DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1095431  autor: forum_tg
 17 maja 2020, 13:53
@24bis24
moderacja dopilnuje, żeby nie było więcej wpisów znam ale nie podam. Jak wspomniałeś będą nagrody, a posty kasowane.
Jeżeli chcesz pomóc innemu userowi to podaj całe rozwiązanie, a nie tylko "hasłową" informację. Jeżeli nie chcesz pomagać, to niech te triki będą Twoją słodką tajemnicą.

Koniec akademickiej polemiki.
 #1095435  autor: Remington
 17 maja 2020, 16:04
Faktycznie, bywają takie wpisy, że aż się odechciewa dzielić z innymi własną wiedzą.

Można jednak utworzyć dział na forum dostępny tylko dla wtajemniczonych by wyszukiwarki i nowo rejestrowani nie mieli dostępu do trików . To nie problem, większym jest ustalenie zasad kto i na jakich zasadach miałby mieć do niego dostęp. Sam chętnie poznałbym niektóre i też podzielił się jakimiś.

Jeśli są zainteresowani, niech wypowiedzą się w wątku o moderacji forum.
 #1095628  autor: babciagienia1p
 20 maja 2020, 06:08
Niewykluczone, że zegarek łączy się z internetem podczas logowania do BTS-a, bo tak ma ustawione i za każdym razem pobiera bilingowe 0,1 MB za 0,02 zł. To jest kwestia jakiegoś mechanizmu, który np. stosuje firma myPhone w niektórych dziadkofonach nominalnie nie mających internetu. Wkrótce o to zapytam w innym wątku, bo nie rozumiem tego mechanizmu i nie potrafię go wyłączyć.

Rozwiązaniem, o którym pisał 24bis24 jest (chyba?) Bezpieczny Internet z pierwszym progiem 3,- zł za 10MB, ale na gołej Frii on już może nie działać. Poza tym w przypadku dziadkofona używanego przy przemieszczaniu się lub w miejscowości z dużą ilością BTS-ów sprzęt łączy się z internetem kilkadziesiąt razy dziennie, nawet jeśli nie wychodzi się z mieszkania, i 10MB wystarcza raptem na 3 dni.

------------Edycja-------------
W tym linku szerszy opis problemu z dziadkofonem
viewtopic.php?f=5&t=130367
 #1095663  autor: biala1991
 20 maja 2020, 19:21
Nie wiem co miał na myśli 24bis24 ale Bezpieczny Internet został przez TM zlikwidowany i to potwierdzają te naliczenia 2gr, gdyby BI nadal funkcjonował to by mnie skasowali na 3zł i nie na rok tylko na miesiąc :)
Zagadką pozostaje w jakim konkretnie momencie są generowane te opłaty. Wyjaśnienie, że zegarek "się przemieszcza" i szuka BTS ma sens, w ciągu dnia było kilka naliczeń ale.. największe czyszczenie konta odbyło się między godz. 22 a 5 rano, co jest dla mnie niepojęte. Z bilingu wynika, że w nocy zegarek żarł kb jak szalony :) nawet co 10min a lokalizację ustawiłam na energooszczędną, co 1godz (rzadziej się nie da).
Dlatego już się nie zastanawiałam tylko szybciutko włączyłam pakiet 3w1 :)
 #1095669  autor: Remington
 20 maja 2020, 20:01
Nie chodzi tylko o szukanie, ale po prostu o nawiązywanie nowych sesji. To zdarza się przy zmianie BTS, a nawet częstotliwości. Nie wiem jak w TM, ale w Plusie mam sesji dziennie z kilkadziesiąt, za to najgorzej jest w Play gdzie każda taka minisesja zjada 500 kB, najlepiej w Virgin tam tylko 5kB.