DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 185 z 483
  • 1
  • 183
  • 184
  • 185
  • 186
  • 187
  • 483
 #1096513  autor: Robin560
 03 cze 2020, 16:57
jaka jest kolejność zużywania danych? aplikacja pokazuje mi pakiet dodatkowy (np. wirusowy) pakiet no-limit bonus za doładowanie.
jak jest w praktyce?

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #1096518  autor: Karlos20
 03 cze 2020, 17:28
Robin560: była o tym mowa kilka podstron temu.
Kolejność jest następująca:

1. Pakiet promocyjny darmowy (koronawirus), który łączy się z bonusem 5GB za zasilenie konta ze strony "doladowania.orange.pl" - aktualnie na max 14 dni możesz wydłużyć jego ważność.

VV

2. GB zgromadzone w ramach bonusu za doładowanie konta w taryfie OFNK + dodatkowe GB z promocji doładowań online dla OFNK (podwojony bonus, np. 100 zł = 100GB).

VV

3. Środki z innych usług, dających dodatkowe gigabajty czyli:
a - no-limity: w starej wersji aktywowanej po raz pierwszy do 19.09.2019 "nielimitowane rozmowy i SMSy + GB" w wersji jednorazowej oraz cyklicznej +1GB za każde odnowienie,
b - no-limity: w nowej wersji aktywowanej po 19.09.2019 "nielimitowane rozmowy, SMSy i MMSy + GB" w wersji jednorazowej, cyklicznej oraz w ramach promocji za pół ceny (15 zł/31 dni).
c - Elastyczne Pakiety Internetowe - jednorazowe oraz cykliczne, ważne tyle dni, ile złotówek wydano za pakiet - od 1 do 100 GB, czyli np. 50 zł/50GB/50dni.
d - Dodatkowe pakiety internetowe, stare np. 1GB za 12 zł na 30 dni.


VV

4. A GDY SKOŃCZĄ SIĘ MB/GB, mamy aż 4 scenariusze. Nie każdy wystąpi schodkowo, gdyż będzie to zależało od sytuacji na saldach. I tak:
a. Gdy wyczerpiemy środki z otrzymanego bonusu za doładowania w OFNK i/lub wszystkie wykupione GB, aby chronić Abonenta przed zjedzeniem środków z salda promocyjnego i głównego, włącza się BEZPŁATNY LEJEK do max 64 kbps. Obowiązuje do końca ważności pakietu lub bonusu za doładowanie. Samodzielne wyłączenie lejka, spowoduje konsumowanie środków pieniężnych (patrz podpunkt b i c). Zawieszenie lejka odbywa się przyznaniem kolejnego bonusu taryfowego w OFNK bądź wykupieniem GB.
b. Środki promocyjne na transfer danych liczone prosto z cennika, dla OFNK to 1 grosz za 0,1 MB, po ich wyczerpaniu korzystamy z kasy głównej;
c. Po środkach promocyjnych wchodzimy na saldo główne;
d. Jeśli wyczerpiemy środki z konta głównego, transmisja danych zostanie zamrożona do momentu doładowania konta i otrzymaniu środków na internet. Mogą w tym czasie działać serwisy, które nie zjadają neta z konta, o ile je oferuje operator. Można w każdej chwili wejść do aplikacji/serwisu Nowy Mój Orange i zasilić konto.
Jest możliwość otrzymania SMSa od operatora albo samemu z tego skorzystać, aby nas "podratował" pakietem internetowym w ramach zaciągnięcia pożyczki do 5 zł, np. 5GB za 5 zł. Jeśli się zgodzimy, saldo stanie się ujemne, a net odblokuje się na określony czas, wówczas zużywamy środki z ratunkowego pakietu, potem wchodzimy w lejek 64 kbps, a gdy ustanie ważność pakietu, transmisja danych spadnie do zera.
Jeśli zapomnimy doładować konto na czas (utrata ważności konta), tracimy środki z konta głównego i GB z bonusu OFNK, mamy tylko 7 dni na ich odzyskanie tradycyjnym doładowaniem konta ("Nowa Gwarancja Zwrotu" i "Gwarancja Zwrotu na bonusowe GB"). Oczywiście w tym czasie korzystanie z neta nie jest możliwe.


Mam nadzieję, że pomogłem i rozwiałem wątpliwości. Jeśli coś pominąłem, poproszę o poprawkę.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1097098  autor: Daral7
 10 cze 2020, 22:12
Mam tylko taką opcje - ale to 360 zł - Czy to to ?

Rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu + pakiet GB (wersja jednorazowa)
Wybrana usługa to: Rozmowy, SMSy i MMSy bez limitu + 1024 GB (38.11 GB w UE) na 365 dni (ważne do 10.06.2021) - jednorazowy koszt to 360 zł

Czy zsumuje mi GB i ich ważność będzie przedłużona o rok ?
 #1097100  autor: polskiejablka
 11 cze 2020, 00:12
Podpatrzone na oficjalnym forum Orange, a tutaj jeszcze chyba o tym nie było...

Od 4 czerwca, 5 GB za doładowanie przez stronę Orange lub aplikację MO łączy się z dotychczasowym bonusem za doładowanie (obecnie bonus podwojony).

Wynika to z tego, że w nowym regulaminie (dla oferty OFnK) ważność obu GB sprawdza się tym samym kodem.
 #1097102  autor: Karlos20
 11 cze 2020, 03:37
polskiejablka: czyli za 5 zł doładowania można dostać 10GB bonusu i za te zasilone 5 zł dorzucić do tej samej puli GB kolejne 5GB?
W Mój Orange (Android) i Nowym Mój Orange (iOS) zauważyłem 0,5GB neta w UE ważne tak długo, jak GB w PL zgromadzone z doładowań, w moim wypadku ważne niemal 2 lata. To sprawka dokupionych 5GB które dorzuciłem do puli 1,13 TB.
Obrazek Obrazek Obrazek

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1097105  autor: tele2017
 11 cze 2020, 06:34
W starym MO na kompa też połączono wykazy. Lipne to trochę, bo przecież przyszło sms-em, że 5GB premii będzie 5 dni ważne. Zobaczymy czy faktycznie wygaśnie, bo jak tak to celowe wprowadzanie klienta w błąd i sprawa dla UOKIK.
Sprawdzanie kodem USSD konta, może być akceptowalne w swym sumowaniu całości puli GB, ale na MO powinno być dalej bezwzględnie rozdzielane szczegółowo na podpule.
 #1097106  autor: biala1991
 11 cze 2020, 08:38
polskiejablka pisze:
11 cze 2020, 00:12
Podpatrzone na oficjalnym forum Orange, a tutaj jeszcze chyba o tym nie było...

Od 4 czerwca, 5 GB za doładowanie przez stronę Orange lub aplikację MO łączy się z dotychczasowym bonusem za doładowanie (obecnie bonus podwojony).

Wynika to z tego, że w nowym regulaminie (dla oferty OFnK) ważność obu GB sprawdza się tym samym kodem.
7. Ważność i stan Bonusu można sprawdzić:
-W taryfie Orange Free na kartę wysyłając SMS-a o treści ILE pod numer 411 (koszt SMS - zgodnie z taryfą)
-W pozostałych taryfach wysyłając SMS-a o treści ILE DANYCH pod numer 901 (koszt SMS - zgodnie z taryfą)
I to w zasadzie tyle, pkt. dotyczący ważności 5GB za doładowanie przez stronę nadal podaje terminy: 2dni, 5dni, 14dni. Dziwnie to wygląda :)
 #1097122  autor: biala1991
 11 cze 2020, 11:35
@tele2017
Wprost nie, pośrednio mówi o tym zacytowany przeze mnie pkt.7 który informuje w jaki sposób sprawdzamy termin ważności promocyjnych GB: SMSem na nr 411 (czytaj kodem *101*01#) :)
To dotyczy tylko Free, w innych taryfach 5 GB nadal powinno wchodzić na konto promocyjne. Dziwne to wszystko :)
 #1097124  autor: Karlos20
 11 cze 2020, 11:41
tele2017: bo od teraz środki idą do tego samego salda co bonusy ze standardowych doładowań dla taryfy OFNK. Jeśli ich ważność jest dłuższa niż 2, 5 czy 14 dni, a odpłatnie możemy te GB wydłużyć do roku (sprawdzane SMSem "ILE" na 411 lub kodem *101*01#) to ich ważność się nie skróci. W innych taryfach te środki będą na tym samym osobnym subkoncie.

Możliwe, że posłuchali skarg userów OFNK i teraz bonusy GB w tej taryfie lecą na te same saldo co bonusy taryfowe. Dla mnie to korzyść, bo można GB gromadzić, przedłużyć i je wykorzystać w dowolnym czasie. Fajny pozytyw od Orange w ostatnim czasie.

Przypomnę kolejność schodków wykorzystania neta w OFNK, po modyfikacji z 04.06.2020 - bez pkt 1, który jest nieaktualny:
2. GB zgromadzone w ramach bonusu za doładowanie konta w taryfie OFNK + dodatkowe GB z promocji doładowań online dla OFNK (podwojony bonus, np. 100 zł = 100GB).

VV

3. Środki z innych usług, dających dodatkowe gigabajty czyli:
a - no-limity: w starej wersji aktywowanej po raz pierwszy do 19.09.2019 "nielimitowane rozmowy i SMSy + GB" w wersji jednorazowej oraz cyklicznej +1GB za każde odnowienie,
b - no-limity: w nowej wersji aktywowanej po 19.09.2019 "nielimitowane rozmowy, SMSy i MMSy + GB" w wersji jednorazowej, cyklicznej oraz w ramach promocji za pół ceny (15 zł/31 dni).
c - Elastyczne Pakiety Internetowe - jednorazowe oraz cykliczne, ważne tyle dni, ile złotówek wydano za pakiet - od 1 do 100 GB, czyli np. 50 zł/50GB/50dni.
d - Dodatkowe pakiety internetowe, stare np. 1GB za 12 zł na 30 dni.

VV

4. A GDY SKOŃCZĄ SIĘ MB/GB, mamy aż 4 scenariusze. Nie każdy wystąpi schodkowo, gdyż będzie to zależało od sytuacji na saldach. I tak:
a. Gdy wyczerpiemy środki z otrzymanego bonusu za doładowania w OFNK i/lub wszystkie wykupione GB, aby chronić Abonenta przed zjedzeniem środków z salda promocyjnego i głównego, włącza się BEZPŁATNY LEJEK do max 64 kbps. Obowiązuje do końca ważności pakietu lub bonusu za doładowanie. Samodzielne wyłączenie lejka, spowoduje konsumowanie środków pieniężnych (patrz podpunkt b i c). Zawieszenie lejka odbywa się przyznaniem kolejnego bonusu taryfowego w OFNK bądź wykupieniem GB.
b. Środki promocyjne na transfer danych liczone prosto z cennika, dla OFNK to 1 grosz za 0,1 MB, po ich wyczerpaniu korzystamy z kasy głównej;
c. Po środkach promocyjnych wchodzimy na saldo główne;
d. Jeśli wyczerpiemy środki z konta głównego, transmisja danych zostanie zamrożona do momentu doładowania konta i otrzymaniu środków na internet. Mogą w tym czasie działać serwisy, które nie zjadają neta z konta, o ile je oferuje operator. Można w każdej chwili wejść do aplikacji/serwisu Nowy Mój Orange i zasilić konto.
Jest możliwość otrzymania SMSa od operatora albo samemu z tego skorzystać, aby nas "podratował" pakietem internetowym w ramach zaciągnięcia pożyczki do 5 zł, np. 5GB za 5 zł. Jeśli się zgodzimy, saldo stanie się ujemne, a net odblokuje się na określony czas, wówczas zużywamy środki z ratunkowego pakietu, potem wchodzimy w lejek 64 kbps, a gdy ustanie ważność pakietu, transmisja danych spadnie do zera.
Jeśli zapomnimy doładować konto na czas (utrata ważności konta), tracimy środki z konta głównego i GB z bonusu OFNK, mamy tylko 7 dni na ich odzyskanie tradycyjnym doładowaniem konta ("Nowa Gwarancja Zwrotu" i "Gwarancja Zwrotu na bonusowe GB"). Oczywiście w tym czasie korzystanie z neta nie jest możliwe.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1097127  autor: unnameduser
 11 cze 2020, 12:13
Co by nie było w regulaminach, w praktyce oba bonusy lądują na tym samym koncie - tym które można przedłużać za 99 zł. Doładowywałem kilka dni temu za 5 zł i do tej pory mam podwójny bonus.

LuiN pisze:Desktopowa wersja Telepolis to ostatnia rzecz na której się skupiamy.
  • Strona 185 z 483
  • 1
  • 183
  • 184
  • 185
  • 186
  • 187
  • 483
  • 1
  • 183
  • 184
  • 185
  • 186
  • 187
  • 483