DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #1096759  autor: robbertos
 06 cze 2020, 17:08
Witam wszystkich
Prosze wszystkich fachowców o pilną pomoc.
Jak mam rozwiązać ten problem albo chociaż nakierujcie mnie na właściwy trop.

Otóż mam ink playa i ostatnio przeszedl w tryb 3G. Pomimo ustawiania w telefonie na 4G on nadal trwa przy 3G. Niepomogły żadne resety ustawień, ponowne rejestrowanie do sieci czy zniany w RK na własną sieć i wszystkie. Dziwne jest też to że 2ga karta też pokazuje że jest w 3G a na dodatek w menu telefony nie ma wogóle możliwości wybrania 4G - są tylko 2G i 3G, kolejna dziwna rzecz to nie można sms wysyłać. Natomiast na obu kartach pokazuje zasięg i działają kody.

Jeśli temat jest w niewłaściwym miejscu prosze o przeniesienie.
 #1096777  autor: marcellove
 06 cze 2020, 21:58
robbertos, mam tak samo. Po wejściu do budynku Play zrzuca momentalnie z LTE do UMTS i w momencie gdy wyjde z tego budynku, konkretnie z miejsca pracy w którym przebywam wiadomo 8 godzin dziennie, sygnał broń Boże nie wraca do LTE(choc w telefonie mam tą transmisje ustawiona jako priorytetową) Aby LTE spowrotem wróciło po wyjściu na świerze powietrze musze go wybrać ręcznie.Sytuacja ma miejsce od około 2-3 tygodni. Tak na marginesie roaming T-Mobile trzyma niesamowicie długo, sygnał Play w momencie gdy telefon ma ustawiony tryb wyboru sieci ustawiony na automatyczny wraca dopiero po 1-2 dobie!!!

http://www.speedtest.net/result/7605798589.png
 #1096783  autor: robbertos
 06 cze 2020, 22:43
Tylko u mnie jest:
-od paru dni trzyma INK na 3G mimo zmieniania na 4G w telefonie
-a najdziwniejsza jest 2sim ktora też trzyma w 3G a na dodatek w ustawieniach telefonu znikła możliwość zmiany na 4G (jest tylko wybór między 2g/3g) no system odmawia wyslania sms.
To jakaś parnoja.
 #1096786  autor: Remington
 06 cze 2020, 23:18
Może te karty logują się do sieci roamingowych? Krajowej (co nie powinno mieć miejsca) lub zagranicznej.
 #1096787  autor: robbertos
 06 cze 2020, 23:25
działają w polsce, daleko od granic, czyli raczej zagraniczni operatorzy odpadają, ale przyszło mi coś innego do głowy
czy system operatora może ustawić gdzieś u siebie na sztywno roaming i żadne resety nie pomagają ?
 #1096790  autor: Remington
 07 cze 2020, 00:22
To jest właśnie Play, ich karty robią co chcą nawet mimo ręcznego wyboru operatora. W ustawieniach serwisowych telefonu lub routera można czasem wymusić konkretną technologię, musiałbyś podać jakie to urządzenie. Czy na pewno jest zalogowane do sieci Play? Bo właśnie brak LTE, smsów i działającego internetu mógłby wskazywać na to, że karta jest w roamingu krajowym (choć PINK nie ma do tego uprawnień).
 #1096791  autor: robbertos
 07 cze 2020, 00:34
dzięki spróbuje z serwisówką. A jak myślisz "Remington" system operatorski może mieć aż tak silne nastawy u siebie, że raz coś włączone trudno jest wytępić z ich systemu.
2 kwestiaczy to przypadkiem nie ma związku z pracami 5g (jak zwał tak zawał, wiadomo jak w play wygląda nazewnictwo), wkońcu nowe trzeba gdzieś upchąć a stare leci na łep na szyje (zwłaszcza u karciarzy), maszty nie są z gumy, systemy wymagają ludzi z głową a kasa potrzeba aby się pokazać z nową technologią
 #1096792  autor: Remington
 07 cze 2020, 00:40
łeb jak już 😉

Trudno ustalić co jest przyczyną, może jakieś prace itp. Jednak niedostępność LTE na jednej z kart świadczy, że coś stało się z kartą.

Możesz ich poprosić o odświeżenie ustawień kart SIM. Sprawdzałeś w różnych telefonach?
 #1096842  autor: robbertos
 07 cze 2020, 20:56
Narazie nie mam takiego aparatu aby sprawdzic to lte
Dziwne jest jednak zachowanie tej karty:
-loguje się do sieci, wskaznik zasiegu jest, pisze 3G, dzwonić można (próbowałem na *500) ale NET już nie działa,
w menu telefonu pokazuje że siedzi na UMTS, siła sygnału waha się między -95/101 dBm 6 asu i jest też info o stanie usługi: głos-działa;dane-nie działa
-wejscie do apkki playa pokazuje tylko połowe danych
że konto jest ważne, kasa i GB są, ostatnie doładowania i wykorzystania gb/min
a druga cześć to nie można pobrać informacji (nie wyświetlają się) na temat aktywnych oraz możliwych do uruchomienia pakietów, zmian zabezpieczeń konta, i kilku jeszcze drobnych rzeczy.

Kompletna paranoja

I jeszcze jedno pierwszy raz jak to się stało okazało się, że data była zmieniona na jakaś starsza, to zmieniłem potem na poprawna. Czy taka data mogła zaszkodzić i teraz trzyma
 #1096954  autor: f0ku5
 08 cze 2020, 22:41
Jak net nie działa to może po prostu APN Ci się wyzerował?
 #1097030  autor: robbertos
 09 cze 2020, 18:00
sprawdzałam APN i całe konfiguracje, nawet był całkowity reset aparatu i tak samo
jest więcej niż pewne że play celowo mi uwalił obie karty, a jedna z nich być może dostała rykoszetem od głównej.
Jakaś blokada spam albo inne g..no typu za dużo używania netu.
 #1097035  autor: Remington
 09 cze 2020, 19:22
robbertos pisze:
06 cze 2020, 22:29
nie miałem
robbertos pisze:
09 cze 2020, 18:00
sprawdzałam
Nudzą mnie już te fejkowe konta niby mających problem trolli, rejestrujących się na jednorazowe e-maile i piszących z Tora lub VPN-ów. Zamykam wątek, kolega oprócz ekspresowo wykonanej zmiany płci, chyba sam już sobie odpowiedział.