DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1095048  autor: Mitarr
 12 maja 2020, 08:06
Zastanawiam się pomiędzy T-Mobile a Orange, biorę pod uwagę tylko te dwie sieci gdyż testowałem zasięg i prędkości internetu w mieście i poza nim i tylko te 2 sieci działały dobrze, Play to Play, poza miastem w lesie czy w trasie zasięgu brak ... a Plus jest przestarzały technologicznie ( brak volte vowifi ) a oferta A2 mobile słyszałem, że bardzo awaryjna.

Aktualnie jestem w T-Mobile na abonamencie za 30 zł na limit wszystko i 10GB internetu i o dziwo to 10GB zazwyczaj mi wystarczało ale 15 by nie zaszkodziło.

Zaciekawiła mnie oferta Orange Flex za 25 zł ( czy nawet 30 zł ), potestowałem trochę na nowym numerze i wszędzie gdzie byłem to w tym samym miejscu i czasie wyniki prędkości internetu były bardzo zbliżone w T-Mobile i Orange, zasięg też identyczny. ( testowałem na dual sim w Samsungu Galaxy S10+ ).

Pytanie jak wypada w Orange Volte i Vowifi ?
Przy moich testach wszystko było ok, ale czytałem, że na Flex jest problem z Vowifi za granicą ? Oraz, że sms nie działają na Vowifi ? Niby nie wyjeżdzam często ... ale warto mieć to działające. Jedna delikatnie denerwująca rzecz w Orange to brak ikony "Volte" pomimo faktycznego działania Volte.

Ewentualnie jakaś inna oferta Orange / T-mobile, ale chyba aktualnie Flex jest najlepszy ?

Dodam, że w Orange mam aktualnie światłowód ale nie ma chyba dobrej oferty na połączenie światłowodu i abo w Orange ?
Czytałem, że jest też potem problem żeby rozdzielić numer od Orange w przypadku skorzystania z pakietu Światłowód+komórka ( chyba, że to dotyczyło tylko Orange Love, ale to mi nie potrzebne bo telewizji nie oglądam, może gdyby było mniej reklam... )
 #1095049  autor: iphoneski
 12 maja 2020, 08:31
VoLTE i Vowifi działają w Orange zadawalająco. Nie działają SMS po WiFi, wprowadzają już kilka lat. Połączenia za granicą w Flex ktoś już nam potwierdził na forum także powinny działać. Nawet jeśli masz światłowód to chyba bardziej opłaci się kupić go osobno a telefon zostawić sobie w Flex bo połączenie telefonu z internetem nie dają powalających korzyści a uwiązany jesteś przez 2 lata.
 #1095051  autor: Mitarr
 12 maja 2020, 08:36
Zależy mi też na tym żeby nie stracić numeru, na abonamencie jak nie zapłacę to najwyzej go zablokują ale generalnie go nie stracę i po zapłaceniu będzie odblokowany a co w przypadku Orange Flex ?
 #1095054  autor: iphoneski
 12 maja 2020, 08:49
W Flex jeśli nie zapłacisz to numer jest trzymany 6 miesięcy na koncie i przepada dopiero po tym czasie. A przez 6 miesięcy raczej będziesz chciał z telefonu skorzystać ;)
Poza tym Flex pobiera opłatę z karty płatniczej, także nie ma możliwości żebyś nie zapłacił, No chyba, że będziesz płacić blikiem.
 #1095182  autor: iphoneski
 13 maja 2020, 18:25
Na pewno priorytety są, ale dotyczą one raczej droższych ofert biznesowych gdzie ten kontakt musi być zagwarantowany bo ktoś płaci za ofertę grube tysiące. Pomiędzy zwykłym abo a Flexem nie powinieneś różnicy zauważyć. Np ja dziś w Flex wyciągnąłem 230 Mb/s a w wakacje byliśmy ze znajomymi w miejscu, gdzie obciążenie było ogromne i problemy miały karty w prepaidzie, w roamingu krajowym Play i abonament też. Kolega swojej korporacyjnej nie zabrał bo był na urlopie, także jej nie sprawdziliśmy.