DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1096785  autor: zakulka
 06 cze 2020, 23:01
Witajcie :)

Tym razem przyszedł czas na wymianę telefonu taty. Od prawie dwóch lat używa Mi A2 Lite, który po aktualizacji może nie posypał się doszczętnie, ale nie da rady dłużej korzystać z niego komfortowo...

Wymagania najprostsze: przeglądanie internetu i długie, rozmowy, więc stabilność systemu i dobra bateria by się przydały. Tyle oficjalnie, ja dodam, że tata lubi robić zdjęcia. Z tym, że w trybie auto (w życiu nie wszedł ustawienia, widzę, że po prostu sporo pstryka :D). Aparat byłby miłym dodatkiem, ale czy w budżecie na poziomie 700-800 zł da się to uwzględnić, nie jestem pewna. Jak mówię, nie chodzi o maniaka, tylko człowieka, który lubi chwytać momenty :)

Rozmiar i marka obojętne.

Czekam na propozycje, z góry dziękuję.

Pozdrawiam
 #1096850  autor: Eragon
 07 cze 2020, 23:52
No seria "A" od Xiaomi jest baaaaardzooo pechowa pod względem aktualizacji.
Także się nie dziwię. Ja osobiście zainstalowałbym custom roma i dalej śmigał na tym telefonie.
To dla mnie najlepsza opcja.

Ale skoro wydać kasę chcesz - pozostaje Redmi na placu boju. Osobiście wybierałbym pomiędzy 8T a.... no właśnie, coś z serii Note 9.
Note9s? Ale pamiętam że on z kolei ma problemy z performance.
Tego 8T jestem pewny.
A poza tymi... Może coś od Huawei? Jeśli usług Google mu nie trzeba, będą to naprawdę niezłe wybory.

:smt006
 #1096961  autor: zakulka
 09 cze 2020, 00:43
Dziękuję :)

Tata nawet sam gdzieś wynalazł 8T i pytał, czy to dobry telefon. Skoro on aprobuje, a Ty polecasz - decyzja podjęta. Huawei odpada, bo Google jednak jest potrzebny, choćby ze względu na gmail.

Pozdrawiam!
 #1096994  autor: Eragon
 09 cze 2020, 12:16
Bierz spokojnie, mam go w rodzinie - także jakby były jakieś pytania specyficzne dla tego telefonu, pisz, a będę w stanie odpowiedzieć :)
On by się nawet nadał na moje ( bardzo uproszczone) potrzeby, ale akurat czytnik z tyłu jest dla mnie średnim wyborem (preferuję tylko przód). Za to średnio bezpieczne, ale bardzo szybkie Face ID działa w nim naprawdę dobrze i tylko na niego spojrzałem a już czekał w gotowości.

:smt006