DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1100210  autor: Marcel82
 28 lip 2020, 18:36
Cześć!

Po latach wymiękłem i przesiadam się z klawiszowca na smartfona (don't ask) :D
Od kilku lat mam Fakt: no-limit SMS oraz uzbierane ok. 20 h i 4 GB z pakietów 100/100/100. Minuty by starczyły, ale GB wiadomo...

Nie wiem, ile GB będę zużywał, może 5, może 10 a może 20.
Nie chciałbym natomiast po wykorzystaniu musieć wykupić np. 8 GB za 20 zł...
Widziałem zestawienie użytkownika windows123455860455, ale nie do końca je rozumiem, np. nie widzę Orange Free (w ogóle nie widzę nazw taryf, są tam??), a tam za 50 zł jest 50 GB na 3 miesiące i to byłoby niezłe. Nie zagłębiałem się za to z minutami jak tam jest.
Teoretycznie nie potrzebuję no-limitu na rozmowy, ale ponownie - nie chcę mieć 50 czy tam 100 minut i potem dokupować.
Nagle się okaże, że mam supertaryfę za 20 zł, ale musiałem dokupić net za 20, SMSy za 5 i rozmowy za 10 :D

Żeby było łatwiej to tak:
- do 30-40 zł/m-c (im taniej tym lepiej)
- no-limit rozmowy i SMSy (lub min. 3-4 h)
- 15-20 GB (nie w jakiejś promocji na chwilę typu 5+10, bo za chwilę z 15 zostanie 5)*
Najlepiej Play lub T-Mobile, bo mam tam już nr na kartę (Fakt, Formuła oraz Heyah) albo ewentualnie Orange - mama ma Orange Love. W ten sposób mógłbym chyba kupić jakikolwiek starter i załatwić wszystko przez net albo USSD, prawda?

*Znajomy ma Orange Free i z tego co kojarzę, to od lat ma jakieś podwójne GB za doładowania, więc chyba nie grzebią za bardzo w tej taryfie?

Pozdrawiam,
Marcin
 #1100215  autor: iphoneski
 28 lip 2020, 20:15
Ogólnie ciężko coś doradzić jeśli nie wiesz ile dokładnie potrzebujesz internetu. W Play masz np za 30 zł No limit na wszystko i 15 GB a potem internet zwalnia do 1 Mb/s co pozwala korzystać z internetu, ale filmu w HD już nie zobaczysz na tym lejku. Jak dołożysz 5 zł masz 5GB więcej na pełnej prędkości a jak 5 zł mniej masz 10GB ale wtedy już nie ma praktycznie neta po wykorzystaniu.
W T-Mobile masz No limit i 10GB za 25 zł, jak dasz 5 zł więcej jest video bez limitu na wybrane serwisy ale bez HD, ale w karcie T jest ograniczenie prędkości do 15 Mb/s, pytanie czy ci to przeszkadza.
Najlepiej by się opłacała Heyah w nowej ofercie 01 gdzie za 39 zł na 2 miesiące (19,5 miesięcznie) jest No limit i 20 giga neta na miesiąc, ale oferta wyszła mocno niedopracowana.
Karta Orange mocno się zepsuła - starzy klienci mają dobre warunki, ale dla nowych jest zbliżona oferta jak te, które podałem wyżej. Co do szczegółów nie będę pisać, bo tak tam teraz namieszali, że nawet diabeł tego nie ogarnie ;)
 #1100226  autor: iphoneski
 28 lip 2020, 21:03
Ok, czyli ominęła mnie zmiana. Nie śledzę wszystkich regulaminów cały czas
 #1100228  autor: Marcel82
 28 lip 2020, 21:25
Dzięki na razie za te odpowiedzi.
Faktycznie nie ma tam tego 1 Mbps w Play.
do wykorzystania na transmisję danych w Polsce, w zasięgu sieci Telekomunikacyjnej przy wykorzystaniu ustawień APN
A to co znaczy? Mam wyłączyć roaming krajowy i liczyć tylko na nadajniki Play?
W T-Mobile masz No limit i 10GB za 25 zł, jak dasz 5 zł więcej jest video bez limitu na wybrane serwisy ale bez HD, ale w karcie T jest ograniczenie prędkości do 15 Mb/s, pytanie czy ci to przeszkadza.
15 Mbps mi nie przeszkadza o ile nie przycinają mocniej.
Widzę, że można mieć 10+10 GB, wystarczy doładować przez net. Nie wspomniałeś o tym, bo nie chciałem takiego czegoś czy po prostu T-mobile zmienia non stop ofertę?
Supernet Video - Video bez limitu danych np. Youtube.
urządzenie odtwarzające treści video w ramach Aplikacji Video oraz oprogramowanie na tym urządzeniu muszą mieć techniczną zdolność do korzystania z danego standardu i muszą być ustawione na taki standard
Mam ustawić w aplikacji YT, że nie ma włączać mi powyżej 480p? :wink: Zgaduję, że tak można? :mrgreen:
Chyba bym to zignorował i 20 GB by starczyło.
Najlepiej by się opłacała Heyah w nowej ofercie 01 gdzie za 39 zł na 2 miesiące (19,5 miesięcznie) jest No limit i 20 giga neta na miesiąc, ale oferta wyszła mocno niedopracowana.
Słyszałem o tym. Rok gwarantują takie stawki. W sumie super cena chyba.
A co jest niedopracowane? Czy to długa bajka i mam czytać cały wątek w dziale "na kartę"? :)
 #1100230  autor: iphoneski
 28 lip 2020, 21:45
Nie będę cytował całości ;)
Ten APN to w skrócie punkt dostępowy przez który łączysz się z netem, na to nie zwracaj uwagi bo właściwie w każdej sieci masz „internet” i nie ma to nic wspólnego z nadajnikami.
O dodatkowych gigabajtach w T nie wspomniałem, bo jest to traktowane jako promocja i nie wiemy kiedy się skończy, gdybym miał tak o wszystkim wspominać to masz tam jeszcze gigabajty z piątkowych promocji w aplikacji - średnio co 3 tygodnie wpada kilka gigabajtów, różni się to za każdym razem - raz są 3, raz 5, kiedyś 15 było i to jest na 7 dni od dnia aktywacji.
Z 01 jest skoro problemów np brak LTE na starcie i trzeba przez obsługę klienta włączać, problemy z przeniesieniem numeru, brak jakichkolwiek usług dodatkowych, ale to ma się niby kiedyś zmienić.
Ogólnie jeśli ci 15 Mb/s nie przeszkadza to wolałbym dopłacić 5 zł i wziąć T.
Co do video bez limitu nie korzystałem, także się nie odzywam ;)
 #1100235  autor: Marcel82
 28 lip 2020, 22:43
Dzięki.
Za dużo tego ;)

Teraz widzę Play Solo XL = 35 zł = no-limity + 20 GB + potem ten lejek 1 Mbps, też nie jest złe.
Musze poczytać jeszcze.
 #1100247  autor: Karlos20
 29 lip 2020, 10:17
Marcel82: to lista sociali objętych Social Pass w OF: Facebook, Instagram, Snapchat, Twitter, Pinterest, Messenger, Whatsapp, Viber, Telegram & Parrot One

Ogólnie to ja bym polecił Playa i SOLO XL, może jest drożej, ale po 20GB net nie zwalnia do lichej prędkości i nie trzeba pamiętać o passach (na 1 mbps działają wszystkie apki społecznościowe, a filmy spokojnie można oglądać w 480p, bez limitu danych). No i ten 1 mbps jest do końca ważności pakietu, podczas gdy tańsze a2mobile po 5GB na tym lejku jeszcze bardziej przykręci prędkość (spadek do 512 kbps).
Dodam jeszcze, że lejek 1 mega w Play nie musi się pojawić od razu po 20GB, bo w ofertach na kartę są opcje typu bonus za doładowanie konta czy darmowe paczki danych, które powodują, że net spowolni później (jest promocja na lato ze 100GB na sociale do końca września, lub do 100GB na start na wszystkie serwisy dla nowych numerów).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1100254  autor: Marcel82
 29 lip 2020, 11:38
Dzięki za odp.
Też rozważam SOLO XL - musiałbym tylko przejść z Faktu do np. Formuły i włączyć ten pakiet.
O 100 GB wiem. Fajnie, że stamtąd leci też YT (YouTube, TikTok, Facebook, Messenger i Instagram).
 #1100321  autor: 24bis24
 29 lip 2020, 21:17
Karlos20 pisze:
29 lip 2020, 10:17
Ogólnie to ja bym polecił Playa i SOLO XL, może jest drożej, ale po 20GB net nie zwalnia do lichej prędkości i nie trzeba pamiętać o passach (na 1 mbps działają wszystkie apki społecznościowe, a filmy spokojnie można oglądać w 480p, bez limitu danych). No i ten 1 mbps jest do końca ważności pakietu
Za wyjątkiem odNOWA gdzie po zakończeniu pakietu schodzi z konta głównego :)

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1100336  autor: Marcel82
 30 lip 2020, 07:54
Jak już to przejdę na Formułę, ale dzięki.

Mam jeszcze trochę czasu do przejścia, więc z nudów poczytałem jeszcze tabelką "Windowsa".
35 zł to nie majątek, ale jak można dać 20 zł, to trochę "głupio". ;)

A co powiecie o Lycamobile?? Przeczytałem tylko 2 czy 3 ostatnie strony ich wątku, dalej są problemy? Używa ktoś?
35 GB za 20 zł wygląda nieźle:
https://www.lycamobile.pl/pl/bundle/to-all-s/
Nie bardzo rozumiem poniższy zapis (z w/w linku) - jedno to zakup przez internet, a drugie stacjonarnie?
30 GB / 35 GB tylko online Internetu *2 GB INTERNETU W ROAMINGU UE/EOG //nie umiem przekreślić tych 30 GB
 #1100339  autor: TomLee
 30 lip 2020, 10:01
Skoro rozważasz ofertę na T-mobile to dlaczego nie Heyah 01? no limit, 20GB i roaming w UE. 39 zł za 2 miesiące. Przeniosłem numer córki i jest ok. Na razie brak zasięgu lte, ale to przejściowe.
 #1100345  autor: 24bis24
 30 lip 2020, 10:31
@TomLee, polecasz coś czego nie testowałeś. Przetestuj usługę a z pewnością zmienisz zdanie :) .

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1100359  autor: TomLee
 30 lip 2020, 15:29
W lycamobile brak obsługi MMSów. Generalnie jak przenosisz ofertę do karty to jak coś nie będzie pasować to po prostu przenosisz numer gdzie indziej. Możesz zacząć od lycamobile
 #1100433  autor: Marcel82
 01 sie 2020, 07:54
Co masz na myśli pisząc streaming?
Jak ja chciałbym robić jakiś "live" (nie będę chciał) czy zwykłe oglądanie streamu jak netflix czy zawody sportowe z nielegalnych streamów (to już tak :D )?
 #1100518  autor: neotele
 02 sie 2020, 05:31
Marcel82 pisze:
01 sie 2020, 07:54
Co masz na myśli pisząc streaming?
Każdy rodzaj transmisji od i do Ciebie. Kiedyś ktoś o tym pisał:
viewtopic.php?f=22&t=55083&p=1068537#p1068537

Ale teraz, gdy serwer będzie/jest w PL, nie powinno nie być tego problemu.
Najlepiej przetestuj, kupując jakiś tańszy pakiet, np. za 10 czy 12,50, a jeśli będzie u Ciebie ok, to zmienisz na docelowy pakiet za 20 zł.