DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 44 z 96
  • 1
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 96
 #1099522  autor: Remington
 18 lip 2020, 17:11
Czy celowe czy błędne, tego nie wiemy, bo nie ma w tej kwestii żadnych obowiązujących reguł. Promocyjne w Odnowie dobre tylko jak ktoś nie korzysta z pakietów. No i dla tych co chcą mieć puste konto i nie bać się, że wyczyści je opłata za brak aktywności.
 #1100397  autor: darkangel
 31 lip 2020, 12:55
Czy w Play OdNowa jest możliwość zakupu tańszych pakietów Internetowych niż np 1GB za 5 zł? nie muszą być bezterminowe mogą być na miesiąc, byle by było taniej.

Wiem, że za doładowanie w aplikacji Play24 w innych taryfach, można kupić tańsze pakiety Internetowe, a jak to tutaj jest?
 #1100398  autor: Remington
 31 lip 2020, 13:09
Tańszy net zapewniają pakiety 2GB za 9 zł i 6GB za 25 zł. Oraz pakiety solo
Mini: no limit + 10GB na 10 dni za 15 zł
L: no limit +15 GB na miesiąc za 30 zł
XL: no limit + 20GB na miesiąc za 35 zł
 #1100399  autor: darkangel
 31 lip 2020, 13:11
Czyli drogo, właśnie paczka netu powstrzymuje mnie przed migracją do OdNowy.
I zastanawiam się nad VirginMobile
 #1100417  autor: TomLee
 31 lip 2020, 17:12
W Red Bull mobile 2 GB za 5 zł. Ale to niewiele zmienia.
 #1101113  autor: babciagienia1p
 12 sie 2020, 07:59
babciagienia1p pisze:
18 lip 2020, 06:10
Czy skorzystanie z PromoZł w taryfie odNOWA spełnia warunek płatnej aktywności dla stanu darmowego?

No i mam odpowiedź. W okresie rozliczeniowym zużyłam tylko 0,01 zł z konta promocyjnego (PromoZł). Opłata za brak aktywności nie została pobrana. Przyczyny mogą być dwie:
1) zużycie PromoZł zwalnia z opłaty za brak aktywności
lub
2) karta, która zaczynała historię w P4 jako Fakt (przeniesiona z innej sieci) jest traktowana przez system Playa nadal jako Fakt (np. nie mogłam skorzystać z promocji 10GB za siedzenie w domu, mimo wielokrotnych reklamacji) i być może nie jest potrzebna, w takim przypadku, żadna aktywność.
 #1101116  autor: Karlos20
 12 sie 2020, 10:05
Opłata za brak aktywności nie jest naliczana, gdy zużyjemy choć 1 grosz z konta głównego czy promocyjnego, zużyjemy 1 jednostkę z kupionych płatnych, lub otrzymanych promocyjnie minut / SMSów, 500 kB neta (jednostka taryfikacyjna), bądź za każde doładowanie konta głównego. Aktywność w ramach darmówek w Play (Stan Darmowy) = brak aktywności na saldzie = danina 3 zł (od 15.08.2020).
W pierwszym miesiącu od włączenia startera z tą taryfą / zmiany taryfy - nie jest pobierana opłata za brak aktywności. Następnie wykonanie aktywności powoduje wydłużenie ważności konta o kolejny miesiąc. Dlatego w rzeczywistości ważność konta w odNOWIE to 13 miesięcy na wychodzące i przychodzące.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1108658  autor: deepblue
 23 gru 2020, 19:52
Jeśli dobrze rozumiem, jest to obecnie najlepsza oferta dla osób, które chcą mieć, jak ja, tylko zapasowy numer do wykorzystania od wielkiego dzwonu, i to raczej do odbierania połączeń/SMS-ów? Czyli jeśli kupimy tę kartę, to potem każdego miesiąca wystarczy wysłać przykładowo jeden SMS, żeby utrzymywać konto w stanie aktywności, a co za tym idzie, za początkowe 5 zł można ten numer mieć bardzo długo, zgadza się?

No chyba że nie łapię nomenklatury nowych technologii i tylko mi się wydaje, że w ofercie nie ma podobnych starterów. Jak przeglądam opisy, to mam wrażenie, że w tych innych do utrzymania ważności potrzebne są doładowania.

---

Wahałem się, czy pisać w tym wątku, czy w tym "jaką ofertę wybrać". Mam nadzieję, że post stąd nie spadnie.
 #1108666  autor: darekka
 23 gru 2020, 23:10
Play na Karte Rok ważności Konta nie wymaga płatnej aktywności-raz rocznie aktywujesz za darmo RWK.
Sieć "W rodzinie" https://wrodzinie.com.pl/ masz 2 lata konta po doładowaniu choćby 5zł.

Plus OdNowy jest Stan darmowy czyli darmowe połączenia i sms do Playa i submarek plus bezterminowa ważność konta/środków/pakietów po spełnieniu comiesięcznego warunku użycia czegokolwiek..

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1108671  autor: rsig
 24 gru 2020, 01:29
deepblue pisze:
23 gru 2020, 19:52
Jeśli dobrze rozumiem, jest to obecnie najlepsza oferta dla osób, które chcą mieć, jak ja, tylko zapasowy numer do wykorzystania od wielkiego dzwonu, i to raczej do odbierania połączeń/SMS-ów? Czyli jeśli kupimy tę kartę, to potem każdego miesiąca wystarczy wysłać przykładowo jeden SMS, żeby utrzymywać konto w stanie aktywności, a co za tym idzie, za początkowe 5 zł można ten numer mieć bardzo długo, zgadza się?

No chyba że nie łapię nomenklatury nowych technologii i tylko mi się wydaje, że w ofercie nie ma podobnych starterów. Jak przeglądam opisy, to mam wrażenie, że w tych innych do utrzymania ważności potrzebne są doładowania.
Szukaj ofert u operatorów pod nazwą Rok Ważności Konta. Jeśli to ma służyć tylko jako awaryjny, bardzo rzadko używany numer to są nawet wygodniejsze od odNowy, bo nie trzeba pamiętać o comiesięcznej płatnej aktywności, wystarczy raz na rok przedłużyć ważność (i tu tez nie trzeba nawet tych 5 zł doładowania, i w Play i w Orange ważność RWK na kolejny rok można przedłużyć bezpłatnym kodem).
 #1108679  autor: unnameduser
 24 gru 2020, 09:27
W OdNowie też nie trzeba pamiętać o comiesięcznej aktywności - pod warunkiem że ma się na koncie 0 zł. Wystarczy coś zrobić raz na rok, żeby nie wyłączyli numeru.

LuiN pisze:Desktopowa wersja Telepolis to ostatnia rzecz na której się skupiamy.
 #1108685  autor: neotele
 24 gru 2020, 11:29
unnameduser pisze:na koncie 0 zł. Wystarczy coś zrobić raz na rok, żeby nie wyłączyli numeru.
Jakie "coś"?
Jeśli masz 0 zł na koncie, to jedyną rzeczą, którą możesz zrobić jest doładowanie za min 5 zł.
 #1108692  autor: rsig
 24 gru 2020, 13:39
neotele pisze:
24 gru 2020, 11:29
unnameduser pisze:na koncie 0 zł. Wystarczy coś zrobić raz na rok, żeby nie wyłączyli numeru.
Jakie "coś"?
Jeśli masz 0 zł na koncie, to jedyną rzeczą, którą możesz zrobić jest doładowanie za min 5 zł.
Które to doładowanie jest natychmiast rekwirowane przez Play na poczet zaległych płatnych aktywności, zanim zdążysz wykorzystać z niego choć jeden grosz.
Remington pisze:
24 gru 2020, 11:58
Bynajmniej. Można skorzystać z posiadanych pakietów i już mieć rok spokoju.
Przy 0 zł na koncie Play odłącza stan darmowy. Jeśli dodatkowo mamy i zaległości w płatnych aktywnościach to Play nie odbiera/blokuje wtedy i wykupionych pakietów na poczet tych zaległości? Pozatym deepblue chce ten numer jako awaryjny, do rzadkiego odbierania rozmów/sms. Choć fakt, że nawet w takim przypadku pakiet 100 sms za 5 zł mógłby wziąć i raz na rok sms puścić.
 #1108697  autor: Karlos20
 24 gru 2020, 14:01
rsig: kwota zasilenia jest rekwirowana przez Playa gdy skorzystaliśmy z usługi "Kredyt". W innym wypadku gdy w taryfie odNOWA nie wykonaliśmy płatnej aktywności na koncie - albo 3 zł, albo kwotę pozostała z salda między 0,01 a 2,99 zł. Żadna zaległa kwota po doładowaniu konta nie jest pobierana. Play nie zabiera też wykupionych środków z innych pakietów - choć jeśli zużyjesz choć 1 jednostkę z pakietu, NIE NALICZAJĄ opłaty za brak aktywności, niezależnie od stanu konta głównego.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1108701  autor: Remington
 24 gru 2020, 14:50
Potwierdzam, zapisy o opłacie za aktywność dotyczą tylko bieżącego stanu konta. Jeśli jest mniej niż 3 zł to biorą wszystko, jeśli 0 to nic nie biorą, nic nie ściągają z dołu. Jako numer tylko do odbierania Odnowa z raz kupionym pakietem netu za 5 zł starczy nawet na 170 lat i 8 miesięcy - tyle powinno wystarczyć 😉.
 #1108704  autor: marcin19883
 24 gru 2020, 16:21
Remington pisze:
24 gru 2020, 14:50
Odnowa z raz kupionym pakietem netu za 5 zł starczy nawet na 170 lat i 8 miesięcy - tyle powinno wystarczyć 😉.
Czyli pakiety to płatna aktywność? Raz kupić i korzystać przynajmniej raz w miesiącu?
 #1108705  autor: Remington
 24 gru 2020, 18:06
Od początku tak jest w Odnowie. Oczywiście 170 lat to wariant z korzystaniem raz na miesiąc w celu ochrony środków na koncie. Z zerowym saldem wystarczy skorzystać raz na rok, czyli wtedy można przemnożyć 170 lat przez 12 😂.
 #1108707  autor: rsig
 24 gru 2020, 18:14
Karlos20 pisze:
24 gru 2020, 14:01
rsig: kwota zasilenia jest rekwirowana przez Playa gdy skorzystaliśmy z usługi "Kredyt". W innym wypadku gdy w taryfie odNOWA nie wykonaliśmy płatnej aktywności na koncie - albo 3 zł, albo kwotę pozostała z salda między 0,01 a 2,99 zł. Żadna zaległa kwota po doładowaniu konta nie jest pobierana.
Jestem niemal pewien że na forumplay pisali że doładowania w odNowie idą w pierwszej kolejności na spłatę zaległych płatnych aktywności. Teraz nie sprawdzę bo Play wyłączył forum, choć jeśli mówicie że nie rekwiruje to napewno macie rację.
Czyli w takim razie ta opłata 3 zł jest tak dla jaj? Bo wychodzi że nawet nie płacąc przez kilka miesięcy można potem doładować konto i dalej kupować i używać pakiety jakby nigdy nic.
Remington pisze:
24 gru 2020, 14:50
Jako numer tylko do odbierania Odnowa z raz kupionym pakietem netu za 5 zł starczy nawet na 170 lat i 8 miesięcy - tyle powinno wystarczyć 😉.
Wystarczy dla dzieci i wnuków, jeśli zostawi im ten awaryjny numer w spadku :).
 #1108711  autor: Remington
 24 gru 2020, 18:43
rsig pisze:
24 gru 2020, 18:14
Jestem niemal pewien że na forumplay pisali że doładowania w odNowie idą w pierwszej kolejności na spłatę zaległych płatnych aktywności. Teraz nie sprawdzę bo Play wyłączył forum, choć jeśli mówicie że nie rekwiruje to napewno macie rację.
Czyli w takim razie ta opłata 3 zł jest tak dla jaj?

Nigdy tak nie było - ani w regulaminach, ani w rzeczywistości. Opłata jest m.in. po to by w majestacie prawa czyścić nieaktywne konta z pieniędzy.
  • Strona 44 z 96
  • 1
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 96
  • 1
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 96