DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1095357  autor: biala1991
 16 maja 2020, 06:46
Widzę, że z konta co jakiś czas schodzi 2gr, nie znam się na sprawach technicznych ale pobór danych w celu lokalizacji zegarka powinien chyba się odbywać w stałym odstępie czasowym? Te 2gr schodzą nieregularnie, wygląda jakby opłatę generowała rozmowa a pakiet minut jest wykupiony.

Na koncie zostały jakieś resztki, co będzie po wyzerowaniu? nie da się wykonać połączenia pomimo posiadanego pakietu minut?
Nie zależy mi na lokalizacji, chodzi tylko o rozmowy, czy to będzie możliwe bez pakietu internetowego i bez środków na koncie?


Edit.
Najtańszy pakiet internetu 250MB (Ekstra Wygodnie) kosztuje 6zł. Czy te 2groszowe opłaty miesięcznie wyjdą drożej? W międzyczasie może się jeszcze trafić jakiś HF z GB :D
 #1095372  autor: biala1991
 16 maja 2020, 12:20
W TM jest w zasadzie jedna, Frii :)
Kwestia pakietu jakby upadła, okazał się nie do uruchomienia i nawet wiem dlaczego :) w apce pokazują się niewłaściwe opcje starych pakietów.
TM ma to do siebie, że w zależności od usług aktywnych na koncie wyświetla się inny zestaw ofert możliwych do włączenia (w skrajnym przypadku do wyboru może być tylko jedna usługa :) co niedawno zdarzyło się na jednym z moich numerów).
Na tym numerze mam aktywne Frii Rozmowy, chciałam włączyć pakiet 250MB za 6zł, w tym zestawie są jeszcze pakiety: 1GB/10zł, 3GB/20zł, 6GB/30zł i taki zestaw pokazuje się jeśli mamy gołą taryfę (przy aktywnym NL za 1zł te pakiety się nie wyświetlą).
Po włączeniu Frii Rozmów zestaw się zmienił i zamiast pakietów, o których pisze pokazują się ich odpowiedniki: Ekstra Internet Wygodniej odpowiednio 250MB, 1GB, 3GB i 6GB. Kosztują tyle samo ale to są inne pakiety będące dodatkiem do oferty 2w1, 3w1 i 4w1. Można je włączyć tylko wtedy jeśli mamy aktywny, któryś z pakietów Wszystko w jednym a ja nie mam :)
Pakiety, które mogłabym włączyć przy mojej usłudze mi się nie wyświetlają więc poczekam aż wyczyści konto i zobaczę czy przy zerowym stanie będzie można wykonywać połączenia :)
 #1095374  autor: Remington
 16 maja 2020, 12:24
W TM oprócz starych taryf jest jeszcze Blueconnect na kartę.

Skoro to Frii, możesz w Mój TM (apce lub przez przeglądarkę) sprawdzić za co pobierane są te 2 gr.

Czy goły no limit za 1 zł dziennie by nie wystarczył? Ewentualnie któryś ze starych no limitów? One są widoczne w wersji internetowej Mojego TM.
 #1095376  autor: biala1991
 16 maja 2020, 13:11
Opłata jest za kb tylko to mi nic nie wyjaśnia :) Rozumiem, że co jakiś czas zegarek się lokalizuje i to wymusza pobór internetu ale dlaczego 2gr pojawia się tak nieregularnie? Np przez kilka godzin nic a potem kilka opłat w krótkim odstępie, bardziej mi to pasuje na związek z wykonywanym połączeniem tylko dlaczego rozmowa generuje kb?

Do czego to doszło, 30zł albo nawet 25zł do zegarka dla dziecka? litości :D
 #1095377  autor: 7xx654465
 16 maja 2020, 13:36
Może do takiego sprzętu, lepszą była by odNowa? Wiadomo pozostaję kwestia zasięgu itd. Dla mojego dziecka to idealna taryfa.
 #1095378  autor: Remington
 16 maja 2020, 13:41
Naliczanie sporadycznie bierze się zapewne z zaokrągleń. Gdy sesja jest wystarczająco mała to nie liczy.

Ile minut i smsów potrzebujesz do tego zegarka?

Odnowa może być ok, ale póki jest roaming krajowy przy dużej liczbie sesji pakiet może zejść błyskawicznie.
 #1095379  autor: 7xx654465
 16 maja 2020, 14:14
Można wyłączyć RK po kontakcie z BOK. Np; Śląskie od wschodu do południowej części,nie ma możliwości korzystania z RK, nie zalogujesz telefonu do innej sieci nawet ręcznie, w końcu skonfigurowali sieć i nie skaczę po sieciach, jak jestem w gm.Bolesław-Hutki,pow. Olkuski woj. Małopolskie, to tel sam loguję się do Play (Orange)
 #1095380  autor: biala1991
 16 maja 2020, 14:20
Nie biorę pod uwagę innego operatora, na karcie są włączone Frii rozmowy w TM, bo takich potrzebuję, zegarek nie ma funkcji sms.
Mój problem to czy niezbędny jest pakiet internetu czy bez tego zegarek nie będzie działał i w momencie braku środków na pobranie tych 2gr stracę możliwość wykonywania połączeń? Bo z tego co zrozumiałam to na to się zanosi :)
 #1095383  autor: Remington
 16 maja 2020, 14:51
Próbowałaś aktywować kodem z regulaminu? Ani regulamin pakietu, ani Frii Rozmowy nie mówią, że one się wzajemnie wykluczają.
http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docum ... 007377.pdf

Jeśli mimo to nie działa to poszukaj alternatywy w samym TM. Za utrzymanie numeru płacisz min. 50 zł/100 dni. Czyli budżet masz jakieś 17 zł na miesiąc.

Za te pieniądze możesz np.:
1. wziąć pakiet 3w1 dający ważne konto, rozmowy do TM i 1GB netu za 14,99 zł/mies. (z darmowym kontem w TMUB wystarczy więc zasilać numer na 25 zł co 2 mies.)
2. przejść do Heyah i wziąć dniówkę rozmów i dniówkę netu - koszt maks. 2x28 gr = 56 gr dziennie (wtedy gdy się skorzysta)
 #1095384  autor: biala1991
 16 maja 2020, 15:40
Też uważam, że Frii Rozmowy i pakiet internetu się nie wykluczają ale technicznie okazuje się to awykonalne. Chodzi o zegarek więc trochę za dużo zachodu, żeby sprawdzać czy kod zadziała (trzeba przekładać kartę do telefonu). Kiedyś zadałam sobie ten trud i próbowałam włączyć dużo młodszy pakiet 1GB na 180dni za 5zł. Tego pakietu nie ma ani w aplikacji ani na Miboa, można go aktywować tylko kodem i niepotrzebnie się gimnastykowałam, bo kod zwrócił błąd :D
Z oferty 3w1 właśnie korzystałam ale myślałam, że może ten internet nie jest tak niezbędny i da się zejść na 2w1 :D
Wracam do sprawdzonej opcji, dzięki Remington
 #1095388  autor: iphoneski
 16 maja 2020, 17:04
Ja bym brał po prostu No limit za złotówkę dziennie i spokój. Zawsze powtarzam, że spokój i komfort nie ma ceny. Tak jak nie oszczędzam na babci i nie pcham jej w jakieś twory typu A2 żeby zaoszczędzić 10 zł tak samo wolałbym zapłacić te 30 zł za kartę w zegarku dziecka i przynajmniej miałbym pewność, że działa. No i dochodzą pakiety HF, więc jeśli w jakichś dniach nie będzie połączeń to nie będzie nawet tego 30 zł a pewność działania zostaje.
 #1095396  autor: iphoneski
 16 maja 2020, 19:56
Jeśli ta opcja za 15 zł da pewność działania to ok, ale autorka próbowała kombinować na jakichś różnych pakietach i chyba średnio jej się to opłaciło.
Przy niektórych rzeczach nie ma sensu kombinować, a bezpieczeństwo dziecka jest chyba warte te kilka zł. Chociaż tu akurat się nie znam, bo sam dzieci nie posiadam.
 #1095399  autor: macqmacq
 16 maja 2020, 20:31
24bis24 pisze:
16 maja 2020, 20:11
można zabulić jednorazowo 3 zł i mieć spokój przez 365 dni :) .
Oczywiście, że można, ale Ty wielki guru tego tutaj nie zdradzisz, jak to zrobić - więc po kiego to piszesz? :smt005
 #1095412  autor: biala1991
 17 maja 2020, 06:51
Iphoneski,
chyba przeceniasz rolę zegarka traktując go jako środek bezpieczeństwa, w praktyce to bardziej spełnia rolę zabawki. Dziecko to dziecko, wciska guzik SOS dla zabawy, ważne że się cieszy, że może dzwonić, choćby do sąsiedniego pokoju :) Co innego zapewnienie łączności z osobą starszą, która np. mieszka sama, to musi działać ale wszystko zależy od indywidualnej sytuacji.
Ja nie widzę nic złego w jak to nazywasz "kombinowaniu" :) finansowo się opłaciło a jeśli chodzi o poświęcony czas to nieskromnie powiem, że ofertę TM znam na tyle dobrze, że rozważanie różnych opcji nie jest dla mnie szczególnie kłopotliwe. Oczywiście nie jestem aż tak dobra w te klocki jak 24bis24 i sposobem na
24bis24 pisze:
16 maja 2020, 20:11
można zabulić jednorazowo 3 zł i mieć spokój przez 365 dni :) .
nie mogę się pochwalić :D Mam też wątpliwości czy ten "spokój za 3zł" da mi to co za 15zł zapewnia pakiet 3w1 a więc: Darmowe rozmowy w TM, 1GB i ważne konto, czyli jedyne o czym muszę pamiętać to zapewnić środki na odnowienie
 #1095428  autor: 24bis24
 17 maja 2020, 12:57
Oczywiście, że mogę napisać tylko jak napiszę to zostanę
Za to skarcony tak jak za regulamin w Heyah, który wszyscy znali nie było go na stronie operatora, dostępny był nieaktualny korzystniejszy dla użytkwownika i co z tego wyszlo. To co napisałem jest znane większości kont udzielających się aktywnie na tym forum. Tak na marginesie to jeden z użytkowników odgrażał się, że wszystkie ,,tricki,, ujawni. Przypomniałem więc o ofercie za 3 zł, która działa nieprzerwanie od trzech lat. Oczywiście moderacja może nagradzać za takie wpisy lecz niech będzie konsekwentna i będzie niestronnicza. :)

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play