DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1097860  autor: Koczkodan
 22 cze 2020, 12:28
Witam, szukam najlepszego abo w cenie 25-30 zł oczywiście w grę wchodzi tylko umowa na czas nieokreślony. Która oferta jest najlepsza?
 #1097865  autor: Koczkodan
 22 cze 2020, 12:41
Remington pisze:
22 cze 2020, 12:34
nju mobile - pierwsze 3 miesiące 9 zł/mies., potem brak comiesięcznego abonamentu.
9zł? Mi pokazuje 29PLN żeby mieć co najmniej 10gb internetu i no limit
 #1097869  autor: Remington
 22 cze 2020, 13:05
Miało być najtaniej, o usługach nie wspomniałeś ani słowem. Równie dobrze mogłeś potrzebować numeru tylko do odbierania.

29 zł to maksymalna opłata jaką pobiorą przy korzystaniu z ww. usług, nie jest to więc opłata stała - nie będziesz korzystać to od 4. miesiąca nic nie pobiorą.
 #1097871  autor: Koczkodan
 22 cze 2020, 13:18
To najlepszą ofertę ma nju? Z jakiej sieci korzysta? Czy załatwią mi odejście z tmobile?
No potrzebuje no limit i tak koło 5-6GB mi wystarczy do tej pory mam t-mobile umowa skończyła się 29 grudnia i zero kontaktu z ich strony i jestem na czasie nieokreślonym a abo ponad 100 trzeba płacić...
 #1097872  autor: Remington
 22 cze 2020, 13:26
Nie wiem czy najlepszą, kryterium najniższej ceny bez dodatkowych warunków spełniało. nju to taryfa-submarka Orange.

Zobacz jeszcze Orange Flex tam masz to czego potrzebujesz za 25 zł pobierane co miesiąc z karty płatniczej, a z kodem polecającym można mieć 2 mies. gratis. Formalnie jest to prepaid, ale trudno odróżnić go od abonamentu. W cenie ok. 30 zł znajdzie sie dużo więcej ofert (głównie na sieci Playa i Plusa).

Co do rozwiązania umowy z TM to załatwi to za Ciebie każdy operator, na którego się zdecydujesz.
 #1097879  autor: Remington
 22 cze 2020, 14:24
1. Nieprawda, każdy operator to umożliwia. Nie ma wyjątków.

2. Nie cytuj posta, pod którym piszesz.

3. Nie odpisuj sam sobie, zamiast tego korzystaj z edycji.
 #1097884  autor: TomLee
 22 cze 2020, 16:21
Do nju najkorzystniej przenieść od razu 2 numery zarejestrowane na tą samą osobę. Np rodzic + dziecko. Wtedy korzystasz z opcji duet i płacisz 19 pln za jedną kartę sim (29+9 za 2 karty). Chyba, że abo na firmę chcesz, to w nju nie da rady.
 #1097885  autor: Remington
 22 cze 2020, 16:44
nju opłaca się w parze pod warunkiem, że obie osoby aktywnie korzystają. Przeniosłem moje dziecko na nju dodatkowy, płaciłem 9 zł ekstra, a dziecko wysyłało jedynie 3-4 SMS-y miesięcznie.
 #1097887  autor: Koczkodan
 22 cze 2020, 18:00
A dla jednej osoby się nie opłaca? Drugi numer przeniosę za 6 miesięcy. Rozmawiałem już z nimi o przeniesienie numeru. Jak umowa mi się skończyła w t-mobile 29 grudnia to przeniesienie może zostać zrobione z dnia na dzień czy musi minąć cały okres rozliczeniowy? Na umowie mam całkiem inny numer dowodu i mam nadzieję że nie będzie to problem
 #1097895  autor: Remington
 22 cze 2020, 18:39
Czy się opłaca czy nie to musisz sam ocenić, dostałeś całe spektrum możliwych ofert.

Jeśli przeniesiesz w trybie ze wskazaniem przez Ciebie daty przeniesienia to TM i tak policzy Ci karę w wysokości jednego abonamentu, a jeśli wybierzesz przeniesienie po okresie wypowiedzenia to wtedy TM zapłacisz tyle samo jako miesięczny abonament, a przeniesienie nastąpi po upływie jednego okresu rozliczeniowego.

O przeniesieniu z nikim się nie "rozmawia" tylko składa się wniosek o przeniesienie i tyle. O ile posiada się PESEL, to numer dokumentu nie jest u starego operatora weryfikowany.
 #1097902  autor: Remington
 22 cze 2020, 19:29
To masz czas. Jeśli przed 17 lipca do TM dotrze od Orange wniosek o przeniesienie z okresem wypowiedzenia (czyli obrobią podpisane przez Ciebie u kuriera dokumenty) to ok. 17 sierpnia numer zostanie przeniesiony.
 #1097924  autor: Koczkodan
 22 cze 2020, 22:11
Zastanawia mnie jak można karać gdy umowa się dawno temu skończyła, powinno być że jak chcesz to rezygnujesz w danej chwili bez żadnych dodatkowych kosztów
 #1097927  autor: Remington
 22 cze 2020, 22:25
Umowa się skończy gdy minie okres wypowiedzenia, a ten teraz wynosi Cię jeden pełny okres rozliczeniowy.

Skończyła Ci się nie umowa tylko minimalny okres trwania umowy.
 #1098401  autor: Koczkodan
 29 cze 2020, 20:16
W piątek podpisałem umowę. Wiecie może ile się czeka na decyzję czy przeniosą numer? Z tego co czytam na forach to operatorzy robią zawsze jakieś problemy a to błędne dane a to tamto...
 #1098405  autor: f0ku5
 29 cze 2020, 20:44
Źle wyczytałeś ;) Przenosiłem w swoim życiu numery może z 10-15 razy, nigdy nie miałem problemów.
Na dniach powinieneś zostać poinformowany o dalszych losach.