DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 13 z 51
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 51
 #1095689  autor: jarpen
 21 maja 2020, 08:56
Cześć,

Dwa lata temu załatwiałem mojej mamie abonament: SOLO STAN NIELIMITOWANY za 25 zł.

Jednak w chwili obecnej to 10GB, które tam posiada to zbyt mało.

Czy jest jakaś ofera, która będzie trochę droższa z większą paczką danych?

Edit:
Teraz widzę, że jest opcja 25zl./25GB

Czy jest szansa na tą ofertę bez trików z przenoszeniem?

Dzięki!
 #1095805  autor: drekus
 22 maja 2020, 13:34
Dziś o 12 złożyłem wniosek o przeniesieniu numeru do Orange Flex, a po godzinie otrzymałem sms`a z Playa, że mają dla mnie ofertę 25GB/25zł.

Do tej pory miałem 10GB/25zł ale w BOKu oczywiście nic lepszego nie potrafili zaproponować, wręcz dostawałem gorsze warunki jak SOLO S z 7gb i płatnymi sms`ami za 35zł. Konsulatant nawet nie raczył spojrzeć na moją aktualną ofertę..

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć ile jest GB w UE w oferie 25GB/25zł ?
 #1095918  autor: daro33
 24 maja 2020, 08:06
Też przedłużałem umowę na 6 numerów w Play, tak że ostatecznie wylądowałem w Orange Flex. Play nie ma nic aktualnie do zaoferowania wyłącza roaming wewnętrzny w ramach ciecia kosztów oferty na przedłużenie umowy są żenujące.
 #1096047  autor: greeey
 26 maja 2020, 13:12
Czy jeśli przeniosę numer z Play do Orange Flex kiedy w telefonie mam karte SIM z Play to jest konieczna jej wymiana czy Orange Flex będzie działał na karcie SIM z Play?
Dodatkowa sprawa bo jeszcze waham się czy przenosić się do OF. Czy ofert PLAY 12GB/20 zł i 25GB/25zł są ofertami na czas nieokreślony? Czy zawierane są na jakiś termin?
 #1096049  autor: Karlos20
 26 maja 2020, 13:23
greeey: zawsze gdy zmieniasz sieć, musisz wymienić kartę na nową, no chyba, że przenosisz się do Orange Flex i masz wybrany model np. iPhone'a, to z poziomu aplikacji wgrywasz sobie eSIMa.
Oferty 12GB/20zł i 25GB/25zł są na czas nieokreślony. Uwaga, po wyczerpaniu neta, prędkość spada do zera do końca miesiąca rozliczeniowego, a dokupienie 1GB kosztuje aż 5 zł. Bardziej opłaci się zmienić plan w Orange Flex. Za dodatkowe 5 zł migrując z planu 25 na 30, otrzymujesz aż 2x więcej internetu. Nikt nie daje dodatkowych 15GB za 5 zł... No i nikt nie ma oferty, w której aplikacje i serwisy społecznościowe w darmowym Social Passie lub odpłatnym Music lub Video Passie nie zjadają neta podstawowego, nawet jeśli neta rozsyłasz do komputera lub innego telefonu (hotspot/tethering). Wybór należy do Ciebie. Ja z Play odszedłem na rzecz Flexa. Olewanie stałych klientów i brak stabilności w korzystaniu z sieci macierzystej, przy równoczesnym działaniu roamingu krajowego, dyskwalifikuje dalszą przygodę z fioletowymi.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1096051  autor: greeey
 26 maja 2020, 13:43
Karlos20: Dzięki za szybką odpowiedz. Jestem na etapie wahania się własnie pomiędzy tymi dwiema sieciami, za Playem przemawia dla mnie tylko tak na prawde to ze jestem z nimi od samego poczatku kiedy jest dostepny w Polsce. To juz tyle lat. Jade też już od samego początku na ofercie za 25zł /10gb na czas nieokreślony.
Nigdy nie miałem jakiś poważnych problemów z zasiegiem i jedynie tylko w tym przypadku w kwestii zasięgu mam dylemat. Nie oczekuje że zasięg będzie wszedzie ale z drugiej storny nie ma tego jak na 100% sprawdzic w każdych warunkach i cięzko jest mi ocenić jak to z tymi zasięgami jest i która z sieci tak na prawde przoduje pod tym wzgledem.
 #1096088  autor: Karlos20
 26 maja 2020, 20:41
greeey: kup startery różnych operatorów i po prostu przetestuj. Przeanalizuj też parametry ofertowe, np. Flexa czy też obecny abonament bądź z nowej oferty, która jest ryzykowna, jeśli potrzebujesz sporo neta. Mnie Play wkurzył przełączaniem mnie po niektórych połączeniach głosowych na RK i olaniem klienta przy końcu umowy - chce dopłacić za więcej GB niż 10 i pozostać przy lejku 1 mbps, a Play nie ma dla niego oferty (wszystkie opcje droższe, albo teraz te z dużą ilością GB, ale z odcięciem całkowitym neta po ich wyczerpaniu).

Mały pro tip dla Ciebie. Sprawdź u siebie czy nie masz w Play24 opcji powiększenia sobie pakietu netowego na pełnej prędkości o 10GB za jedyne 10 zł, jeśli masz taką opcję, może lepiej pozostać przy tym co masz?
Zastanów się.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1096159  autor: grzegorz1982
 28 maja 2020, 08:40
Mam teraz numer na kartę, chciałbym przenieść go na abonament, jednocześnie skorzystać z ofert przedłuzeniowych , jak mogę tego dokonać?
Moze się ktoś orientuje czy jest oferta dla nowych abonentów lub przenoszących numer w granicach 20zł (no limit + min 5GB)
 #1096216  autor: Karlos20
 29 maja 2020, 12:42
Grzegorz1982: Red Bull Mobile - SieMa na abonament za 30 zł/mies. Umowa bezterminowa. Pierwsza faktura wyższa o 49 zł + niepełna kwota abonamentu. Po pełnych 3 okresach rozliczeniowych możesz starać się o ofertę na przedłużenie umowy z lepszymi warunkami, np. 25 zł / 25GB lub 20 zł / 12GB. Nie ma gwarancji, że otrzymasz takie oferty od razu.
Tylko odpowiedz sobie na pytanie: czy nie masz kłopotów z działaniem sieci macierzystej Play i na siłę wyrzuca Cię na roaming krajowy? Czy chcesz mieć neta z bezpiecznym i komfortowym lejkiem? A może masz serwisy z których najczęściej korzystasz?
Nowe oferty nie mają lejka i po wyczerpaniu neta jest on blokowany do końca miesiąca. W prepaidzie poświęcając MMSy, dostajesz 15GB na pełnej prędkości, a potem lejek 1 mbps. Z drugiej strony w konkurencyjnym Orange Flex masz serwisy niezjadające GB podstawowych, a dodatkowo możesz zgarnąć 50 zł.
Wybór należy do Ciebie. Będąc w prepaidzie nawet nie myśl o szybkim zdobyciu ofert specjalnych abonamentowych jak dla przedłużających umowę.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1096229  autor: nb01
 29 maja 2020, 14:52
Jestem w PLAY, nigdy nie miałem problemów a wręcz odwrotnie, zawsze chętni do pomocy. A tu koniec umowy 10 czerwiec 2020 - za 12 dni. Miesiac wcześniej ogladałem oferte przedłużeniową PLAY na stronie i zadzwoniła konsultanka. Masakra, bo oferta droższa od obecnej o 10 złotych, tylko neta więcej o 10 Giga (55 zł - 20 GB, wszystko w cenie). Powiedziałem że u konkurencji jest wszystko w cenie za 25/29 złotych. Powiedzieli że nic innego nie zaoferują. Wiec szkoda, odchodze z PLAY po 8 latach, nie bede płacił 55 złotych co miesiąc za telefon.
Złożyłem wczoraj wniosek o przeniesienie numeru do NJU, nie wiem jak to działa - ale minute po złożeniu wniosku na stronie NJU dostałem smsa od Play. 'Zostań z nami' mamy dla ciebie oferte 25 GB* , wszystko w cenie i 3 GB w UE za 25 złotych. Zadzwonimy do ciebie.

Pani zadzwoniła, wszystko sprawdziłem i tym sposobem zostałem w PLAY.
Jestem bardzo zadowolony.
* 25GB bez lejka
 #1096232  autor: jarpen
 29 maja 2020, 16:20
Odnośnie oferty 25GB/25zl. wszystko załatwione tego samego dnia w ciągu 3 godzin!

Dzięki!
Ostatnio zmieniony 29 maja 2020, 18:52 przez jarpen, łącznie zmieniany 2 razy.
 #1096234  autor: Karlos20
 29 maja 2020, 17:16
Żałosne, że Play przypomina sobie o klientach, gdy ucieka do innej sieci... Tym bardziej, że konkurencja oferuje więcej w podobnym pułapie cenowym. O to przykłady:
> Orange Flex: 30 zł = 30GB + Social Pass (bez zjadania neta podstawowego) + no-limit w PL i UE, 1m za 1 zł dla przenoszących;
> Plus / Plush: 30 zł = do 30GB (bonus z zasilenia + usługa no-limit + 15GB) + pojedyncze apki bez zjadania GB + no-limity w PL i UE, dla przenoszących numer 3m za darmo, można doładować konto wyższym nominałem i mieć neta na dłużej;
> Play na Kartę: SOLO L: minuty i SMS bez limitu + 15GB z późniejszym lejkiem 1 mbps (niespotykany w dużych sieciach w tanich abo i prepaidach)
> a2mobile: 29,90 - no-limity + 30GB, z późniejszym lejkiem 1 mbps, a po wykorzystaniu łącznie 35GB, lejek 0,5 mega (bonusik dla przenoszących numer rzecz jasna).
I tak dalej... Warto się zastanowić, czego potrzebujemy.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1096247  autor: andrre
 30 maja 2020, 06:17
jarpen pisze:
29 maja 2020, 16:20
Odnośnie oferty 25GB/25zl. wszystko załatwione tego samego dnia w ciągu 3 godzin!

Dzięki!
Możesz podać nieco więcej szczeg jak udało Ci się tak szybko to załatwić? Jaka jest procedura? Gdzie składać wypowiedzenie? Telefonicznie czy w salonie?
 #1096252  autor: jarpen
 30 maja 2020, 08:39
andrre pisze:
30 maja 2020, 06:17
jarpen pisze:
29 maja 2020, 16:20
Odnośnie oferty 25GB/25zl. wszystko załatwione tego samego dnia w ciągu 3 godzin!

Dzięki!

Możesz podać nieco więcej szczeg jak udało Ci się tak szybko to załatwić? Jaka jest procedura? Gdzie składać wypowiedzenie? Telefonicznie czy w salonie?

@pedros1 wszystko opisał.

viewtopic.php?p=1093288#p1093288
 #1096321  autor: Nikita_Bennet
 31 maja 2020, 08:25
jakiś regulamin oferty? Temat długi, zeszłoroczny również.
A interesują mnie ten marketing i wyrażanie zgód (w starej taryfie 5ziko za zgody i 5 za e-fakturę). Jak jest tutaj?
 #1096323  autor: andrre
 31 maja 2020, 09:51
A jeśli moja umowa już od dawna jest na czas nieokreślony, to trzeba kombinować z tą migracją do Orange Flex? Jest jakaś szansa, że nie przedstawią mi tej oferty 25 GB/25 zł i będę musiał przejść do Orange?
 #1096326  autor: Karlos20
 31 maja 2020, 12:26
Nikita_Bennet: każda oferta ma zniżkę 5 zł za eFakturę + 5 zł za marketing (dzięki temu można włączać bonusy darmowe tak jak ostatnio 10GB na 14 dni czy co roku nawet 1 gr za aplikacje w Google Play).

andrre: niestety, wygląda na to, że skutecznym manewrem jest wniosek o przeniesienie numeru do Flexa. Skoro im (z własnej inicjatywy) nie zależy na kliencie, sugerowałbym nie zgadzać się na taką ofertę, tym bardziej, że Play nie ma ani serwisów niezjadających neta, a po wyczerpaniu neta, jest on blokowany.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 13 z 51
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 51
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 51