DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1092506  autor: alfik91pl312743
 30 mar 2020, 01:03
Witam. Potrzebna pomoc w doborze nowego telefonu z Androidem.
Do tej pory wszystko wskazywało na wybór Xiaomi Mi 10 Pro jednak ostatnie testy, które oglądałem na YouTube i inne przejrzane recenzje mocno namieszały mi w głowie. Do konkurencji doszły zatem:
Redmi K30 Pro Zoom, Oppo Find X2 Pro oraz Realme X50 Pro. Zależy mi najbardziej na możliwie jak najlepszym aparacie, jednak porządny ekran, szybkie ładowanie i niezawodność są również ważne. Nie ukrywam, że atrakcyjnie z zewnątrz wygląda według mnie sprzęt Redmi z "wyspą" aparatów na tylniej obudowie i chowanym przednim, ale wygląd nie jest priorytetem. Środki na zakup smartfona są nieograniczone. Przez ostatnie 10 lat byłem fanem HTC, którego flagowców używałem przez kilka lat z rzędu. Ceniłem sobie w nich innowacyjność i jakość. Potem nastąpiła wymuszona zmiana na Honora 8X, który miał być chwilowym telefonem zastępczym, ale jakoś został na dłużej. Teraz pora wrócić do czegoś z najwyższej półki. Nie ukrywam, że chętnie kupiłbym najnowszego Huaweia P40 Pro Plus lub ponownie Honora jednak brak systemu Google jest nie do przeskoczenia.
Dzięki za pomoc i pozdrawiam! :smt006 :mrgreen:
 #1092529  autor: Eragon
 30 mar 2020, 14:09
Ha, też rozważam P40 Pro... Bo Plus nie będzie w sprzedaży przez najbliższy czas, więc myślę że też o Pro mówiłeś. Skoro jak najlepszy aparat, to Mi jest lepsze niż Redmi, always. Oppo i Realme będą gorsze delikatnie aparatami. Xiaomi dało czadu w tym roku, ale niestety ma to również odzwierciedlenie w $.
Wydaje mi się że teraz z chińczyków, aparatami równorzędnie dominują Xiaomi oraz Huawei. A że brak G Cię odrzuca, pozostaje Xiaomi.
Jednak jeśli delikatnie chcesz zaoszczędzić, to królem ceny/jakości jest jak zwykle Redmi ;)

:smt006
 #1092547  autor: Eragon
 30 mar 2020, 18:53
Oppo leży softem. W sensie, jeszcze go dopracowują pod wymogi zachodniego usera...
Ale jak to w chwili obecnej wygląda - no nie wiem.
Ej, może być to szalony pomysł ale może poczekaj na OnePlus8 Pro? To jest chińczyk który softem jest najlepszy spośród chińczyków a aparat może być bardzo podobny do tego od Oppo, w końcu ta sama grupa.

:smt006
 #1092550  autor: alfik91pl312743
 30 mar 2020, 20:20
Ciężko się zdecydować. W tym roku jak nigdy jest wysyp naprawdę porządnych flagowych smartów za rozsądne pieniądze. Najdroższy Samsung przegrywa w każdych testach porównawczych z większością z tych co wymieniłem. Dobry, intuicyjny soft też jest dla mnie ważny. Co ciekawe Oppo Pro będzie droższe od Xiaomi Pro aż o 200€ mimo, że specyfikacja bardzo podobna. Co robić, co robić...
 #1092701  autor: klulel
 01 kwie 2020, 23:27
Z całego serca mogę polecić Ci Google Pixel 4 - pomimo mieszanych opinii jest to kawał solidnego sprzętu, aktualizacje zawsze na czas, nieporównywalny z innymi telefonami feeling użytkowania, świetny aparat. Problemy wieku dziecięcego zostały naprawione aktualizacjami, telefon do dostania w dość atrakcyjnej cenie.
Kolejnym rozsądnym wyborem będzie Oneplus 7t pro lub jeśli chcesz to możesz poczekać na 8. Kompletne telefony, ale aparat przynajmniej w 7t pro będzie groszy niż w pixelu.
Galaxy S20 też jest godny polecenia, ale ceny wyższa niż w przypadku dwóch pozostałych. Aparat dla niektórych będzie najlepszy z całej trójki, chociaż moim zdaniem pixel daleko z tyłu na pewno nie będzie. Wszystkie telefony mają wysoką częstotliwość odświeżania, wyróżnia się Samsung z 120hz, lecz różnica pomiędzy 90hz a 120hz jest marginalna. Czego byś nie wybrał z tej trójki to będziesz zadowolony.