DAJ CYNK
  • :?: Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?: Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1095445  autor: Raul74
 17 maja 2020, 18:29
Witam
Skończyła mi się umowa z Orange z czterema numerami i jednym mobilnym 10zł (mam jeszcze jeden numer ale on ponad rok ma jeszcze umowę), za wszystko w sumie płacę ponad 140zł. Czy jest szansa coś taniej ?
1) Cena - czym taniej tym lepiej
2) Od zawsze jestem w Orange, raczej z zasięgiem nie miałem problemu, raczej Orange, Plus, TM. Stabilność sieci ważna.
3) Oferta bez limitów na rozmowy czy smsy, mmsy oczywiście w kraju.
4) Internet do tej pory na całe konto było 40GB i wystarczało, 2 numery praktycznie nie używają, mobilny rzadko kiedy wykorzystywany, parę razy do roku
5) Apka ważna, korzystam z "Mój orange" i jestem zadowolony.
Jest szansa coś lepszego , problem niestety z tym jednym numerem, ale on nie do końca jest mój.
 #1095486  autor: piotrzet
 18 maja 2020, 10:14
To może Orange Flex rodzina? Wejdź na stronę i sprawdź.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1095487  autor: Karlos20
 18 maja 2020, 11:07
Zgodzę się, Orange Flex w opcji Rodzina.
Można dodać taką konfigurację: 2 numery w Planie za 25 zł z 15GB na numer - można przekazywać GB innym numerom w grupie; + 2 kolejne w planie za 15 zł. Łączny koszt to 80 zł.
Ewentualnie 1x plan za 30 zł + 1 plan za 25 + 2 plany po 15 zł, wtedy wyjdzie tylko 5 zł dopłaty, ale neta będzie więcej, bo zamiast 30 - aż 45GB, którymi można bez problemu rozdysponować. Oferta jest bardzo elastyczna. Brak umowy, płatność automatyczna z karty płatniczej lub poprzez doładowanie salda Flex np. Blikiem.
Plush za 4 numery wychodzi identycznie cenowo bo 80 zł w umowie bezterminowej, a na każdym numerze jest paczka danych 10GB, która efektywnie nie będzie przez 2 numery wykorzystywana, więc Flex ma tutaj przewagę. Aaa, no i można zgarnąć 50 zł bonusu na opłacenie Flexa lub jako zwrot na konto bankowe, więcej na PW lub w dedykowanym wątku.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1095494  autor: iphoneski
 18 maja 2020, 12:08
Wadą jest tu konieczność przekazywania gigabajtów na numery w planach za 15 zł, które to plany własnego internetu nie posiadają. Pytanie co oznacza stwierdzenie, że 2 numery praktycznie internetu nie używają, bo jeśli używają mało ale coś tam jednak używają to przelewanie w każdym miesiącu gigabajtów po jakimś czasie może stać się irytujące.
 #1095497  autor: piotrzet
 18 maja 2020, 12:27
Moim zdaniem to najlepsza opcja, a fakty są takie, że znowu to przelewanie GB nie jest jakieś skomplikowane. Lepiej przelewać co miesiąc niż płacić 2x więcej.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1095498  autor: Karlos20
 18 maja 2020, 12:35
Przekazywanie GB jest dziecinnie proste. Poza tym opłaca się na wybranym numerze zmienić plan z niższego na wyższy? Czemu? Nikt nie oferuje podwojenia podstawowej paczki internetu za jedyne 5 zł. Dokupowywanie 1GB to aż 3 zł, a 5GB to 10 zł. Dlatego przekazywanie GB ma sens, bo można dobrać odpowiednią ilość transferu. Najtańszy plan za 15 zł jest stworzony dla seniorów i osób, które nie korzystają dużo z neta. Porównajcie sobie u konkurencji ile kosztują nielimitowane minuty, SMSy i MMSy? a2mobile każe sobie płacić za same rozmowy 12,90; za rozmowy i SMSy to już 17,90; Plus/Plush od 20 do 25 zł za minuty+SMS+MMS, T-Mobile od 24,99; Orange na kartę 20-25 zł, Play za 20 zł.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1095499  autor: iphoneski
 18 maja 2020, 12:48
@Karlos20 Wiem jak działa przekazywanie GB. Chodziło mi raczej o konieczność pamiętania o tym przekazywaniu. Moim zdaniem powinna być możliwość ustawienia automatycznego przekazu określonej liczby gigabajtów danego dnia miesiąca tak, aby użytkownik nie musiał o tym pamiętać.
 #1095500  autor: Karlos20
 18 maja 2020, 12:53
iphoneski: warto do nich napisać na czacie, to słuszna uwaga. Flex to Flex.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1095502  autor: Raul74
 18 maja 2020, 12:57
Dziękuję za informację. Poczytam o tym Orange Flex. Dwa numery używają od 0 do 1 GB, no ale faktycznie używają. Jak będzie możliwa np. przez aplikację Mój Orange te Gb przekazywać nie powinno być problemu. Mam rozumieć że zamiast faktury będę musiał sam zrobić przelew (zlecenie) co miesiąc 80 lub 85zl żeby karty działały. Gdzie takie sprawy najlepiej załatwiać w salonie?
 #1095503  autor: iphoneski
 18 maja 2020, 13:00
Do Flexa nie używasz mój Orange tylko dedykowanej aplikacji Orange Flex.
Nie masz faktur tylko podłączasz kartę płatniczą i samo się płaci tak jak Netflix czy Spotify.
Załatwiasz wszystko w tej aplikacji, salon ci nic nie pomoże.
 #1095504  autor: Karlos20
 18 maja 2020, 13:03
Raul74: wszystkie opcje załatwisz w innej aplikacji - Orange Flex, tutaj Mój Orange będzie zbędne.
Tak, zamiast faktury opłacasz usługi poprzez comiesięczne obciążenie karty płatniczej, bądź z doładowanych środków na saldzie Flex (polecam jednak z karty płatniczej, wtedy o niczym innym nie musimy pamiętać).
Przypominam - wszystko ogarniesz zdalnie, nie wychodząc z domu w aplikacji Orange Flex. Jeśli numery są już w Orange, a umowa kończy się za max pół roku, możesz rozpocząć migrację do Flexa. Nie musisz wymieniać karty SIM. Umowa sama się rozwiąże bez okresu wypowiedzenia, a ewentualny niewykorzystany abonament zostanie zwrócony (kontakt z BOK w razie co).

Więcej informacji > https://flex.orange.pl/pomoc

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1095508  autor: Raul74
 18 maja 2020, 13:15
To już wszystko wiem, będę dzisiaj albo jutro na spokojnie próbował, jakbym miał problemy to napiszę pw @Karlos20.
 #1095510  autor: iphoneski
 18 maja 2020, 13:38
Gdyby ewentualnie @Karlos20 nie znalazł czasu / nie znał odpowiedzi zapraszam również do kontaktu ze mną :)
 #1095512  autor: Remington
 18 maja 2020, 13:58
Raul74 pisze:
18 maja 2020, 13:15
To już wszystko wiem, będę dzisiaj albo jutro na spokojnie próbował, jakbym miał problemy to napiszę pw @Karlos20.

Zamiast licytowania się do kogo pisać PW, napisz tutaj. Dzięki temu może pomożesz komuś uniknąć podobnych problemów w przyszłości (o ile takie Ci się trafią).
 #1095516  autor: Karlos20
 18 maja 2020, 14:10
Spokojnie, jeśli macie jakąś sprawę do mnie, piszcie, nie trzeba dodatkowo zaśmiecać wątku. Oferta została polecona. Zawsze można uzupełnić informacje o dodatkowe kwestie, jeśli ktoś o to zapyta. Kwestia tych GB do wymiany jest banalna, więc jeśli jest potrzeba przekazania tych 1 może 2 GB, żaden problem je przesłać. Trzeba pamiętać, że są one ważne do końca okresu rozliczeniowego i niewykorzystane przepadają, więc rozsądek tutaj weźmie górę.
Warto jeszcze pomyśleć, ile tych GB potrzeba na te 2 numery, bo w każdym planie (oprócz tych za 15 zł) jest Social Pass, czyli serwisy społecznościowe, które nie zjadają internetu podstawowego. Można sporo GB przyoszczędzić.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥