DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 31 z 123
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 123
 #1099115  autor: iphoneski
 11 lip 2020, 17:07
Albo ktoś nie dodał T-Mobile do bazy co jest bardziej prawdopodobne. W każdym razie nadajniki są, więc zasięg też z nich będziesz mieć ;)
 #1099116  autor: Burito
 11 lip 2020, 17:50
Chyba ta baza BTSearch nie jest zbytnio aktualna, bo przed moją miejscowością jest inna tj. Tarnowska Wola i przed wjazdem do niej niedaleko cmentarza jest jakiś maszt nadawczy, którego nie ma w ww. bazie.

Obrazek

Jak ustalić co to za maszt ?
 #1099118  autor: iphoneski
 11 lip 2020, 18:05
Przełączasz się z bazy na wykaz pozwoleń UKE. Jeśli to maszt jakiejś sieci to tam go znajdziesz a jeśli go tan nie ma to znaczy, że to albo maszt jakiejś lokalnej sieci internetu radiowego albo jakiejś firmy elektrycznej.
 #1099190  autor: fwitkowski17
 13 lip 2020, 07:52
Witam, mam takie drobne pytanie.
Czy gdy przejdę na wyższy plan w danym miesiącu to czy limit GB w UE również się resetuje i powiększa jak pakiet danych w Polsce? Czy większy limit GB w UE obowiązuje dopiero w następnym cyklu rozliczeniowym?
 #1099199  autor: Karlos20
 13 lip 2020, 12:04
windows123455860455: zmieniając plan na wyższy, otrzymujesz od razu większą ilość GB w kraju oraz w roamingu UE, niewykorzystana pozostała część pakietów przepada.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1099213  autor: PanMarcinPL
 13 lip 2020, 13:22
Jestem w trakcie przenoszenia nr do Flex, na jedno pytanie nie znalazłem odpowiedzi. Podpinam kartę, ale wolałby, zasilać Blikiem, czy jeżeli blik będzie jako domyślna płatność, a załóżmy, że będzie tam niewystarczająca ilość środków, czy ściągnie wtedy z karty czy nie odnowi planu?
 #1099214  autor: Karlos20
 13 lip 2020, 13:30
PanMarcinPL: opłacanie usług z salda zasilanego BLIKiem jest możliwe, jeśli na koncie nie masz podpiętej karty płatniczej, te formy płatności za plan we Flexie się wykluczają - musisz wybrać jedną z nich.
Jeśli zabraknie kasy z salda Flex na opłacenie planu, Twój numer zostanie zawieszony, do momentu doładowania salda i aktywacji planu, bądź podpięcia karty płatniczej i opłaceniu planu. Pamiętaj, jeśli chcesz wypłacić niewykorzystane środki z salda Flex, musisz podpiąć kartę płatniczą - zalecam taką formę płatności za plan - wówczas będziesz mieć non-stop dostępne połączenia wychodzące, przychodzące i transmisję danych.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1099217  autor: columbo
 13 lip 2020, 14:48
Karlos20 pisze:
13 lip 2020, 12:04
windows123455860455: zmieniając plan na wyższy, otrzymujesz od razu większą ilość GB w kraju oraz w roamingu UE, niewykorzystana pozostała część pakietów przepada.
No i płaci się więcej dopiero od następnego mc. Teoretycznie, jak ktoś ma w planie wyjść z flex może zaraz na początku ostatniego okresu przejść na wyższy plan i uciec na koniec tego okresu. Chyba, że w takiej sytuacji jest jakiś wymóg, że musi zostać jeszcze co najmniej 1 miesiąc po operacji podwyższenia planu.
 #1099218  autor: columbo
 13 lip 2020, 14:50
PanMarcinPL pisze:
13 lip 2020, 13:22
jako domyślna płatność, a załóżmy, że będzie tam niewystarczająca ilość środków, czy ściągnie wtedy z karty czy nie odnowi planu?
Domyślna metoda płatności po coś jest. Teoretycznie powinno być tak, że jeśli na domyślnej metodzie nie ma środków, a na tej drugiej są, to plan i tak nie zostanie opłacony.
 #1099240  autor: spotify
 14 lip 2020, 00:24
Nie śledzę na bieżąco forum, więc nie jestem w temacie
Przeczytałem kilka stron wcześniej i już w sumie nie wiem co działa we Flex a co nie działa.
Więc pytania takie:
1) Czy warto do Flex się przenieść i co nie działa lub jakie na dzień dzisiejszy są ograniczenia? Które usługi ma Flex a nie ma nju lub odwrotnie?
2) Jak się Flex ma do nju? Która ogólnie oferta lepsza? (wiem jakie są ceny i tutaj nie chodzi o cenę ale o usługi działające, nie działające i ogólnie platforma)
3) Gdzieś czytałem, że Orange we Flex ma dawać też 5G. Czy nju też brane pod uwagę?
4) Ogólnie - pomijając ceny (wiadomo nju na dzień dobry 29zł 10GB, Flex od razu za 25zł 15GB, za 30zł 30GB) która usługa jest lepsza czy też bardziej uniwersalna z mniejszą ilością wad?
 #1099243  autor: iphoneski
 14 lip 2020, 06:01
Co do 5G to we Flex będzie na pewno a w NJU na dzień dzisiejszy nie ma planów. A skoro w Orange nawet planów nie ma to nie ma też co spodziewać się wprowadzenia, bo u nich to od planów do uruchomienia nawet szybko nie jest ;)
Nie będę ci odpowiadał pojedynczo na każde pytanie tylko wypiszę to co nie działa lub prawie nie działa.
1: HD Voice przy połączeniach przychodzących gdy masz dodatkową kartę Esim do Apple Watch, przy dodatkowej karcie np do neta problemu nie ma. Orange już od jakiegoś czasu nad problemem pracuje i są pierwsze efekty, ale o regularności ciężko mówić póki co.
2: u niektórych nie działa poczta głosowa i info o próbie połączenia a także info, że numer jest już dostępny i można dzwonić - tu się nie wypowiem, bo u mnie śmiga.
3: blokada z numerów zastrzeżonych podobno coś szwankuje - tego nigdy nie używałem, więc nie wiem nawet jak to działać powinno.
4: Billing połączeń - tu nie ma co tłumaczyć, bo zwyczajnie brak tej usługi.
Reasumując dla mnie lepszym wyborem jest Flex z kilku powodów
1: elastyczność - gdy potrzebuję więcej internetu choćby w UE zwiększam pakiet kilkoma kliknięciami a potem mogę w ten sam sposób wrócić do poprzedniego
2: dodatkowa karta do routera - na wyjazdy biorę Apple TV a przy udostępnianiu neta z telefonu i do tego streaninf AirPlay bateria leciała w oczach a teraz router pod prądem i spokój.
3: video bez limitu - tego tłumaczyć nie muszę.
4: ogólnie bardziej nowoczesna i rozwijająca się oferta - Orange ma NJU w sunie chyba tylko dlatego, że tego nie zlikwidowali. Flex cały czas się rozwija np. ostatnio wprowadzony klub, deklaracja wprowadzenia 5G, jakiś czas temu pokazane ciekawe pakiety na Roaming w USA i Kanadzie itd.
 #1099249  autor: spotify
 14 lip 2020, 09:48
A w innych przypadkach HDVoice działa i nie ma problemów jak w nju?
Poczta glosowa prywatnie dla mnie nie istnieje i nie korzystam
To samo z blokowaniem numerów zastrzeżonych
Przez TM czyli brak bilingów u nich odzwyczaiłem się od tego, wiec gdy jest to fajnie a gdy nie ma - nie ma dramatu
Co jeszcze nie działa albo brakuje? Co ma np nju a nie ma Flex i odwrotnie?
Jak wyglada płatność? Tak jak np za każde subskrypcje typu Spotify płatność automatyczna z karty na miesiąc do przodu?
Na czym polega ten Blik we Flex? Co to za różnica w stosunku do zwykłej podpiętej karty?

Co jeśli wezmę Flex na próbę a później mnie się odwidzi? Mogę bez problemu zmienić na nju/Orange czy muszę przez inna sieć przeskoczyć?
Co jeśli nie będę miał środków w dniu pobrania? Usługa blokowana?
Co z numerem w takim przypadku ?

Czy można zawiesić usługę na jakiś czas? Co z numerem?

Co się nie podoba we Flex?
Czy jest jakaś możliwości obsługi konta bez apki w telefonie (np www)?
Co jeśli padnie mnie telefon (np awaria)? Jak z płatnościami, dostępem do konta, możliwościami zablokowania itd ?
 #1099259  autor: iphoneski
 14 lip 2020, 12:02
spotify pisze:
14 lip 2020, 09:48
A w innych przypadkach HDVoice działa i nie ma problemów jak w nju?
Tak jak w każdej sieci tj. zależy od tego jak operatorzy są dogadani.
Jak wyglada płatność? Tak jak np za każde subskrypcje typu Spotify płatność automatyczna z karty na miesiąc do przodu?
Dokładnie
tak.
Na czym polega ten Blik we Flex? Co to za różnica w stosunku do zwykłej podpiętej karty?

Po prostu niektórzy nie chcą podłączać nigdzie karty (w sumie nie rozumiem dlaczego) i mogą zapłacić blikiem. Niektórzy chcieliby nawet do kiosku po doładowania chodzić ;)
Co jeśli wezmę Flex na próbę a później mnie się odwidzi? Mogę bez problemu zmienić na nju/Orange czy muszę przez inna sieć przeskoczyć?

Niestety przez inna sieć
Co jeśli nie będę miał środków w dniu pobrania? Usługa blokowana?
Co z numerem w takim przypadku ?

Czy można zawiesić usługę na jakiś czas? Co z numerem?
Jesli nie zapłacisz (bez znaczenia z jakiego powodu) masz 6 miesięcy na to by coś z numerem zrobić. Czyli albo wreszcie zapłacić albo go gdzieś przenieść. Przez te miesiące numer jest zablokowany.
Co się nie podoba we Flex?

W sumie chyba brakuje mi tylko lejka do 1 mega po przekroczeniu pakietu tak jak miałem w Play i przechodzenia neta na następne miesiące jak kiedyś w karcie.
Czy jest jakaś możliwości obsługi konta bez apki w telefonie (np www)?
Nie ma.
Co jeśli padnie mnie telefon (np awaria)? Jak z płatnościami, dostępem do konta, możliwościami zablokowania itd ?
Płatność idzie systemowo, więc zapłacone będzie, ale z usług nie będziesz mógł korzystać, no bo nie masz telefonu. no chyba, że załatwisz sobie inny ale wtedy możesz też się zalogować na tym innym do aplikacji.
  • Strona 31 z 123
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 123
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 123