DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 84 z 91
  • 1
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 91
 #1101304  autor: Karlos20
 14 sie 2020, 19:19
Nic to nie zmieni. Na starterze z taryfą INK 2.0 możesz zmienić ofertę na Formułę Play na Kartę (oferta głosowa) i wtedy migrować między ofertami głosowymi, albo z Formuły PNK powrócić do INK 2.0.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1101307  autor: mikkel07
 14 sie 2020, 21:35
Chodziło mi o to czy jak doładuje za 50zł i będzie 25GB to czy jak przed końcem ważności tych 25GB doładuje znowu za 50 i dostane następne 25GB to po zsumowaniu z tymi poprzednimi 25GB przedłuży się ważność tych wszystkich GB jak w INK poprzedniej?
 #1101308  autor: Karlos20
 14 sie 2020, 21:43
Zasada jest prosta: nie doładujesz na czas, to bonus GB przepadnie. W innym wypadku zsumuje się z poprzednim i ustali się nowa data ważności bonusu, zgodna z cennikiem doładowań liczona od dnia dodania środków.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1101313  autor: mikkel07
 14 sie 2020, 22:17
Dziękuję bo regulaminie nie ma o tym nic wspomniane.
"Bonus może być wykorzystany przez Okres ważności połączeń internetowych zależny od kwoty Doładowania zgodnie
z Tabelą nr 2 powyżej. Po przekroczeniu Okresu ważności połączeń internetowych Użytkownik traci Bonus." Jedyny punk, który wyjaśnia w INK2.0
Natomiast w poprzedniej INK widniał taki zapis:
"Każde Doładowanie, dokonane przed upływem okresu ważności aktualnie przysługującej Premii, powoduje zwiększenie
dotychczasowej Premii o liczbę MB/GB wynikającą z nowego Doładowania, a data ważności zsumowanej Premii jest liczona
od daty nowego Doładowania."
W nowym regulaminie oferty INK2.0 nie ma takiego zapisu dlatego pytam się jak jest w praktyce.
 #1101314  autor: Karlos20
 14 sie 2020, 22:52
W praktyce niczym ta taryfa się nie różni od INK czy starszych ofert internetu na kartę w Play, odnośnie zasad przyznawania bonusów GB za doładowanie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1101334  autor: Karlos20
 15 sie 2020, 12:56
Bardziej boli, że nie można pakietów łączyć. W starym INKu nie możemy jednocześnie włączyć nocek i paczek bez limitu GB, zawsze trzeba coś wybrać.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1101568  autor: Bohann
 19 sie 2020, 15:05
Jak to jest z tym "Dniem bez limitu w Play Internet na Kartę" za 4 zł dostępnym w taryfie PInK, jeśli go włączę zaraz po północy, to będzie on aktywny w tym dniu, w którym go włączyłem, w następnym też, i w trzecim się wyłączy o nieznanej godzinie? Czy przez te 2 dni (dzień aktywacji i kolejny dzień) internet będzie działał na 100%?

Czy można go włączyć ponownie w trzecim dniu, w czasie, kiedy jeszcze będzie aktywny, czy trzeba czekać, aż wygaśnie?

Czy rzeczywiście można ściągnąć w ciągu miesiąca, powiedzmy 4 TB, bez żadnych limitów, jeśli będziemy korzystać z tej usługi? Wiem, że w PInK w różnych usługach był lejek 2 mb/s, który mógł być nakładany po ściągnięciu 100 GB, ale nie musiał, bo lejek nie był obligatoryjny. Czy w tej usłudze można "złapać" ten lejek?
 #1101569  autor: Karlos20
 19 sie 2020, 15:18
Bohann:
Dla uproszczenia: jutro po północy 20-08 aktywujesz DBL w PINK. Pobierają 4 zł. Usługa będzie aktywna cały czwartek 20-08, cały piątek 21-08, oraz kawałek soboty 21-08 do godz między 3 a 8 (rano, między godz 8 a 10 przychodzi SMS o dezaktywacji usługi), najłatwiej to wyczuć, jeśli 3 dnia po aktywacji usługi można korzystać z neta czy też nie (jeśli zasilisz tylko 5 zł, a usługa minie, zostanie tylko 1 zł na saldzie, co powoduje, że z taką kwotą dużo nie po korzystasz z neta).

W uproszczeniu usługa trwa 48h + maksymalnie kilka dodatkowych h do jej dezaktywacji.
W trzecim dniu musisz poczekać do godzin porannych, aby usługa się wyłączyła, wówczas możesz ją uruchomić ponownie, pamiętając, czy masz odpowiednie środki (minimum 4 zł na saldzie). W przypadku gdy usługę włączysz np o godz 9, za dokładnie 48h straci ona ważność.

W tej usłudze jest niemal znikoma szansa na lejek 2 mbps (wielokrotnie aktywowałem tą usługę na weekendy u mamy na wsi, nigdy nie wpadałem w lejek 2 mbps, a potrafiłem mieć zużycie przekraczające kilkaset GB, tak między 300-500GB). Tylko tam naprawdę jest nielimitowany internet na dobrej prędkości. W ofercie występuje ograniczenie górnej granicy prędkości, które wynosi odpowiednio 70 na 20 mbps dla pobieranych i wysyłanych danych.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1101648  autor: Bohann
 20 sie 2020, 21:43
Ktoś wie, czy usługa "Noce bez limitu" za 5 zł na miesiąc, w taryfie Internet na Kartę w Play, dalej działa? I czy dalej można ją "sparować" z usługą "24 GB na rok" za 50 zł (aby mieć rok ważności konta)?
 #1101652  autor: Karlos20
 20 sie 2020, 22:13
Bohann: tak, Nocki w INKu są za 5 zł na 30 dni, bądź odnawialne każdego tego samego dnia miesiąca od pierwszej aktywacji pakietu.
Łączy się z INK50 i usługą 24GB na rok - sam mam taką kartę z taką usługą jako zapasowe łącze.
Pamiętaj tylko o jednym: uruchomisz nocki - nie odpalisz paczek GB bez limitu danych. No i odwrotnie - odpalisz Dzień, Tydzień czy Miesiąc bez limitu GB - wówczas nie włączysz Nocek.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1101700  autor: Bohann
 21 sie 2020, 17:07
Karlos20, dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi, jakbyś jeszcze mógł pomóc, to byłbym wdzięczny, bo zostało mi kilka pytań :)

W tej starszej taryfie, Play Internet na Kartę, gdzie jest ten Dzień bez Limitu za 4 zł, była usługa za 45 zł miesięcznie z nieobligatoryjnym lejkiem 2 mb/s po 100 GB, czyli mogli go nałożyć po 150 GB, 400 GB, albo wcale. I teraz oni ją zastąpili tą gorszą wersją za 49 zł / 30 dni, z taryfy Internet na Kartę w Play, z obowiązkowym lejkiem 1 mb/s po 100 GB, ale osoby, które zdążyły aktywować tą starszą, lepszą wersję za 45 zł / 30 dni, w wersji cyklicznej, podobno miały ją aktywną cały czas, pomimo wycofania możliwości włączenia już obu wersji cyklicznej jak i jednorazowej. Teraz pytanie do osób, które miały włączoną wersję cykliczną, czy ona jest dalej aktywna?

Chodzi mi o to, że ta usługa Noce bez Limitu za 5 zł / 30 dni, w taryfie Internet na Kartę w Play, też ma wersję cykliczną i jednorazową, i włączenie wersji cyklicznej może chronić przed jej likwidacją, gdyby ją kiedyś wycofali. W tej najnowszej taryfie Internet na Kartę w Play 2.0, nie ma już podobno Nocy bez Limitu, a ta poprzednia taryfa InK jest już archiwalna i wszystko się może wydarzyć w tym temacie, jak już Play z udowodnił z innymi usługami.

Załóżmy, że chcę włączać Noce bez Limitu co drugi miesiąc, ale nie chcę korzystać z wersji jednorazowej, tylko cyklicznej, to kiedy tą cykliczną muszę najpóźniej wyłączyć, aby mi jej nie przedłużyło na następny miesiąc? Ostatniego dnia aktywności tej usługi, tuż przed 9:00 rano, czy można to zrobić wcześniej? Rozumiem też, że jakbym chciał jednak ją włączyć na drugi miesiąc pod rząd, bo się rozmyśliłem, to na drugi dzień po wyłączeniu, mogę ją bezproblemowo włączyć?

Jak to jest też z włączaniem tej usługi, dzień aktywacji liczy się do tych 30 dni, czy jak włączę ją zaraz po północy, to jest tak jakby była aktywna przez 31 dni, czyli 1 dzień aktywacji + 30 dni od następnego dnia po włączeniu? Jest tu jakieś różnica pomiędzy wersją cykliczną, a jednorazową?

Wracając jeszcze do tego Dnia bez Limitu za 4 zł taryfie PInK, czy jakiś sposób, aby się uchronić przed tym, aby 3 dnia kiedy ta usługa się wyłączy, nie wiadomo do końca, o której godzinie, żeby nam nie zabierało kasy z konta? Karlos20, z tego co napisałeś wynika, że trzeba czekać, aż się sama wyłączy, ale sporo usług ma opcję wyłączania, czy nie można, np. wyłączyć jej 2 dnia zaraz przed północą, albo 3 dnia po północy?

Co ile, najrzadziej można doładowywać, aby ta karta tą taryfą PInK była aktywna? Chodzi mi o to, że jakbym chciał sobie włączyć ten Dzień bez Limitu za 4 zł, np. raz na 3 miesiące, wiedząc, że w określone 2 dni mam bardzo dużo GB do pobrania, to da się tak zrobić? Jaka jest najdłuższa możliwa przerwa, aby korzystać z tej usługi i aby utrzymać kartę SIM przy życiu?

Co do tej usługi, 24 GB na rok, to działa ona tylko w InK 50, czy w pozostałych InK 5, InK 9 , InK 19, też funkcjonuje?

Na koniec, czy da się wysyłać sms-y premium w tych dwóch taryfach; PInK i InK? Chodzi mi o to, żeby "wyciągnąć" część kasy z salda na ich kontach? Coś mi się obiło o uszy, że że jest taka możliwość, tylko w jakiś sposób ograniczona.
 #1101824  autor: Karlos20
 23 sie 2020, 21:20
Bohann:
Jeśli chodzi o starą wersję Internetu Bez Limitu za 45 zł - prawa nabyte, jeśli ktoś ma włączony pakiet odnawialny co miesiąc, to będą mieć neta bez limitu danych praktycznie na zawsze - wystarczy aktywne konto i minimum 45 zł na saldzie (ludzie zasilą konto np. raz za 100 zł na 2 miechy czy 300 na pół roku). Obecni i nowi klienci, którzy tego pakietu nie mają, włączą ten gorszy pakiet 100GB z gwarantowanym lejkiem 1 mega po ich zużyciu za 49. Niestety.

W INKu są nocki za 5 zł / miesięcznie. Pamiętaj, że jeśli je włączysz, nie odpalisz jakiegokolwiek pakietu internetu z lejkiem 1 mega. Wyzerowanie salda konta i/lub bonusu GB z zasileń, może pozbawić Ciebie z korzystania z neta w nocy, musisz mieć jakieś dostępne, niewyzerowane saldo. Więc tutaj może być różnie, gdyby chcieli wycofać ten pakiet.

Nie ma sposobu, żeby wcześniej wyłączyć pakietu za 4 zł w starym PINKu. Bezpieczniej jest zasilać saldo za jedyne 5 zł, wówczas stracisz albo bonus MB/GB z zasilenia lub pozostałą złotówkę z doładowania. Nie dziw się, czemu pakiet nie jest odnawialny i jest tyle korowodów. Można też zasilić konto większą kwotą, co spowoduje otrzymanie większego bonusu GB. Sam musisz tego pilnować.
Doładowanie za 5 zł w PINKu to 7 dni wychodzących + 3 miesiące na doładowanie i to max czas na odblokowanie niewykorzystanego salda złotówek.

24GB na rok działa tylko w taryfie INK50. Reszta taryf to inne bonusy starterowe lub jako gołe taryfy INK jeśli ofertę się zmieniało z dotychczasowej karty SIM.

W taryfach internetu na kartę w Play nie możesz wysyłać SMSów premium, możesz natomiast złotówki doładowane wykorzystać na zakupy mobilne z niektórych serwisów, które są realizowane poprzez przepisanie kodu pin z smsa otrzymanego od dostawcy usługi dodatkowej. Jeśli nie masz włączonej blokady kwotowej lub usługowej na zakupy mobilne, tylko w ten sposób możesz "pozbyć się" nadwyżki kasy na saldzie.
Pozdrawiam :)

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1102787  autor: atlantydas
 09 wrz 2020, 19:31
Jaki starter mam kupić żeby odpalić 24gb na ink50. Jak on wygląda?

Kupiłem w żabce 2 startery i była możliwość tam tylko zmiany na Play internet na kartę 2.0 albo formuła.

W salonie Play powiedzieli mi dziś że mają już tylko wyłącznie nowe startery

Mój plan

Doładować za 200zl (150dni ważności i 190gb) przez 3 pierwsze miesiące korzystać internet bez limitu za 50zl na komputerze. Następnie przełożyć do telefonu i ostatniego dnia ważności bonusu odpalić 24gb. Wyjdzie wtedy 214gb na 14 msc czyli 15gb na miesiąc.
Jest coś bardziej optymalnego do neta w telefonie?

Czy pakiet 24gb przedłuży mi też ważność środków na koncie oprócz bonusu z doładowania?
 #1102823  autor: Karlos20
 10 wrz 2020, 11:49
atlantydas:
kupujesz dowolny starter Internetu na Kartę, przykładowo taki:
Obrazek
Wątpie, żebyś dostał taki starter za 50 zł w zwykłym kiosku. Może w salonie Playa, ale to nic pewnego.
Kup taki starter z taryfą Internet na Kartę. Nie w Żabce, bo ma nową ofertę.
Zarejestruj go. Później go aktywuj i dodaj go w Play24. Stamtąd możesz zmienić taryfę na "Internet na kartę 50 zł". Po zmianie taryfy, doładuj konto za minimum 50 zł, następnie włącz usługę "24GB na rok".
Tak jak opisywałem, po aktywacji usługi, kasa jest ważna rok, a Ty otrzymujesz bonus z doładowania, powiększone o te 2GB z pierwszego miesiąca usługi. Później dostaniesz kolejne 11 paczek po 2GB, które łączą się z GB z zasileń.
Możesz zużyć GB bonusowe, a potem zasilić konto i włączyć pakiet 100GB z lejkiem za 49 zł, gdyż na samych GB z zasileń daleko nie zajedziesz...

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1102876  autor: Karlos20
 11 wrz 2020, 12:00
LukAsz SUW: 5G jest dostępne tylko z ofertą 100GB z lejkiem w INKu (49 zł/mies.) lub w taryfie INK 2.0 za 50 zł/mies. (ten sam pakiet).
Stara taryfa PINK wraz z tym pakietem wcześniej nabytym nie wspiera 5G.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1102880  autor: LukAsz SUW
 11 wrz 2020, 14:08
Karlos20 pisze:
11 wrz 2020, 12:00
LukAsz SUW: 5G jest dostępne tylko z ofertą 100GB z lejkiem w INKu (49 zł/mies.) lub w taryfie INK 2.0 za 50 zł/mies. (ten sam pakiet).
Stara taryfa PINK wraz z tym pakietem wcześniej nabytym nie wspiera 5G.
Karlos20 jesteś pewny nie wspieraniem 5G bo to oferta archiwalna i nie ma już informacji. Może wykonywałeś testy :) ??
  • Strona 84 z 91
  • 1
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 91
  • 1
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 91