DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1092358  autor: panczosnek
 27 mar 2020, 14:36
Cześć,
szukam budżetowego telefonu z klawiaturą, najważniejsze dla mnie cechy to:
-przede wszystkim zasięg (mam w sieci PLAY), miałem już kilka telefonów i często nie słyszałem rozmówcy
- dobra bateria, najlepiej wytrzymująca do tygodnia lub więcej :)
- latarka
- niemulący interfejs

Mam na uwadze różne modele, od S5610, który jest niemalże idealny (poza strasznym charczącym głośnikiem i ograniczoną ilością wiadomości do 300 :x :x ), przez Nokię E72, E52, 6303 do Nokii E6. W szufladzie leży jeszcze BB 8520, ale bateria trzyma 1 dzień i nie ma czym świecić.
Podrzućcie jeszcze jakieś ciekawe oferty, będę wdzięczny.
Pozdrowienia!
 #1092359  autor: TomLee
 27 mar 2020, 15:16
Ostatnio kupiłem używaną lumię 640 lte, cena 60 zł. Lumia ta dobrze trzyma zasięg i dobrze łapie internet w trudnym terenie w porównaniu do innych telefonów. Znalazłem gdzieś artykuł gdzie porównywano kilkanaście telefonów i ten model pod tym względem wypadł rewelacyjnie. Używam jej jako hotspota do odbiornika pomiarowego, który potrzebuje transmisji danych. Bateria w lumii niby niewielka, chyba 2500 mah, ale trzyma naprawdę długo. Jest to bateria wymienialna.
 #1092527  autor: Eragon
 30 mar 2020, 13:30
Zależy od stanu baterii, ale standardowo powiedziałbym że 4 dni.
No i plus taki że masz baterię wymienną.
Mój dziadek właśnie kilka miesięcy temu porzucił ten telefon na rzecz Redmi Note 8 i kurzy się w szufladzie. Chyba przemyślę sprzedaż tego telefonu, wygląd jak nówka a zawsze te kilka zł można odzyskać.

:smt006
 #1092567  autor: panczosnek
 31 mar 2020, 10:54
A właśnie w nocy kliknąłem na allegro taką lumię z klasą C (czyli ze śladami użytkowania, ale sprawny i sprawdzony teoretycznie). Ciekaw jestem jak z taką baterią w tej klasie :) jeśli zdecydujesz Eragon o sprzedaży daj znać, zwrócę ten i wolę forumowy od dziadka :)
 #1092570  autor: TomLee
 31 mar 2020, 11:05
Właśnie taką kupiłem - klasa c. Ale jak przyszła to wyglądała jak nówka. Wyświetlacz i plecy nie porysowane. Tak samo zaskoczyła mnie bateria, trzyma bardzo długo. Dokupiłem szkło na wyświetlacz i sylikon na tył i śmiga jako hotspot.