DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1098460  autor: przemo_one
 01 lip 2020, 14:39
Chodzi o taryfę Frii. Konto jest aktywne na wychodzące. Wystarczy wizyta w salonie? Może lepiej czat z konsultantem?

Pozdrawiam
 #1098509  autor: babciagienia1p
 01 lip 2020, 20:36
Wydaje mi się, że wystarczy ustawić taryfę na gołą Frii bez żadnych ofert. Konto będzie ważne wtedy 30 dni. Jeśli nie doładujesz, po następnych 14 dniach powinni wyłączyć również przychodzące.

Jeśli masz gołą Frii i konto ważne dłużej niż 30 dni, to najpierw aktywuj 1,- zł bez limitu, następnie dezaktywuj i jak w pierwszym akapicie.
Nie trzeba nigdzie chodzić ani dzwonić.
 #1098512  autor: Karlos20
 01 lip 2020, 21:01
babciagienia1p: to zły pomysł, bo systemy T słynna z długiego utrzymywania numeru na połączenia przychodzące (nawet rok czasu może taki numer przetrzymać, czasem i dłużej). Polecam wizytę w salonie i składając wniosek o wyrejestrowanie numeru na kartę. Ta operacja spowoduje wyłączenie numeru.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1098513  autor: przemo_one
 01 lip 2020, 21:07
Dzięki za informację. Na czacie konsultant poinformował mnie, że w mojej ofercie nie ma opcji wcześniejszego wyłączenia numeru, i że należy czekać na upłynięcie ważności konta. Coś pokombinuję z nimi w wolnej chwili. Przecież mam prawo wyłączyć numer.
 #1098515  autor: babciagienia1p
 01 lip 2020, 21:22
Karlos20 pisze:
01 lip 2020, 21:01
babciagienia1p: to zły pomysł, bo systemy T słynna z długiego utrzymywania numeru na połączenia przychodzące (nawet rok czasu może taki numer przetrzymać, czasem i dłużej).

Owszem, zdarzają się przypadki, że numer jest długo trzymany, ale chyba w innych taryfach niż Frii. Mam tuBiedronkę, która wegetuje już ponad 2,5 roku i jeszcze nigdy nie była doładowywana. W taryfach Nowy Tak Tak i Hot też zdarzają się długie utrzymywania przychodzących.
Z drugiej strony - dokładnie w taki sposób (30+14 dni) wyłączono mi ciekawy numer we Frii. Na szczęście udało się go odzyskać (było trochę zachodu). Być może akurat trafiłam na akcję czyszczenia przeterminowanych leżaków...
 #1098521  autor: 7xx654465
 01 lip 2020, 22:27
System T-Mobile jest nie przewidywalny, leżaka którego trzymam do dziś odkryłem po ok 3latach leżenia myślałem że już dawno wyłączyli, włożyłem do telefonu okazało się że działa to doładowałem większą kwota żeby przetrzymać nr bo całkiem fajny, TU biedronka kupiłem z 5lat temu, to z miesiąc działał, później nie ma takiego nr.
 #1098523  autor: Remington
 01 lip 2020, 22:51
przemo_one pisze:
01 lip 2020, 21:07
Dzięki za informację. Na czacie konsultant poinformował mnie, że w mojej ofercie nie ma opcji wcześniejszego wyłączenia numeru, i że należy czekać na upłynięcie ważności konta. Coś pokombinuję z nimi w wolnej chwili. Przecież mam prawo wyłączyć numer.

Masz prawo wypowiedzieć umowę, nie mogą przecież podważyć złożonego im oświadczenia. W ostateczności można przenieść numer tam gdzie go szybko wyłączą.

Jakbyś wyjaśnił o co chodzi, tobyś dostał bardziej precyzyjne odpowiedzi. Bo sposobów jest trochę w zależności od celu jaki chce się osiągnąć.
 #1098524  autor: przemo_one
 01 lip 2020, 22:56
Numer jest MNP i zwyczajnie już go nie potrzebuję. Piszecie 30 + 14 dni. Ja mam ważność konta + 1 miesiąc na odbieranie. To chyba to, bo sam nie wiem, jak zrobić przychodzące na 14 dni zamiast jednego miesiąca.
 #1098533  autor: babciagienia1p
 02 lip 2020, 05:38
@przemo_one - Masz rację. Przepraszam pomyliłam się. W przypadku przejścia na gołą Frii z innej oferty będzie 30 na wychodzące+31 na przychodzące+14 lub dłużej, co widać w innych postach.

Patent z przeniesieniem numeru do sieci, która stosunkowo szybko wyłączy (np. Lycamobile) też jest dobry. Można również przenieść i nie aktywować przeniesionej karty. Lycamobile dezaktywuje ją trwale po 60 dniach. Są jednak sieci gdzie nawet nie aktywowany jest gotowy do aktywacji nawet 3 lata (Play, Red Bull), ale dzwoniący usłyszą nie ma takiego numeru.