i w szybkim macaniu było ok, ale już kilkanaście minut i jednak to nie to.
Natomiast dziś dotykałem takie wynalazki jak:
- Samsung Galaxy M21
- Samsung Galaxy A41
- Samsung Galaxy A51
- XIaomi Mi Note 10 Lite
- Cała wataha Redmi Note 9

No i powiem, że Galaxy A41 jest mega plaskaty. Fajny ale płastuga. A51 także całkiem niezły i przyjemny w pierwszym obyciu. Wymiarami niby ok ale zabezpieczenie sklepowe trochę psuło efekt.
Natomiast Mi Note 10 Lite - jaki to jest fajny telefon! Jest jeszcze ładniejszy niż na zdjęciach. W ręku leży bardzo przyjemnie. Jak te zagięcia ekranu, nie są irytujące? Baaaardzo bym prosiło wszelkie info na temat tego telefonu. Czy ma "nokiowe" wady takie jak: włączanie się ekranu w czasie rozmowy, samoistne zsuwanie się belki powiadomień, baaaaardzo długie rozjaśnianie ekranu po odblokowaniu, szybkość i skuteczność czytnika linii papilarnych / odblokowanie ryjem, mocne lagowanie po trzech dniach od restartu, wieszanie się podczas szybkiego uruchamiania aparatu, utrata ostrości w czasie filmowania... W ogóle jakie wady ma taki Mi Note 10 Lajt?
Czy może wstrzymać się i poczekać na Galaxy A42 / A52 i następcę tego Mi?
Ale kusi, kusi... A jeszcze fioletowy Mo Note 10 Lite...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #1103806  autor: kondziu
 25 wrz 2020, 22:02
Masakra :D Ja po pierwszym dotknięciu Mi Note 10 Lite stwierdziłem że takiego badziewia to jeszcze nie widziałem. Ani tego wygodnie używać się nie da, ani na niego patrzeć przez te zagięcia. Ale plecki bardzo stylowe.

Samsung A51 jest przynajmniej ładny i cieniutki i ma ładny ekran ale za tą cenę POCO robi znacznie więcej. I Samsung ma czytnik linii w ekranie działający równie szybko jak w Nokii 5.3 czyli wolno. Procesor w A51 to też za tą cenę słaby.

Ja po czytaniu tego co się dzieje z 7.2 boję się o pierwszy update do mojej 5.3. Bo póki co śmiga super. A te updejty mają być przecież jego celem istnienia.
 #1103834  autor: Eragon
 27 wrz 2020, 00:12
Xy pisze:
25 wrz 2020, 18:48
Natomiast Mi Note 10 Lite - jaki to jest fajny telefon! Jest jeszcze ładniejszy niż na zdjęciach. W ręku leży bardzo przyjemnie. Jak te zagięcia ekranu, nie są irytujące? Baaaardzo bym prosiło wszelkie info na temat tego telefonu. Czy ma "nokiowe" wady takie jak: włączanie się ekranu w czasie rozmowy, samoistne zsuwanie się belki powiadomień, baaaaardzo długie rozjaśnianie ekranu po odblokowaniu, szybkość i skuteczność czytnika linii papilarnych / odblokowanie ryjem, mocne lagowanie po trzech dniach od restartu, wieszanie się podczas szybkiego uruchamiania aparatu, utrata ostrości w czasie filmowania... W ogóle jakie wady ma taki Mi Note 10 Lajt?
Czy może wstrzymać się i poczekać na Galaxy A42 / A52 i następcę tego Mi?
Ale kusi, kusi... A jeszcze fioletowy Mo Note 10 Lite...
Ha, mówiłem!
Słuchaj się mnie to daleko zajdziesz :lol:
Zadałem Twe pytania, i oto wrażenia z 1. ręki:
1. Zagięcia - w 1. dniu irytuje, ale potem przechodzi.
2. Rzadko bo rzadko ale włączanie w czasie rozmowy się zdarza.
3. NIE - samoistne zsuwanie się belki powiadomień
4. NIE - baaaaardzo długie rozjaśnianie ekranu po odblokowaniu
5. Szybkość i skuteczność czytnika linii papilarnych - 1 max 2 s, zadowolona, zawsze łapie.
6. odblokowanie ryjem - łapie perfect od razu ( dodaj 2 twarze), irytuje fakt że musisz przeciągnąć tak czy siak.
7. NIE - mocne lagowanie po trzech dniach od restartu
8. wieszanie się podczas szybkiego uruchamiania aparatu - 1-2 sekundy i gotowy do działania aparat
9. utrata ostrości w czasie filmowania - zawsze względem zdjęcia, ale ogólnie to nie ma aż takiej. Na Mi5 było gorzej. Mała różnica.
10. Wady wykryte:
- Wqwia że po kliku na godzinę nie uruchamia się kalendarz (jak na Pixel Experience).
- Znaki CE wygrawerowane na obudowie - słabo wygląda.
-Więcej grzechów brak.
- FAJNE że wyspa nie wystaje, i jest płytka, poniżej etui, więc się nie rysuje ;)

Trzyma jej 3 dni normalnego użytku.
2 dni super użytku.
Tyle ;)

:smt006
 #1103921  autor: Xy
 28 wrz 2020, 18:30
Naczytałem się o tym Mi Note 10 Lite i ludzie narzekają na czujnik zbliżeniowy, że uaktywnia ekran. No a to jest dla mnie bardzo dużą wada. Tak mam w Nokii i to przeszkadza bardzo. Reszta ponoć także nie jest jakaś super. Anyway pewnie i tak lepiej niż N7.2. Galaxy A51 w opiniach doskonały także nie jest. No i sam już nie wiem... Nie widzi mi się po raz kolejny utopić tyłu pieniędzy. Co jeszcze mogę wziąć pod uwagę?

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #1104214  autor: Xy
 05 paź 2020, 10:22
Wpadły mi w oko trzy Samsungi. Galaxy A51, M51 i M31. Który ewentualnie? Na papierze najlepszy wydaje się być M51 bo Snapdragon, bo bateria, amoled...
Warto czekać na jakieś promo któregoś z nich?
Zaś dzięki Nokii dziś zaspałem do roboty, qr'va...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #1104215  autor: Tolek
 05 paź 2020, 11:02
Jak z nokią tyle problemów było to xiaomi odpada, zdarzają się często niedociągnięcia w sofcie a z tym włączającym się ekranem przy uchu to chyba przypadłość każdego xiaomi, miałem redmi note 8 pro i było to samo. No M51 zapowiada się bardzo dobrze, mam teraz s10+ i przyznam, że soft b.dobrze dopracowany w M51 będzie to samo ale bateria z tego co oglądałem i czytałem to naprawdę mega sprawa (w s10+ średnio).Snap 730 też ogarnie, ekran będzie lux, miałem A70 i dawał radę a to chyba ten sam. Wadą może być dla niektórych że plastikowy ale i tak pewnie wyląduje w etui ( do samsungów ich nie brakuje)
 #1104220  autor: Xy
 05 paź 2020, 12:21
Wolę plastik niż szkło. Lepsze zarysowane plecki niż stłuczone jak u mnie. Ale i tak kolejny telefon pójdzie przynajmniej w silikon lub plastik na tył. Samsung zaś kusi... Tylko ta cena. Ale może będzie jakieś fajne promo?

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #1104226  autor: papay
 05 paź 2020, 13:14
No tak jak zauważyłem w zeszłym roku to dobre promocje były na allegro w tzw czarny piątek i cały tydzień po nim. To będzie 29 listopada więc jak Ci się nie pali to warto poczekać. W zeszłym roku było kilka dobrych promocji ale akurat z tego co kojarzę to nie na samsungi. M51 może będą taniej jak jakiś operator będzie je miał w swojej ofercie jednak teraz zakup takiego telefonu to już ciężki temat bo juz wszyscy operatorzy blokują telefony przy nie spłacaniu rat/abonamentu, jednak widuję oferty gdzie ludzie dorzucaja pismo że w przypadku takiej blokady oddają pieniądze, no ale to już kwestia dogadania się z takim sprzedającym.
 #1104265  autor: Xy
 06 paź 2020, 08:14
Nie interesują mnie Allegra czy inne zakupy sprzętu "abonamentowego". Zakup tylko w Euro czy jednym z Media. Raczej przez internet bo daje mi chyba więcej praw niż zakup stacjonarny (np. zwrot przedmiotu). Nie już teraz. Na spokojnie... A może wezmę dwa na raz? Jeden dla mnie i drugi dla mroŻonki. Teraz jest jakieś promo w Euro, że drugi 20% taniej.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #1104273  autor: papay
 06 paź 2020, 12:34
Promocję na allegro w czarny piątek nie organizują sprzedawcy sprzętu abonamentowego tylko samo allegro, mają swój sklep oferują sprzęt z polskiej dystrybucji jak inne sklepy internetowe, są tam też takie sklepy jak ole ole (ten sam wlasciciel co euro rtv agd), komputronik, x-kom i inne. O aparatach z abonamentu napisałem tylko tak jako alternatywa bo wspomniałeś że M51 jest za drogi.
 #1104366  autor: Xy
 08 paź 2020, 15:27
A czym różni się seria A od serii M? Seria M z tego co wiem jest chyba pozycjonowana niżej niż A. Ale jakie są między nimi różnice? Lepszy aparat, dodatki w A?
Bo Galaxy A51 jest w promocji i może warto...? Ale póki co numerem jeden jest Galaxy M51.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #1105512  autor: Xy
 24 paź 2020, 12:35
Skoro nikt nic nie pisze, to jeszcze raz się zapytam aby nie zmoczyć jak z Nokią. Aktualnie na tapecie mam takie wynalazki:

- Galaxy M51
- Galaxy M31s
- Oppo Reno4 Lite (?)
- Xiaomi Mi 10 Lite 5G 6/64
- Xiaomi Mi Note 10 Lite
- Galaxy A51
W zasadzie tyle... Kupno którego gwarantuje najmniejszą ilość błędów w sofcie? Gdzie aparat będzie najsensowniejszy? Jestem w stanie poświęcić audio i ilość głośniczków bo nie ma to dla mnie najmniejszego znaczenia. Gdzie jakość wykonania będzie najlepsza za te pieniążki? Fajnie jakby był o klasyczne menu, a nie jak w iPhone czy Xiaomi (o ile Xiaomi dalej to jeszcze ma). Po śmieciu od HMD Global dmucham na zimne i wolę zapytać się kilka razy, męczyć was niż ponownie wydać pieniądze w powietrze.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #1106673  autor: Xy
 15 lis 2020, 06:43
Na dniach zawita u mnie Galaxy A71. Trafiłem na fajne promo i żal było nie skorzystać. Miałem kupić M51 ale jednak nie zależy mi aż tak bardzo na wielkiej baterii. A71 ma trochę więcej dodatków w oprogramowaniu względem M51. Obym się nie zawiódł...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #1106679  autor: papay
 15 lis 2020, 09:59
Tak z czystej ciekawości co ma A71 więcej w oprogramowaniu względem M51?.
Z tego co kojarzę to ta sama nakładka oneUI ewentualnie może się różnić wersją co i tak będzie zrównane aktualizacją. Ta nakładka funkcjami to może się różnić tylko względem flagowców gdzie mamy np dex i coś może dodatkowego w aparatach.